Jump to content

OnePlus 3


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρει κανείς κανένα tip για να έχει και δόνηση όταν το βάζουμε στο αθόρυβο από το πλαινο κουμπί?

Εγω με αυτη την εφαρμογη το εκανα κ στις ρυθμίσεις για το κουμπι εκει π λεει κλήσεις κ μνμ βάζεις απο κανεναν

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nqk.vibratemodeextended

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με τρελη πιεση 50-55..νορμαλ χρηση απο 38 μεχρι 42-43. μην ανησυχεις, αυτες οι θερμοκρασιες δεν ειναι τιποτα... Οι exynos ανεβαζαν 60αρια για πλακα.. ειχαν βεβαια πολυ καλη συμπεριφορα στο throttling.. οπως εχει και ο sd820, επαθα πλακα.. δεν υπαρχει το παραμικρο slowdown... Εχω πειραξει στο build.prop το apps limit στο background απο 32 σε 64, εκανα ενα τεστ με 40 εφαρμογες ανοιχτες και 7 tabs στον chrome και χτυπωντας 3 συνεχομενα geekbench εβλεπα τα ιδια νουμερα σχεδον.. αψογη η συμπεριφορα του επεξεργαστη στο θεμα throttling

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στις θερμοκρασίες 43-45 καταλαβαίνεις τι κινητό να είναι ζεστό? Εμένα ζεσταίνεται λίγο γι'αυτό ρωταω

Mi 9 128gb :shoot:
Link to comment
Share on other sites

Εγω με αυτη την εφαρμογη το εκανα κ στις ρυθμίσεις για το κουμπι εκει π λεει κλήσεις κ μνμ βάζεις απο κανεναν

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nqk.vibratemodeextended

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

το εξηγείς λίγο καλύτερα γιατί δεν πολυκατάλαβα... έβαλα την εφαρμογή, είναι module του xposed κιόλας αλλά η δόνηση δεν δουλεύει

Link to comment
Share on other sites

το εξηγείς λίγο καλύτερα γιατί δεν πολυκατάλαβα... έβαλα την εφαρμογή, είναι module του xposed κιόλας αλλά η δόνηση δεν δουλεύει

Πρέπει να είσαι xposed και να πληρώσεις και 0.75€ για να παίξει. Το κακό είναι ότι όταν πας σε silent mode και επιστρέψεις στο κανονικό, πρέπει να αυξήσεις πάλι την ένταση γιατί είναι στο mute.

Link to comment
Share on other sites

Στις θερμοκρασίες 43-45 καταλαβαίνεις τι κινητό να είναι ζεστό? Εμένα ζεσταίνεται λίγο γι'αυτό ρωταω

Ειναι φυσιολογικο να το αισθανεσαι ζεστο στο χερι.. ειναι αρκετα λεπτη η συσκευη.. δεν υπαρχει κανενα θεμα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με επέκταση usb για να γίνεται πιο μακρύ το καλώδιο του φορτιστή, φορτίζει dash ή πιο αργά?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οσο ξερω dash μονο με το μαμα καλώδιο

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είσαι xposed και να πληρώσεις και 0.75€ για να παίξει. Το κακό είναι ότι όταν πας σε silent mode και επιστρέψεις στο κανονικό, πρέπει να αυξήσεις πάλι την ένταση γιατί είναι στο mute.

 

ναι έκανα το donation αλλά δόνηση δεν δουλεύει

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος τι browser χρησιμοποιεί και ποια εφαρμογή είναι καλή για email?

 

Δοκίμασε τον RSBrowser..εξαιρετικός τουλάχιστον στο one που τον χρησιμοποιώ εδώ και μήνες..σαν τον chrome, με ενσωματωμένο ad block και πιο γρήγορος..

Link to comment
Share on other sites

Για το πρωτο πιστεύω δεν χρειάζεται να δώσεις τοσα λεφτα για φόρτιση κανε τη δουλειά με adapter. Για το δεύτερο γκουγκλαρε υπαρχει ιδια μαρκα τα ιδια λεφτα 32ρι στο σκρουτζ. Btw πηρα το official adapter αλλα μονο φορτιση κάνει (ενεργοποημενο το otg απο τις ρυθμίσεις)

 

Οκ.Αν το εχει στα ίδια λεφτά θα το πάρω σε 32αρι.Λογικά θα είναι συμβατό με το κινητό ε?

Mi 9 128gb :shoot:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το είχα στο ειδοποιήσεις προτεραιότητας με ρύθμιση κλήσεων "από κανέναν" και χτύπησε το τηλέφωνο κανονικά. Άσε που με ξύπνησε...

 

Έχετε καταλάβει τι κάνει το κουμπί 3 θέσεων;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Davout
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το είχα στο ειδοποιήσεις προτεραιότητας με ρύθμιση κλήσεων "από κανέναν" και χτύπησε το τηλέφωνο κανονικά. Άσε που με ξύπνησε...

 

Έχετε καταλάβει τι κάνει το κουμπί 3 θέσεων;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για να μην χτυπαει να το βαλεις στην επιλογη ''Κανενα" και δοκιμασε το

Mi 9 128gb :shoot:
Link to comment
Share on other sites

Παντως χθες το είχα βάλει αθόρυβο από τον διακόπτη... Αφού γύρισα το διακόπτη στην κανονική λειτουργία το τηλέφωνο μπήκε στο αθόρυβο 3 φορές καθ όλη τη διάρκεια της μέρας μόνο του...

 

Πρεπει οπωσδήποτε να το διορθώσουν αυτό άμεσα... Είναι κρίμα να χαντακώνουν έτσι τον διακόπτη...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Για να μην χτυπαει να το βαλεις στην επιλογη ''Κανενα" και δοκιμασε το

Το "από κανέναν" τι διαφορά έχει από το "κανένα";

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παντως χθες το είχα βάλει αθόρυβο από τον διακόπτη... Αφού γύρισα το διακόπτη στην κανονική λειτουργία το τηλέφωνο μπήκε στο αθόρυβο 3 φορές καθ όλη τη διάρκεια της μέρας μόνο του...

 

Πρεπει οπωσδήποτε να το διορθώσουν αυτό άμεσα... Είναι κρίμα να χαντακώνουν έτσι τον διακόπτη...

 

Κι εγω το επαθα αυτο σημερα το πρωι ενω το ειχα στο αθορυβο εχθες και το εκλεισα και το κινητο το βραδυ.Ειναι σοβαρο προβλημα αυτο.Υπαρχει κανενα νεο για update συντομα?

Mi 9 128gb :shoot:
Link to comment
Share on other sites

Έκανα μερικές δοκιμές και συμπέρανα τα εξής :

 

Στο αθόρυβο δε χτυπάει τίποτα εκτός από τα ξυπνητήρια και αν θες ήχους μέσων ανάλογα με τις ρυθμίσεις στο συγκεκριμένο προφίλ.

 

Στις ειδοποιήσεις προτεραιότητας αν έχεις επιλέξει "από κανέναν" θεωρείται ότι δεν έχει μπει περιορισμός σε κανέναν. Αν βάλεις "από επαφές" δέχεσαι κλήσεις / μηνύματα από τις επαφές. Αν βάλεις "κανένα" δε δέχεσαι από κανέναν.

 

Και μένα μου χει κάνει μπλεξιματάκια όταν το βάζω στο αθόρυβο καμιά φορά. Μετά σιγουρεύω πάντα ότι ανεβάζω την ένταση του ήχου και έχω την εντύπωση ότι δε μου δημιουργεί θέμα μετά.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το κουμπί ειδοποιήσεων είναι όντως σοβαρο. Έχουν αυτή τη στιγμή κάτι που καμιά άλλη συσκευή android δεν έχει και δεν λειτουργεί σωστά. Εαν από αθόρυβο πας σε κανονικό πατάς ένα κλικ την ένταση πάνω και είναι εντάξει. Τουλάχιστον τις περισσότερες φορές.
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος ρωτούσε για το Χρυσό...

 

Region Sales Start Time

US July 26, 12:00 pm US Eastern time

EU August 1, 12:00 pm CEST

HK August 1, 6:00 pm Hong Kong time

CA August 1, 6:00 am Canada Eastern time

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος τι browser χρησιμοποιεί και ποια εφαρμογή είναι καλή για email?

Εγω χρησιμοποιω yandex browser λογω του οτι ειναι τερμα σφαιρατος.. για συγχρονισμους και σελιδοδεικτες βεβαια προτιμω chrome... Δοκιμασε aquamail για email client... Λενε ολοι τα καλυτερα λογια

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε aquamail για email client... Λενε ολοι τα καλυτερα λογια

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ πάντως που τον δοκίμασα ήταν πάντα πάνω πάνω στα apps με τη περισσότερη μπαταρία. Οπότε προτίμησα το Gmail app για ένα Gmail και ένα exchange της δουλειάς που έχω..

Link to comment
Share on other sites

το αυτοκολλητακι στην πλατη βγαινει ευκολα η θα του κανουμε κανενα σημαδι?

Πολύ άνετα βγήκε το δικό μου

Link to comment
Share on other sites

το εξηγείς λίγο καλύτερα γιατί δεν πολυκατάλαβα... έβαλα την εφαρμογή, είναι module του xposed κιόλας αλλά η δόνηση δεν δουλεύει

Εγω αυτες τις ρυθμίσεις εχω κανει κ ουτε donate εκανα κ οσες φορές το επανεφερα στο κανονικο δουλευε ο ηχος δεν κολαει δλδ, το μονο π επαθα σμρ ειναι οτι πηγε μονο του στην δονηση...

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160725/f9d2c26e701a294d2f640b7ee8d83c6a.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160725/1a226d8435faf3fd321708a26ff29ba8.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω αυτες τις ρυθμίσεις εχω κανει κ ουτε donate εκανα κ οσες φορές το επανεφερα στο κανονικο δουλευε ο ηχος δεν κολαει δλδ, το μονο π επαθα σμρ ειναι οτι πηγε μονο του στην δονηση...

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160725/f9d2c26e701a294d2f640b7ee8d83c6a.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160725/1a226d8435faf3fd321708a26ff29ba8.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

"Από κανέναν" στα μήνυματα και στις κλήσεις και σου δονείται? Πως γέναιν? Αφού και στο playstore "anyone" λέει.

Edited by agpol07
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...