Jump to content

OnePlus 3


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο αισθητήρας φωτεινότητας είναι περίεργος... Πολύ απότομες αυξομειώσεις μέσα στον ίδιο χώρο...

 

Πρέπει να διορθωθεί με μελλοντικό update...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Στο ιστορικό μπαταρίας ενώ το WiFi είναι κλειστό το δείχνει πάντα ενεργοποιημένο. Και έχω κλείσει αυτόματους ελέγχους από ρυθμίσεις και εφαρμογές.

Είχα και γω το ίδιο πρόβλημα στο Nexus 5x μου και το διόρθωσα με τον εξής τρόπο. Αν έχεις το viber στο κινητό σου, πήγαινε στις ρυθμίσεις - γενικά - πολιτική wifi και άλλαξε το να δουλεύει με τις επιλογές του κινητού. Έτσι το έκανα και δεν το εμφανίζει πλέον.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μετά από μια εβδομάδα χρήσης μου έβγαλα πρωτη φορά στην κατανάλωση μπαταρίας ότι μου τρώει 1% το 10152.Εχει το εικονίδιο του android.Το έχει δει και κανένας άλλος αυτό?Δεν είμαι root.
Mi 9 128gb :shoot:
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μετά από μια εβδομάδα χρήσης μου έβγαλα πρωτη φορά στην κατανάλωση μπαταρίας ότι μου τρώει 1% το 10152.Εχει το εικονίδιο του android.Το έχει δει και κανένας άλλος αυτό?Δεν είμαι root.

Έχει σημασία;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχετε παρατηρήσει πόση μπαταρία καταναλώνει κατά τη διάρκεια της νύχτας . Εγώ χάνω 25%

 

Εγω συνηθως το κλείνω αλλά 2 φορές που το άφησα επιτηδες ανοιχτό στο 7ωρο έχασα 3-4%.Ειναι υπερβολικο το ποσοστό που δίνεις

Mi 9 128gb :shoot:
Link to comment
Share on other sites

Κ εγω βλεπω μεγαλη κατανάλωση το βραδυ γυρω στο 15% με το wifi ανοιχτό

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χτες το άφησα με 60% μπαταρία και σήμερα το πρωί είχε 37% το λιγότερο που έχω δει είναι να καταναλώνει 18 έως 15 %

 

Κάποια δυσλειτουργία η κάποια εφαρμογή προκαλεί την κατανάλωση αυτή

Θέλει ψάξιμο. Και μεσα στην ημέρα θα έχεις παραπάνω κατανάλωση άρα.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κ εγω βλεπω μεγαλη κατανάλωση το βραδυ γυρω στο 15% με το wifi ανοιχτό

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εμένα μου τρωει 3-4% χωρις τιποτα ανοιχτό.Με wifi όλο το βράδυ το θεωρώ ψιλοφυσιολογικό να σου τρωει 15%

Mi 9 128gb :shoot:
Link to comment
Share on other sites

Χτες το άφησα με 60% μπαταρία και σήμερα το πρωί είχε 37% το λιγότερο που έχω δει είναι να καταναλώνει 18 έως 15 %

Δες λίγο μήπως είναι αυτό..

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6817056

Link to comment
Share on other sites

Εμένα τα weather live widgets μου ρουφανε τη μπαταρία. Σήμερα τα έβγαλα. Ειδομεν (μέχρι στιγμής αγγίζει τις 4 ώρες SOT με τα widgets)
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Όταν λέτε flashaki usb τι εννοείτε;

 

Έχετε βρει καλό adaptor micro-usb προς Type-C που να δουλεύει; Τον θέλω για να προσαρμόζω άλλους φορτιστές στο OP3.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χτες το άφησα με 60% μπαταρία και σήμερα το πρωί είχε 37% το λιγότερο που έχω δει είναι να καταναλώνει 18 έως 15 %

 

Εγώ επί δύο μέρες στα καλά καθούμενα είχα απίστευτο battery drain ενώ πριν δεν είχα κανένα τέτοιο θέμα. Η μπαταρία από 100% έπεσε στον 50% μέσα σε 4 ώρες με μηδενική σχεδόν χρήση. Τελικά ψάχνοντας λίγο, απενεργοποίησα το αυτόματο backup στις ρυθμίσεις και η μπαταρία είναι καλύτερη από ποτέ! :D

Link to comment
Share on other sites

Εμένα τα weather live widgets μου ρουφανε τη μπαταρία. Σήμερα τα έβγαλα. Ειδομεν (μέχρι στιγμής αγγίζει τις 4 ώρες SOT με τα widgets)

Weather underground δοκίμασες? Δεν βλέπω να μου τρώει πολύ..

Link to comment
Share on other sites

Τι γνώμη έχετε για το συγκεκριμένο Screen protector; διάβασα καλά σχόλια και η τιμή είναι πολύ καλή για 5 τεμάχια... Και σε μια βδομάδα θα είναι εδώ...

 

http://www.ebay.co.uk/itm/162140112602

Link to comment
Share on other sites

Όταν λέτε flashaki usb τι εννοείτε;

 

Έχετε βρει καλό adaptor micro-usb προς Type-C που να δουλεύει; Τον θέλω για να προσαρμόζω άλλους φορτιστές στο OP3.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν το δοκίμασα εγώ σου μεταφέρω σχόλια συμφορίτη (σελ 85 )

Επίσης παρέλαβα και αυτόν τον αντάπτορα δουλεύει και για φόρτιση και για μεταφορά δεδομένων δοκιμασμένο.

 

http://www.ebay.com/itm/182173890175?_trksid=p2060353.m2749.l2649&var=483898585028&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Edited by petrosm4
Link to comment
Share on other sites

Όσοι ψάχνετε για tempered glass καλό θα είναι να μην βιάζεστε. Μια βόλτα από xda θα δείτε ότι το halo effect πάει σύννεφο. Είναι μικρές οι πιθανότητες να πετύχετε τζάμι της προκοπής.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα παραγγελία στο official site της 1+ για dash charge car charger και για tempered glass.

 

Οπότε όσοι θέλατε να τα αγοράσετε, είναι τώρα διαθέσιμα.

Link to comment
Share on other sites

Είχα και γω το ίδιο πρόβλημα στο Nexus 5x μου και το διόρθωσα με τον εξής τρόπο. Αν έχεις το viber στο κινητό σου, πήγαινε στις ρυθμίσεις - γενικά - πολιτική wifi και άλλαξε το να δουλεύει με τις επιλογές του κινητού. Έτσι το έκανα και δεν το εμφανίζει πλέον.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Το έχω κάνει ήδη αλλά παραμένει. Και δεν νομίζω ότι είναι φυσιολογικό. Πρώτη φορά μου τυχαίνει. Πάντως για το battery drain το βράδυ με WiFi ενεργό από 1%-6%. Εξαιρετικά

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.. Έφαγε μια πτωση σήμερα το κινητό, αλλά ευτυχώς είχα tempered glass.. Κάτι που παρατήρησα και δε θυμόμουν αν το έκανε πριν είναι το εξής.. Όταν το ξεκλειδωνω με το αποτύπωμα, είναι σαν να ανεβαίνει κλιμακωτα η φωτεινότητα.. Δλδ ξεκινάει από χαμηλά με το που το ξεκλειδωνω , και φωτίζει όλο κ πιο πολύ για 1 δευτερόλεπτο το πολύ, μέχρι να πιάσει τη φωτεινότητα που έχω επιλέξει . Το κάνει γενικά ή μονο σε μένα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.. Έφαγε μια πτωση σήμερα το κινητό, αλλά ευτυχώς είχα tempered glass.. Κάτι που παρατήρησα και δε θυμόμουν αν το έκανε πριν είναι το εξής.. Όταν το ξεκλειδωνω με το αποτύπωμα, είναι σαν να ανεβαίνει κλιμακωτα η φωτεινότητα.. Δλδ ξεκινάει από χαμηλά με το που το ξεκλειδωνω , και φωτίζει όλο κ πιο πολύ για 1 δευτερόλεπτο το πολύ, μέχρι να πιάσει τη φωτεινότητα που έχω επιλέξει . Το κάνει γενικά ή μονο σε μένα;

 

Σε μένα δεν το κάνει αλλά δεν έχω αυτόματη φωτεινότητα όμως

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...