Jump to content

OnePlus 3


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά σήμερα έγινα και εγώ κάτοχος ενός OP3 από ένα παιδί που το αγόρασα. Μου έχει βγάλει μια αναβάθμιση OxygenOS 2.3.4 hotfix στα 26 mb την κατεβαζει κανει επανεκινηση το κινητο και κατα την εγκατάσταση πεταει failed και κανει reboot χωρις να κανει την αναβάθμιση..σας λεει κάτι αυτό? Η ενημερωση ειναι η 16_1_608061823
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα έγινα και εγώ κάτοχος ενός OP3 από ένα παιδί που το αγόρασα. Μου έχει βγάλει μια αναβάθμιση OxygenOS 2.3.4 hotfix στα 26 mb την κατεβαζει κανει επανεκινηση το κινητο και κατα την εγκατάσταση πεταει failed και κανει reboot χωρις να κανει την αναβάθμιση..σας λεει κάτι αυτό? Η ενημερωση ειναι η 16_1_608061823

Το κινητό είναι (πιθανώς) rooted...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι (πιθανώς) rooted...

 

μου ειπε δεν το εχει κανει root και αν το εχει κανει πως το βλέπω?

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα έγινα και εγώ κάτοχος ενός OP3 από ένα παιδί που το αγόρασα. Μου έχει βγάλει μια αναβάθμιση OxygenOS 2.3.4 hotfix στα 26 mb την κατεβαζει κανει επανεκινηση το κινητο και κατα την εγκατάσταση πεταει failed και κανει reboot χωρις να κανει την αναβάθμιση..σας λεει κάτι αυτό? Η ενημερωση ειναι η 16_1_608061823

Ναι είναι ροοτ και δεν προχωράει η εγκατάσταση της ΟΤΑ.

Θα πρέπει να γίνει αν-ροοτ και μετα το update της ΟΤΑ.

Link to comment
Share on other sites

πως γινεται αυτο?

 

Ναι είναι ροοτ και δεν προχωράει η εγκατάσταση της ΟΤΑ.

Θα πρέπει να γίνει αν-ροοτ και μετα το update της ΟΤΑ.

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

μου ειπε δεν το εχει κανει root και αν το εχει κανει πως το βλέπω?

Root Checker

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

βαζοντας αυτο το προγραμμα μου εβγαλε οτι δεν ειναι root

 

Γραφει Root is not properly installed

 

Εχουμε καποια διαδικασια να το επαναφέρω?

Edited by thanospc
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Επισης νομιζω δεν δουλευει το δαχτυλικο αποτυπωμα..ενψ εχω βαλει τους 2 αντιχειρες παντα με παει οταν το παταω στο μοτιβο...βεβαια οταν παω να το ανοιξω με λαθος δαχτυλο κανει μια παρατεταμενη δονηση...με το σωστο κανει μια πιο μικρη ανεπεσθητη δονηση αλλα με παει παντα στο μοτιβο

 

εντωμεταξυ δεν μου εμφανιζει και το εικονιδιο του fingerprint κατω κατω παντα εχει το λουκετακι

Edited by thanospc
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Βεβαια εβαλα μια εφαρμογη το applock και δοκιμασα να κλειδωσω καποιες εφαρμογες με το fingerprint scanner και τις ξεκλειδωσε κανονικα με τα δαχτυλικα αποτυπωματα που εχω βαλει...οποτε ισως εχει κανα θεμα η ρομ και οχι το δαχτυλικο αποτυπωμα

 

Δεν μπορείς να επικοινωνήσεις μαζί του να τον ρωτήσεις?

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εν τελη απο factory reset παιζει το δαχτυλικο

 

Βεβαια εβαλα μια εφαρμογη το applock και δοκιμασα να κλειδωσω καποιες εφαρμογες με το fingerprint scanner και τις ξεκλειδωσε κανονικα με τα δαχτυλικα αποτυπωματα που εχω βαλει...οποτε ισως εχει κανα θεμα η ρομ και οχι το δαχτυλικο αποτυπωμα

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βεβαια μετα παω να κανω το update που σας ενημερωσα κανει failed και μολις ξεκιναει η συσκευη παλι τοτε δεν λειτουργει το δαχτυλικο...Επισης απο οτι ειδα εχει το μαμα reocovery mode οχι twrp

 

Βεβαια εβαλα μια εφαρμογη το applock και δοκιμασα να κλειδωσω καποιες εφαρμογες με το fingerprint scanner και τις ξεκλειδωσε κανονικα με τα δαχτυλικα αποτυπωματα που εχω βαλει...οποτε ισως εχει κανα θεμα η ρομ και οχι το δαχτυλικο αποτυπωμα

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εν τελη απο factory reset παιζει το δαχτυλικο

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Τελικά όλα καλα με το δαχτυλικό!! Εφταιγε μια εφαρμογη που χρησιμοποιουσα να κλειδωνω την οθονη.. Το θέμα μου ειναι οτι κανει failed to update από 3.2.2 σε 3.2.4.. Υπαρχει καποιος αλλος τροπος να το κανω αυτο και οχι απο τις ρυθμίσεις που λεει αναβαθμηση συσκευης?

 

Βεβαια εβαλα μια εφαρμογη το applock και δοκιμασα να κλειδωσω καποιες εφαρμογες με το fingerprint scanner και τις ξεκλειδωσε κανονικα με τα δαχτυλικα αποτυπωματα που εχω βαλει...οποτε ισως εχει κανα θεμα η ρομ και οχι το δαχτυλικο αποτυπωμα

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εν τελη απο factory reset παιζει το δαχτυλικο

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βεβαια μετα παω να κανω το update που σας ενημερωσα κανει failed και μολις ξεκιναει η συσκευη παλι τοτε δεν λειτουργει το δαχτυλικο...Επισης απο οτι ειδα εχει το μαμα reocovery mode οχι twrp

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Από την εμπειρία σας τελικά για τζαμάκι για την οθονη τι εχετε να μου προτείνετε και από που?
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Από την εμπειρία σας τελικά για τζαμάκι για την οθονη τι εχετε να μου προτείνετε και από που?

Τίποτα ακόμα όλα είχαν και κάποια ατέλεια.

Link to comment
Share on other sites

Εγω αυτό πήρα απο ebay http://www.ebay.com/itm/311640559602 το οποίο κάθεται κ ακριβως με τις θηκες. Βέβαια εχει 2 θεματακια γεμίζει πολύ εύκολα απο διαχτυλιες κ στον ήλιο φαίνονται κάτι άσπρες τελιτσες αλλά αν θες κάτι για προστασία μέχρι ν βγει κάτι τς προκοπής είναι μονόδρομος πιστεύω.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω αυτό πήρα απο ebay http://www.ebay.com/itm/311640559602 το οποίο κάθεται κ ακριβως με τις θηκες. Βέβαια εχει 2 θεματακια γεμίζει πολύ εύκολα απο διαχτυλιες κ στον ήλιο φαίνονται κάτι άσπρες τελιτσες αλλά αν θες κάτι για προστασία μέχρι ν βγει κάτι τς προκοπής είναι μονόδρομος πιστεύω.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κι εγώ αυτό φοράω, δεν μ'αρέσει, αλλά δεν το βγάζω για τους παραπάνω λόγους. :cry:

Ο.Φ.Η.
Link to comment
Share on other sites

και από θήκη?

 

Εγω αυτό πήρα απο ebay http://www.ebay.com/itm/311640559602 το οποίο κάθεται κ ακριβως με τις θηκες. Βέβαια εχει 2 θεματακια γεμίζει πολύ εύκολα απο διαχτυλιες κ στον ήλιο φαίνονται κάτι άσπρες τελιτσες αλλά αν θες κάτι για προστασία μέχρι ν βγει κάτι τς προκοπής είναι μονόδρομος πιστεύω.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

παιδια για καποιο λογο νομιζω οτι εχει πεσει αισθητα η αντοχη της μπαταριας σε sot κοντα στις 2μιση ωρες χωρις να του κανω "βαρια" χρηση. στα στατιστικα της μπαταριας λεει καταναλωση android os και system αυτη τη στιγμη 10% και 12% αντιστοιχα και το εχω παρατηρησει να φτανει στο 15-17%. ειναι λογικο η ισως παιζει καποια ανωμαλια που πρεπει να διερευνησω και ισως να κανω factory reset?
Link to comment
Share on other sites

και από θήκη?

 

Φόραγα την μαμά την sandstone, ήρθε η http://www.oppomart.com/oneplus/3/nillkin-frosted-shield-protective-case-for-oneplus-3.html και την προτιμώ προς το παρόν.

Ο.Φ.Η.
Link to comment
Share on other sites

και από θήκη?

Δεν θυμάμαι ποια ακριβως έχω πάρει αλλά είναι κάποια παρόμοια με αυτή

http://www.ebay.com/itm/162105148267

Ή αυτή π έχει πάρει ένας φίλος μου κ ειναι ίδιες

http://www.ebay.co.uk/itm/252495554701

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Cumfiesta
Link to comment
Share on other sites

Φόραγα την μαμά την sandstone, ήρθε η http://www.oppomart.com/oneplus/3/nillkin-frosted-shield-protective-case-for-oneplus-3.html και την προτιμώ προς το παρόν.

 

την κάμερα την προστατεύει καλά ή όχι?πήρα ήδη μια σιλικόνης αλλά μαρέσει και αυτή και σκέφτομαι να την παρω.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα και εγώ... έκανε αναβάθμιση σε 3.2.4 κανένα πρόβλημα. Προσπαθώ να το μάθω αλλά είναι φοβερό κινητό έπαθα πλάκα.
Link to comment
Share on other sites

Σε εσας παιδιά η αναβάθμιση από το 3.2.2 στο 3.2.4 έχει γίνει κανονικα?

 

Τι εννοείς κανονικά; Αν δεν σου γίνεται, μπορείς να την κάνεις εσύ. Έχουν ειπωθεί 2 τρόποι.. και με το vpn και με το χέρι, αφού κατεβάσεις το patch στο pc σου.

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Μου έχει βγει σαν αναβάθμηση οτι υπαρχει η 2.3.4 αλλά μολις την κατεβάζει και κανει reboot για να την κάνει install γράφει failed και κανω ξανα rebοοt την συσκευή.

 

Ο δεύτερος τρόπος γίνεται με τον εξή τρόπο?

 

https://forums.oneplus.net/threads/how-to-install-oxygenos-3-2-4-update-root-non-root-users-without-data-loss.451853/

 

Τι εννοείς κανονικά; Αν δεν σου γίνεται, μπορείς να την κάνεις εσύ. Έχουν ειπωθεί 2 τρόποι.. και με το vpn και με το χέρι, αφού κατεβάσεις το patch στο pc σου.
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...