Jump to content

Lenovo ZUK Z2


dragonmaster
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

IMG_20161003_152739.jpg

 

Δέν γίνεται τίποτα λέμε

 

Μην τα παρατάς.. Είσαι πολύ κοντά.. Δοκίμασε μόνο με την δεύτερη εντολή..

iPhone 4 -Xiaomi Redmi Note 3 Pro- Zuk Z2- Χiaomi Redmi Pro- Mi5s
Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν θα έχει περάσει το αρχείο πώς να δώσω τη δεύτερη εντολή

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

IMG_20161003_164459.jpg

Τίποτα και με τη δεύτερη εντολή

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα fail έγραφε στην αρχή αλλά όσο δοκίμαζα μετά από κάποια στιγμή το ξεκλείδωσε.. Πάντως το περίεργο είναι ότι στην αρχη γράφει ΟΚ και μετά failed..
iPhone 4 -Xiaomi Redmi Note 3 Pro- Zuk Z2- Χiaomi Redmi Pro- Mi5s
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια μονο το z2 pro εχει ραδιοφωνο; Δεν εχω δει να αναφερετε κατι για το απλο
Link to comment
Share on other sites

Ναι, δεν εχει

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δεν εχει

 

Στο επίσημο site λέει ότι έχει.

 

Question:

Is ZUK Z2 comes with FM Radio? Do it also have notification light?

Answers:

Posted by Lenovo Zuk on Thursday, July 28, 2016

Lenovo ZUK Mobile:

Thank you for your mail.

ZUK Z2 has notification light and support FM.

Link to comment
Share on other sites

μπορεί κάποιος κάτοχος του κινητού να μας πει τι ισχύει

 

Είμαι κάτοχος αλλά δεν ξέρω πως να το δοκιμάσω. Εφαρμογή από τη μάνα του (ΖΥΚ) δεν έχει.

Link to comment
Share on other sites

εβαλα τη ρομ του frankie που ειναι βασισμενη στην ινδικη εκδοση και μπορω να πω οτι απο αποψη UI τουλαχιστον ειναι οπως θα επρεπε να ειναι απο την αρχη. Google launcher, πληρεις google apps, google dialer κλπ, και πληρως λειτουργικο u-touch οπως στις ZUI roms. Για αυτονομια θα εχω αποψη σε μερικες μερες, παντως μεχρι τωρα η συμπεριφορα σε standby ειναι πολυ καλη: 5 ωρες standby με 4G και 15 λεπτα οθονη->96%
Link to comment
Share on other sites

εβαλα τη ρομ του frankie που ειναι βασισμενη στην ινδικη εκδοση και μπορω να πω οτι απο αποψη UI τουλαχιστον ειναι οπως θα επρεπε να ειναι απο την αρχη. Google launcher, πληρεις google apps, google dialer κλπ, και πληρως λειτουργικο u-touch οπως στις ZUI roms. Για αυτονομια θα εχω αποψη σε μερικες μερες, παντως μεχρι τωρα η συμπεριφορα σε standby ειναι πολυ καλη: 5 ωρες standby με 4G και 15 λεπτα οθονη->96%

Να φανταστώ την πέρασες στο κινητό και την έκανες install μέσω twrp??

 

Στάλθηκε από το zuk z2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 4 -Xiaomi Redmi Note 3 Pro- Zuk Z2- Χiaomi Redmi Pro- Mi5s
Link to comment
Share on other sites

Να φανταστώ την πέρασες στο κινητό και την έκανες install μέσω twrp??

 

Στάλθηκε από το zuk z2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ακριβώς. Θέλει το κινέζικο twrp και θέλει και λίγο...υπομονή γιατί για μερικά λεπτά γράφει κάτι περίεργα (can't mount κάτι, δε θυμάμαι) και δεν δείχνει να προχωράει η διαδικασία. Εγώ την πάτησα δυο φορές και την έκοψα γιατί νόμιζα ότι κόλλησε. Στο τέλος όμως εγκαθίσταται κανονικά

 

Στάλθηκε από το ZUK Z2131 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δεν έχει ραδιόφωνο

 

Μάλλον έτσι θα είναι.

Αλλά στο νήμα του Samsung Galaxy S7 διάβασα ότι το Αμερικανικο μοντέλο με τον Snapdragon 820 έχει FM γιατί είναι στο τσιπάκι 820. Απλά το είχαν απενεργοποιήσει από την Τ-mobile (το Exynos της Ελλάδας δεν έχι FM).

 

Επειδή το ΖΥΚ Ζ2 έχει τον 820 και επειδή λένε στο επίσημο site που προανέφερα ότι έχει FM μήπως συμβαίνει κάτι ανάλογο και εδώ?

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έτσι θα είναι.

Αλλά στο νήμα του Samsung Galaxy S7 διάβασα ότι το Αμερικανικο μοντέλο με τον Snapdragon 820 έχει FM γιατί είναι στο τσιπάκι 820. Απλά το είχαν απενεργοποιήσει από την Τ-mobile (το Exynos της Ελλάδας δεν έχι FM).

 

Επειδή το ΖΥΚ Ζ2 έχει τον 820 και επειδή λένε στο επίσημο site που προανέφερα ότι έχει FM μήπως συμβαίνει κάτι ανάλογο και εδώ?

 

δεκτης FM πολυ πιθανον να υπαρχει αλλα χωρις συνδεση κεραιας και drivers τι να το κανεις?

Link to comment
Share on other sites

δεκτης FM πολυ πιθανον να υπαρχει αλλα χωρις συνδεση κεραιας και drivers τι να το κανεις?

 

Δεν ξέρω. Στο Αμερικάνικο Galaxy S7 ενεργοποιήθηκε τελικά?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω. Στο Αμερικάνικο Galaxy S7 ενεργοποιήθηκε τελικά?

Είχα διαβάσει πως ναι, κατόπιν απαίτησης των πελατών.

 

Στάλθηκε από το ZUK Z2131 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είχα διαβάσει πως ναι, κατόπιν απαίτησης των πελατών.

 

Στάλθηκε από το ZUK Z2131 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Χωρίς να ξέρω πώς, πιθανολογώ ότι γίνεται λοιπόν. Κεραία είναι το καλώδιο των ακουστικών και drivers υποθέτω θα τους δίνει η ZYK... Δεν χάνοπυμε τίποτα να ρωτήσουμε, τη στιγμή μάλιστα που λένε ότι έχει FM Radio (είναι και marketing point σε σχέση με το S7).

Link to comment
Share on other sites

Και 4g band 800 έχει, αλλά δεν το βλέπω να βαζουν

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

εβαλα τη ρομ του frankie που ειναι βασισμενη στην ινδικη εκδοση και μπορω να πω οτι απο αποψη UI τουλαχιστον ειναι οπως θα επρεπε να ειναι απο την αρχη. Google launcher, πληρεις google apps, google dialer κλπ, και πληρως λειτουργικο u-touch οπως στις ZUI roms. Για αυτονομια θα εχω αποψη σε μερικες μερες, παντως μεχρι τωρα η συμπεριφορα σε standby ειναι πολυ καλη: 5 ωρες standby με 4G και 15 λεπτα οθονη->96%

 

Κανένα update για τη μπαταρία;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Κανένα update για τη μπαταρία;

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161005/59ec41db8d0cd843e74c0e2391d21d9f.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20161005/f8d1a14c7f86755918f12c59c5d7016e.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20161005/bdf3a5e8b4ecb9919b0417bbc97b3ee1.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20161005/39230da7d3140ca37c483145ca25d7ef.jpg

 

Παραθέτω screenshots γιατί δεν βγάζω και πολυ άκρη έτσι όπως έχει τα στατιστικά αυτή η ρομ. Πάντως είμαι στη δεύτερη μέρα με 4G ανοιχτό και ήπια χρήση. Η ωρα της οθονης πρέπει να είναι σωστή. Γενικά πάντως μου δίνει την εντύπωση ότι είναι καλύτερη απο τη cm13, ειδικά σε κατάσταση standby.

 

Στάλθηκε από το ZUK Z2131 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με την CM πάντως έχω 6 ώρες οθονης, μπορεί και 7..

Και για stand by έχεις και τα προφίλ μπαταρίας, με το πρώτο "εξοικονόμησης ενέργειας" να ρίχνει σε 0-1% την κατανάλωση το βράδυ.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Με την CM πάντως έχω 6 ώρες οθονης, μπορεί και 7..

Και για stand by έχεις και τα προφίλ μπαταρίας, με το πρώτο "εξοικονόμησης ενέργειας" να ρίχνει σε 0-1% την κατανάλωση το βράδυ.

 

για να πιασεις αυτα τα νουμερα πρεπει να το λιωσεις. Σε ενα 24ωρο δε νομιζω να πιανει 5 ωρες παντως.

Edited by bill79
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Lenovo ZUK Z2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...