Jump to content

Lenovo ZUK Z2


dragonmaster
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι γενικό το πρόβλημα

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σήμερα το πρωί, ενώ είχα βάλει το ξυπνητήρι, δεν χτύπησε... ξύπνησα και το είδα κολλημένο, με το led ανοιχτό (μου το έχει ξανακάνει 1~2 φορές). Κράτησα το Power και έκανε reboot...η μπαταρία είχε πέσει στο 20%. To βάζω στη USB θύρα του αυτοκίνητου να φορτίζει...δεν. To βάζω με τον 12v φορτιστή και φόρτιζε. Το ξαναδοκίμασα στη δουλειά και φορτίζει από φορτιστή, αλλά όταν το συνδέω σε κανονική USB θύρα...αποσυνδέεται συνέχεια. Δοκίμασα διαφορετικά καλώδια....το ίδιο

 

καμιά ιδέα????:worry::worry::worry:

Link to comment
Share on other sites

Θες deep flash USB. Ή άνοιγμα του καπακιού και αποσύνδεση της μπαταρίας. Ή στη χειρότερη πας για επιστροφή

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Θες deep flash USB. Ή άνοιγμα του καπακιού και αποσύνδεση της μπαταρίας. Ή στη χειρότερη πας για επιστροφή

 

Μάλλον δεν είπα το ποιο σημαντικό: Το τηλέφωνο δουλεύει κανονικά...εκτός από τη σύνδεση με PC (ή όποια άλλη USB θύρα), πράγμα που με πειράζει γιατί δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω το Android Auto :(

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν είπα το ποιο σημαντικό: Το τηλέφωνο δουλεύει κανονικά...εκτός από τη σύνδεση με PC (ή όποια άλλη USB θύρα), πράγμα που με πειράζει γιατί δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω το Android Auto :(

 

Το είχα πάθει και εγώ με άλλη συσκευή (Lenovo K3 Note).

Είχε εξαφανιστή το notification status bar και όταν συνδεόταν η συσκευή με usb στο PC μπορούσα μόνο να κάνω φόρτιση και όχι transfer files. Το πρόβλημα λύθηκε μόνο βάζοντας την αρχική ROM με MTK_flashtool.

Η πιό δραστική λύση για την συγκεκριμένη συσκευή παραμένει η μέθοδος (Deep Flash) που ανέφερε ο χρήστης Roid_rage

https://zukfans.eu/community/threads/deep-flash-revive-your-zuk-z2-from-hard-brick-state-9008-mode-easily.3504/

Edited by kontax
Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν είπα το ποιο σημαντικό: Το τηλέφωνο δουλεύει κανονικά...εκτός από τη σύνδεση με PC (ή όποια άλλη USB θύρα), πράγμα που με πειράζει γιατί δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω το Android Auto :(

 

Τελικά το κινητό επανήλθε μόνο του! Περίεργο πράγμα....

Link to comment
Share on other sites

https://mega.nz/#!h9VgVBSZ!Z-rl7Simn1pR2JnB9EwQh3DVHplWi5uYh7Q9fAh-An0

https://forum.xda-developers.com/lenovo-zuk-z2/development/deodexed-z2-plus-nougat-2-5-334-st-t3594483

ZUI 3.5.261 ST

 

- GApps Pre-installed

- Pixel Launcher as stock launcher

- Rooted with Magisk 15.3

- TWRP 3.2.1 by hendibudi

- Chinese apps removed

- Stock ZUI boot animation replaced by Pixel Experience boot animation

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

https://mega.nz/#!h9VgVBSZ!Z-rl7Simn1pR2JnB9EwQh3DVHplWi5uYh7Q9fAh-An0

https://forum.xda-developers.com/lenovo-zuk-z2/development/deodexed-z2-plus-nougat-2-5-334-st-t3594483

ZUI 3.5.261 ST

 

- GApps Pre-installed

- Pixel Launcher as stock launcher

- Rooted with Magisk 15.3

- TWRP 3.2.1 by hendibudi

- Chinese apps removed

- Stock ZUI boot animation replaced by Pixel Experience boot animation

 

Η μπαταρία πως συμπεριφέρεται σε σχέση με προηγούμενες ΡΟΜ; Έχω την εντύπωση πως την καταναλώνει σχετικά πιο γρήγορα...

Link to comment
Share on other sites

Για να βγάλεις ασφαλή συμπεράσματα για την μπαταρία θα πρέπει να κρατήσεις τη ρομ τουλάχιστον 2-3 μέρες για να "στρώσει", δηλαδή να γίνουν όλες οι διεργασίες που απαιτούνται, να ενημερωθούν οι υπηρεσίες Google και γενικώς να "κάτσουν" όλα σωστά.

 

Και αυτό ισχύει για όλες τις ρομ και για όλα τα τηλέφωνα ;)

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία πως συμπεριφέρεται σε σχέση με προηγούμενες ΡΟΜ; Έχω την εντύπωση πως την καταναλώνει σχετικά πιο γρήγορα...

 

https://forum.xda-developers.com/lenovo-zuk-z2/development/deodexed-z2-plus-nougat-2-5-334-st-t3594483

Δεν την έχω βάλει για να σου απαντήσω.

Καλόμαθα τώρα με την PixelExperience και λέω να ηρεμήσω για λιγο.

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

έχω πρόβλημα με τον ήχο των ειδοποιήσεων είτε μηνυμάτων,γενικά από κάποια στιγμή και μετά δεν ακούγονται ουτε μηνύματα παρά μόνο οι κλήσεις όταν με καλούν.Στρώνει μόνο με επανεκκίνηση,ξέρετε τί μπορεί να φταίει και να κάνω,το κάνει σε καθημερινή βαση και είναι σπαστικό όλο αυτό.έχω την 2.0.133 ST
Link to comment
Share on other sites

https://forum.xda-developers.com/lenovo-zuk-z2/development/deodexed-z2-plus-nougat-2-5-334-st-t3594483

Δεν την έχω βάλει για να σου απαντήσω.

Καλόμαθα τώρα με την PixelExperience και λέω να ηρεμήσω για λιγο.

 

Σκέφτομαι να αλλάξω και εγώ πρέπει να περάσω ξανά τα gapps και ποια έχεις κατεβάσει εσύ γιατί εγώ έχω για Nougat

Link to comment
Share on other sites

Eδώ είσαι...

 

http://opengapps.org/

 

Τσέκαρε τα Arm64 - 8.0 - pico και πάτα το κόκκινο κυκλάκι

Link to comment
Share on other sites

Τελικά την έβαλα και εγώ δ εν ήθελε Google apps τα κατεβασε όλα μετά αυτά που έλειπαν ,το θέμα μου το άφησα να φορτίσει από τις τρεις το βράδυ μέχρι τώρα το πρωί και βλέπω ότι πήγε 100% και τώρα είχε πέσει 86 ενώ ήταν στο φορτιστή..καμία λύση
Link to comment
Share on other sites

Τo HDR+ είναι από μόνο του ενεργοποιημένο στην κάμερα του pixel experience γιατί δεν βλέπω κάποια επιλογή..το πρόσεξε κανείς ;
Link to comment
Share on other sites

Τo HDR+ είναι από μόνο του ενεργοποιημένο στην κάμερα του pixel experience γιατί δεν βλέπω κάποια επιλογή..το πρόσεξε κανείς ;

 

Σε μένα η φόρτιση γίνεται κανονικά .

Απλά τα έπαιξε τελείως όταν δοκίμασα το Magic Charging Switch σαν module στο Magisk. ΜΗ το βάλεις.

Οσο για την CAM απεγκατέστησε τελείως την ενσωματωμένη έκδοση Camera και

βάλε την τελευταία απο εδώ (GoogleCamera-Pixel2Mod Version)

https://forum.xda-developers.com/mi-5/themes/app-collection-camera-modded-t3591177

Σε αυτή η επιλογή HDR+ μπορεί να απενεργοποιηθεί. Και το Portrait Mode είναι φανταστικό.

Νιώθω να αναβαθμίστηκε φωτογραφικά το τηλέφωνο μου σε άλλη κατηγορία...

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο δεν με αφήνει να κατεβάσω την εφαρμογή που μου δίνεις στο λινκ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε μένα η φόρτιση γίνεται κανονικά .

Απλά τα έπαιξε τελείως όταν δοκίμασα το Magic Charging Switch σαν module στο Magisk. ΜΗ το βάλεις.

Οσο για την CAM απεγκατέστησε τελείως την ενσωματωμένη έκδοση Camera και

βάλε την τελευταία απο εδώ (GoogleCamera-Pixel2Mod Version)

https://forum.xda-developers.com/mi-5/themes/app-collection-camera-modded-t3591177

Σε αυτή η επιλογή HDR+ μπορεί να απενεργοποιηθεί. Και το Portrait Mode είναι φανταστικό.

Νιώθω να αναβαθμίστηκε φωτογραφικά το τηλέφωνο μου σε άλλη κατηγορία...

Γράφει δεν υπάρχει ελεύθερη προεπισκόπηση

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορέσεις να μου στείλεις λινκ κατευθείαν από το download... μακάρι να αξίζει είναι το μόνο μελανό σημείο του
Link to comment
Share on other sites

Κατάφερα τελικά να την κατεβάσω αλλά για κάποιο λόγο δεν με αφήνει να την εγκαταστήσω λέει η εφαρμογή δεν έχει εγκατασταθεί...τι βήματα έχεις ακολουθήσει;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,έχω ένα θέμα και εγώ με wifi,ενώ το έχω ανοιχτό δν βρίσκει κανενα δυκτιο η οταν βρει η σύνδεση διαρκεί λίγα λεπτά και πάλι με πετάει στο κενό χωρίς κανένα δυκτιο για αρκετή ώρα Μν πω και μέρες.προσπαθησα να το αντιμετωπίσω με τα αρχικά βήματα(rebooτ,network restart) μέχρι επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλά δεν λύθηκε το πρόβλημα,οποίος μπορεί να βοηθήσει για να σώσω την κατάσταση θα του είμαι ευγνώμων.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,έχω ένα θέμα και εγώ με wifi,ενώ το έχω ανοιχτό δν βρίσκει κανενα δυκτιο η οταν βρει η σύνδεση διαρκεί λίγα λεπτά και πάλι με πετάει στο κενό χωρίς κανένα δυκτιο για αρκετή ώρα Μν πω και μέρες.προσπαθησα να το αντιμετωπίσω με τα αρχικά βήματα(rebooτ,network restart) μέχρι επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλά δεν λύθηκε το πρόβλημα,οποίος μπορεί να βοηθήσει για να σώσω την κατάσταση θα του είμαι ευγνώμων.

Ίσως πρέπει να περάσεις μια άλλη Ρομ αν όχι μάλλον θα είναι θέμα hardware που τότε πρέπει να το δει κάποιος τεχνικός,μήπως είχε κάποια πτώση πριν συμβεί αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Πριν 3 εβδομάδες είχε γραφτεί στο gizmochina.com:

 

A few weeks ago, ZUK released the ZUI 3.5 update for the ZUK Z2 Pro. The update brought Android 8.0 Oreo to the device along with some other features and bug fixes. Now the update is rolling out to owners of the ZUK Z2 and ZUK Edge.

 

Πράγματι έχει βγεί για το pro;

Link to comment
Share on other sites

Κατάφερα τελικά να την κατεβάσω αλλά για κάποιο λόγο δεν με αφήνει να την εγκαταστήσω λέει η εφαρμογή δεν έχει εγκατασταθεί...τι βήματα έχεις ακολουθήσει;;

 

Βάζεις την εφαρμογή System app remover (ROOT) , και με αυτή αφαιρείς την camera, κάνεις reboot και μετά εγκαθιστάς την νέα εφαρμογή.

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Βάζεις την εφαρμογή System app remover (ROOT) , και με αυτή αφαιρείς την camera, κάνεις reboot και μετά εγκαθιστάς την νέα εφαρμογή.

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου, ναι όντως έγινε ...έκανες καμία αλλαγή γιατί το βράδυ οι φωτογραφίες ροζιζουν

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Lenovo ZUK Z2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...