Jump to content

ZTE Axon 7


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έπειτα από το σχετικό ψάξιμο, βλέπω ότι υπάρχει γενικό πρόβλημα με το αλφάδι και πολλοί είναι αυτοί που έκαναν αντικατάσταση της συσκευής τους. Αν και παλιό το πρόβλημα, η ZTE δεν το διόρθωσε μέσω κάποιας αναβάθμισης. Ίσως χρειάζεται να σταλούν μαζικές διαμαρτυρίες για να το φτιάξουν. Το σφάλμα στο οριζόντιο επίπεδο σημαίνει στραβός ορίζοντας στις φωτογραφίες και στη θέαση VR. Δεν το λες κι αμελητέο πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημερα και καλη χρονια!

 

μολις μου εβγαλε το tracking αυτο

 

2018-01-12 04:54 International Gateway, Your parcel has left the United Kingdom and is on its way to Greece

 

απο την εμπειρια σας, σε ποσες μερες να το περιμενω εδω τωρα;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλη χρονια!

 

μολις μου εβγαλε το tracking αυτο

 

2018-01-12 04:54 International Gateway, Your parcel has left the United Kingdom and is on its way to Greece

 

απο την εμπειρια σας, σε ποσες μερες να το περιμενω εδω τωρα;

Εγώ που μένω Αθήνα μου έβγαλε το ίδιο μήνυμα με το δικό σου 4/1/2018 και παρέλαβα 12/1/18.

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

επιτελους ηρθε σημερα το πρωι!

 

με μια πρωτη ματια δειχνει πολυ καλο, με χαλασε μονο που δεν εχει app drawer, αλλα φανταζομαι με εναν αλλο launcher θα φτιαξει αυτο. Χανω καθολου απο τη λειτουργικοτητα αν αλλαξω launcher; δεν εχει χρειαστει ποτε στα τηλεφωνα που ειχα ως τωρα...

 

επομενο βημα η αναβαθμιση του android... εχει πανω το a2017gv1.0.0b11, ελπιζω να βγαλω ακρη.

Link to comment
Share on other sites

επιτελους ηρθε σημερα το πρωι!

με μια πρωτη ματια δειχνει πολυ καλο, με χαλασε μονο που δεν εχει app drawer, αλλα φανταζομαι με εναν αλλο launcher θα φτιαξει αυτο. Χανω καθολου απο τη λειτουργικοτητα αν αλλαξω launcher; δεν εχει χρειαστει ποτε στα τηλεφωνα που ειχα ως τωρα...

επομενο βημα η αναβαθμιση του android... εχει πανω το a2017gv1.0.0b11, ελπιζω να βγαλω ακρη.

Εχει app drawer.

Link to comment
Share on other sites

ναι; γμτ στραβωθηκα;

 

μου τις εχει πεταξει ολες χυμα δεξια της κεντρικης οθονης και κουμπι για app drawer δεν εχει κατω μαζι με τις 4 μονιμες εφαρμογες...

 

οσο για update, να υποθεσω οτι η b11 δεν παιρνει nougat απο ota ετσι; οποτε βαζω πρωτα τη β10 και μετα τη nougat b08 ή κατευθειαν τη b09;

Link to comment
Share on other sites

ναι; γμτ στραβωθηκα;

μου τις εχει πεταξει ολες χυμα δεξια της κεντρικης οθονης και κουμπι για app drawer δεν εχει κατω μαζι με τις 4 μονιμες εφαρμογες...

Ενταξει, σε πειραξα για να το σκαλισεις και λιγο :-)

 

Εχει μεσα 2 launchers, ο 2ος εχει app drawer.

settings-default apps-launcher-launcher 3 (αντι για mi favor)

 

"Καλορίζικο!"

Link to comment
Share on other sites

χαχα οκ, ναι εκατσα χθες και το σκαλιζα με τις ωρες.... τελικα η b11 εκδοση δεν ειχε αλλο launcher εκτος του mifavor και εβαλα το nova, o οποιος δουλευει αψογα. Μετα περασα τη b09 nougat και μου εβγαλε και τον 'stock android' launcher, αλλα too late now, νομιζω θα κρατησω το νοβα.

 

γενικα δε βρισκω κακο λογο για το τηλεφωνο, ειναι απαιχτο απο καθε αποψη! αντε αν ζοριστω να πω οτι ειναι πιο βαρυ και πιο μακρυ απο το lg g3 που αντικατεστησε, κατι το οποιο προς το παρον δε με πειραζει, θα δειξει ομως.

 

το μονο που λειπει ειναι το camera 2 api για να μπορουσαμε να βαλουμε την pixel 2 camera με hdr+ και να κλεισει και η "τρυπα" της νυχτερινης φωτογραφισης που εχει κανει πολλους να παραπονιουνται για το axon. Κριμα που η zte δεν ανταποκρινεται στα παραπονα για αυτο το θεμα....

Link to comment
Share on other sites

ZTE Axon 7 starts getting Android Oreo beta in the US

[/quote Ωραίος..και Oreo μες στο χρονοδιάγραμμα που είπανε. Για να βγάζουν Γενάρη τις beta, μέχρι την πρωταπριλιά θα το έχουμε και εμείς!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Στα sms με την μανίσια εφαρμογή, υπάρχει τρόπος να στέλνει αυτόματα με ΚΕΦΑΛΑΙΑ τους χαρακτήρες?

Με ελληνικά και μικρά δεν μου στέλνει τα sms.

Link to comment
Share on other sites

Προεκυψε και σε μενα θεμα με τα sms... καποια τα στελνει καποια οχι, χωρις να μπορω να βρω ακρη τι το μπλοκαρει... δοκιμασα με την εφαρμογη της zte, δοκιμασα και με το google messages, τα ιδια... κολλαει με τις ωρες στο sending, αλλα τα στελνει αμεσα, οτι να'ναι γενικα. Εχει θεμα με το μεγεθος; γιατι οσα εχουν κολλησει ειναι μεγαλουτσικα. Οχι τπτ σεντονια αλλα 3 γραμμες ξερωγω, οχι 5 λεξεις.

 

εψαξα λιγο το νημα αλλα ειναι χαοτικο και το search δε με αφηνει να ψαξω για 'sms' γιατι θελει.... 4 χαρακτηρες minimum...

 

οποτε αν εχει κανεις ιδεα τι παιζει ας μου πει, ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Προεκυψε και σε μενα θεμα με τα sms... καποια τα στελνει καποια οχι, χωρις να μπορω να βρω ακρη τι το μπλοκαρει... δοκιμασα με την εφαρμογη της zte, δοκιμασα και με το google messages, τα ιδια... κολλαει με τις ωρες στο sending, αλλα τα στελνει αμεσα, οτι να'ναι γενικα. Εχει θεμα με το μεγεθος; γιατι οσα εχουν κολλησει ειναι μεγαλουτσικα. Οχι τπτ σεντονια αλλα 3 γραμμες ξερωγω, οχι 5 λεξεις.

 

εψαξα λιγο το νημα αλλα ειναι χαοτικο και το search δε με αφηνει να ψαξω για 'sms' γιατι θελει.... 4 χαρακτηρες minimum...

 

οποτε αν εχει κανεις ιδεα τι παιζει ας μου πει, ευχαριστω!

 

Έχω το ίδιο θέμα...Προφανώς είναι λόγω μεγέθους-χαρακτήρων άλλα προσπάθώ να ζήσω μ΄αυτό μιας και στέλνω λιγοστά μνμ.

Link to comment
Share on other sites

καποιος που να το εχει λυσει υπαρχει;

 

ειναι γενικο θεμα ή τυχαια οπου κατσει;

 

εβαλα και το textra που ειδα βοηθησε αλλους σε παλιοτερα ποστ, αλλα μια απο τα ιδια... οκ δε χρησιμοποιω πια τα sms πολυ, αλλα ειναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ να εχουν αξιοπιστια για οποτε χρειστουν... πραγματικα λυπηρο ενα τοσο καλο τηλεφωνο να εχει τετοιο σοβαρο handicap! τσαμπα τα καλα λογια που ειπα νωριτερα δλδ...

 

που να απευθυνθω αραγε; στην κοσμοτε; στη ζτε; ψαχνω στο google μηπως βρω και σε ξενα site σχετικο αλλα δεν εχω πετυχει κατι...

Link to comment
Share on other sites

H μη επιστημονική μου άποψη είναι ότι φταίει η κοσμοτε.

Σίγουρα τα μηνυματα με λίγους χαρακτήρες πηγαίνουν κανονικά.

Το έχω αλλάξει το κινητό και δεν ξέρω παραπάνω. Αλλά επειδή το πήρα στον αδερφό μου θα επανέλθω μόλις το πάρει χαμπάρι και με πρήξει.

Επίσης ειχα παρατηρήσει καποιες φορές να ξεκολλάει με επανεκίννηση. Δοκιμάστε να μην έχετε ενεργοποιημένο το αυτόματο power saver (όπως ειχα εγω πχ το βράδυ)

Edited by yannis77
Link to comment
Share on other sites

Εάν γράφετε με κεφαλαία Ελληνικά ή με Αγγλικά (μικρά και κεφαλαία) τα sms αποστέλλονται κανονικά. Δοκιμασμένο με wind και vodafone.

Δεν αποστέλλονται τα μηνύματα με ελληνικούς μικρούς χαρακτήρες (οποιουδήποτε αριθμού χαρακτήρων).

Υπάρχει γενικό θέμα του android, αλλά μόνο όταν θέλουμε να στείλουμε μήνυμα μεγαλύτερο από 70 χαρακτήρες (έως 160). Το android σπάει το μήνυμα σε μικρότερα.

Πχ. στο go sms υπάρχει επιλογή, να μετατρέπει τους χαρακτήρες από μικρούς σε κεφαλαία, πριν σταλεί το μήνυμα.

 

Κάτι άσχετο. Το gearbest ακύρωσε παραγγελία (refund) από 11/01/2018, χωρίς να στείλει ούτε μήνυμα.

Αν υπάρχει κάποιος που το παρήγγειλε, του έχει αποσταλεί και το μετάνιωσε, ας στείλει ένα p.m.

Ευχαριστώ.

Edited by dimitris2004
Link to comment
Share on other sites

Έχω το ίδιο θέμα...Προφανώς είναι λόγω μεγέθους-χαρακτήρων άλλα προσπάθώ να ζήσω μ΄αυτό μιας και στέλνω λιγοστά μνμ.

Και εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα.Το έλυσα ως εξής: Εγκατέστησα μία άλλη εφαρμογή για μηνύματα (το Messages,αλλά θα γίνεται και με άλλες εφαρμογές). Μετά ακολουθησα τις οδηγίες αυτού του link: https://www.google.gr/search?client=firefox-b&dcr=0&q=how+to+send+long+text+messages+on+android&sa=X&ved=0ahUKEwiW8_aXhvHYAhUMblAKHeXRAdoQ1QIIcygA&biw=1536&bih=725#kpvalbx=1

Δηλαδή,γράφεις το μήνυμα,όσο μεγάλο κι αν είναι,πατάς παρατεταμένα το σήμα της αποστολής,εμφανίζεται πάνω από το μήνυμα η λέξη Θέμα ή Subject,γράφεις οτιδήποτε,πχ. κενό και το στέλνεις σαν MMS

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα.Το έλυσα ως εξής: Εγκατέστησα μία άλλη εφαρμογή για μηνύματα (το Messages,αλλά θα γίνεται και με άλλες εφαρμογές). Μετά ακολουθησα τις οδηγίες αυτού του link: https://www.google.gr/search?client=firefox-b&dcr=0&q=how+to+send+long+text+messages+on+android&sa=X&ved=0ahUKEwiW8_aXhvHYAhUMblAKHeXRAdoQ1QIIcygA&biw=1536&bih=725#kpvalbx=1

Δηλαδή,γράφεις το μήνυμα,όσο μεγάλο κι αν είναι,πατάς παρατεταμένα το σήμα της αποστολής,εμφανίζεται πάνω από το μήνυμα η λέξη Θέμα ή Subject,γράφεις οτιδήποτε,πχ. κενό και το στέλνεις σαν MMS

 

Go sms. ενα κλικ στις ρυθμίσεις και δεν ξανά ασχολείσαι. Απλά μου την σπάνε οι διπλές εφαρμογές. Μετά θέλει root και freeze klp.

Link to comment
Share on other sites

τα δοκιμασα ολα αυτα και τζιφος

 

δοκιμασα και να βαλω αλλη sim, vodafone αυτη τη φορα, μηπως εφταιγε η καρτουλα της κοσμοτε... τα ιδια, καμια αλλαγη

 

καταληγω οτι ειναι ελαττωμα του κινητου ή/και του firmware Β9 σε συνδιασμο ισως με κατι (καποια ρυθμιση ή εφαρμογη) που δε μπορω να βρω... μονη λυση να κανω rollback σε παλιοτερη εκδοση μηπως φτιαξει... αν και καμια διαθεση δεν εχω, το να μη φευγει σχεδον κανενα sms που να ειναι πανω απο 5-6 λεξεις ειναι απλα εκνευριστικο...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω βρε παιδια πως λαμβανει ο αλλος τα μηνυματα που στελνω (πανω απο 75 στοιχεια), αλλα εγω εδω βλεπω στο κινητο μου, οτι φευγουν κανονικα. Και με κεφαλαια και με μικρα. Εχω περασει απο την αρχη την Β09. ειμαι στη WIND και εχω την εφαρμογη textra.

Πρεπει να ρωτησω τους αλλους πως τα λαμβανουν;

Το μονο αρνητικο για μενα, ειναι που δεν εχει εικονιδια διπλα στις επαφες τηλεφωνου, αλλα το ελυσα κι αυτο κατεβαζοντας μια αλλη εφαρμογη

Edited by johnnykap1
Link to comment
Share on other sites

τα δοκιμασα ολα αυτα και τζιφος

 

δοκιμασα και να βαλω αλλη sim, vodafone αυτη τη φορα, μηπως εφταιγε η καρτουλα της κοσμοτε... τα ιδια, καμια αλλαγη

 

καταληγω οτι ειναι ελαττωμα του κινητου ή/και του firmware Β9 σε συνδιασμο ισως με κατι (καποια ρυθμιση ή εφαρμογη) που δε μπορω να βρω... μονη λυση να κανω rollback σε παλιοτερη εκδοση μηπως φτιαξει... αν και καμια διαθεση δεν εχω, το να μη φευγει σχεδον κανενα sms που να ειναι πανω απο 5-6 λεξεις ειναι απλα εκνευριστικο...

 

Και γιατί δεν γράφεις με ΚΕΦΑΛΑΙΑ? Έτσι και αλλιώς και σε όλα τα άλλα τα android κινητά, όταν το sms ειναι πάνω από 70 χαρακτήρες, εσύ γράφεις με μικρά και ο παραλήπτης τα λαμβάνει ΚΕΦΑΛΑΙΑ.

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί δεν γράφεις με ΚΕΦΑΛΑΙΑ? Έτσι και αλλιώς και σε όλα τα άλλα τα android κινητά, όταν το sms ειναι πάνω από 70 χαρακτήρες, εσύ γράφεις με μικρά και ο παραλήπτης τα λαμβάνει ΚΕΦΑΛΑΙΑ.
Λοιπόν αποτυγχάνει με δύο τρόπους. Είτε κάνει fail to send (στα πιο μεγαλα/περίπλοκα) είτε λέει sent αλλά ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΠΟΤΕ. Επειδή στο Textra έχω βάλει να ενημερώνει αν έγινε παράδοση, αυτά που λέει σκέτο sent και όχι delivered ξέρω μετά βεβαιότητας ότι δεν πάνε.

 

Δοκίμασα και όλα κεφαλαία, μια από τα ίδια...

 

Sent from my ZTE A2017G using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Axon 7 (A2017)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...