Jump to content

OnePlus 3


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω ένα one plus 3 και ένα Nexus 5x ,kαι πριν λίγο έκανα μία σύγκριση ποιο ανοίγει πιο γρήγορα το Asphalt 8 και ενώ το one plus το φορτώνει πιο γρήγορα τελικά το Nexus είναι αυτό που μπαίνει πρώτα στο παιχνίδι...Ή διάφορα τους είναι γύρω στα 3-4 δευτερόλεπτα...το ξαναδοκιμασα 5 φορές,ολες με τοψιδιο αποτέλεσμα...

Στο Nexusεχω 70 εφαρμογές,στο one plus 3 33...

Αύριο θα κάνω σύγκριση και με άλλες εφαρμογές.....όλων των ειδών....

Είμαι πολύ περίεργος για το αποτέλεσμα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 95 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πως τα παει ο ηχος απο τα ακουστικα; Τα reviews δε λενε και τα καλυτερα.

 

Καλός είναι ο ήχος....ή ποιότητα της κλήσης δεν είναι παντος και ή καλύτερη....

Το S7 που είχα ήταν καλύτερο...

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα one plus 3 και ένα Nexus 5x ,kαι πριν λίγο έκανα μία σύγκριση ποιο ανοίγει πιο γρήγορα το Asphalt 8 και ενώ το one plus το φορτώνει πιο γρήγορα τελικά το Nexus είναι αυτό που μπαίνει πρώτα στο παιχνίδι...Ή διάφορα τους είναι γύρω στα 3-4 δευτερόλεπτα...το ξαναδοκιμασα 5 φορές,ολες με τοψιδιο αποτέλεσμα...

Στο Nexusεχω 70 εφαρμογές,στο one plus 3 33...

Αύριο θα κάνω σύγκριση και με άλλες εφαρμογές.....όλων των ειδών....

Είμαι πολύ περίεργος για το αποτέλεσμα...

 

όσες συσκευές με τον snapdragon 820 ξέρω όλες αργούν χαρακτηριστικά στην φόρτωση των παιχνιδιών

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

όσες συσκευές με τον snapdragon 820 ξέρω όλες αργούν χαρακτηριστικά στην φόρτωση των παιχνιδιών

 

Οκ να το δεχτώ....αλλά όταν είχε βγει το one plus ακόμα και τώρα όλοι μαζί και εγώ συμφωνούμε ότι είναι πολύ γρήγορο σαν συσκευή...

Τελικά είναι πολύ γρήγορο στο άνοιγμα.του μενού,αλλα όχι στο άνοιγμα εφαρμογών και παιχνιδιών....

Και μην μου πεις κανείς όχι γιατί εγώ το έχω συγκρίνει και με το S7 που ένα ολόκληρο βράδυ τα ελιωσα,με το S7 να έχει πάνω από 60 εφαρμογές και το one plus άδειο,και τώρα πάλι τρώει σκόνη από το Nexus 5x....

Εντάξει και εγώ έχω το one plus 3 αλλά δεν δέχομαι ότι λόγο snapdragon 820 έχει μία καθυστέρηση στο ανοιγμα των παιχνιδιών...

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει μην κολλάτε τώρα σε πόσα δευτερόλεπτα ανοίγει το παιχνίδι και ότι το Samsung είναι ποιο γρήγορο κατα 2 δεύτερα κ.λ.π αυτά είναι δευτερεύοντα για εμένα.

Το κυριότερο είναι ότι το oneplus 3 το αγοράζεις γιατί μπορείς να το κάνεις ότι θες χωρίς να χάσεις την εγγύηση και τις επιλογές που έχεις απο ενα κάρο custom roms εχεις δηλαδή το ελεύθερο και τις ευλογίες της εταιρίας για ροοτ και οχι δεν ειναι το γρηγορότερο κινητό,αλλά ενα απο τα ποιο γρήγορα αντικειμενικά.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει μην κολλάτε τώρα σε πόσα δευτερόλεπτα ανοίγει το παιχνίδι και ότι το Samsung είναι ποιο γρήγορο κατα 2 δεύτερα κ.λ.π αυτά είναι δευτερεύοντα για εμένα.

Το κυριότερο είναι ότι το oneplus 3 το αγοράζεις γιατί μπορείς να το κάνεις ότι θες χωρίς να χάσεις την εγγύηση και τις επιλογές που έχεις απο ενα κάρο custom roms εχεις δηλαδή το ελεύθερο και τις ευλογίες της εταιρίας για ροοτ και οχι δεν ειναι το γρηγορότερο κινητό,αλλά ενα απο τα ποιο γρήγορα αντικειμενικά.

Ούτε εγώ μετραω τα δευτερόλεπτα για το άνοιγμα των εφαρμογών,αλλα έχω βαρεθεί πραγματικά να ακούω εξωπραγματικά γεγονότα που δεν έχουν καμια σχέση με.την πραγματικότητα...

Και εγώ το γουσταρω πολύ,αλλα να μην λέμε.ποτε υπερβολές γιατί πάντα υπάρχει ο φόβος.να.εκτεθουμς...

Και δεν έχω καμιά πρόθεση να νιώσω το one plus...κάθε άλλο...

Link to comment
Share on other sites

Οκ να το δεχτώ....αλλά όταν είχε βγει το one plus ακόμα και τώρα όλοι μαζί και εγώ συμφωνούμε ότι είναι πολύ γρήγορο σαν συσκευή...

Τελικά είναι πολύ γρήγορο στο άνοιγμα.του μενού,αλλα όχι στο άνοιγμα εφαρμογών και παιχνιδιών....

Και μην μου πεις κανείς όχι γιατί εγώ το έχω συγκρίνει και με το S7 που ένα ολόκληρο βράδυ τα ελιωσα,με το S7 να έχει πάνω από 60 εφαρμογές και το one plus άδειο,και τώρα πάλι τρώει σκόνη από το Nexus 5x....

Εντάξει και εγώ έχω το one plus 3 αλλά δεν δέχομαι ότι λόγο snapdragon 820 έχει μία καθυστέρηση στο ανοιγμα των παιχνιδιών...

 

το δέχεσαι ή όχι ο λόγος είναι ο snapdragon, δες συγκριτικά μεταξύ galaxy s7 με exynos και s7 με snapdragon,και δεν έγραψα για εφαρμογές, για παιχνίδια έγραψα, ειδικά στο asphalt

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ μετραω τα δευτερόλεπτα για το άνοιγμα των εφαρμογών,αλλα έχω βαρεθεί πραγματικά να ακούω εξωπραγματικά γεγονότα που δεν έχουν καμια σχέση με.την πραγματικότητα...

Και εγώ το γουσταρω πολύ,αλλα να μην λέμε.ποτε υπερβολές γιατί πάντα υπάρχει ο φόβος.να.εκτεθουμς...

Και δεν έχω καμιά πρόθεση να νιώσω το one plus...κάθε άλλο...

Υπάρχουν αρκετά reviews και συγκριτικά στο YouTube που βλέπεις δίπλα δίπλα τι ανοίγει πρώτο. Δες τα και κρίνε τα μαζί με το σετάρισμα που έχει γίνει για τις συγκρίσεις. Τώρα το τι λέει ο καθένας για το δικό τουκαι πώς κάνει τις συγκρίσεις του είναι άλλο θέμα...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν αρκετά reviews και συγκριτικά στο YouTube που βλέπεις δίπλα δίπλα τι ανοίγει πρώτο. Δες τα και κρίνε τα μαζί με το σετάρισμα που έχει γίνει για τις συγκρίσεις. Τώρα το τι λέει ο καθένας για το δικό τουκαι πώς κάνει τις συγκρίσεις του είναι άλλο θέμα...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και γιατί ρε φίλε να τα πάρω στα σοβαρά τα revιew στο youtube και να απαξιωνω τα δικά μου συγκριτικά;;;;

Τωρα ποιος είναι ο καθένας για σενα,μαλλον μερικοί θέλουν να βλέπουν και να διαβάζουν ότι τους συμφέρει....

Εγώ έχω συγκρίνει,και έχουν περάσει συσκευές και συσκευές από τα χέρια μου....

Και να σου πω και κατι;;;;;αφού με αποκάλεσε καθένας;;;;

Εγώ δεν κρίνω από youtube,κ αι ποτέ δεν έχω επικαλεστεί reviews,γιατι δεν τους έχω εμπιστοσύνη,αλλα όταν συγκρινω συσκευές που έχουν περάσει από τα χέρια μου βγάζω και τα αναλογα συμπεράσματα...και φέτος από το καλοκαίρι μέχρι και τώρα περάσανε σχεδόν όλες οι συσκευές από τα χέρια μου,εκτος.απο μήλα που δεν τα γουσταρω.....

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εγώ δύο κάρτες,μονιμα 4G,συνχρονισμος 3 mail,α πο το πρωί μέχρι το απόγευμα bluetooth hands free,μονιμα Wi Fi ανοικτό και είμαι ανάμεσα σε 4.4-5 ώρες οθόνη...

Και κλήσεις γύρω στην μία ώρα.....

Edited by alex_gate_7
Link to comment
Share on other sites

Με τζαμάκι και με θήκη από την Orzly!!

 

Τέλεια εφαρμογή και προστασία για τα δικά μου τα γούστα

Μπορείς να βγάλεις φωτο και από την μεριά του slider;

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί ρε φίλε να τα πάρω στα σοβαρά τα revιew στο youtube και να απαξιωνω τα δικά μου συγκριτικά;;;;

Τωρα ποιος είναι ο καθένας για σενα,μαλλον μερικοί θέλουν να βλέπουν και να διαβάζουν ότι τους συμφέρει....

Εγώ έχω συγκρίνει,και έχουν περάσει συσκευές και συσκευές από τα χέρια μου....

Και να σου πω και κατι;;;;;αφού με αποκάλεσε καθένας;;;;

Εγώ δεν κρίνω από youtube,κ αι ποτέ δεν έχω επικαλεστεί reviews,γιατι δεν τους έχω εμπιστοσύνη,αλλα όταν συγκρινω συσκευές που έχουν περάσει από τα χέρια μου βγάζω και τα αναλογα συμπεράσματα...και φέτος από το καλοκαίρι μέχρι και τώρα περάσανε σχεδόν όλες οι συσκευές από τα χέρια μου,εκτος.απο μήλα που δεν τα γουσταρω.....

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εγώ δύο κάρτες,μονιμα 4G,συνχρονισμος 3 mail,α πο το πρωί μέχρι το απόγευμα bluetooth hands free,μονιμα Wi Fi ανοικτό και είμαι ανάμεσα σε 4.4-5 ώρες οθόνη...

Και κλήσεις γύρω στην μία ώρα.....

Πολύ καλά για 2 κάρτες και λειτουργία μόνιμα 4g :rolleyes:

 

send from my oneplus 3

Link to comment
Share on other sites

 

Εγώ δύο κάρτες,μονιμα 4G,συνχρονισμος 3 mail,α πο το πρωί μέχρι το απόγευμα bluetooth hands free,μονιμα Wi Fi ανοικτό και είμαι ανάμεσα σε 4.4-5 ώρες οθόνη...

Και κλήσεις γύρω στην μία ώρα.....

 

Πολυ καλά, ποια ρομ φοράς;

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να συνδεσω το κινητό με ενα laptop xp έχω ενεργοποιήσει τον εντοπισμό σφαλμάτων usb αλλά υπάρχει αδυναμία σύνδεσης..

Τόσο κατα την εγκατάσταση των drivers της one plus αλλά και δεν δείχνει το κινητό....Έχει κάποιος να.μου προτείνει κάτι;

Θέλω να βάλω κάτι ringtones και φωτογραφίες από το laptop,α λλα δεν γντ τπτ.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αν βγει το 3Τ (και ειναι στα 80€ πιο ακριβο, όπως διαβάζουμε) εκτιμάτε οτι μπορει να πέσει η τιμη του 3; Δε μιλάω για παρανοικα πράγματα. 30-40€ έλεγα, να μας βγει και τσάμπα η θήκη σε σχέση με την σημερινή τιμη.
Link to comment
Share on other sites

S7 από όσο έχω δεί αργή χαρακτηριστικά στο reopen ενώ οι υπόλοιπες συσκευές δε έχουν τέτοιο θέμα

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν βγει το 3Τ (και ειναι στα 80€ πιο ακριβο, όπως διαβάζουμε) εκτιμάτε οτι μπορει να πέσει η τιμη του 3; Δε μιλάω για παρανοικα πράγματα. 30-40€ έλεγα, να μας βγει και τσάμπα η θήκη σε σχέση με την σημερινή τιμη.

 

Λογικα θα βγει σαν αντικαταστάτης κ όχι σαν νεο μοντελο ...οποτε δεν θα υπάρχει το απλο μοντέλο οταν βγει το 3Τ

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Tι θα κάνουμε με τα τζάμια ρε παιδιά? κάποιος να έχει βρει κάποιο χωρίς θέματα? αν κολλούσε το nillkin θα ήταν άνετα το καλύτερο
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα..!!

Πήρα και εγώ το oneplus 3 και ενώ όλα δουλεύουν τέλεια!!.., όταν τρέχω κάποιο βαρύ παιχνίδι.., ή όταν κάνω update εφαρμογές.. ή όταν κάνω μετάδοση στην tv από την κάμερα (γενικά δλδ όταν δουλεύει λίγο παραπάνω ο επεξεργαστής..), μου ανεβάζει υψηλές θερμοκρασίες από πίσω εκεί που είναι η κάμερα...

Είναι φυσιολογικό..?? Δεν είχα παλιότερα τέτοιας κατηγορίας κινητό.., αλλά δεν μ φαίνεται φυσιολογικό... Όταν το δουλεύω χαλαρά.., είναι παγωμένο! έτσι αλουμινένιο που είναι... Επίσης δεν έχω δει κανένα να αναφέρει τπτ για θερμοκρασίες...

Εσάς σας ανεβάζει γενικά θερμοκρασία ή μόνο σε μένα έτυχε..???

 

Υ.Γ.: όταν φορτίζει δεν έχω πρόβλημα..

Link to comment
Share on other sites

Επειδή παίζω παιχνίδια και ξέρω τι πάει να πει θερμοκρασία από παλιότερα, δεν έχει κανένα θέμα το κινητο μας. Εντύπωση μου κάνει που το λες. Clashofclans και ειμαι παγωτό

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λογικα θα βγει σαν αντικαταστάτης κ όχι σαν νεο μοντελο ...οποτε δεν θα υπάρχει το απλο μοντέλο οταν βγει το 3Τ

 

Μα και σαν αντικαταστάτης να βγει πάλι δεν μπορώ να καταλάβω την κινηση αυτη της one plus...

Ανακοινωνεις ότι υπάρχει καθυστέρηση στην παραγωγή του one plus 3 λόγο έλλειψης οθονών,ανακοινωνεις μία.συσκευη ίδια με άλλου είδους οθόνη και για να το ισοφαρίσει βάζεις πιο καινούριο επεξεργαστή,και τελικά ανακοινωνεις την ίδια.συσκευη με ίδια.ουονη,αυτη που είχες έλλειψη,βαζεις και τον πιο καινούριο επεξεργαστή,που ουσιαστικά είναι ο ίδιος αλλά χρονισμενος πιο ψηλά,ιδια GPU,ι δια σχεδίαση,ανακοινωνεις ότι παράλληλα θα παράγει και το πρώτο μοντέλο,αλλα θα υπάρχει μία αύξηση της ταξης των 80€,για την νέα συσκευή...

Και ρωταω εγώ...ή μας δουλεύει ή εταιρία,η είναι ότι νάναι...γιατί αν το 3Τ ή όπως αλλιώς θα λέγετε βγει δεν θα είναι λόγο της έλλειψης σε οθόνες αλλά να κάνουμε μία αρπαχτη σε μία συσκευή που πούλησε και ακόμα συνεχίζει να.πουλαει...

Και δεν μπορώ να καταλάβω πως τον Ιουνιο Ιουλιο θα ανακοινωσει καινούρια συσκευή...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γεια σας και από μένα..!!

Πήρα και εγώ το oneplus 3 και ενώ όλα δουλεύουν τέλεια!!.., όταν τρέχω κάποιο βαρύ παιχνίδι.., ή όταν κάνω update εφαρμογές.. ή όταν κάνω μετάδοση στην tv από την κάμερα (γενικά δλδ όταν δουλεύει λίγο παραπάνω ο επεξεργαστής..), μου ανεβάζει υψηλές θερμοκρασίες από πίσω εκεί που είναι η κάμερα...

Είναι φυσιολογικό..?? Δεν είχα παλιότερα τέτοιας κατηγορίας κινητό.., αλλά δεν μ φαίνεται φυσιολογικό... Όταν το δουλεύω χαλαρά.., είναι παγωμένο! έτσι αλουμινένιο που είναι... Επίσης δεν έχω δει κανένα να αναφέρει τπτ για θερμοκρασίες...

Εσάς σας ανεβάζει γενικά θερμοκρασία ή μόνο σε μένα έτυχε..???

 

Υ.Γ.: όταν φορτίζει δεν έχω πρόβλημα..

 

Ποτέ δεν μου έχει ανεβάσει θερμοκρασία....ούτε σε παιχνίδια ούτε σε φόρτιση πουθενά....

Link to comment
Share on other sites

άαρα θα έχει πρόβλημα το δικό μου..!! Όταν το άνοιξα πρώτη φορά.., συγχρόνισε τις εφαρμογές απ το παλιό κινητό το οποίο το είχα κάνει root και είχε διάφορες εφαρμογές μέσα και φοβάμαι μην μπήκε και τπτ και να φταίει αυτό.. Εκεί ανέβασε πρώτη φορά θερμοκρασία καθώς εγκατέστησε περίπου 20 εφαρμογές με το καλημέρα..!!

Να του κάνω λέτε εργοστασιακές ρυθμίσεις..?? Ζεσταίνεται πολύ από πίσω πάντως..!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...