Jump to content

ZTE Axon 7


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά έγινε αλλαγή μπαταρίας στην procordia με 27€ και τώρα όλα είναι Οκ.

Έχει κάποιος να προτείνει link για αγορα tempered glass γιατί έχω διαβάσει διάφορα σχετικά με την εφαρμογή τους στην οθόνη...

 

αντε μπραβο καλοφαγωτη η καινουργια μπαταρια!οταν ειχα καλεσει εγω δεν ειχαν παραλαβει ακομα αποθεμα μπαταριων.περιμενες και σου εδωσαν εκεινη την ωρα το κινητο???φιλε μου δυστυχως δεν υπαρχει περιπτωση να παρεις tempered glass και να σου καλυπτει το 100% της οθονης λογω της 2.5 curved στα πλαγια της οθονης οποτε να να ξερεις οτι παντα θα ειναι λιγο εκτεθημενη η οθονη στα δεξια και στα αριστερα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά έγινε αλλαγή μπαταρίας στην procordia με 27€ και τώρα όλα είναι Οκ.

Έχει κάποιος να προτείνει link για αγορα tempered glass γιατί έχω διαβάσει διάφορα σχετικά με την εφαρμογή τους στην οθόνη...

https://www.amazon.com/gp/aw/d/B076T8ZPH3/ref=oh_aui_i_d_old_o0_img?ie=UTF8&psc=1 Μόνο αυτό παιδιά καλύπτει όλη την οθόνη.Παει λίγο ακριβά με τα έξοδα, αλλά αν πάρετε και μία θήκη πιστεύω αξίζει

c30180864d878a43402bcbcc0598bfd0.jpg

 

Στάλθηκε από το ZTE A2017G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://www.amazon.com/gp/aw/d/B076T8ZPH3/ref=oh_aui_i_d_old_o0_img?ie=UTF8&psc=1 Μόνο αυτό παιδιά καλύπτει όλη την οθόνη.Παει λίγο ακριβά με τα έξοδα, αλλά αν πάρετε και μία θήκη πιστεύω αξίζει

 

Στάλθηκε από το ZTE A2017G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Στάλθηκε από το ZTE A2017G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

panpgr ευχαριστω, ηθελα ομως και την γνωμη σου σχετικα με το αν αξιζει να παει καποιος απο Marshmallow σε Νougat το λεω αυτο γιατι στην Marshmallow δεν διαπιστωνω προβληματα ,και το δευτερο αν στην συνεχεια εφοσον πας στην NOUGAT ειναι καλυτερα να μεινει σε αυτην η πας στην επομενη την oreo η οποια απο οτι ακουω αντιμετωπιζει διαφορα θεματακια σταθεροτητας.Θα ηθελα την γνωμη σου πανω σε αυτο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στάλθηκε από το ZTE A2017G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

υπαρχει και αυτο.

https://www.aliexpress.com/item/For-Zte-Axon-7-Glass-Full-Cover-Tempered-Glass-for-Zte-Axon-7-Screen-Protector-Film/32846308674.html?spm=2114.search0104.3.95.5b785e07uC02HN&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_1_10065_10068_319_317_10696_10084_453_454_10083_10618_10304_10307_10820_10821_538_537_10302_536_10059_10884_10887_100031_321_322_10103,searchweb201603_51,ppcSwitch_0&algo_expid=8c5a521f-95e6-443f-ad7d-dec4c6bb9aa0-13&algo_pvid=8c5a521f-95e6-443f-ad7d-dec4c6bb9aa0

Link to comment
Share on other sites

αντε μπραβο καλοφαγωτη η καινουργια μπαταρια!οταν ειχα καλεσει εγω δεν ειχαν παραλαβει ακομα αποθεμα μπαταριων.περιμενες και σου εδωσαν εκεινη την ωρα το κινητο???φιλε μου δυστυχως δεν υπαρχει περιπτωση να παρεις tempered glass και να σου καλυπτει το 100% της οθονης λογω της 2.5 curved στα πλαγια της οθονης οποτε να να ξερεις οτι παντα θα ειναι λιγο εκτεθημενη η οθονη στα δεξια και στα αριστερα.

 

Ευχαριστώ για τα link με τα glass. :)

Το τηλ το έστειλα procordia με ΕΛΤΑ courier από Πάτρα με έξοδα αποστολής δικά τους και το κράτησαν 3 ημέρες, εκτός από μπαταρία άλλαξαν και το πίσω κάλυμμα του κινητού με 27€ όλα μαζί (17 η μπαταρία και 10 τα εργατικά) .

Link to comment
Share on other sites

panpgr ευχαριστω, ηθελα ομως και την γνωμη σου σχετικα με το αν αξιζει να παει καποιος απο Marshmallow σε Νougat το λεω αυτο γιατι στην Marshmallow δεν διαπιστωνω προβληματα ,και το δευτερο αν στην συνεχεια εφοσον πας στην NOUGAT ειναι καλυτερα να μεινει σε αυτην η πας στην επομενη την oreo η οποια απο οτι ακουω αντιμετωπιζει διαφορα θεματακια σταθεροτητας.Θα ηθελα την γνωμη σου πανω σε αυτο.

Σχετικα με το Oreo εγω δεν εχω κανενα προβλημα και ειμαι ικανοποιημενος. Ισως να παιζουν ρολο και οι απαιτησεις του καθενος ή καποιο λαθος στην εγκατασταση. Απο 'κει και περα οι αναβαθμισεις δεν φτιαχνονται για φιγουρα αλλα για εξελιξη, ασχετα αν υπαρχουν και τα bugs στο παιχνιδι. Το θεμα ειναι να ειμαστε ευχαριστημενοι μ' αυτο που πληρωσαμε. Αν εισαι πληρως καλυμμενος ακομα και με MM μεινε σε MM. Οι αναβαθμισεις εκει θα ειναι, δεν φευγουν. Αν και αργα ή γρηγορα θα σου "ζητησει" το ιδιο το τηλεφωνο να προχωρησεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μακρια απ' αυτο το προστατευτικο εκτος κι αν δεν σας ενδιαφερει η εμφανιση του τηλεφωνου. Δεν εχω αποψη για τον βαθμο της προστασιας που προσφερει. Εξαφανιζει, ομως, το ιδιαιτερο desing του τηλεφωνου και το κανει τοσο ασχημο που με το που το κολλησα, το ξεκολλησα αρων αρων και το πεταξα.

Edited by panpgr
Link to comment
Share on other sites

Panpgr εχω την εκδοση 6.0.1 (Α2017GV.1.0.0B11) μπορώ να παω στην Β12; επειδή πιο πισω παραθέτεις την σειρα που πρέπει να ακολουθήσει καποιος για να μεταβεί στην επόμενη και λες απο την Β10 σε Β12

 

Σχετικα με το Oreo εγω δεν εχω κανενα προβλημα και ειμαι ικανοποιημενος. Ισως να παιζουν ρολο και οι απαιτησεις του καθενος ή καποιο λαθος στην εγκατασταση. Απο 'κει και περα οι αναβαθμισεις δεν φτιαχνονται για φιγουρα αλλα για εξελιξη, ασχετα αν υπαρχουν και τα bugs στο παιχνιδι. Το θεμα ειναι να ειμαστε ευχαριστημενοι μ' αυτο που πληρωσαμε. Αν εισαι πληρως καλυμμενος ακομα και με MM μεινε σε MM. Οι αναβαθμισεις εκει θα ειναι, δεν φευγουν. Αν και αργα ή γρηγορα θα σου "ζητησει" το ιδιο το τηλεφωνο να προχωρησεις.

Eυχαριστω για την απάντηση και την άποψή σου σχετικά με τις αναβαθμίσεις

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου δεν εισαι μονος σου νασαι σιγουρος, μια απο τα ιδια με σενα. Εκανα επαναφορα, wipe case αλλα τιποτα. Σαββατο εβαλα OREO κυριακη μεσημερι ξανα πισω στη Νougat.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τα link με τα glass. :)

Το τηλ το έστειλα procordia με ΕΛΤΑ courier από Πάτρα με έξοδα αποστολής δικά τους και το κράτησαν 3 ημέρες, εκτός από μπαταρία άλλαξαν και το πίσω κάλυμμα του κινητού με 27€ όλα μαζί (17 η μπαταρία και 10 τα εργατικά) .

 

Μπραβο στην PROCORDIA ,τα καλα για μια εταιρια πρεπει να λεγονται γιατι τις εχουμε παρει απο φοβο .Σουπερ τιμη για μεταφορικα μπαταρια και πισω καλυμα

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έσβησα καταλάθος την εφαρμογή mail που είχε το τηλέφωνο πως την ξαναβρίσκω - εγκαθιστώ ;

Αν εννοεις το Gmail δεν μπορεις να το σβησεις εκτος κι αν εχεις κανει root. Μαλλον το απενεργοποιησες, οποτε πηγαινε Ρυθμισεις - Εφαρμογες - Πληροφοριες εφαρμογης - Gmail και πατα ενεργοποιηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, Χρόνια Πολλά.

 

Έχει βγει νέα αναβάθμιση για την Oreo έκδοση.

 

https://www.z-union.eu/thread/842-a2017gv-1-3-0b03-oreo-8-0-0-firmware-download-link-with-step-by-step-instruction/?postID=4408#post4408

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα χρόνια πολλά έχω διαβάσει από τη σελίδα 100 και μετά. Δε γράφει κανένας παρόλο που έχει ερωτηθεί, αν κάνεις οποιαδήποτε αναβάθμιση πχ απο την Β05 εως την Β12, αν θα χάσεις δεδομένα εφαρμογών, φωτογραφίες κτλ επειδή το τηλέφωνο είναι για επαγγελματική χρήση και την πάτησα μία φορά δε θέλω να το ξαναπάθω και να τα χάσω όλα. Παρακαλώ βοηθήστε!!!
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να δώσω μια δεύτερη ευκαιρία στο axon 7 και την κάμερα του. Μπορεί να βοηθήσει κάποιος τι πρέπει να ακολουθήσω έτσι ώστε να το ρούτερ να περάσει μια custom καλή Ρομ να ενεργοποιήσω camera2pi και να περάσω gcam διότι ενώ έχει όλο το πακέτο η κάμερα με απογοητεύει.Ευχαριστω εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα χρόνια πολλά έχω διαβάσει από τη σελίδα 100 και μετά. Δε γράφει κανένας παρόλο που έχει ερωτηθεί, αν κάνεις οποιαδήποτε αναβάθμιση πχ απο την Β05 εως την Β12, αν θα χάσεις δεδομένα εφαρμογών, φωτογραφίες κτλ επειδή το τηλέφωνο είναι για επαγγελματική χρήση και την πάτησα μία φορά δε θέλω να το ξαναπάθω και να τα χάσω όλα. Παρακαλώ βοηθήστε!!!

Οχι φιλε δεν χάνεις δεδομένα με τις αναβαθμισεις. Άλλωστε οταν κανεις την αναβάθμιση σου βγάζει και μήνυμα, οτι τα δεδομένα σου δεν διαγραφονται. Κανονικα θα επρεπε να κρατας παντοτε αντιγραφα των δεδομένων σου ετσι κι αλλιως, γιατι το τηλεφωνο μπορει να καταστραφει, ή να κλαπει, ή να χαθει κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να δώσω μια δεύτερη ευκαιρία στο axon 7 και την κάμερα του. Μπορεί να βοηθήσει κάποιος τι πρέπει να ακολουθήσω έτσι ώστε να το ρούτερ να περάσει μια custom καλή Ρομ να ενεργοποιήσω camera2pi και να περάσω gcam διότι ενώ έχει όλο το πακέτο η κάμερα με απογοητεύει.Ευχαριστω εκ των προτέρων.

Δεν ξερω αν μπορει να σε βοηθησει καπως αυτο εδω:

https://forum.xda-developers.com/mi-a2-lite/how-to/guide-how-to-enable-camera2-api-t3851414

Link to comment
Share on other sites

Απο χθες στο ανοιγμα πατησα volume down ενω ηταν συνδεδεμενο στο pc και εχει μπει σε FTM.

 

factory test mode to exit,please long press the Power key. Avoid pressing the volume key when turning on device.

 

Εχω κανει τα παντα αλλα τιποτα κολλημενο εκει για πολλες ωρες.

Link to comment
Share on other sites

Απο χθες στο ανοιγμα πατησα volume down ενω ηταν συνδεδεμενο στο pc και εχει μπει σε FTM.

 

factory test mode to exit,please long press the Power key. Avoid pressing the volume key when turning on device.

 

Εχω κανει τα παντα αλλα τιποτα κολλημενο εκει για πολλες ωρες.

Βρηκες ακρη τελικα ;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καλησπερα παιδια.

 

 

Για να μην ψαχνω σελιδες επι σελιδων εχω ενα προβληματακι με την αποστολη sms οπου ο ληπτης βλεπει καποια"Α" αντι νουμερων που στελνω.

 

Τρεχω την μαμισια version 6.0.1

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.

 

 

Για να μην ψαχνω σελιδες επι σελιδων εχω ενα προβληματακι με την αποστολη sms οπου ο ληπτης βλεπει καποια"Α" αντι νουμερων που στελνω.

 

Τρεχω την μαμισια version 6.0.1

το ειχα κ εγω το θεμα να αλλαζει το 1 σε Α στα sms. Λυθηκε μονο με το android 8.0

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να τα πας με συγκεκριμενη σειρα για να περαστουν. Εχει περασει καιρος αλλα αν θυμαμαι σωστα πρεπει να πας απο B05 σε B08, μετα σε B10, μετα B12 κι απο 'κει στην τελευταια αναβαθμιση OREO 8.

Βρηκα αυτα:

1. Απο B05 σε B08 (Link - https://thedroidguru.com/download-install-b08-update-zte-axon-7-a2017geurope/)

Κατεβασε αυτο (https://androidfilehost.com/?fid=962021903579488106)

2. Απο B08 σε B10 (Link - https://forum.xda-developers.com/axon-7/how-to/info-v1-2-0b10-rolling-t3759920)

Κατεβασε αυτο (https://androidfilehost.com/?fid=962187416754466305)

3. Απο B10 σε B12 (Link - https://forum.xda-developers.com/axon-7/how-to/a2017gv1-2-0b12-ota-apparently-t3835073)

Κατεβασε αυτο (https://www.ztedevices.com/en/support/detail?id=1170789A90BA42E18B3364B80C7F5A26)

 

Το OREO 8 λογικα δεν θα χρειαστει να το κανεις χειροκινητα. Θα στο βγαλει μονο του στην αναβαθμιση του κινητου

 

Ελπιζω να βοηθησα. Καλη επιτυχια !!

 

φιλε μου καταρχας σε ευχαριστω πολυ για τις αναλυτικες οδηγιες μιας και ειχα μεινει πολυ καιρο στην Β06 ειπα να προχωρησω σε αναβαθμιση.Το θεμα ειναι οτι αντιμετωπιζω προβλημα στο δευτερο βημα καθως δεν μου αναγνωριζει το κινητο το αρχειο να παω απο Β08 σε Β10. επισης μου εκανε εντυπωση το μεγεθος του αρχειου που ειναι μονο 0,67 GB μιας κ εχω παρατηρησει οτι συνηθως ειναι λιγο παραπανω απο 2GB.

 

οποιος μπορει να βοηθησει θα το εκτιμουσα ιδιαιτερα

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου καταρχας σε ευχαριστω πολυ για τις αναλυτικες οδηγιες μιας και ειχα μεινει πολυ καιρο στην Β06 ειπα να προχωρησω σε αναβαθμιση.Το θεμα ειναι οτι αντιμετωπιζω προβλημα στο δευτερο βημα καθως δεν μου αναγνωριζει το κινητο το αρχειο να παω απο Β08 σε Β10. επισης μου εκανε εντυπωση το μεγεθος του αρχειου που ειναι μονο 0,67 GB μιας κ εχω παρατηρησει οτι συνηθως ειναι λιγο παραπανω απο 2GB.

 

οποιος μπορει να βοηθησει θα το εκτιμουσα ιδιαιτερα

Κατεβασε κι αυτη τη B10 και διαλεξε. https://androidfilehost.com/?fid=746010030569960734 Τις διαφορες δεν τις ξερω επειδη δεν το ψαχνω ιδιαιτερα αλλα οτι και να βαλεις ειναι μια χαρα. Λογικα κατι δεν περιεχει το μικροτερο αρχειο. Μπορεις να το ψαξεις.

Δεν ξερω γιατι δεν στο αναγνωριζει. Σε μερικα αρχεια δεν κανεις απευθειας μετονομασια σε update.zip. Πρεπει να αποσυμπιεσεις και μεσα υπαρχει ενα δευτερο συμπιεσμενο αρχειο που ειναι ετοιμο και δεν χρειαζεται μετονομασια.

Εδω μπορεις να βρεις ολες τις official rom: https://forum.xda-developers.com/axon-7/how-to/download-center-factory-images-ota-t3606547

Link to comment
Share on other sites

τελεια! ειμαι επιτελους σε β12...

 

τωρα για να παω σε oreo μπορω να περασω κατευθειαν την β03 ή τα βαζω με την σειρα δηλαδη β1>β2>β3???

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Axon 7 (A2017)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...