Jump to content

ZTE Axon 7


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Aν χρειαστει δηλαδη το κινητο επισκευη μπορω να το στειλω στην Procordia αντι για γερμανια(amazon.de);

 

 

Μέχρι τώρα δεν έχω πάει Procordia για καμία συσκευή άρα δεν έχω εμπειρία.

Σε κάθε περίπτωση στη χειρότερη θα το στείλω Amazon αν εδώ δεν εξυπηρετήσουν για οποιοδήποτε λόγο η δεν μείνω ευχαριστημένος από το επίπεδο εξυπηρέτησης και τις δουλειάς που κανανε σε ενδεχόμενη επισκευή.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόλις παρέλαβα από amazon και δεν έχει την κάρτα με την τριετή εγγύηση !
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα από amazon και δεν έχει την κάρτα με την τριετή εγγύηση !

 

Κοιταξες καλά;;

Είναι μέσα στο πακετάκι με τα manual.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα από amazon και δεν έχει την κάρτα με την τριετή εγγύηση !

Το αγόρασες απευθείας από το αμαζον η από άλλον πωλητή;

 

Στάλθηκε από το ZTE A2017G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το αγόρασα απευθείας από το amazon από εδώ https://www.amazon.de/gp/product/B01HG0UFEM/
Link to comment
Share on other sites

το αγόρασα απευθείας από το amazon από εδώ https://www.amazon.de/gp/product/B01HG0UFEM/

 

Για αυτό ίσως δεν έχεις την VIP card.

Είναι κινέζος πωλητής που το διαθέτει μέσω amazon.de

https://www.amazon.de/gp/aag/main?ie=UTF8&asin=&isAmazonFulfilled=1&isCBA=&marketplaceID=A1PA6795UKMFR9&orderID=&protocol=current&seller=A208SMTEOX45IS&sshmPath=

Εγώ προμηθευτικα από παρακάτω στα 2 χρώματα με διαφορά 2 εβδομάδων το καθένα και εννοείται με την VIP card εντός συσκευασίας.

https://www.amazon.de/ZTE-Smartphone-Display-Megapixel-Speicher/dp/B01I092FLY/ref=sr_1_2?s=telephone&ie=UTF8&qid=1476899442&sr=1-2&keywords=Axon+7

Πωλητή δηλαδή το ίδιο το amazon de.

 

Πάντως εφόσον είναι η Α2017G version πρέπει να έχεις λογικά εγγύηση.

 

Αυτή εδώ η έκδοση έχει 3d touch?

 

Στάλθηκε από το A0001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όχι μόνο η κινεζική έκδοση με 6/128 έχει 3D Touch force.

Που δεν έχει εισαχθεί καν Ευρώπη και άγνωστο αν θα έρθει

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Η κινέζικη έκδοση έχει capasitive buttons?

 

Στάλθηκε από το A0001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Η 6/128 με capacitive button είναι όπως η ευρωπαϊκη version.

Στην 4/64 θυμάμαι καλοκαίρι με on screen button ήταν η κινεζική version.

Αλλά κάλλιστα να έχει αλλάξει πλέον,καλύτερα να μιλήσεις απευθείας με το εκάστοτε κατάστημα που σκέφτεσαι να αγοράσεις για να σου απαντήσουν με σιγουριά

 

Κυκλοφορεί υπόψη και 4/128 έκδοση στην Κίνα εξίσου.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

το αγόρασα απευθείας από το amazon από εδώ https://www.amazon.de/gp/product/B01HG0UFEM/

Αυτός είναι άλλος πωλητής δεν είναι απευθείας από το αμαζον.

 

Στάλθηκε από το ZTE A2017G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα δεν έχω πάει Procordia για καμία συσκευή άρα δεν έχω εμπειρία.

Σε κάθε περίπτωση στη χειρότερη θα το στείλω Amazon αν εδώ δεν εξυπηρετήσουν για οποιοδήποτε λόγο η δεν μείνω ευχαριστημένος από το επίπεδο εξυπηρέτησης και τις δουλειάς που κανανε σε ενδεχόμενη επισκευή.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Μίλησα με procordia. Το καλύπτουν κανονικά στα πλαίσια της Ευρωπαικής εγγύησης της συσκευής. No problem!

Με ρώτησαν βέβαια και τους είπα ότι το πήρα από το Saturn στο Μόναχο και μου είπαν κανονικά έχω εγγύηση αν πάθει κάτι!

Φαντάζομαι όμως και το amazon το ίδιο πρέπει να είναι...

Άντε ωραία αύριο πρωί παραλαμβάνω!!!

Link to comment
Share on other sites

Από που θα προτείνατε την αγορά του Ευρωπαϊκού μοντέλου αυτήν την στιγμή;

Λαμβάνοντας υπόψη τιμή, αξιοπιστία πωλητή, εγγύηση

Link to comment
Share on other sites

Από που θα προτείνατε την αγορά του Ευρωπαϊκού μοντέλου αυτήν την στιγμή;

 

Λαμβάνοντας υπόψη τιμή, αξιοπιστία πωλητή, εγγύηση

 

Amazon όπως αναφέραμε πάνω.

 

 

Μίλησα με procordia. Το καλύπτουν κανονικά στα πλαίσια της Ευρωπαικής εγγύησης της συσκευής. No problem!

Με ρώτησαν βέβαια και τους είπα ότι το πήρα από το Saturn στο Μόναχο και μου είπαν κανονικά έχω εγγύηση αν πάθει κάτι!

Φαντάζομαι όμως και το amazon το ίδιο πρέπει να είναι...

Άντε ωραία αύριο πρωί παραλαμβάνω!!!

 

 

Μια χαρά τότε.

Με το καλό να παραλάβεις.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μόνο από το Γερμανικό Amazon από ότι βλέπω σωστά... Αλλά από Γερμανικά γιοκ...

Πάμε σύστημα τυφλοσουρτι;

Η ευρωπαϊκή έκδοση πως ξεχωρίζει;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Το γερμανικό amazon παρέχει πλήρη λειτουργία και σε αγγλικά.

Πατάς υδρόγειο και επιλέγεις λειτουργία όλου του site στα αγγλικά αποθήκευση και τέλος.

language.png

 

Εναλλακτική ο chrome browser παρέχει αυτόματη μετάφραση εξίσου(windows/ios)

Α2017G είναι η ευρωπαϊκή έκδοση που διατίθεται από amazon(οχι μονο γερμανικό αλλά και άλλων χωρών πχ ισπανικο η ιταλικο η γαλλικο)

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Από amazon, αν διαλέξω αποστολή σε po box στη Γερμανία, θα μου υπολογιστεί φπα Γερμανίας;

Ξέρει κανεις αν υπάρχει η δυνατότητα έκδοσης τιμολογιου από αμαζον;

Link to comment
Share on other sites

Από amazon, αν διαλέξω αποστολή σε po box στη Γερμανία, θα μου υπολογιστεί φπα Γερμανίας;

 

Ξέρει κανεις αν υπάρχει η δυνατότητα έκδοσης τιμολογιου από αμαζον;

 

Για το πρώτο δεν έχω εμπειρία,λογικά όμως πρέπει να γίνεται εφόσον δηλωθεί γερμανική διεύθυνση.

 

Κρατά όμως πισινή εφόσον η πληρωμή γίνει με ελληνική κάρτα.

 

Το δεύτερο κανονικά γίνεται.

https://www.amazon.co.uk/gp/help/customer/display.html?nodeId=502576

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά μία ερώτηση για σας που έχουν το κινητό.οι φωτογραφίες βγαίνουν καθαρές άμα τις περάσεις σε υπολογιστή?εγώ είμαι μουσικόφιλος και για αυτό θέλω να το αγοράσω αλλά καμιά φορά που βγάζω φωτογραφίες με αυτόματες ρυθμίσεις και τις περνάω στο pc θέλω να φαίνονται καθαρές,γιατί πολλά έχουν ακουστεί για την κάμερα του τηλεφώνου σε σχέση με άλλες ναυαρχίδες.ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά μία ερώτηση για σας που έχουν το κινητό.οι φωτογραφίες βγαίνουν καθαρές άμα τις περάσεις σε υπολογιστή?εγώ είμαι μουσικόφιλος και για αυτό θέλω να το αγοράσω αλλά καμιά φορά που βγάζω φωτογραφίες με αυτόματες ρυθμίσεις και τις περνάω στο pc θέλω να φαίνονται καθαρές,γιατί πολλά έχουν ακουστεί για την κάμερα του τηλεφώνου σε σχέση με άλλες ναυαρχίδες.ευχαριστώ.

 

 

Σε συνθήκες ημέρας και με φως γενικότερα βγάζει ικανοποιητικές φωτογραφίες και για προβολή σε υπολογιστή.

Τώρα όταν πέσει το φως εκεί τα πράγματα δυσκολεύουν και είναι στη μετριότητα.

Μόνο με manual ρυθμίσεις μπορείς να πετύχεις καλό αποτέλεσμα.

 

Εδώ είχα βγάλει κάποιες στο αυτόματο και κάποιες με HDR(οι 2 πρώτες)

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161023/bc00f52c0c748c5240a4b02027f2bb07.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161023/2674a88ba899ff741db9b289fbc84fad.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161023/ea302f21467f9dd8d68488c90c917591.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161023/6964e96c94a4e0d52f3877ecc7eb5b6b.jpg

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ την Παρασκευή το μεσημέρι!

Μέχρι στιγμής όλα καλά!

1. ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ: Εξαιρετική σε όλα του! Το πήρα σε χρυσό που μου άρεσε περισσότερο. Το μοναδικό μειονέκτημα είναι πως γυμνό γλιστράει αρκετά από το χέρι και θέλει προσοχή. Με την θηκούλα του όμως διορθώνεται αυτό.

2. DUAL-SIM: Όλα οκ. Κανένα πρόβλημα. Πάρα πολύ θετικό για μένα ότι και τα 2 slots είναι 4g και επιτέλους δεν χρειάζεται να αλλάζω στα μεσά του μήνα τις κάρτες που έχω και στις 2 πακέτα δεδομένων.

3. ΗΧΟΣ: Φοβερά ηχεία! Τέτοια εντύπωση είχε να μου κάνει ηχείο κινητού από το boomsound στο htc9....Πάντως με φίλο που έχει το 10αρι και του ίδιου το φάνηκαν πολύ καλύτερα τα ηχεία από το δικό του.

4. ΟΘΟΝΗ: Πάρα πολύ όμορφη και φωτεινή η amoled. Ισως ένα κλικ κάτω από galaxy s7 που είχα δίπλα δίπλα.

5. ΚΑΜΕΡΑ: Αρκετά καλή σε ημέρα!Δεν έχω παράπονο για λήψη σε αυτόματο. To manual δεν το έψαξα όπως επίσης και τη νυχτερινή λήψη. Βέβαια μου φάνηκε ένα κλικ κάτω από το LG V10 που είχα μέχρι πρόσφατα. Επισυνάπτω και 3 δείγματα.

[/img]

14708335_1098477170266393_6318807672504749088_n.jpg

 

6. BLUETOOTH: Όλα οκ με ταυτόχρονη σύνδεση με smartwatch και bt handsfree.

7. WIFI: Πολύ καλό.

8. ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ:

-Γενικά: Καλό δεν του λείπει κάτι. Με το που το άνοιξα πήρε ένα update γύρω στα 200mb. Έχει και τις χειρονομίες που με βολεύουν.

-Dialer,contacts & sms: Το μόνο που δεν έχω βρει ακόμη είναι πως εμφανίζει notifications στα εικονίδια για third party εφαρμογές για κλήσεις και sms (Γενικά χρησιμοποιώ το textra sms και το true phone. Πάντα δοκιμάζω τα μανίσια apps αλλά της zte έχουν για μένα ένα θεματάκι: δεν εμφανίζουν φωτογραφία δίπλα σε καμμία επαφή αλλά ούτε και στα sms που εμένα δεν με βολεύει γιατί στις περισσότερες επαφές μου έχω φωτογραφία και με δυσκόλεψαν οι εργοστασιακές.)

-Browser:Έχει έναν αρκετά ενδιαφέρον browser για εμένα με πολλές επιλογές αν και τελικά επέλεξα chrome και dolphin, αλλά αξίζει να τον δοκιμάσετε πρώτα πριν τον απορρίψετε.

-ΜΕΓΑΛΟ ΜΕΙΟΝ: το εικονόδιο με το καμπάνακι που κρύβει τις ειδοποιήσεις (από τη μία είναι καλο για την ιδιωτικότητα) δεν με βόλεψε ουσιαστικά σε υποχρεώνει να κάνεις ακόμη ένα κλικ. Αλλά διορθώνεται και αυτό είτε με thirdparty app είτε περιμένοντας το επόμενο update όπως έχει ανακοινωθεί.

9. CAPACITIVE BUTTONS: Όλα οκ. Φοβερό μεινονέκτημα ότι δεν είναι φωτιζόμενα και είναι πολυ κοντά μεταξύ τους και έτσι στο σκοτάδι είναι δύσκολος ο χειρισμός τους μέχρι να τα μάθει κάποιος. Ενεργοποίησα το mi-pop (εικονικό κουμπί) και όλα οκ για μένα.

10. ΜΠΑΤΑΡΙΑ: Για την χρήση που το κάνω πάρα πολυ καλή. Πολλές κλήσεις, fb messenger, emails, bt-wifi-4g συνέχεια ΟΝ, λιγο gps και αρκετό browsing μου έβγαλε άνετα μέρα έχοντας ακόμη 55%. Βέβαια είναι η πρώτη φόρτιση και ακόμη έχω για να βγάλω πιο ασφαλή συμπεράσματα. Αλλά μέχρι στιγμής ικανοποιημένος.

Edited by EGRANEROE
Link to comment
Share on other sites

Για τα notification εγώ που χρησιμοποιώ next SMS και True caller μου έρχονται κανονικότατα.

Για browser χρησιμοποιώ αποκλειστικά dolphin όπως σε όλα τα κινητά μου.

 

Βάλε το glimpse notification.

Είναι πολύ πολύ χρήσιμο σε ειδοποιήσεις θα ανάβει η οθόνη για 5-10 δευτερόλεπτα και αφού σβήσει θα αναβοσβήνει το Notification led εφόσον δεν έχει διαβάσει/ανοίξει το χαμένο συμβάν κάθε φορά.

 

Για το Bell η λύση είναι third part lock screen replacement πχ εξαιρετικό το next lock screen η αλλιώς το floatify app.

 

Προσωπικά το κρατάω μαμά αρκετές φορές το βρίσκω χρήσιμο να κρύβονται οι ειδοποιήσεις και εμφανίζω η κρύβω πατώντας την μικρή καμπάνα.

 

Τα capacitive button τα έχω συνηθίσει από την πρώτη εβδομάδα χρήσης και δεν μου είναι μειονέκτημα η έλλειψη φωτισμού.

 

Το Mi-Pop δεν το χρησιμοποίησα ούτε μια φορά και ούτε πρόκειται.

 

Βοηθάει και το vibration και έτσι έχω πολύ καλή αίσθηση.

 

ΥΓ:Καλορίζικο και καλοδουλευτο το εργαλείο που πραγματικά είναι σε υψηλά επίπεδα συνολικής υλοποίησης.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Για τα notification εγώ που χρησιμοποιώ next SMS και True caller μου έρχονται κανονικότατα.

Για browser χρησιμοποιώ αποκλειστικά dolphin όπως σε όλα τα κινητά μου.

 

Βάλε το glimpse notification.

Είναι πολύ πολύ χρήσιμο σε ειδοποιήσεις θα ανάβει η οθόνη για 5-10 δευτερόλεπτα και αφού σβήσει θα αναβοσβήνει το Notification led εφόσον δεν έχει διαβάσει/ανοίξει το χαμένο συμβάν κάθε φορά.

 

Για το Bell η λύση είναι third part lock screen replacement πχ εξαιρετικό το next lock screen η αλλιώς το floatify app.

 

Προσωπικά το κρατάω μαμά αρκετές φορές το βρίσκω χρήσιμο να κρύβονται οι ειδοποιήσεις και εμφανίζω η κρύβω πατώντας την μικρή καμπάνα.

 

Τα capacitive button τα έχω συνηθίσει από την πρώτη εβδομάδα χρήσης και δεν μου είναι μειονέκτημα η έλλειψη φωτισμού.

 

Το Mi-Pop δεν το χρησιμοποίησα ούτε μια φορά και ούτε πρόκειται.

 

Βοηθάει και το vibration και έτσι έχω πολύ καλή αίσθηση.

 

ΥΓ:Καλορίζικο και καλοδουλευτο το εργαλείο που πραγματικά είναι σε υψηλά επίπεδα συνολικής υλοποίησης.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

1. Μου έρχονται notifications απλά στα εικονίδια των εφαρμογών δεν μου βγάζει 1,2, κλπ... (ίσως περάσω και σε αυτήν την συσκεύη μου το nova launcher)

2. Ναι μάλλον προς τις 2 εφαρμογές που λες θα πάω.

3. Εμένα πάλι το Mi-Pop μου άρεσε.... Γούστα είναι αυτά.

 

Ευχαριστώ φίλε μου. Θεωρώ πως κάναμε εξαιρετική επιλογή αγοράς!

Link to comment
Share on other sites

1. Μου έρχονται notifications απλά στα εικονίδια των εφαρμογών δεν μου βγάζει 1,2, κλπ... (ίσως περάσω και σε αυτήν την συσκεύη μου το nova launcher)

2. Ναι μάλλον προς τις 2 εφαρμογές που λες θα πάω.

3. Εμένα πάλι το Mi-Pop μου άρεσε.... Γούστα είναι αυτά.

 

Ευχαριστώ φίλε μου. Θεωρώ πως κάναμε εξαιρετική επιλογή αγοράς!

 

 

Ναι και εγώ έβαλα third party launcher και συγκεκριμένα 3D next launcher https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gtp.nextlauncher&referrer=utm_source%3DPlayStore%26utm_medium%3DHyperlink%26utm_campaign%3DStoreListsClassic&hl=el που είναι πιο εφετσιδικος και full gesture support όπως ο Nova Prime που έχω για καβάτζα όταν θέλω να κάνω εναλλαγή :p

 

Τον είχα ψιλό βαρέθει το Nova μιας και μεγάλο διάστημα το χρησιμοποίησα στα προηγούμενα κινητά μου.

 

Όταν βγει αναβάθμιση του ίσως τον ξαβαβαλω μιας επι 1 χρόνο δεν έχει πάρει καμία αναβάθμιση.

 

Edit: Μου βγάζει κανονικά τον αριθμό των ειδοποιήσεων πχ Next SMS

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161023/f3f6202438688221f9cfe708106ab892.jpg

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Axon 7 (A2017)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...