Jump to content

Lenovo ZUK Z2


dragonmaster
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά παίζει κανένας με τον emulator psp η το pubg να συγκρίνουμε Ρομ και πως συμπεριφέρεται η συσκευή;
Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις όταν μου στέλνουν κάποιο μήνυμα στο κινητο,ούτε χτυπάει ο ήχος του μηνύματος ούτε τπτ,πρέπει να ανοίξω από μόνος μου τα μηνύματα για να τα δω,μόνο έτσι,ξέρετε τι μπορώ να κάνω ή και τί μπορεί να φταίει?
Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις όταν μου στέλνουν κάποιο μήνυμα στο κινητο,ούτε χτυπάει ο ήχος του μηνύματος ούτε τπτ,πρέπει να ανοίξω από μόνος μου τα μηνύματα για να τα δω,μόνο έτσι,ξέρετε τι μπορώ να κάνω ή και τί μπορεί να φταίει?

 

Με ποια rom είσαι;

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι αρκετά παλιά. Δεν σου έχει έρθει ota με nougat;

 

την ειχα περασει μονος μου και δεν αφηνει να την κανει αυτοματα ενω λεει οτι υπαρχει update κανονικα,δε θελω παλι να μπλεξω με τη χειροκινητη διαδικασια αφού είναι λίγο μπλέξιμο κ δν βγαζεις ακρη,ειχα βρει εναν οδηγο τοτε στα ελληνικα και την ειχα κανει με ειχε βοηθησει πολυ,έχεις να προτείνεις κατι?

Link to comment
Share on other sites

την ειχα περασει μονος μου και δεν αφηνει να την κανει αυτοματα ενω λεει οτι υπαρχει update κανονικα,δε θελω παλι να μπλεξω με τη χειροκινητη διαδικασια αφού είναι λίγο μπλέξιμο κ δν βγαζεις ακρη,ειχα βρει εναν οδηγο τοτε στα ελληνικα και την ειχα κανει με ειχε βοηθησει πολυ,έχεις να προτείνεις κατι?

 

Προσωπικά, ποτέ δεν με βόλεψαν οι στοκ roms. Πάντα με custom ήμουν και δεν είχα τέτοια περίεργα bugs.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά, ποτέ δεν με βόλεψαν οι στοκ roms. Πάντα με custom ήμουν και δεν είχα τέτοια περίεργα bugs.

 

αν δεν αλλαζα θα ειχα αλλα 100 παραπανω,ειχε πολλα στην αρχη και δν μπορουσες να κατεβασεις καν playstore κ εφαρμογες

Link to comment
Share on other sites

για android 8 υπάρχει κάποια εύκολη ρομ στη εγκατάσταση με οδηγίες?αφήστε κάποιο λινκ όποιος μπορεί

 

Όλες flashάρονται με τον ίδιο τρόπο. Απλά κοίταξε τα features και διάλεξε αυτή που σου αρέσει περισσότερο. Οδηγίες (λογικά) θα στο βρεις πρώτο ποστ.

https://forum.xda-developers.com/lenovo-zuk-z2/development

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

από την πρώτη μέρα που πήρα το κινητό το εχω βάλει την ινδική (2.0.133 ST-And:6.0.1)(κοντεύει 1.5 χρόνο)

Να πω την αλήθεια δεν εχω κάποιο θέμα,εαν βαλω μια καινούργια ρομ με αντροιντ 8 κερδίζω κάτι?(εχει κάποια που βοηθά κάμερα και αυτονομία; )

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

από την πρώτη μέρα που πήρα το κινητό το εχω βάλει την ινδική (2.0.133 ST-And:6.0.1)(κοντεύει 1.5 χρόνο)

Να πω την αλήθεια δεν εχω κάποιο θέμα,εαν βαλω μια καινούργια ρομ με αντροιντ 8 κερδίζω κάτι?(εχει κάποια που βοηθά κάμερα και αυτονομία; )

 

Εννοείται. Θα δεις βελτίωση σε αυτονομία, κάμερα (με google cam), ακόμα και σε ταχύτητα. Δε νομίζω πως υπάρχει κάποια custom rom που να υπερτερεί σημαντικά σε σχέση με κάποια άλλη σε αυτά τα τρία. Απλά διάβασε τα features που έχει η καθεμιά και διάλεξε αυτή που σου αρέσει περισσότερο.

Υγ. Να ξέρεις, οι oreo roms θέλουν να έχεις baseband 1.7 για να δουλέψουν σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είναι ένας οδηγός για να βάλεις την στοκ σε Ελληνικά https://www.google.gr/amp/s/www.angroid.gr/android-tutorials/egkatastiste-tin-stock-rom-sto-lenovo-zuk-z2/amp?espv=1

Χρειάζεσαι να το πάρεις με την σειρά για να φτάσεις στην τελευταία stable τις ΖΟΥΚ που υπάρχει. Να ανοιξεις το κινητό μια φορά για να δοκιμάσεις GPS σενσορ και τα σχετικά για να δουλεύουν όλα σωστά. Μετά να ξεκλειδώσεις τον bootloader να βάλεις twrp (recovery) και μετά να βάλεις την Ρομ που έχεις επιλέξει.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είναι ένας οδηγός για να βάλεις την στοκ σε Ελληνικά https://www.google.gr/amp/s/www.angroid.gr/android-tutorials/egkatastiste-tin-stock-rom-sto-lenovo-zuk-z2/amp?espv=1

Χρειάζεσαι να το πάρεις με την σειρά για να φτάσεις στην τελευταία stable τις ΖΟΥΚ που υπάρχει. Να ανοιξεις το κινητό μια φορά για να δοκιμάσεις GPS σενσορ και τα σχετικά για να δουλεύουν όλα σωστά. Μετά να ξεκλειδώσεις τον bootloader να βάλεις twrp (recovery) και μετά να βάλεις την Ρομ που έχεις επιλέξει.

 

ο κακός χαμός γίνεται,πολύ φοβάμαι πως αν πάω να το κάνω,θα γίνει μ...α(βλακεία)

Link to comment
Share on other sites

ο κακός χαμός γίνεται,πολύ φοβάμαι πως αν πάω να το κάνω,θα γίνει μ...α(βλακεία)

 

Υπάρχουν και βίντεο στο Youtube που δείχνουν όλη τη διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα ήθελα να ρωτήσω: είμαι με official Ινδική χωρίς root...δεν έχω γενικά προβλήματα αλλά δεν φαίνεται να πηγαίνει παραπέρα. Έχει νόημα να βάλω την κινέζικη? Δεν θέλω να κάνω root αλλά θέλω φυσικά να παίρνω updates, Google play store, ελληνικό keyboard κλπ...γίνεται και πως?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα ήθελα να ρωτήσω: είμαι με official Ινδική χωρίς root...δεν έχω γενικά προβλήματα αλλά δεν φαίνεται να πηγαίνει παραπέρα. Έχει νόημα να βάλω την κινέζικη? Δεν θέλω να κάνω root αλλά θέλω φυσικά να παίρνω updates, Google play store, ελληνικό keyboard κλπ...γίνεται και πως?

 

Εγώ είχα δοκιμάσει την προτελευταία έκδοση τις Κινέζικης αλλά δεν μου άρεσε. Και το γύρισα σε custom και είμαι υπέρ ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα δοκιμάσει την προτελευταία έκδοση τις Κινέζικης αλλά δεν μου άρεσε. Και το γύρισα σε custom και είμαι υπέρ ευχαριστημένος.

 

Δεν θέλω να κάνω root...υπάρχουν εφαρμογές που δεν τρέχουν

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να κάνω root...υπάρχουν εφαρμογές που δεν τρέχουν

 

έμενα μου τρέχουν όλες δώσε ένα παράδειγμα να σου πω

Link to comment
Share on other sites

έμενα μου τρέχουν όλες δώσε ένα παράδειγμα να σου πω

Οι τραπεζικές (πχ. Winbank της Πειραιώς). Σε άλλο τηλέφωνο που είναι ρουταρισμένο, ανοίγει και κλείνει αμέσως.

 

Σχετικά με την Κινέζικη official, για να πάω στην τελευταία, πρέπει να βάλω την 1η (1.9...) και με ΟΤΑ θα πάρω τις επόμενες?

Edited by aris71
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Lenovo ZUK Z2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...