Jump to content

ZTE Axon 7


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με nougat b09 την σουηδική rom, αγορασμένο από gearbest και μέσω δικτύου Cosmote λειτουργεί κανονικά με launcher 3. Ας ελπίσουμε με το που σκάσει το Oreo να γίνει ακόμα καλύτερη συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν μπορω να καταλαβω τι συμβαινει με τα sms σε ορισμενους, γιατι εγω δεν στελνω sms απο την εφαρμογη. Στελνω μεσω viber & whatsapp & mssenger. Τα στελνει ολα κανονικα.

Αν και σε σας τα στελνει κανονικα μεσω αυτων των εφαρμογων, σημαινει οτι δεν φταιει το κινητο αλλα η εφαρμογη που χρησιμοποιητε, ή καποιες ρυθμισεις.

Link to comment
Share on other sites

ούτε απο messenger στέλνει σωστά το 1000 (το 1 δλδ)

στα τεστ που έκανα, έχει στείλει ΣΩΣΤΑ μόνο το εξής:

QWERTYUIOPASDFGHJKLZXCVBNM 1234567890 .,?!'@…:;"/_-+`()

δεν στέλνει σωστά ότι άλλο έχω δοκιμάσει:

QWERTY 1000

QWERTYUIOPASDFGHJKLZXCVBNM 1000 12345

QWERTYUIOPASDFGHJK 1234567890 .,!@*

και ένα κάρο άλλα τεστ

* και δεν έχω βρει και άλλον χαρακτήρα που να πηγαίνει αυτός σαν ΑΣΣΟΣ (1)

wtf.. μάλλον η Oreo ROM θα είναι η μόνη ελπίδα μας

Edited by halkman
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, ποιόν launcher χρησιμοποιείται; Με το που είχα βάλει nova είχε προβλήματα στις κλήσεις. Με τον stock launcher 3 του nougat λειτουργουνε όλα εντάξει
Link to comment
Share on other sites

lancher 3 (αυτόν με το app drawer) της Nougat κι εγώ.. δεν έχω βάλει 3o launcher

-- αλήθεια από που αλλάζουμε launcher? δεν μπορούσα να βρω τον τρόπο τώρα που το έψαχνα

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, ποιόν launcher χρησιμοποιείται; Με το που είχα βάλει nova είχε προβλήματα στις κλήσεις. Με τον stock launcher 3 του nougat λειτουργουνε όλα εντάξει

 

Με το NOVA launcher μια φορά μόνο δεν άνοιγε η εφαρμογή των κλήσεων από το κουμπί της εφαρμογής. Από τις επαφές και μετά τηλέφωνο, η εφαρμογή του τηλεφώνου λειτουργούσε.

Με ένα reboot λύθηκε το πρόβλημα και από τότε όλα οκ και με το NOVA launcher (Αγορασμένη και όχι η free έκδοση, καθώς θέλω να αλλάζω τα μεγέθη των εικονιδίων).

 

 

lancher 3 (αυτόν με το app drawer) της Nougat κι εγώ.. δεν έχω βάλει 3o launcher

-- αλήθεια από που αλλάζουμε launcher? δεν μπορούσα να βρω τον τρόπο τώρα που το έψαχνα

 

Ρυθμίσεις --> προεπιλεγμένες εφαρμογές--> Launcher

Edited by dimitris2004
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις --> προεπιλεγμένες εφαρμογές--> Launcher

Ευχαριστώ.. έχει και τρόπο να κάνω backup τα settings του Launcher3 μήπως;

για να βάλω κι εγώ Nova για δοκιμή, αλλά να μπορώ να επανέρθω αν θέλω

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.. έχει και τρόπο να κάνω backup τα settings του Launcher3 μήπως;

για να βάλω κι εγώ Nova για δοκιμή, αλλά να μπορώ να επανέρθω αν θέλω

 

Όσες εναλλαγές και να κάνεις ανάμεσα στους launchers, οι ρυθμίσεις του κάθε launcher δεν χάνονται.

Link to comment
Share on other sites

ούτε απο messenger στέλνει σωστά το 1000 (το 1 δλδ)

στα τεστ που έκανα, έχει στείλει ΣΩΣΤΑ μόνο το εξής:

QWERTYUIOPASDFGHJKLZXCVBNM 1234567890 .,?!'@…:;"/_-+`()

δεν στέλνει σωστά ότι άλλο έχω δοκιμάσει:

QWERTY 1000

QWERTYUIOPASDFGHJKLZXCVBNM 1000 12345

QWERTYUIOPASDFGHJK 1234567890 .,!@*

και ένα κάρο άλλα τεστ

* και δεν έχω βρει και άλλον χαρακτήρα που να πηγαίνει αυτός σαν ΑΣΣΟΣ (1)

wtf.. μάλλον η Oreo ROM θα είναι η μόνη ελπίδα μας

Εχεις δοκιμασει να αλλαξεις πληκτρολόγιο; Αν οχι δοκιμασε να κατεβασεις καποια αλλη εφαρμογη απο το google play. Swiftkey το καλυτερο πληκτρολογιο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μέχρι στιγμής τα έχω δοκιμάσει όλα και δεν έχω βρει λύση... Μου κάνει εντύπωση που μόνο 2 άτομα έχουμε πρόβλημα!
venceremos
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μέχρι στιγμής τα έχω δοκιμάσει όλα και δεν έχω βρει λύση... Μου κάνει εντύπωση που μόνο 2 άτομα έχουμε πρόβλημα!

Παρε τηλεφωνο στη ΖΤΕ Ελλάδος. Θα σε βοηθησουν, ειναι εξυπηρετικοι και ας μη το εχεις παρει απο Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μέχρι στιγμής τα έχω δοκιμάσει όλα και δεν έχω βρει λύση... Μου κάνει εντύπωση που μόνο 2 άτομα έχουμε πρόβλημα!

 

Το επιβεβαιωνω κι εγω. Δεν φαινεται αν δεν στο πει ο παραληπτης.

Edited by geokis
Link to comment
Share on other sites

Και εγω εχω το προβλημα με το 1 και το Α. Και επιβεβαιωνω οτι δεν εχω αλλαξει ουτε launcher, ουτε εφαρμογη για το πληκτρολογιο, ουτε για τα μηνυματα. Το κανει μονο στα sms. Εχω τη N B09 και εχω κανει factory reset.
Link to comment
Share on other sites

κατέβασα gboard, το ενεργοποίησα, έστειλα 1000 στο 1264 (αυτό κάνω για δωρεάν δοκιμή, δεν έχω πάνω απο 8€ υπόλοιπο)

παλι Ο ΚΩΔΙΚΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟΣ μου ήρθε ως απάντηση.

Δημήτρη, thanks που το ψάχνεις μαζί μας, είσαι πολύτιμος στην αναζήτηση, μιας και το δικό σου είναι το μόνο που δουλεύει σ αυτο το θέμα.

(αλήθεια, σίγουρα σου στέλνει σωστά το 1000 ε; )

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν στέλνουμε το 1 σε εμάς φαίνεται ότι πάει κανονικά στον παραλήπτη όμως πάει A και αυτό μόνο σε μηνύματα όχι facebook messenger κλπ εγώ μέχρι στιγμής τα έχω δοκιμάσει όλα και δυστυχώς δεν έχω βρει λύση. Ελπίζω να βρεθεί λύση σύντομα... Από εβδομάδα θα επικοινωνήσω με την ZTE στην Ελλάδα
venceremos
Link to comment
Share on other sites

κατέβασα gboard, το ενεργοποίησα, έστειλα 1000 στο 1264 (αυτό κάνω για δωρεάν δοκιμή, δεν έχω πάνω απο 8€ υπόλοιπο)

παλι Ο ΚΩΔΙΚΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟΣ μου ήρθε ως απάντηση.

Δημήτρη, thanks που το ψάχνεις μαζί μας, είσαι πολύτιμος στην αναζήτηση, μιας και το δικό σου είναι το μόνο που δουλεύει σ αυτο το θέμα.

(αλήθεια, σίγουρα σου στέλνει σωστά το 1000 ε; )

 

Το στέλνει σωστά γιατί πρώτα από όλα μου ενεργοποιεί το πακέτο (με το 1000) και δεύτερον έχω στείλει sms σε παραλήπτη που είναι δίπλα μου για τσεκάρισμα.

Επίσης πλέον με το textra sms μου δημιουργεί αυτόματα τα ελληνικά γράμματα σε κεφαλαία και αφαιρεί αυτόματα τους τόνους και οι παραλήπτες λαμβάνουν μήνυμα με 160 χαρακτήρες.

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

ok, για εμάς με Wind F2G που δεν μπορούσαμε να στείλουμε 1000 για ανανέωση του προγράμματος,

ανακάλυψα πως πλέον υπάρχει στην εφαρμογή myF2G, Πακέτα, κατηγορία Smart Combo

.. κάτι είναι κι αυτό! (την τελευταία φορά αναγκάστηκα να βάλω τη Sim σε άλλο κινητό για να στείλω το SMS)

Link to comment
Share on other sites

Καλημεεα παιδια χθες πουλησα το axon 7 mou ψαχνω το ιδιο κινητο σε 6ραμ και 128 gb αυτο με τα ειναι τ κινεζικο; προσπαθησα να βαλω update meso sd αλλα ματαια .. Εχω το 6ρι b11 . σςν μπορουσα ν τραβηξω τ αρχειο μονο το update κ ετσι εβαλα ολο τ φακελο τ ετρεξα κ στ 30% ελεγα αποτυχια
Link to comment
Share on other sites

τελικα λυση υπαρχει για το προβλημα με τα τηλεφωνηματα; που δεν ανοιγει το μικροφωνο και στις μισες κλησεις δεν ακουει ο αλλος τι λεμε;

 

για να συνοψισουμε...

 

- 1 στις 3 outgoing κλησεις (για να μην πω οι μισες) δεν αναβει το μικροφωνο...

- στελνει οποια sms θελει, χωρις σαφη διαχωρισμο τι το μπλοκαρει...

- καταστρεφει τα δεδομενα στην sd card και εν τελει την ιδια την καρτα

 

εχει χιλια αλλα καλα, αλλα τα παραπανω (ειδικα τα δυο πρωτα) το καθιστουν σκπουπιδι ως τηλεφωνο....

 

πολυ κριμα... ειχα παλιοτερα samsung galaxy nexus και μετα lg g3, και τα δυο με πολλα αλλα προβληματα αλλα κανενα να τα καθιστα ουσιαστικα αχρηστα ως τηλεφωνα. Αυτο δεν εχει κανενα απο τα προβληματα τους, και αποτυγχανει στις πιο απλες/βασικες λειτουργιες που μεχρι και τα πιο τελειωμενα κινητα καταφερνουν.... ντροπη!

 

Κανα νεο για oreo στην ευρωπαϊκη εκδοση υπαρχει; αν δε βρεθει λυση στα παραπανω, ειδικα στις κλησεις, με βαρια καρδια με βλεπω να το πουλαω...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Φοβαμαι πως, δυστυχως για σενα, το δικο σου κινητο εχει το προβλημα και οχι το μοντελο γενικα.

Ισως χτυπηθηκε γιατι πολλα δεν λειτουργουν σωστα.

Ενα χρονο τωρα που το εχω, δεν υπαρχει κανενα απο τα προβληματα που ανεφερες.

Το ιδιο σε 2ο axon 7.

Link to comment
Share on other sites

Φοβαμαι πως, δυστυχως για σενα, το δικο σου κινητο εχει το προβλημα και οχι το μοντελο γενικα.

Ισως χτυπηθηκε γιατι πολλα δεν λειτουργουν σωστα.

Ενα χρονο τωρα που το εχω, δεν υπαρχει κανενα απο τα προβληματα που ανεφερες.

Το ιδιο σε 2ο axon 7.

Τα προβληματα που αναφέρω υπάρχουν για πολύ κόσμο και για όλες τις εκδόσεις Axon 7. Τα ZTE fora οπως και το xda ειναι γεμάτα από τα ίδια παράπονα. Εξαιρέσεις και τυχεροί είστε μάλλον όσοι δεν τα έχετε.

 

Να πω μόνο ότι μάλλον το θεμα με τα τηλεφωνήματα όπου μπλοκάρει το μικρόφωνο μάλλον τελικά οφείλεται στο Google Assistant όταν έχει τη ρύθμιση για ok Google from everywhere στο on. Την απενεργοποίησα από χθες και ενώ έχω κάνει πολλά τηλέφωνα δεν ξαναπροεκυψε το θέμα. Η λύση αυτή αναφέρεται στο ιντερνετ, αλλά προφανώς είναι ένα ημίμετρο αν δε διορθώσει η ZTE την κακή δουλειά που έχει κάνει. Πιστεύω ότι και για τα sms που τυχαια αποτυγχάνουν κάτι στο software. Το θέμα με τις SD cards ειναι μάλλον θέμα hardware....

 

Sent from my ZTE A2017G using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Axon 7 (A2017)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...