Jump to content

Lenovo ZUK Z2


dragonmaster
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επιτέλους, μπας και φτιαχτεί το AGPS στις custom, γιατί την κινεζική δεν την βάζω που με πληρώνουν...

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

η official ποτε βγαίνει?

 

Θα βγεί;

Γιατί εδώ λέει ότι η Lenovo κλείνει την ZUK και η Motorola που έχει πάρει θέλει το stock android...

Link to comment
Share on other sites

Θα βγεί;

Γιατί εδώ λέει ότι η Lenovo κλείνει την ZUK και η Motorola που έχει πάρει θέλει το stock android...

 

Με την υποστήριξη που έχουμε από το XDA... ας κάνει ότι θέλει η Lenovo :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή σκοπεύω να κάνω φορμάτ στο κινητάκι και το έχω αφήσει περίπου ένα χρόνο πριν το θέμα των ανοφισιαλ ρομς, σε τι φάση είμαστε;

Θέλω στοκ αντρόιντ γενικά.

1) Υπάρχει τιποτα σταθερό τελείως;

2)Μπάγκς με κάμερες εχουν λυθεί (νομίζω έπαιζαν θέματα με πανοραμα)

3)To κουμπί; Λειτουργεί φούλ;

4)Μπαταρία;

 

Να ξέρω αν αξίζει να το ψάξω ή να παράσω πάλι την ινδική οφίσιαλ και ας είναι παλιοτερο το αντροιντ...

Link to comment
Share on other sites

Με την υποστήριξη που έχουμε από το XDA... ας κάνει ότι θέλει η Lenovo :lol:

 

Ναι αλλά εγώ θέλω την κινέζικη official... :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά εγώ θέλω την κινέζικη official... :)

 

Ο λόγος; :)

 

Παιδιά επειδή σκοπεύω να κάνω φορμάτ στο κινητάκι και το έχω αφήσει περίπου ένα χρόνο πριν το θέμα των ανοφισιαλ ρομς, σε τι φάση είμαστε;

Θέλω στοκ αντρόιντ γενικά.

1) Υπάρχει τιποτα σταθερό τελείως;

2)Μπάγκς με κάμερες εχουν λυθεί (νομίζω έπαιζαν θέματα με πανοραμα)

3)To κουμπί; Λειτουργεί φούλ;

4)Μπαταρία;

 

Να ξέρω αν αξίζει να το ψάξω ή να παράσω πάλι την ινδική οφίσιαλ και ας είναι παλιοτερο το αντροιντ...

 

Σου προτείνω την Jaguar. Έχει τα πάντα, είναι αρκετά stable, από τον άλλο μήνα θα έχει και 8.1 Oreo. Την έχω εδώ και καιρό, αξίζει. Από bugs, το μόνο που δεν έχει λυθεί είναι η βιντεο κλήση και αυτό ισχύει για όλες τις rom. Μόνο αρνητικό ότι έχει λίγο διαφορετική διαδικασία στο flashάρισμα.

Link to comment
Share on other sites

Ο λόγος; :)

 

 

 

Σου προτείνω την Jaguar. Έχει τα πάντα, είναι αρκετά stable, από τον άλλο μήνα θα έχει και 8.1 Oreo. Την έχω εδώ και καιρό, αξίζει. Από bugs, το μόνο που δεν έχει λυθεί είναι η βιντεο κλήση και αυτό ισχύει για όλες τις rom. Μόνο αρνητικό ότι έχει λίγο διαφορετική διαδικασία στο flashάρισμα.

 

Ο λόγος είναι αυτά που γράφεις για την Jaguar: τα όποια bugs.

Επίσης (μάλλον κυρίως) δεν ξέρω και πολλά από φλασαρίσματα και rooting και δεν με ενοχλούν μια - δυό κινέζικες εφαρμογές που έχει η official...

Link to comment
Share on other sites

Πέρα απο την πλάκα φαίνεται να έχουν κάνει καλή δουλειά στην Jaguar. Αλλά είναι αρκετά μπλέξιμο η διαδικασία... Η βιντεοκλήση είναι κάτι που δε χρησιμοποιείται πουθενα. Εννοείς αυτήν απο 3G ή όλες τις βιντεοκλήσεις απο messanger skype κτλ?

 

 

https://forum.xda-developers.com/lenovo-zuk-z2/development/rom-jaguar-z2-plus-nougat-official-t3587497

Link to comment
Share on other sites

Ποια ειναι η διαδικασια; φλασαρεις μια παλια εκδοση και μετα την τελευταια;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Ο λόγος είναι αυτά που γράφεις για την Jaguar: τα όποια bugs.

Επίσης (μάλλον κυρίως) δεν ξέρω και πολλά από φλασαρίσματα και rooting και δεν με ενοχλούν μια - δυό κινέζικες εφαρμογές που έχει η official...

 

Έχω την αίσθηση ότι οι στοκ roms βγάζουν πιο πολλά bugs από την συγκεκριμένη custom rom αλλά δεν είμαι σίγουρος γιατί έχω καιρό να ασχοληθώ με αυτές. Ούτε εγώ ήξερα να φλασάρω πριν πάρω αυτό το κινητό. Επίσης, ούτε εμένα με ενοχλούσαν οι κινέζικες εφαρμογές. Σε custom rom πήγα γιατί θέλω να παίρνω τα μέγιστα από το κινητό μου και αυτό με τις στοκ rom ήταν αδύνατο.

 

Πέρα απο την πλάκα φαίνεται να έχουν κάνει καλή δουλειά στην Jaguar. Αλλά είναι αρκετά μπλέξιμο η διαδικασία... Η βιντεοκλήση είναι κάτι που δε χρησιμοποιείται πουθενα. Εννοείς αυτήν απο 3G ή όλες τις βιντεοκλήσεις απο messanger skype κτλ?

 

 

https://forum.xda-developers.com/lenovo-zuk-z2/development/rom-jaguar-z2-plus-nougat-official-t3587497

Όντως, είναι από τις πιο stable roms εδώ και μήνες, ο dev προσθέτει τουλάχιστον 2-3 καινούρια features σε κάθε update. Η διαδικασία φαίνεται δύσκολη αλλά οι περισσότεροι τα κατάφεραν με την πρώτη (ανάμεσα τους και εγώ). Ναι, εννοώ όλες τις βιντεοκλήσεις και ισχύει για όλες τις custom rom.

Ποια ειναι η διαδικασια; φλασαρεις μια παλια εκδοση και μετα την τελευταια;

 

Ακριβώς. Λεπτομέρειες έχει στο πρώτο ποστ στο θέμα της rom στο xda.

 

Γενικά, μην αγχώνεστε με την διαδικασία γιατί αν κάνετε κάτι λάθος απλά δεν θα δουλεύει σωστά και θα πρέπει να την ξανακάνετε, δεν υπάρχει περίπτωση πχ να brickάρει. Για να brickάρει πρέπει και λίγο να το θέλετε :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει δουλέψει κάνεις το HDR+ Google camera app να μας πει καμία εντύπωση;

 

Δεν ξέρω αν θα παίξει ποτέ γιατί υπάρχει πρόβλημα με το Api2 https://forum.xda-developers.com/lenovo-zuk-z2/help/google-camera-hdr-port-t3655115

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν θα παίξει ποτέ γιατί υπάρχει πρόβλημα με το Api2 https://forum.xda-developers.com/lenovo-zuk-z2/help/google-camera-hdr-port-t3655115

Υπάρχουν κάποια βίντεο με αντροιντ ορεο που παίζει κανονικά και εγώ με τη Los που δοκιμασα δεν λειτουργεί έλεγα μήπως κανένας γενναίος το έβαλε να μας πει καμία εντύπωση

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν κάποια βίντεο με αντροιντ ορεο που παίζει κανονικά και εγώ με τη Los που δοκιμασα δεν λειτουργεί έλεγα μήπως κανένας γενναίος το έβαλε να μας πει καμία εντύπωση

 

Όντως. Απ' ότι κατάλαβα στις oreo roms οι devs μπορούν να προσθέσουν το Api2 οπότε, λογικά μέσα στο Γενάρη θα υπάρχει σχεδόν σε όλες τις rom :)

Link to comment
Share on other sites

Εμείς με την Los δεν θα το περίμενουμε το 8 μιας και έχει σταματήσει η ανάπτυξη του από τον Dev ,αλλά είναι πολύ smooth και με έναν launcher πχ εγώ χρησιμοποιώ τον pixel 2 δουλεύει πολύ ωραία .

Ερ2 το volte τι είναι βοηθάει να ακούμε καλύτερα τον ήχο από τις κλήσεις ή δυναμώνει και το σήμα κινητού WiFi δεν έχω καταλάβει

Link to comment
Share on other sites

Εμείς με την Los δεν θα το περίμενουμε το 8 μιας και έχει σταματήσει η ανάπτυξη του από τον Dev ,αλλά είναι πολύ smooth και με έναν launcher πχ εγώ χρησιμοποιώ τον pixel 2 δουλεύει πολύ ωραία .

Ερ2 το volte τι είναι βοηθάει να ακούμε καλύτερα τον ήχο από τις κλήσεις ή δυναμώνει και το σήμα κινητού WiFi δεν έχω καταλάβει

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Voice_over_LTE :)

Link to comment
Share on other sites

Έχω την αίσθηση ότι οι στοκ roms βγάζουν πιο πολλά bugs από την συγκεκριμένη custom rom αλλά δεν είμαι σίγουρος γιατί έχω καιρό να ασχοληθώ με αυτές. Ούτε εγώ ήξερα να φλασάρω πριν πάρω αυτό το κινητό. Επίσης, ούτε εμένα με ενοχλούσαν οι κινέζικες εφαρμογές. Σε custom rom πήγα γιατί θέλω να παίρνω τα μέγιστα από το κινητό μου και αυτό με τις στοκ rom ήταν αδύνατο.

:p

Κυρίως με ενοχλεί που η εφαρμογή App Center είναι στα Κινέζικα. Νομίζω ότι μόνο με αυτήν μπορούμε να ζητήσουμε να κάνει update όλες τις εφαρμογές, αλλά δεν είμαι σίγουρος μήπως αυτό γίνεται και με άλλο τρόπο...

 

Μπορώ φυσικά να κάνω update οιποιοδήποτε συγκεκριμενο app από το Google play αλλά εφόσον το ζητήσω. Αλλά πολύ καλύτερη είναι η μαζική ενημέρωση..

 

YΓ: ΟΚ γίνεται από το "my Apps and Games" στο (Google) Play Store

Edited by MessengerOfGood
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας έχω ένα lenovo zuk z2 της νύφης μου και ξεκίνησε τα κουλα διαφημίσεις κλπ..

Ειναι εύκολο να παραθέσει την διαδικασία τι να κατεβάσω για να το κάνω ρουτ και ποια ρομ stable οφισιαλ ή και ακόμη όχι...

Σορρυ είναι πολύ μεγάλη σελίδα και δεν τα βρίσκω όλα...

 

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας έχω ένα lenovo zuk z2 της νύφης μου και ξεκίνησε τα κουλα διαφημίσεις κλπ..

Ειναι εύκολο να παραθέσει την διαδικασία τι να κατεβάσω για να το κάνω ρουτ και ποια ρομ stable οφισιαλ ή και ακόμη όχι...

Σορρυ είναι πολύ μεγάλη σελίδα και δεν τα βρίσκω όλα...

 

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Βάλε την Ινδική Stock ROM στο βήμα βήμα https://www.angroid.gr/android-tutorials/egkatastiste-tin-stock-rom-sto-lenovo-zuk-z2

και για διαφημίσεις netguart https://forum.xda-developers.com/android/apps-games/app-netguard-root-firewall-t3233012

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει αυτό που λέει εδώ για αναβάθμιση της official ROM σε OREO;

(στη μέση περίπου της σελίδας λέει "Install Official Android Oreo ROM On Lenovo Zuk Z2")

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει αυτό που λέει εδώ για αναβάθμιση της official ROM σε OREO;

(στη μέση περίπου της σελίδας λέει "Install Official Android Oreo ROM On Lenovo Zuk Z2")

 

Αλλη μια απάτη αν πας να κατεβάσεις τη ρομ ζητά κωδικό κλπ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Lenovo ZUK Z2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...