Jump to content

OnePlus 3


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά αφήστε τα antutu, το κινητό σπέρνει σε smoothness

Άφησε για τα καλά πίσω και τον μέχρι πρότινος βασιλιά nexus 6p.

Δείτε ειδικά το multitasking capability των 2 συσκευών

 

Μοίρασες πόνο, έτσι για τα τυπικά :p

 

Αν είναι να δημιουργήσω ψυχολογικά σε όσους δεν έχουν το κινητό, συγνώμη δεν θα ξανά ανεβάσω φώτο από κανένα benchmark..... :p :p :p :p

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι να δημιουργήσω ψυχολογικά σε όσους δεν έχουν το κινητό, συγνώμη δεν θα ξανά ανεβάσω φώτο από κανένα benchmark..... :p :p :p :p

 

Το ωραίο είναι πως κοστίζει από 100-300 φθηνότερα από όσα κινητά αφήνει πίσω σε σπεκς, αλλά - κυρίως- εμπειρία χρήσης. Μπράβο oneplus

 

Στα της κάμερας, να δοκιμαζετε την επιλογή noise reduction, σε low Light συνθήκες, μέσω του κουμπιού HD, που εξαλειφει το θόρυβο, έστω και με μικρή απώλεια του δυναμικού εύρους.

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Άρχισα να ζαλίζομαι εκεί επάνω....:):p:D θα ρθει κανένας νά μέ κατεβάσει....οεεεέο.

Το HTC πού βρίσκεται και δεν το βλέπω...

Edited by xabos
Link to comment
Share on other sites

Επειδή καλώς ή κακώς το έχουμε αρκετοί αυτό το μικρόβιο εδώ μέσα :) αποφάσισα να το δοκιμασω και εγώ.

Ανεβάζουν και την τιμή από αύριο (για όσους το αγοράσουν από το ΗΒ, λόγο λίρας) άρα και να πουληθεί αργότερα δεν θα είναι μεγάλη η χασούρα.

 

Θα το τρέξω παράλληλα με το P9+ μου και θα αποφασίσω ποιο από τα 2 θα κρατήσω.

Με τρομάζει λίγο η μικρότερη μπαταρία του (με το P9+ γυρίζω σπίτι με 40-45% μπαταρία) με αρκετή χρήση και 3:30 ώρες περιπου οθόνη) και το ότι δεν είναι βέβαια dual sim Active.

 

Η αγορά έγινε σήμερα και γράφει παράδοση την επόμενη Δεύτερα 18 Ιουλιου.

 

Sent from my VIE-AL10 using Tapatalk

Edited by geovass
Link to comment
Share on other sites

Με το καλό να παραλάβεις Γιώργο. Ναι έχει λίγο χειρότερη μπαταρία από το p9 plus, αλλά γενικά είναι ανώτερη συσκευή. Το μεγάλο ατού της; τρομερό σμουδνες και ταχύτητα και near stock Android experience... Για μένα έγινε βασική συσκευή μέχρι την έλευση του note 7...
Link to comment
Share on other sites

Βαγγελη είχα συνηθίσει να μη χρειάζεται να φορτίζω μέσα στην ημέρα και δεν είχα άγχος με ότι χρήση και να του κάνω.

Ειδωμεν λοιπόν μιας και η εμπειρίες που είχα με το πρώτο Oneplus αλλά και πέρυσι με ενα OneplusX δεν ήταν πολύ καλές.

Αυτά που διαβάζω όμως στο νετ είναι άκρως ενθαρρυντικά και χαίρομαι πολυ για αυτή την πρόταση.

 

Sent from my VIE-AL10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή καλώς ή κακώς το έχουμε αρκετοί αυτό το μικρόβιο εδώ μέσα :) αποφάσισα να το δοκιμασω και εγώ.

Ανεβάζουν και την τιμή από αύριο (για όσους το αγοράσουν από το ΗΒ, λόγο λίρας) άρα και να πουληθεί αργότερα δεν θα είναι μεγάλη η χασούρα.

 

Θα το τρέξω παράλληλα με το P9+ μου και θα αποφασίσω ποιο από τα 2 θα κρατήσω.

Με τρομάζει λίγο η μικρότερη μπαταρία του (με το P9+ γυρίζω σπίτι με 40-45% μπαταρία) με αρκετή χρήση και 3:30 ώρες περιπου οθόνη) και το ότι δεν είναι βέβαια dual sim Active.

 

Η αγορά έγινε σήμερα και γράφει παράδοση την επόμενη Δεύτερα 18 Ιουλιου.

 

Sent from my VIE-AL10 using Tapatalk

Με το καλό να το πάρεις!

 

Θα το δουλεύεις ταυτόχρονα με το P9+;

Θα ήθελα πραγματικά να δω διαφορές στο θέμα της οθόνης αφού και τα 2 έχουν 5,5" amoled 1080p. Με προτίμηση σε αυτήν του OP3 ως sRGB και το αντίστοιχο στο P9+ εάν υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, σχεδόν παράλληλα θα τα δουλέψω. Το P9+ είναι η βασική συσκευή τώρα και ελπίζω να να δουλέψω και το oneplus για καμιά εβδομάδα τουλάχιστον για να δω πως πάει.

 

Sent from my VIE-AL10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ ένα τεστ στο antutu μιας και αναφέρθηκε λίγο πριν https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160710/7892c687d90558c1749d803b2252aa2a.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160710/7eb722ecf224ff8b425588a175b5968b.jpg

 

Πολύ καλό σκόρ

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι, σχεδόν παράλληλα θα τα δουλέψω. Το P9+ είναι η βασική συσκευή τώρα και ελπίζω να να δουλέψω και το oneplus για καμιά εβδομάδα τουλάχιστον για να δω πως πάει.

 

Sent from my VIE-AL10 using Tapatalk

Ωραίος..

Αν θα σου είναι εύκολο, καμιά φωτό δίπλα δίπλα με ίδιες εικόνες στην οθόνη για να συγκρίνουμε χρώματα και συνολική απεικόνιση θα ήταν ευπρόσδεκτο..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ηθελα μια διευκρινηση σχετικα με το op3,αφου υποστηριζει ελληνικα,το μενου το εμφανιζει στα ελληνικα υποθετω,και οχι στα αγγλικα σωστα;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ηθελα μια διευκρινηση σχετικα με το op3,αφου υποστηριζει ελληνικα,το μενου το εμφανιζει στα ελληνικα υποθετω,και οχι στα αγγλικα σωστα;

 

Τα πάντα ελληνικά. Ακόμα και το site αγοράς στα ελληνικά...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή με κάρτα Wind θα έχουμε θέμα??

Έχω βάλει από την πρώτη μέρα wind στην δεύτερη θέση σιμ για 4G και δεν έχω κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί όμως στη 2η κι όχι στη 1η θέση;

Στο changelog του τελευταίου update κάτι αναφέρει για τη sim πάντως.

 

Χωρίς κάποιον ιδιαίτερο λόγο απλά την πρώτη κάρτα την έχω για κλήσεις και την δεύτερη για ίντερνετ σε όλα τα κινητά που είχα έτσι τα τοποθετούσα.

Αν υπονοείς ότι δεν δουλεύει στην πρώτη sim η wind δεν την δοκίμασα,αλλά αποκλείετε να μην δουλεύει καθώς η μπάντες που υποστηρίζει το κινητό ειναι ίδιες και στης δυο sim οπότε σίγουρα θα δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί όμως στη 2η κι όχι στη 1η θέση;

Στο changelog του τελευταίου update κάτι αναφέρει για τη sim πάντως.

 

στη θεση της πρωτης σιμ δεν παιζει το ιντερνετ της wind(τουλαχιστον ετσι ηταν σε εμενα)......στη θεση της δευτερης σιμ παιζει κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει από την πρώτη μέρα wind στην δεύτερη θέση σιμ για 4G και δεν έχω κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα.

 

Στην πρωτη θεση εχω wind συμβολαιο (με data) και στη δευτερη f2g (δεν χρησιμοποιω εκει δεδομενα).

Ολα παιζουν αψογα, δεν υπαρχει καποιος περιορισμος

Link to comment
Share on other sites

Στην πρωτη θεση εχω wind συμβολαιο (με data) και στη δευτερη f2g (δεν χρησιμοποιω εκει δεδομενα).

Ολα παιζουν αψογα, δεν υπαρχει καποιος περιορισμος

 

Ευτυχως γιατί το έχω παραγγείλει και εγώ. Αντε για να δούμε. Μεταφορά από άλλο Android, εφαρμογές, δεδομένα, επαφές κτλ κτλ. Εκτός από Google υπάρχει άλλος τρόπος για να μπούνε και ρυθμίσεις, WiFi κωδικούς, κτλ? Δηλαδή σαν copy, paste όλα??? Εσείς που το έχετε πως το περάσατε?

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Ωραία παιδιά. Καλώς. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Έχω Wind κι επειδή κάποιοι ανέφεραν ότι είχαν θεματάκια με τα data.

Δεν έχω τη συσκευή ακόμη. Εύχομαι να βρω τα χρήματα να την πάρω, κάποια στιγμή.

Δεν έχω παράπονο από το N5 μου, αλλά αν μπορέσω θα το αντικαταστήσω με το op3. Κι απ' ότι έχω καταλάβει είναι πολύ κοντά στη Nexus φιλοσοφία.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τις άλλαξα θέση έβαλα πρώτη την wind για να δοκιμάσω και δουλεύει μια χαρά κανένα πρόβλημα :D
Link to comment
Share on other sites

Γενικά την μπαταρία πως την βλέπετε?

 

Την μέρα την βγάζει ανετα με Wifi/4G ή δυσκολεύεται αρκετά?

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Γενικά την μπαταρία πως την βλέπετε?

Την μέρα την βγάζει ανετα με Wifi/4G ή δυσκολεύεται αρκετά?

 

 

Την βγάζει την μέρα με 4G,και δυο SIM περίπου 4:30 ώρες SOT.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...