Jump to content

ZTE Axon 7


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημεεα παιδια χθες πουλησα το axon 7 mou ψαχνω το ιδιο κινητο σε 6ραμ και 128 gb αυτο με τα ειναι τ κινεζικο; προσπαθησα να βαλω update meso sd αλλα ματαια .. Εχω το 6ρι b11 . σςν μπορουσα ν τραβηξω τ αρχειο μονο το update κ ετσι εβαλα ολο τ φακελο τ ετρεξα κ στ 30% ελεγα αποτυχια

 

Παιδοα υπαρχει λυση για το πρπβλημα μου ? Επισης δεν γραφει σε μνμ το 1 τ μπορει να κανει ο ανθρωπος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τελικα λυση υπαρχει για το προβλημα με τα τηλεφωνηματα; που δεν ανοιγει το μικροφωνο και στις μισες κλησεις δεν ακουει ο αλλος τι λεμε;

 

για να συνοψισουμε...

 

- 1 στις 3 outgoing κλησεις (για να μην πω οι μισες) δεν αναβει το μικροφωνο...

- στελνει οποια sms θελει, χωρις σαφη διαχωρισμο τι το μπλοκαρει...

- καταστρεφει τα δεδομενα στην sd card και εν τελει την ιδια την καρτα

 

εχει χιλια αλλα καλα, αλλα τα παραπανω (ειδικα τα δυο πρωτα) το καθιστουν σκπουπιδι ως τηλεφωνο....

 

πολυ κριμα... ειχα παλιοτερα samsung galaxy nexus και μετα lg g3, και τα δυο με πολλα αλλα προβληματα αλλα κανενα να τα καθιστα ουσιαστικα αχρηστα ως τηλεφωνα. Αυτο δεν εχει κανενα απο τα προβληματα τους, και αποτυγχανει στις πιο απλες/βασικες λειτουργιες που μεχρι και τα πιο τελειωμενα κινητα καταφερνουν.... ντροπη!

 

Κανα νεο για oreo στην ευρωπαϊκη εκδοση υπαρχει; αν δε βρεθει λυση στα παραπανω, ειδικα στις κλησεις, με βαρια καρδια με βλεπω να το πουλαω...:rolleyes:

Ουτε το δικο μου κινητο παρουσιαζει κανενα πρόβλημα. Πήρες τηλέφωνο στη ΖΤΕ Ελλάδος να τους πεις το πρόβλημα σου; Ειναι πολυ εξυπηρετικοι και ας μη το εχεις αγορασει απο Ελλαδα.

Link to comment
Share on other sites

Τα προβληματα που αναφέρω υπάρχουν για πολύ κόσμο και για όλες τις εκδόσεις Axon 7. Τα ZTE fora οπως και το xda ειναι γεμάτα από τα ίδια παράπονα. Εξαιρέσεις και τυχεροί είστε μάλλον όσοι δεν τα έχετε.

...

Δεν θα το ελεγα, καθως αυτοι που δεν εχουν προβλημα, δεν γραφουν οτι δεν εχουν προβλημα, ενω αυτοι που εχουν προβλημα, γραφουν οτι εχουν προβλημα, ως συνηθως.

Αν διαβασες εστω και 200 ατομα, ακομη και 1000, να λενε οτι εχουν προβλημα, ειναι κυριολεκτικα σταγονα στον αριθμο πωλησεων παγκοσμιως.

Αποδειξη, χωρις να χρειαζεται, το αμερικανικο amazon, οπου πωλειται ακομη και τα reviews ειναι πραγματικα και εχει βαθμολογια 4 στα 5. Υπενθυμιζω οτι και στο αμαζον γραφουν κυριως αυτοι που εχουν προβλημα και λιγοτερο αυτοι που δεν εχουν προβλημα.

Συγνωμη που σου χαλαω την εντυπωση που εχεις, αλλα αυτα ειναι τα δεδομενα.

Αν ισχυε καποιο προβλημα μαζικα, θα ειχε προ πολλου αποσυρθει το μοντελο, δεν θα ρισκαρε η zte την φημη της παγκοσμιως, αφου εχει κυκλοφορησει και Ασια και Ευρωπη και Αμερικη. Και δεν θα επωλειτο ακομη φυσικα, εστω και ειναι πλεον ξεστοκαρισμα και φανταζομαι να μην παραγεται πλεον.

Link to comment
Share on other sites

καλα, δε μου χαλας καμια εντυπωση και δε διαφωνω με τη λογικη σου αλλα ξεχνας οτι πολυς κοσμος απλα δεν ασχολειται... το αγορασε, του εκατσε καποιο θεματακι, ειτε το καταπινει και συνεχιζει, ειτε το δινει και παιρνει αλλο... δε θα κατσουν ολοι να γραψουν. Ασε που το θεμα με την sd card παρα μα παρα πολλοι δε θα το παρουν χαμπαρι ποτε γιατι τα 64gb ειναι αρκετα για το 99% των χρηστων και πολυ λιγοι θα βαλουν καρτουλα. Τα ιδια και με το google assistant με την always on ρυθμιση του... και εν τελει η zte δεν ειναι samsung να κρεμεται ολος ο κοσμος απο τις εξελιξεις των συσκευων της και να φοβαται την κατακραυγη και το market share... κινεζαραδες που μας εχουν γραμμενους ολους ειναι.... τεσπα, it is what it is, σε γενικες γραμμες μια χαρα χρηση του κανω.

 

εντιτ: ορεο αραγε θα δουμε τελικα στην ευρωπαϊκη εκδοση;

Link to comment
Share on other sites

καλα, δε μου χαλας καμια εντυπωση και δε διαφωνω με τη λογικη σου αλλα ξεχνας οτι πολυς κοσμος απλα δεν ασχολειται... το αγορασε, του εκατσε καποιο θεματακι, ειτε το καταπινει και συνεχιζει, ειτε το δινει και παιρνει αλλο... δε θα κατσουν ολοι να γραψουν. Ασε που το θεμα με την sd card παρα μα παρα πολλοι δε θα το παρουν χαμπαρι ποτε γιατι τα 64gb ειναι αρκετα για το 99% των χρηστων και πολυ λιγοι θα βαλουν καρτουλα. Τα ιδια και με το google assistant με την always on ρυθμιση του... και εν τελει η zte δεν ειναι samsung να κρεμεται ολος ο κοσμος απο τις εξελιξεις των συσκευων της και να φοβαται την κατακραυγη και το market share... κινεζαραδες που μας εχουν γραμμενους ολους ειναι.... τεσπα, it is what it is, σε γενικες γραμμες μια χαρα χρηση του κανω.

 

εντιτ: ορεο αραγε θα δουμε τελικα στην ευρωπαϊκη εκδοση;

 

Παράδειγμα λανθασμένης ελληνικής αντίληψης, ότι είπε ο φίλος παραπάνω περί σταγόνας στον ωκεανό, ισχύει ξεκάθαρα.

Υ.Γ. Αν όπως λες οι χρήστες που δεν ασχολούνται κράτησαν ένα κινητό που στην ουσία δεν πραγματοποιεί κλήσεις ούτε στέλνει sms;

Το διαβάσαμε και αυτό μόνο εδώ!

Link to comment
Share on other sites

καλα, δε μου χαλας καμια εντυπωση και δε διαφωνω με τη λογικη σου αλλα ξεχνας οτι πολυς κοσμος απλα δεν ασχολειται... το αγορασε, του εκατσε καποιο θεματακι, ειτε το καταπινει και συνεχιζει, ειτε το δινει και παιρνει αλλο... δε θα κατσουν ολοι να γραψουν. Ασε που το θεμα με την sd card παρα μα παρα πολλοι δε θα το παρουν χαμπαρι ποτε γιατι τα 64gb ειναι αρκετα για το 99% των χρηστων και πολυ λιγοι θα βαλουν καρτουλα. Τα ιδια και με το google assistant με την always on ρυθμιση του... και εν τελει η zte δεν ειναι samsung να κρεμεται ολος ο κοσμος απο τις εξελιξεις των συσκευων της και να φοβαται την κατακραυγη και το market share... κινεζαραδες που μας εχουν γραμμενους ολους ειναι.... τεσπα, it is what it is, σε γενικες γραμμες μια χαρα χρηση του κανω.

 

εντιτ: ορεο αραγε θα δουμε τελικα στην ευρωπαϊκη εκδοση;

Τελικα δεν μας απαντησες. Πήρες τηλεφωνο στη ΖΤΕ Ελλάδος να τους πεις το προβλημα σου και δεν σου το ελυσαν; Ή απλα γκρινιαζεις ετσι για την γκρινια; (συνηθησμενο φαινομενο στην πατριδα μας)

Υπαρχει και η περιπτωση να μη μπορεις εσυ να ρυθμισεις σωστα το κινητο σου. Ρωτησε καποιον που ξερει περισσοτερα απο σενα για να σε βοηθησει.

Οσο για την καρτα sd που λες, αν και δεν μου χρειαζεται, την δοκιμασα 2 μερες και δεν μου δημιουργησε κανενα προβλημα. Γι' αυτο σου λεω κοιταξε το.

Edited by johnnykap1
Link to comment
Share on other sites

Όχι ακόμα, αν την βάλει κάποιος ας μας πει. Λέγανε θα βγάλουνε νέο nougat, πριν το Oreo. Άντε...

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικά βγήκε ήδη η b10 nougat. Λένε ότι είναι προαπαιτούμενο για το Oreo μέσω ota. https://www.ztemobile.de/support/downloads/?product_id=2100

Link to comment
Share on other sites

Φίλος στον όποιον έδωσα το κινητό (αγορασμένο από gearbest) μου είπε σήμερα το πρόβλημα στα sms που στέλνει το 1 ως Α και κουφάθηκα! Του κατέβασα το swiftkey χωρίς όμως αποτέλεσμα. Τελικά έχει βρεθεί κάποια λύση;;;

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα,απο χθες εχω στην κατοχη μου το κινητο και θελω να του κανω αναβαθμιση σε Nougat.Ειμαι με την MM B11 και εχω χαθει για το ποια πρεπει να πρωτοβαλω.Κατεβαζω και βαζω την N B10 ή θα εχω θεματα και το αφηνω ετσι οπως ειναι και ας μεινω με την 6.0???
Just Perfect...NEXUS 4
Link to comment
Share on other sites

Η nougat b08 καιb09 είναι εγγυημένα σταθερές. Αν θες να έχεις split screen και launcher 3 βάλε μια από αυτές. Για την b10 δεν ξέρω ακόμα, θα περιμένω λίγο αλλά από βδομάδα θα την βάλω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Στο δικό μου πάντως, δεν έχω παρατηρήσει τέτοια θέματα με τα sms κλπ. (nougat n09)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα! Έχω και εγώ το Axon 7 αγορασμένο 29/12/17 απο την εταιρία Ekos. η έκδοση του είναι Α2017G V1.2.0 B10. Το πουλάω (λόγο του οτι μου κάνανε δώρο το galaxy s8 αλλιώς ουτε σκέψη να το δώσω) οπότε όποιος το θέλει ας μου στείλει μήνυμα! Θα είμαι Αθήνα μέχρι το Σαββάτο. Η τιμή του είναι 300 ευρό και έχω και μια θηκούλα άσπρη πορτοφόλι. Τα ακουστικά είναι στο κουτάκι τους και δεν τα έχω χρησιμοποιείσει καθόλου. Του φοράω και προστατευτικό τζαμάκι στην οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα στην ομάδα. Η nougat b10 εγκαταστάθηκε εύκολα και με επιτυχία από την κάρτα SD. Κώδικας ασφαλείας 5 Ιανουαρίου και όλα φαίνεται να λειτουργούν σωστά. Αν πιστέψουμε την ZTE μες στον Απρίλη θα στείλει και το OREO μέσω OTA update. Το τηλέφωνο έχει ικανοποιητική υποστήριξη και είναι 'up to date'.
Link to comment
Share on other sites

Όλα οκ.. Ήθελε μετανομασια

 

Με το update έχασες όλα τα δεδομένα του κινητού?

Δεν θέλω να το στήσω από την αρχή. Αυτό ας γίνει με το OREO όταν και εάν έρθει.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Όλα οκ σε μένα
Αυτό απ ότι φαίνεται θα είναι και το τελευταίο update. Ηδη ολα τα updates αποσύρθηκαν από την επίσημη ιστοσελίδα.

 

Gesendet von meinem ZTE A2017G mit Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ισως λογω των τελευταιων νεων για τον αποκλεισμο των ZTE απο Αμερικη και τωρα Αγγλια.

Γραφτηκε, εκτος απο το προβλημα του επισημου android, οτι ισως να μην μπορει να παρει επεξεργαστες qualcomm για το Axon 9, με οτι συνεπαγεται αυτο στην παραγωγη...

Τυχεροι οσοι πηραμε το 7.

Link to comment
Share on other sites

Ισως λογω των τελευταιων νεων για τον αποκλεισμο των ZTE απο Αμερικη και τωρα Αγγλια.

Γραφτηκε, εκτος απο το προβλημα του επισημου android, οτι ισως να μην μπορει να παρει επεξεργαστες qualcomm για το Axon 9, με οτι συνεπαγεται αυτο στην παραγωγη...

Τυχεροι οσοι πηραμε το 7.

Ναι πολυ χλωμω διαδοχο να βγαλει.

Σε πολυ δεινη θεση η εταιρια.

Ήλπιζα σε διάδοχο φετος αλλά μάλλον η προοπτική απομακρύνεται.:(

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι πολυ χλωμω διαδοχο να βγαλει.

Σε πολυ δεινη θεση η εταιρια.

Ήλπιζα σε διάδοχο φετος αλλά μάλλον η προοπτική απομακρύνεται.:(

 

 

Δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα. Η ZTE εκτός από το ότι είναι κολοσσός στην Κίνα, μπλέκεται και με τα οπλικά συστήματα και με το διαστημικό τους πρόγραμμα...Προβλέπεται η Κινέζικη Κυβέρνηση να μην το αφήσει στην τύχη του το θέμα!!!

iPad Pro 12.9

ZTE Axon 7

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Axon 7 (A2017)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...