Jump to content

OnePlus 3


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα το έστειλα για σέρβις κατόπιν συνεννόησης με την one plus.ήρθε courier της ups το παρέλαβε και σε 7-10 εργάσιμες θα το ξανά έχω στα χέρια μου.Δυστυχώς το πρόβλημα που αντιμετώπιζα από την αρχή με το gps δεν λύθηκε ποτέ. Οπότε στάλθηκε για αλλαγή πλακέτας λογικά...για να δούμε

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το έστειλα για σέρβις κατόπιν συνεννόησης με την one plus.ήρθε courier της ups το παρέλαβε και σε 7-10 εργάσιμες θα το ξανά έχω στα χέρια μου.Δυστυχώς το πρόβλημα που αντιμετώπιζα από την αρχή με το gps δεν λύθηκε ποτέ. Οπότε στάλθηκε για αλλαγή πλακέτας λογικά...για να δούμε

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λυπάμαι για το πρόβλημά σου. Είναι ευχάριστο τουλάχιστον ότι υπάρχει τέτοια αντιμετώπιση.κουριερ κλπ.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το έστειλα για σέρβις κατόπιν συνεννόησης με την one plus.ήρθε courier της ups το παρέλαβε και σε 7-10 εργάσιμες θα το ξανά έχω στα χέρια μου.Δυστυχώς το πρόβλημα που αντιμετώπιζα από την αρχή με το gps δεν λύθηκε ποτέ. Οπότε στάλθηκε για αλλαγή πλακέτας λογικά...για να δούμε

Οταν με το καλό "κλείσει" το θέμα, γράψε την εμπειρία στο σχετικό νήμα περι service

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ! και δεν διορθωθηκε στην τελευταια εκδοση. Λυνεται ειτε με on-off του bluetooth, καθε φορα που θελεις να συνδεθεις (σπαστικο αλλα ευκολο) ειτε με clean install οπως μου προτειναν απο την Oneplus. Δεν το δοκιμασα αλλα καπου ειδα οτι οντως λυνει το προβλημα. Δεν θελω να χασω μια μερα να το ξαναστηνω.

 

Επισης σπαστικο, το κανει επιλεκτικα. εχω 3 bluetooth, το κανει μονο με Bose QC35. Λογω ταξιδιων το εχω δοκιμασει με 3 διαφορετικα αυτοκινητα προσφατα χωρις προβλημα. Αλλα εχω διαβασει για 2 διαφορετικες (τουλαχιστον) μαρκες που το κανει.

 

Κι εγώ έχω το ίδιο θέμα, μέχρι το προηγούμενο update, συνδεόμουν επιτυχώς στο αυτοκίνητο. Με το τελευταίο δεν τα κατάφερα με τίποτα. :(

 

Κι εγώ δυστυχώς δεν κατάφερα τίποτα ακόμα και κλείνοντας και ξανανοίγοντας το bluetooth. Θα ξαναδοκιμάσω πάλι αλλά δεν είμαι και πολύ αισιόδοξος..

Φοβάμαι πως θα πρέπει να περιμένουμε το επόμενο update, μήπως και...

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι για το πρόβλημά σου. Είναι ευχάριστο τουλάχιστον ότι υπάρχει τέτοια αντιμετώπιση.κουριερ κλπ.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Όχι, όντως από αντιμετώπιση δεν έχω κανένα παράπονο.Σε κάνουν να αισθάνεσαι ότι είσαι μοναδικός και ότι ασχολούνται μόνο μαζί σου. Ήμουν σε δίλημμα να το πουλήσω (έτσι κι αλλιώς το φαινόμενο εκδηλώνεται περιοδικά και αν δε το ξέρεις ότι όντως έχει πρόβλημα το θεωρείς φυσιολογικό). Αλλά επειδή ούτε κι εγώ θα θελα να αγοράσω μεταχειρισμένο κάτι που να έχει έστω ένα τέτοιο χαζό πρόβλημα τελικά αποφάσισα να το στείλω, έτσι κι αλλιώς δεν θα μείνω χωρίς κινητό, έχω και το S7 edge.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, όντως από αντιμετώπιση δεν έχω κανένα παράπονο.Σε κάνουν να αισθάνεσαι ότι είσαι μοναδικός και ότι ασχολούνται μόνο μαζί σου. Ήμουν σε δίλημμα να το πουλήσω (έτσι κι αλλιώς το φαινόμενο εκδηλώνεται περιοδικά και αν δε το ξέρεις ότι όντως έχει πρόβλημα το θεωρείς φυσιολογικό). Αλλά επειδή ούτε κι εγώ θα θελα να αγοράσω μεταχειρισμένο κάτι που να έχει έστω ένα τέτοιο χαζό πρόβλημα τελικά αποφάσισα να το στείλω, έτσι κι αλλιώς δεν θα μείνω χωρίς κινητό, έχω και το S7 edge.

 

Μακάρι να το έχεις νωρίς στα χέρια σου για να πεις και εντυπώσεις ! Τι προβλημα είχες με το GPS για να ξέρουμε να ψαχτουμε και εμείς αν είναι !

 

Και πότε επιτέλους θα έρθει beta αναβάθμιση !

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα ήταν ότι ξεκινούσες να πας κάπου με πλοήγηση και ξαφνικά έχανε το σήμα του gps και έλεγε αναζήτηση gps, άλλες φορές συνδεόταν μετά από δευτερόλεπτα άλλες έπρεπε να κλείσεις και να ξανά ανοίξεις τους χάρτες. Άλλες φορές το έκανε μια φορά στο 2ωρο, άλλες 10 φορές στο δεκάλεπτο...έχω βρει αρκετές αναφορές σε αυτό το πρόβλημα από διάφορους κατόχους και η μόνη λύση ήταν τελικά αλλαγή πλακέτας...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Vlasismiriagos
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά μόλις παρέλαβα το κινητό...Έγινε αλλαγή της motherboard (όπως περίμενα) και εκτός αυτού μου έστειλαν και μια διάφανη θήκη δώρο ζητώντας μου συγγνώμη για την ταλαιπωρία. Το βράδυ θα βγω για βόλτα για να δω πω πάει το gps. Πάντως είμαι ενθουσιασμένος από το service. Δευτέρα μεσημέρι το παρέλαβε η ups από τον χώρο εργασίας μου, Τρίτη ήταν εκεί, χθες μου ήρθε mail ότι σήμερα θα μου παραδοθεί και σήμερα πρωί πρωί ήρθε μαζί με ανάλυση του τι του έκαναν και την θήκη. Τι να πεις τώρα γι' αυτό το service;

 

Σόρρυ για το double post, από τον ενθουσιασμό είναι :p

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Vlasismiriagos
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο.

Μόλις τελειώσεις και με την βραδυνή δοκιμή, γράψε κάποια πράγματα στο νήμα περι service, υπάρχουν πολλοί που εχουν επιφυλάξεις για το (εκτός Ελλάδος) service...!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7088409

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο σέρβις η oneplus. Πολύ ευχάριστα νέα.

 

Greetings from my awesome Gold HTC 10

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Και τόσος κόσμος στο φόρουμ κράζει την Oneplus για την έλλειψη service στην Ελλάδα, λες και αν το πας σε κάποιο service εδώ θα χεις πιο γρήγορη επισκευή...
Link to comment
Share on other sites

Πλάκα κάνεις? Μπαμ μπαμ το εργαλείο! Ωραία νέα!

 

Στάλθηκε από το 1+3

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πραγματικά έχω τόσες εμπειρίες από σέρβις. Σε 3 μέρες ποτέ δεν έχω παραλάβει συσκευή και μιλάω πάντα για ελληνικά σέρβις. Για εξωτερικό φανταζόμουν τουλάχιστον 15 μέρες. Αλλά οι άνθρωποι απλά δεν παίζονται.Το τηλέφωνο ήρθε με αυτοκόλλητο στην πλάτη με τα νέα imei. Κερασάκι στην τούρτα η πολύ όμορφη και ποιοτική θήκη που μου έστειλαν και έχει σαν όνομα exclusive gift. Κατά τις 12 θα βγω μια βόλτα για καμιά ώρα να τεστάρω και το gps και ας ελπίσουμε να πάνε όλα καλά...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Update παιδιά...

 

Μετά από 2 ώρες και δρομολόγιο Κηφισιά, κυψέλη, Σύνταγμα και τούμπαλιν η ετυμηγορία είναι πως το πρόβλημα υφίσταται. Εδώ και μια ώρα μιλάω με το live chat της one plus. Τους είπα ακριβώς τι έχει γίνει και μόνοι τους, αφού μου ζήτησαν 15 φορές συγγνώμη μου πρότειναν αντικατάσταση συσκευής με νέα. Όχι refurbished. Ολοκαίνουρια, το τονίζω γιατί το ρώτησα. Οπότε συμφώνησα. Τώρα περιμένω εντός 24 ωρών mail με το νέο case που άνοιξα ούτως ώστε Τρίτη πρωί να το στείλω και αν όλα πάνε καλά Πέμπτη το πολύ Παρασκευή να έχω το καινούριο.

 

Update 2

 

Ξύπνησα και είχα mail το οποίο μου έλεγε πως θα έρθει η ups μέχρι τις 3 το μεσημέρι σήμερα να παραλάβει τη συσκευή μαζί με όλη τη συσκευασία της, κουτί, φορτιστή και καλώδιο, μόλις το παραλάβουν θα γίνει άμεση αποστολή νέου. Απ'την μια έχω ψιλοταλαιπωρηθεί, απ'την άλλη πάλι δεν έχω λόγια ρε παιδιά ειλικρινά. Θυμάμαι κάποτε με το LG G FLEX 2 που μετά από 3 αλλαγές οθόνης και μετά από 2 μήνες πήγαινε έλα στο σέρβις και αναμονή στην αναμονή, με ενημέρωσαν πως δεν υπάρχει ανταλλακτικό διαθέσιμο και είναι άγνωστο πότε θα ξανά υπάρξει, όταν λοιπόν τόλμησα να τους πω για αντικατάσταση, μου είπαν πως δεν προβλέπεται κάτι τέτοιο και πως θα γίνεται συνεχώς αντικατάσταση οθόνης έως ότου βρεθεί σωστή...

Edited by Vlasismiriagos
Link to comment
Share on other sites

Απλα μπραβο στην 1+ για την αντιμετωπιση και την αναγνωριση του προβληματος...Πραγματικα επαγγελματικη συμπεριφορα....
Link to comment
Share on other sites

Το service τους είναι απλά εξαιρετικό!

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Ένα μεγάλο μπράβο στην oneplus. Άψογη επαγγελματική συμπεριφορά που πολλοί θα ζήλευαν!

 

Greetings from my awesome Gold HTC 10

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ είχα αραιά και πού το πρόβλημα με το gps. Δηλαδή να χάνει το δορυφόρο και να τον βρίσκει μόνο αν κλείσω και ανοίξω πάλι την εφαρμογή. Πίστευα ότι ήταν θέμα λειτουργικού και όχι hardware μιας και τους τελευταίους 2 μήνες μετά το Update σε nougat δεν μου το έχει ξανακάνει με google maps/waze και τα χρησιμοποιώ και τα δύο 2-3 φορές τη βδομάδα. Μόνο με την εφαρμογή strava μου το έκανε μια φορά το τελευταίο δίμηνο αλλά είχα την ελπίδα ότι είναι πρόβλημα της εφαρμογής.

Πες μας όταν έχεις νεότερα. :)

Link to comment
Share on other sites

Είναι καθαρά θέμα hardware απ'ότι μου είπαν, οπότε αν αντιμετωπίζεις το ίδιο πρόβλημα δεν χάνεις τίποτα να το στείλεις...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι το καλοκαίρι που παραγγείλαμε όταν βγήκε το 3 οι πιο πολλοί δεν το περιμέναμε αυτό.

 

Ελπίζω να το κρατήσουν έτσι...

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι το καλοκαίρι που παραγγείλαμε όταν βγήκε το 3 οι πιο πολλοί δεν το περιμέναμε αυτό.

 

Ελπίζω να το κρατήσουν έτσι...

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

έτσι ήταν τα πραγματα από το 1+1 , πολύ συνεπές σέρβις και από ότι φαίνεται το κρατάνε σε ωραία επίπεδά μετά από 3 χρόνια ακόμα:)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Δείτε το P10 από μπροστά και πείτε μου...

Μοιάζει πολύ είναι αλήθεια, αλλά δεν κατάλαβα αν έχει hardware buttons ή όχι το p10

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...