Jump to content

OnePlus 3


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά όποιος θέλει το 3.2.0 update για το 1+3, απλά ας κατεβάσει την εξής εφαρμογή για αλλαγή vpn. Επιλέγουμε Γερμανία και μετά ελέγχουμε για ενημερώσεις. Δούλεψε με την πρώτη! Με την SRGB επιλογή, φαίνεται αρχικά πιο ξεβαμμενη η οθόνη.. Αλλά όσο το συνηθίζει το μάτι, τόσο πιο φυσιολογικό δείχνει έναντι της oversatured - αλά Samsung- προηγούμενης επιλογής.. Δεν έχω παρατηρήσει κάτι άλλο γιατί το κινητό ήδη πετούσε .. ;-)Screenshot_20160705_083316.png

 

Τώρα μόλις το δοκίμασα όπως το έγραψες αλλά δεν δουλεύει σε έμενα δεν βρίσκει το update.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα μόλις το δοκίμασα όπως το έγραψες αλλά δεν δουλεύει σε έμενα δεν βρίσκει το update.

Mε τη δεύτερη προσπάθεια δούλεψε σε εμένα, και έγινε κανονικά το update

Link to comment
Share on other sites

Mε τη δεύτερη προσπάθεια δούλεψε σε εμένα, και έγινε κανονικά το update

 

Mέχρι τις 17.30 θα έχει έρθει και το δικό μου, γερμανία βάζω στο VPN για το update?

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατος χαρούμενος κάτοχος κι εγώ του 1+3

 

Ερώτηση: Πως κάνατε root τη συσκευή γιατί εγώ με το συνηθισμένο μου KINGO ROOT δεν μπόρεσα;

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατος χαρούμενος κάτοχος κι εγώ του 1+3

 

Ερώτηση: Πως κάνατε root τη συσκευή γιατί εγώ με το συνηθισμένο μου KINGO ROOT δεν μπόρεσα;

Link to comment
Share on other sites

Mέχρι τις 17.30 θα έχει έρθει και το δικό μου, γερμανία βάζω στο VPN για το update?

Γερμανία βάζεις ναι, όπως ακριβώς το περιέγραψε ο jeronimo7, μια σελίδα πίσω, ακολούθησε τις οδηγίες του, είναι πανεύκολο!

Link to comment
Share on other sites

Με γερμανία δεν δουλεύει, έχει την 3.1.2 και δεν βρίσκει update

 

από τα forums της OnePlus, λένε ότι σταμάτησαν το update για κάποιο bug (μάλλον με SIP λογαριασμούς) και δεν είναι διαθέσιμο προς το παρόν

 

https://forums.oneplus.net/threads/oxygenos-3-2-0-ota-update-will-start-soon-on-oneplus-3.453875/page-33#post-15049888

Edited by Raven6681
Link to comment
Share on other sites

Με γερμανία δεν δουλεύει, έχει την 3.1.2 και δεν βρίσκει update

Και εμένα δεν έβρισκε την πρώτη φορά που το δοκίμασα, κάνε 1 restart και προσπάθησε πάλι, έτσι έκανα εγώ και έπαιξε μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.Τώρα το παρήγγειλα και εγώ.Θα ήθελα να ρωτήσω σαν δικαρτο πως τα πάει? Έχει κάποιο θέμα?Τώρα έχω το lg g4 dual και δουλεύει άψογα.Το δίνω λόγο μη υποστηρίξεις xda Γιατί δεν την παλεύω να μου μείνει σε κάνα χρόνο από αναβαθμίσεις.απο κάμερα φαντάζομαι ότι δεν μπορεί να ακουμπήσει το lg λόγο διαφράγματος φακού αλλά ελπίζω να είναι ικανοποιητικό.Κάντε όποιος δεν βαριέται κάνα review να ξέρουμε άλλο χρήστες τι να περιμένουμε.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

DESIRE S 2.3.3 :p
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.Τώρα το παρήγγειλα και εγώ.Θα ήθελα να ρωτήσω σαν δικαρτο πως τα πάει? Έχει κάποιο θέμα?Τώρα έχω το lg g4 dual και δουλεύει άψογα.Το δίνω λόγο μη υποστηρίξεις xda Γιατί δεν την παλεύω να μου μείνει σε κάνα χρόνο από αναβαθμίσεις.απο κάμερα φαντάζομαι ότι δεν μπορεί να ακουμπήσει το lg λόγο διαφράγματος φακού αλλά ελπίζω να είναι ικανοποιητικό.Κάντε όποιος δεν βαριέται κάνα review να ξέρουμε άλλο χρήστες τι να περιμένουμε.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ή κάμερα του έχει σε μερικά σημεία καλύτερα αποτελέσματα από το galaxy s7 αν αυτό σου λέει κάτι.

Δεν την λες και χάλια με λίγα λόγια

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

.

Τα 20 καλύτερα smartphones

 

Πηγή: Business Insider...

 

http://www.businessinsider.com/best-smartphones-2016-7

.

''... Να είσαι καλός με τους ανθρώπους ανεβαίνοντας γιατί θα τους χρειαστείς κατεβαίνοντας ...''
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μπει σε σοβαρές σκέψεις να το δώσω το v10 και να πάω στο oneplus γιατί μου έχει λείψει το ροοτ και οι custom rom..

Αξίζει ο κόπος? Τι λέτε?

 

Sent from my awesome LG V10 Black

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μπει σε σοβαρές σκέψεις να το δώσω το v10 και να πάω στο oneplus γιατί μου έχει λείψει το ροοτ και οι custom rom..

Αξίζει ο κόπος? Τι λέτε?

 

Και εγώ πριν πάρω το oneplus σκεφτόμουν το V10.... Οι λόγοι που δεν το πήρα, είναι η dual SIM λειτουργία που δεν διέθετε, και η μηδαμινή υποστήριξη από xda με ότι συνεπάγεται αυτό, όπως το ότι χάνεις εγγύηση με το ξεκλείδωμα bootloader κλπ.... Πήρα το oneplus λοιπόν και δεν το έχω μετανιώσει δευτερόλεπτο

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα το dual sim δεν με ενδιαφέρει όσο η υποστήριξη και το ροοτ..

Βλεπω την υποστήριξη του oneplus 3 στο xda και έχω αρρωστισει...Ενώ το v10 είναι κινηταρα αυτό το πράμα το χαντακωνει πολύ....

 

Edit :Καποιος φίλος από σαλονικα να το δω από κοντά? :)

 

Sent from my awesome LG V10 Black

Edited by johnnyman25

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό κόλπο με το vpn δεν δουλεύει πλέον και επανεκκίνηση έκανα τίποτα δεν βρίσκει update και εγώ με την 1.3.1 είμαι.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό κόλπο με το vpn δεν δουλεύει πλέον και επανεκκίνηση έκανα τίποτα δεν βρίσκει update και εγώ με την 1.3.1 είμαι.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Απ ότι διαβάζω στο phonedog, η oneplus πάγωσε το rollout της αναβάθμισης σε 3.2.0. λόγω θεμάτων, οπότε υποθέτω πως γι αυτό το λόγο δε βλέπει το update η συσκευή σου

Link to comment
Share on other sites

Dual sim full active συσκευές :

Honor 6, Honor 6 plus, Honor 7, Mate 7, Mate8, Huawei P8, P9 και το P9 plus.

Lenovo k910, Lenovo vibe z2 pro , vibe x2

Asus zenfone 551 και κανα δυο Samsung παλιά + Htc ακομα πιο παλια.

 

Μπορεί κάποιος να εξηγήσει τι γίνεται με τις sim. Και ποια η διαφορά ACTIVE και dual stand by;

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να εξηγήσει τι γίνεται με τις sim. Και ποια η διαφορά ACTIVE και dual stand by;

 

http://lmgtfy.com/?q=What+is+the+difference+between+Dual+Active+and+Dual+Standby%3F#

Link to comment
Share on other sites

Αυτό κόλπο με το vpn δεν δουλεύει πλέον και επανεκκίνηση έκανα τίποτα δεν βρίσκει update και εγώ με την 1.3.1 είμαι.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Να επιμείνεις σε αυτό, κάτοχος του κινητού oneplus 3 στο Google+ και στο ανάλογο νήμα της oneplus απάντησε ότι συνδέθηκε την δεύτερη φορά μέσω VPN Γερμανίας.

xiaomi Redmi Note 3 PRO

TV BOX CS918II

Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι το site αγορα? https://oneplus.net/gr/oneplus-3.

μολις δηλωσω ελλαδα ερχεται απο ευρωπη και οχι απο κινα αν καταλαβα καλα?

 

Σωστά από Ευρωπαϊκή αποθήκη θα σου έρθει και με την dhl.

https://oneplus.net/gr/3

xiaomi Redmi Note 3 PRO

TV BOX CS918II

Link to comment
Share on other sites

απλα το μονο διλημα που εχω ειναι με xiaomi mi 5 64 gb.κατοχος χιαομι m3 kai παλαιοτερα m3 xiaomi.νομιζω ομως οτι υπερτερει παντου το op3

 

Πέτα το κέρμα τότε κορώνα η γράμματα, πλάκα μας κάνεις ρε καρντάση έλεος.

xiaomi Redmi Note 3 PRO

TV BOX CS918II

Link to comment
Share on other sites

Απ ότι διαβάζω στο phonedog, η oneplus πάγωσε το rollout της αναβάθμισης σε 3.2.0. λόγω θεμάτων, οπότε υποθέτω πως γι αυτό το λόγο δε βλέπει το update η συσκευή σου

 

ναι δεν δουλεύει την απέσυραν προσωρινά

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...