Jump to content

Lenovo ZUK Z2


dragonmaster
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και γω είχα θέματα, αλλά μου πήρε έναν παλιότερο λογαριασμό που είχα από πιο παλιά που είχα Lenovo

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και γω είχα θέματα, αλλά μου πήρε έναν παλιότερο λογαριασμό που είχα από πιο παλιά που είχα Lenovo

 

Eν τέλει διαβάζοντας τις οδηγίες που έδινε στο φόρουμ καθώς και από κάποια σχόλια νομίζω ότι τα κατάφερα να το ξεκλειδώσω. Και λέω νομίζω γιατί δεν είμαι σίγουρος ακόμα. Στο command prompt που παρέθεσα παραπάνω έβαλα τις εντολές όπως βλέπεις και φτάνοντας στην τελευταία εντολή μου έβγαλε αυτό που βλέπεις. Ψάχνω λίγο στα σχόλια και άλλαξα τη συνταξη της παραπάνω εντολής. Αμέσως το κινητό έβγαλε μια μαυρη οθοννη που έγραφε κάτι για unlock βάρεσε ένα φορμάτ στα πάντα από το κινητό και φαίνεται να άνοιξε κανονικά..

 

Επίσης γνωρίζεις αν η έκδοση του zui 1.9.044 ST είναι οφφίσιαλ με ΟΤΑ αναβαθμίσεις?

iPhone 4 -Xiaomi Redmi Note 3 Pro- Zuk Z2- Χiaomi Redmi Pro- Mi5s
Link to comment
Share on other sites

Λογικά official είναι, αλλά άμα αφήσεις αυτή, γιατί να ξεκλειδώσεις bootloader? Επίσης δεν ξέρω αν κάνει τώρα ota αν πούμε ότι είχε..

Τα topics με zui rom δεν τα'χω διαβάσει

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά official είναι, αλλά άμα αφήσεις αυτή, γιατί να ξεκλειδώσεις bootloader? Επίσης δεν ξέρω αν κάνει τώρα ota αν πούμε ότι είχε..

Τα topics με zui rom δεν τα'χω διαβάσει

 

Και μένα η λογική μου είναι ξεκλειδώνω και φορτώνω cm.. Απλά το θέμα είναι ότι θα είναι αποδοτικότερη σε σχέση με το υπάρχον λογισμικό?? Αν ναι γιατί? Ποιά τα αρνητικά του zui?? Cyannogen δεν έχω δοκιμάσει αλλά μου φαίνεται ενδιαφέρον είναι η αλήθεια.. Αν κάτι με χαλάει στο zui είναι αυτό που παρατήρησα σχετικά με την οθόνη που ξεκλειδώνει το κινητό χθες. Σήμερα το γεγονός ότι δεν διάβαζε την κάρτα sim αλλα μετά από reboot το διάβασε κανονικά. Μετά βέβαια αφού έβαλα το πιν της κάρτας είχε άλλο περίεργο bug και δεν μπορούσα να πάρω τηλ.. Το ξαναέκανα ρεμπούτ και όλα κομπλέ. Τώρα το πρόβλημα που μου εμφανίζει και το κοιτάω είναι ότι δεν μπορώ να κατεβάσω εφαρμογές από το playstore..

 

Δηλαδή όλα αυτά είναι πολλοί παράγοντες για να αλλάξω ρομ αλλά σε περίπτωση που το zui είναι official με ΟΤΑ μπορεί να βγουνε εκδόσεις κόβοντας τα bugs..

iPhone 4 -Xiaomi Redmi Note 3 Pro- Zuk Z2- Χiaomi Redmi Pro- Mi5s
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ εδώ και μέρες αλλά σήμερα το άνοιξα γιατί έλειπα στο εξωτερικό το μόνο πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι ότι έχει εγκατεστημένο google play και για κάποιο λόγο δεν μπορεί να συγχρονίσει και να κατεβάσει εφαρμογές έχει να προτείνει κάποιος κάτι
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα στο zui που το αλλάζουν είναι αυτό, ότι δε συγχρονίζει τα google services

Η έκδοση 1.9.κατι.44 είναι η χειρότερη, η .79 μετά και η .59 καλύτερη..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχω το 44 πώς το πατάω για να κάνει αναβάθμιση δεν το βρίσκω είναι πολύ περίεργο το λειτουργικό

 

http://zukfans.eu/community/threads/zuk-z2-stable-rom-1-9-044.14/

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα στο zui που το αλλάζουν είναι αυτό, ότι δε συγχρονίζει τα google services

Η έκδοση 1.9.κατι.44 είναι η χειρότερη, η .79 μετά και η .59 καλύτερη..

 

Μάλιστα.. Αυτό ακριβώς το πρόβλημα έχω και εγώ με το κινητό... Απ'ότι φαίνεται αύριο πάμε βουρ για cm...

 

Μια ερώτηση όταν κάνεις reboot το κινητό σου βγάζει μια μαύρη οθόνη στην αρχή του τύπου: your device is unlocked and cannot be trusted??\

 

Πρώτη φορά το παρατηρώ αυτό... Σε προηγούμενο κινητό μου xiaomi redmi note 3 pro δεν είχα παρατηρήσει τέτοιου είδους μηνύματα κατά το boot..

iPhone 4 -Xiaomi Redmi Note 3 Pro- Zuk Z2- Χiaomi Redmi Pro- Mi5s
Link to comment
Share on other sites

Ναι το βγάζει δυστυχώς..

Τώρα δεν ξέρω άμα κλειδώσει πάλι αν θα το εξαφανίσει.

Edited by Roid_rage

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το βγάζει δυστυχώς..

Τώρα δεν ξέρω άμα κλειδώσει πάλι αν θα το εξαφανίσει.

 

Ρε φίλε να σε ρωτήσω.. Προσπαθώ να φορτώσω τη ROM και τα GAPPS στο κινητό και καθώς τα φορτώνω σταματάει να τα φορτώνει μετά από ένα σημείο.. Ξέρεις τί μπορεί να φταίει?

 

USB Debugging κτλ είναι όλα ενεργοποιημένα..

Edited by so93
iPhone 4 -Xiaomi Redmi Note 3 Pro- Zuk Z2- Χiaomi Redmi Pro- Mi5s
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις φορτωνεις; φλασαρεις από TWRP? Πού κολλάει, στη ρομ ή στα gapps?

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις φορτωνεις; φλασαρεις από TWRP? Πού κολλάει, στη ρομ ή στα gapps?

 

Nαι. Θέλω να φλασάρω από TWRP αλλά για κάποιον περίεργο λόγο όταν πάω να περάσω από το PC την Ρομ με τα gapps κολλάνε κάπου στη μέση κατά το φόρτωμά τους από το PC στο κινητό με αποτέλεσμα να μην μπορώ να φλασάρω μετά το cm..

iPhone 4 -Xiaomi Redmi Note 3 Pro- Zuk Z2- Χiaomi Redmi Pro- Mi5s
Link to comment
Share on other sites

Βαλτα σε φλασακι και πέρνα τα otg.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Βαλτα σε φλασακι και πέρνα τα otg.

Τα κατάφερα! Εν τέλει το εκανα από το pc ενος φίλου. Το otg για κάποιον περίεργο λογο δεν το έβρισκε το κινητό.πάντως το cyanogen είναι απίστευτο. Πρωτη φορά το χρησιμοποιώ και έβαλα και ενα nova launcher και είναι τέλειο το τερατακι

 

Στάλθηκε από το zuk z2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 4 -Xiaomi Redmi Note 3 Pro- Zuk Z2- Χiaomi Redmi Pro- Mi5s
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να δωσεις περισσότερες πληροφορίες για την ρομ γιατι μαλον και εγω αυτο θα κανω πρώτα unlok και μετα περασω μια ρομ
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να δωσεις περισσότερες πληροφορίες για την ρομ γιατι μαλον και εγω αυτο θα κανω πρώτα unlok και μετα περασω μια ρομ

 

Εγώ δυστυχώς δεν έχω ξαναχρησιμοποιήσει cyanogen κατά το παρελθόν, άρα δεν έχω την πείρα να σου πω πόσο καλά αποκρίνεται η συγκεκριμένη ρομ στο συγκεκριμένο κινητό. Παρ'όλα αυτά σε σχέση με την MIUI που έχω χρησιμοποιήσει μπορώ να πω ότι το κινητό αν και σε unofficial version cyanogen είιναι πραγματικά άψογο. Ταχύτατο, δεν κολλάει πουθενά και είναι σφαίρα. Σήμερα το πρωί που κατέβασα και ορισμένα παιχνιδάκια και έπαιζα με ιντερνετ ζεστάθηκε λίγο άλλα όχι τόσο για να πεις ότι τηγανίζω αυγό από πάνω. Νομίζω απαιτείται το nova launcher στο κινητό. Αυτά για την ώρα.. Δεν το χω ψάξει και πολύ ακόμα, επομένως καταλαβαίνεις :)

iPhone 4 -Xiaomi Redmi Note 3 Pro- Zuk Z2- Χiaomi Redmi Pro- Mi5s
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που είμαι fun miui και όχι CM ή aosp, κάνω αναγκαστικά αυτη την παραδοχή για να μπορώ να το χρησιμοποιήσω. Το θετικό είναι ότι είναι πλήρως λειτουργικό το utouch, η καλή μπαταρία, ο συγχρονισμός και η σχετικά καλή κάμερα. Στα πλην είναι ότι δε δουλεύει το double tap to wake, η ram είναι 1,5gb κατειλημμένη εξ αρχής και σε μένα έχει μόνο 3g..

Όντως ζεσταίνεται, αλλά ζεσταινόταν πολύ και το mi4s που είχα με μέταλλο και γυαλί.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που είμαι fun miui και όχι CM ή aosp, κάνω αναγκαστικά αυτη την παραδοχή για να μπορώ να το χρησιμοποιήσω. Το θετικό είναι ότι είναι πλήρως λειτουργικό το utouch, η καλή μπαταρία, ο συγχρονισμός και η σχετικά καλή κάμερα. Στα πλην είναι ότι δε δουλεύει το double tap to wake, η ram είναι 1,5gb κατειλημμένη εξ αρχής και σε μένα έχει μόνο 3g..

Όντως ζεσταίνεται, αλλά ζεσταινόταν πολύ και το mi4s που είχα με μέταλλο και γυαλί.

 

Εγώ να πω την αλήθεια, καλή αυτονομία δεν έχω δει μέχρι στιγμής αλλά δεν είναι και τόσο ασφαλή τα συμπεράσματα μιας και έχω κάνει μόλις μια φόρτιση στο κινητό. Πόση όρα sot σου βγάζει? Double tap to wake όντως δεν δουλεύει όπως και το Notification Led. Το επόμενο διάστημα θα ψάξω μήπως γίνεται μέσω xposed αν και ακόμα δεν έχω βρει κάποιον οδηγό για να γίνει αυτό.. Cyanogen 13 έβαλα..

iPhone 4 -Xiaomi Redmi Note 3 Pro- Zuk Z2- Χiaomi Redmi Pro- Mi5s
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες, για μενα και σε σχέση με άλλα τηλέφωνα, είναι πολύ καλά.

Και επίσης φορτίζει πολύ γρήγορα, πράγμα με το οποίο ξένοιασα. Παρήγγειλα και QC3.0 φορτιστή για ακόμα πιο γρήγορα (αν και λένε ότι δεν κάνει πιο γρήγορα)

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

So93 εννοούσα που βρίσκουμε τη ρομ και ποια είναι περίπου η διαδικασία για να την περάσουμε

 

http://zukfans.eu/community/threads/rom-lr-team-zuk-z2-unofficial-cm13.174/

Link to comment
Share on other sites

Ok τη βρήκα τη ρομ τώρα το μόνο πρόβλημα που έχω είναι ότι όταν δίνω τα στοιχεία του κινητού για να μου στείλει το e-mail για το unlock to bootloader μου ζητάει username και password για να συνδεθώ από ότι κατάλαβα στην σελίδα πρέπει να δημιουργήσω λογαριασμό
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Lenovo ZUK Z2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...