Jump to content

ZTE Axon 7


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το τελευταίο διάστημα αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα, μερικές φορές εξαφανίζονται τα εικονίδια, του stock launcher, και ο μόνος τροπος να τα επαναφέρω, και να καθεστησω λειτουργικό το κινητό, είναι η επανεκκίνηση που συνήθως γίνεται 2 φορές.

 

Τί λέτε να φταίει;

 

Δεν μου έχει τύχει ανάλογο περιστατικό με δεκάδες συσκευές τελευταία έτη.

Είσαι στην τελευταία έκδοση λογισμικού?

Εάν ναι είχες κάνει επαναφορά για να δέσει ως καθαρή εγκατάσταση?

 

Δεν βρίσκω άλλη λύση,εκτός αν στην σπάνια περίπτωση είναι θέμα hardware που το προκαλεί που τότε θέλει service.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οκ ευχαριστώ! το δευτερο το έχω δει απλά ηθελα αν επιβεβαιώσω τον αριθμό με αυτο που γραφει στο manual του ευρωπαικου μοντέλου ... επίσης να ρωτήσω έχει αισθητήρα μέτρησης βημάτων ...?

 

Βεβαίως έχει και, αν θέλεις, εμφανίζεται και στην οθόνη κλειδώματος.

Υπάρχουν βέβαια και πολλές σχετικές εφαρμογές, όπως pedometer , κ. α.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κάποιος γιατί δε μπορώ να δημιουργήσω λογαριασμό στη zte? Έχω την έκδοση a2017 (Κινέζικη) και όταν πάω να κάνω εγγραφή με τον αριθμό της συσκευής μου, χωράει μέχρι 11 νούμερα στο πεδίο της εγγραφής

 

Στάλθηκε από το ZTE A2017 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εσείς που έχετε την ευρωπαϊκή έκδοση, πώς είχατε κάνει εγγραφή; Πρέπει να βάλω κι εγώ την ευρωπαϊκή ρομ με ρουταρισμα για να μπορέσω να γραφτώ; Έχω ρωτήσει και σε μια ομάδα του fb που ίσως γνώριζαν αλλά κι εκεί υπάρχουν χρήστες με το ίδιο θέμα που έχω. Δοκίμασα και μέσω υπολογιστή να κάνω εγγραφή μέσω email αλλά δε λειτουργεί το CAPTCHA....

 

Στάλθηκε από το ZTE A2017 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οτι πιο άκυρο μπορούσε να συμβεί με αυτή τη συσκευή, συνέβηκε σε μένα. Μετά απο μια μικρή πτώση στο έδαφος διπλωθηκε το κουμπί του Volume up προς τα μέσα ( διότι και τα κουμπιά πρέπει να είναι απο μέταλλο τρομαρα μας) και ενώ η συσκευή είναι πλήρως λειτουργική δείχνει ότι εχω πατημένο συνεχώς το volume up και δεν υπάρχει τρόπος να το επαναφερο. Το πιο κουλό όμως είναι οτι το volume up στην επανεκκίνηση σημαίνει recovery mode για την zte και ενώ ΟΛΟΙ οι άλλοι κατασκευαστές χρειάζονται 2 τουλάχιστον κουμπιά πατημένα, εγω πλέον δεν μπορώ κανω επανεκκίνηση διότι η συσκευή κολλαει εκεί!!! Και το καλύτερο Δεν υπάρχει εξουσιοδοτημένο service ZTE στη Κύπρο ενω πουλούν τις συσκευές της!! Τι να πω? Πιο γκαντεμης πεθαίνεις

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Εσείς που έχετε την ευρωπαϊκή έκδοση, πώς είχατε κάνει εγγραφή; Πρέπει να βάλω κι εγώ την ευρωπαϊκή ρομ με ρουταρισμα για να μπορέσω να γραφτώ; Έχω ρωτήσει και σε μια ομάδα του fb που ίσως γνώριζαν αλλά κι εκεί υπάρχουν χρήστες με το ίδιο θέμα που έχω. Δοκίμασα και μέσω υπολογιστή να κάνω εγγραφή μέσω email αλλά δε λειτουργεί το CAPTCHA....

 

Στάλθηκε από το ZTE A2017 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για πιο λογο θες να κανεις εγγραφη;

Μήπως για χρηση του theme store για την κινεζική έκδοση οπού μόνο ξερω απαιτείται εγγραφή υποχρεωτικά για χρηση της

Για ρουταρισμα δεν νομιζω να θελει καμια εγγραφή.

Τι το συγκεκριμένο δηλαδή απαιτεί εγγραφή απο μεριά σου;

 

Δεν εχω κανει ποτε μου με εξαίρεση Samsung store που θελει ξεχωριστή εγγραφη και λογαριασμό,σε αλλες συσκευές δεν εχω κανει για κανένα λόγο,ουτε καν εγγύησης πχ registration

 

Οτι πιο άκυρο μπορούσε να συμβεί με αυτή τη συσκευή, συνέβηκε σε μένα. Μετά απο μια μικρή πτώση στο έδαφος διπλωθηκε το κουμπί του Volume up προς τα μέσα ( διότι και τα κουμπιά πρέπει να είναι απο μέταλλο τρομαρα μας) και ενώ η συσκευή είναι πλήρως λειτουργική δείχνει ότι εχω πατημένο συνεχώς το volume up και δεν υπάρχει τρόπος να το επαναφερο. Το πιο κουλό όμως είναι οτι το volume up στην επανεκκίνηση σημαίνει recovery mode για την zte και ενώ ΟΛΟΙ οι άλλοι κατασκευαστές χρειάζονται 2 τουλάχιστον κουμπιά πατημένα, εγω πλέον δεν μπορώ κανω επανεκκίνηση διότι η συσκευή κολλαει εκεί!!! Και το καλύτερο Δεν υπάρχει εξουσιοδοτημένο service ZTE στη Κύπρο ενω πουλούν τις συσκευές της!! Τι να πω? Πιο γκαντεμης πεθαίνεις

Άτυχος στάθηκες,αν και για το recovery mode 2 κουμπιά θέλει + το power button πατημένο για να σου το βγάλει.

 

Επίσης το μενού επανεκκινησης στο βγάζει με power button για 2-3 δευτερόλεπτα με παρατεταμένο πατημένο.

 

Τώρα για service μήπως να δοκιμάσεις να το στείλεις Ελλάδα;

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

....

Άτυχος στάθηκες,αν και για το recovery mode 2 κουμπιά θέλει + το power button πατημένο για να σου το βγάλει.

 

Επίσης το μενού επανεκκινησης στο βγάζει με power button για 2-3 δευτερόλεπτα με παρατεταμένο πατημένο.

 

Τώρα για service μήπως να δοκιμάσεις να το στείλεις Ελλάδα;

 

Φίλε όντως full άτυχος είμαι αλλά εάν μελετούσαν και λίγο την ανθεκτικότητα ή θα χρησιμοποιούσαν πιο σκληρό μέταλλο ή πλαστικό στα πλήκτρα.

Θα κάνω την επισκευή μόνος μου διότι δεν κατάφερα να βρώ άκρη με τα κόστη μεταφοράς και επιδιόρθωσης.

 

Ξέρετε που μπορώ να βρω εξαρτήματα επισκευής ;

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε όντως full άτυχος είμαι αλλά εάν μελετούσαν και λίγο την ανθεκτικότητα ή θα χρησιμοποιούσαν πιο σκληρό μέταλλο ή πλαστικό στα πλήκτρα.

 

Θα κάνω την επισκευή μόνος μου διότι δεν κατάφερα να βρώ άκρη με τα κόστη μεταφοράς και επιδιόρθωσης.

 

 

 

Ξέρετε που μπορώ να βρω εξαρτήματα επισκευής ;

 

Πέρα από την official ZTE service δεν γνωρίζω.

Ίσως σε eBay αν ψάξεις.

Είσαι και στην Κύπρο και δεν γνωρίζω αν υπάρχουν τρίτα καταστήματα που παρέχουν υπηρεσίες service.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλοι. Ήρθε το μωρό και είναι φανταστικό.

Οι πρώτες ερωτήσεις :

(1) Μπορώ να έχω το τηλέφωνο απενεργοποιημένο και να ανοίγει ως ξυπνητήρι ?

(2) Πως μπορώ να έχω για background ένα απλό χρώμα (όχι από τις ταπετσαρίες και τα θέματα που δίνει).

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο!!

Και τα 2 γίνονται.

Στο πρώτο μέσα από τις ρυθμίσεις θα το βρεις.

Στο δεύτερο κατέβασε ένα δικό σου η μετέφερε από υπολογιστή αν έχεις εκεί και βάλτο ως ταπετσαρία επιλέγοντας το.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Στο πρώτο μέσα από τις ρυθμίσεις θα το βρεις.

 

Μπορείς να βοηθήσεις λίγο περισσότερο ? Έψαξα κάμποση ώρα, αλλά δε κατάφερα το τηλέφωνο να ανοίγει βάσει του ξυπνητηριού.

Link to comment
Share on other sites

Έσκασε μύτη και νέα αναβάθμιση λογισμικού από ZTE με κωδικό B05.

 

465db84b8bcac7e8fe4afa052a889341.jpg

 

Η πρώτη ουσιαστική και άμεσα αντιληπτή αλλαγή η αναβάθμιση στου Ιουνίου Google security patches.

 

 

 

Μπορείς να βοηθήσεις λίγο περισσότερο ? Έψαξα κάμποση ώρα, αλλά δε κατάφερα το τηλέφωνο να ανοίγει βάσει του ξυπνητηριού.

 

Μάλλον δεν γίνεται,μπερδεύτηκα νομίζοντας θες να προγραμματίσεις να κλείνει και να ανοίγει η συσκευή σε χρονικό διάστημα που θα ορίσεις εσυ.

 

Να ξυπνάει το ξυπνητήρι από σβηστεί συσκευή δεν νομίζω να γίνεται παρά μόνο με ανοιχτή συσκευή(σε αναμονή δηλαδή)

 

Αν και προσωπικά δεν βρίσκω κανενα λόγο να κλείνεις τη συσκευή.

Εγώ ουδέποτε τα κλείνω είναι 24ωρες το 24ωρο ανοιχτό 365 ημέρες το χρόνο εδώ και μια 20ετια που αγοράζω κινητά.

 

Ουτε να φοβάσαι για κατανάλωση μπαταρίας συνήθως πάνω από 2-3% δεν καταναλώνει η μπορείς να το βάλεις σε λειτουργία πτήσης τη νύχτα και να προγραμματίσεις να σε ξυπνάει με το ξυπνητήρι.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι όλες οι συσκευές "ξυπνάνε" από σβηστές όταν είναι να χτυπήσει ξυπνητήρι αλλά δεν το έχω δοκιμάσει. Κάνε ένα τεστ από μόνος σου να δεις

 

Στάλθηκε από το ZTE A2017 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βοηθήσεις λίγο περισσότερο ? Έψαξα κάμποση ώρα, αλλά δε κατάφερα το τηλέφωνο να ανοίγει βάσει του ξυπνητηριού.

 

Μήπως έχει αυτόματη ενεργοποίηση? Αν έχει μπορείς να το βάλεις να ενεργοποιηθεί 2-3 λεπτά πριν το ξυπνητήρι

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω την εντύπωση ότι όλες οι συσκευές "ξυπνάνε" από σβηστές όταν είναι να χτυπήσει ξυπνητήρι αλλά δεν το έχω δοκιμάσει. Κάνε ένα τεστ από μόνος σου να δεις

 

Στάλθηκε από το ZTE A2017 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όχι, οι περισσότερες δεν το κάνουν αυτό

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στους φιλους.Ηθελα να κανω μια ερωτηση καθως εψαχνα το thread της συσκευης.Ειμαι πολυ κοντα στον να αγορασω την συσκευη και προς εκπληξη μου διαπιστωσα οτι δεν ειναι σε πολλα σκρουτζομαγαζα "αξιοπιστα".Μετα το ψαξιμο στο thread διαπιστωσα οτι οι περισσοτεροι το προμηθευτηκατε απο το εξωτερικο.Ειδα οτι για ευρωπαικες συσκευες υπαρχει το 3 year warranty της zte.Ξερω για την proccordia την εχω βιωσει για τα καλα ως κατοχος lg g3.Η ερωτηση που θελω να κανω ειναι η εξης:

https://www.amazon.it/ZTE-Axon-7-Smartphone-Argento/dp/B01I092IPC/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1498996859&sr=8-1&keywords=axon+7

απο το αμαζον ιταλιας πρεπει να επικοινωνησω με τον πωλητη να τον ρωτησω αν εχει το καρτελακι με την 3ετη εγγυηση??Το εχει αγορασει κανεις απο εκει να μου πει??Κατι τελευταιο ερχεται σε ειδοποιηση σπιτι και το παραλαμβανω απο ταχυδρομειο??Μονο αγορες απο ebay εχω πραγματοποιηση και δεν γνωριζω τι παιζει με amazon.Συγγνωμη αν κουρασα αλλα ειναι λεφτα δεν ειναι 50-60 ευρω να το παρω στο χαλαρο.Γενικα θα μεινω ικανοποιημενος απο το axon 7??

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος αν μπορεί να αλλάξει η ανάλυση της οθόνης και να γίνει 1080;

Όχι δεν υπαρχει τετοια επιλογή.

Μονο σε Samsung παιζει κατι τετοιο.

Καλησπερα στους φιλους.Ηθελα να κανω μια ερωτηση καθως εψαχνα το thread της συσκευης.Ειμαι πολυ κοντα στον να αγορασω την συσκευη και προς εκπληξη μου διαπιστωσα οτι δεν ειναι σε πολλα σκρουτζομαγαζα "αξιοπιστα".Μετα το ψαξιμο στο thread διαπιστωσα οτι οι περισσοτεροι το προμηθευτηκατε απο το εξωτερικο.Ειδα οτι για ευρωπαικες συσκευες υπαρχει το 3 year warranty της zte.Ξερω για την proccordia την εχω βιωσει για τα καλα ως κατοχος lg g3.Η ερωτηση που θελω να κανω ειναι η εξης:

https://www.amazon.it/ZTE-Axon-7-Smartphone-Argento/dp/B01I092IPC/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1498996859&sr=8-1&keywords=axon+7

απο το αμαζον ιταλιας πρεπει να επικοινωνησω με τον πωλητη να τον ρωτησω αν εχει το καρτελακι με την 3ετη εγγυηση??Το εχει αγορασει κανεις απο εκει να μου πει??Κατι τελευταιο ερχεται σε ειδοποιηση σπιτι και το παραλαμβανω απο ταχυδρομειο??Μονο αγορες απο ebay εχω πραγματοποιηση και δεν γνωριζω τι παιζει με amazon.Συγγνωμη αν κουρασα αλλα ειναι λεφτα δεν ειναι 50-60 ευρω να το παρω στο χαλαρο.Γενικα θα μεινω ικανοποιημενος απο το axon 7??

Το link που έδωσες είναι από με πωλητή το ιδιο το amazon.

Προχωράς δηλαδή αφοβα χωρις ερωτήσεις η αποριες.

Με την 3ετη εγγυηση θα είναι 100%.

 

Αποστολές γίνεται συνήθως με ups ειτε standard shipping(4-5 εργάσιμες) ειτε express(1-2 εργασιμες) και παραλαμβάνεις από την ιδια την ups στο χωρο σου.

Αν είσαι σε περιοχή που δεν καλύπτει η ups τότε θα στο παραδώσει η γενική ταχυδρομική που συνεργάζονται.

Αλλα υπάρχει μικρή πιθανότητα αν επιλεξεις standard shipping να γινει αποστολή με DHL γερμανικά ταχυδρομεία που σημαινει 6-8 εργάσιμες και παραλαμβάνεις από το ΕΛΤΑ της περιοχής σου υστερα από ειδοποιητήριο που θα σου αφησει ο ταχυδρόμος.

 

Μια μικρη πιθανότητα τα ΕΛΤΑ κουριερ να στο φέρουν στο χωρο σου επιτόπου αντι να πας εσυ στα ΕΛΤΑ.

 

 

Τα αλλα τα της συσκευής τα έχουμε αναφέρει πολύ αναλυτικά 5-10 σελίδες πισω.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Γιατι αγοράζετε το κινητό από το αμαζον, από την στιγμή που στο σκρουτζ έχει σχεδόν ίδια τιμή; Σκέφτομαι σοβαρά την αγορά του, καθώς χρησιμοποιώ αρκετά το κινητό για την μουσική με ακουστικά. Αν και στο gmsarena δεν έχει και τα καλύτερα στατιστικά στις μετρήσεις που έχουν κάνει.
Link to comment
Share on other sites

Γιατι αγοράζετε το κινητό από το αμαζον, από την στιγμή που στο σκρουτζ έχει σχεδόν ίδια τιμή; Σκέφτομαι σοβαρά την αγορά του, καθώς χρησιμοποιώ αρκετά το κινητό για την μουσική με ακουστικά. Αν και στο gmsarena δεν έχει και τα καλύτερα στατιστικά στις μετρήσεις που έχουν κάνει.

Διότι κάποιοι αγοράζουν με ΑΦΜ ενδοκοινοτικών συναλλαγών,διότι παρέχει 30 ημέρες DOA ενώ τα σκρουτζομαγαζα 7-14 ημέρες maximum,διότι είναι πολύ πιο εύκολη η διαδικασία είτε αντικατάστασης είτε refund και εξίσου διότι οι παρτίδες που διαθέτουν παίρνουν OTA αναβαθμίσεις πιο γρήγορα.

 

Εγώ πχ από γερμανικό Amazon τα παίρνω άμεσα ενώ άλλων χωρών αργούν ακόμα και πολλές εβδομαδες η και μήνες ακόμα.

 

Θα μου πεις μπορείς manual να περάσεις έλα όμως που πολλοί είτε δεν ξέρουν διαδικασία,είτε δεν έχουν χρόνο είτε για άλλους λόγους εξίσου να μπαίνουν διαδικασία να κατεβάζουν κτλ.

 

Στα του ήχου Αλλα review λένε για εφάμιλλο η και καλύτερο ήχο και από HTC 10 και V20.

http://www.androidauthority.com/taking-audio-next-level-zte-axon-7-706898/

 

Εντωμεταξύ η ZTE έχει προβεί σε σημαντικό αριθμό αναβαθμίσεων από την ημερομηνία που έγιναν τα περισσότερα review(ορισμένα 8-10 μηνών)βελτιώνοντας περαιτέρω την συνολική εμπειρία χρήσης.

 

Με τις τελευταίες έκδοσεις της 7.1.1 έχει φτάσει στο ύψιστο βαθμό ωριμότητας το software.

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Γιατι αγοράζετε το κινητό από το αμαζον, από την στιγμή που στο σκρουτζ έχει σχεδόν ίδια τιμή; Σκέφτομαι σοβαρά την αγορά του, καθώς χρησιμοποιώ αρκετά το κινητό για την μουσική με ακουστικά. Αν και στο gmsarena δεν έχει και τα καλύτερα στατιστικά στις μετρήσεις που έχουν κάνει.

 

Φίλε μου, το ανάποδο έπρεπε να αναρωτιέσαι.....Και ότι είπε ο Άλεξ

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω να παραγγείλω ένα ανταπτορακι από mini USB se type c και ότι βρίσκω είναι type c 3.1, ενώ το το axon αναφέρει ότι έχει την 3.0 έκδοση.. Φαντάζομαι είναι το ίδιο, σωστά?

 

Sent from my ZTE A2017U using Tapatalk

Παντασουζα
Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτομαι για το επομενο τηλεφωνο μου αξιξει τη χαμηλότερη τιμη του U απο το G και αν εχει κανεις κανενα λινκ για πιο φτηνα απο ιντερνετ;
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ θα ήθελα να μου πείτε κάποιο λινκ για να το αγοράσω. Ευχαριστώ.

 

Πάντως κάποια καταστήματα στο σκρουτζ λένε ότι έχουν το ευρωπαϊκό μοντέλο.

Edited by Lux
Link to comment
Share on other sites

Εχουν μεσα την χρυση καρτα 3ετους και επεκταμενης εγγυησης οπως του αμαζον?

 

Επισης, οταν το πηρα, τα σκρουτζομαγαζα εδιναν 2 ετη εγγυησης και καναδυο 3 ετη παραπεμποντας στην αντιπροσωπεια σερβις, η οποια ομως επισημα δεν εδινε τοτε γραπτα την 3ετη εγγυηση.

Ισως εχει αλλαξει η σταση τους απο τοτε, δεν ξερω.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ θα ήθελα να μου πείτε κάποιο λινκ για να το αγοράσω. Ευχαριστώ.

 

Πάντως κάποια καταστήματα στο σκρουτζ λένε ότι έχουν το ευρωπαϊκό μοντέλο.

 

Προ λίγων ημερών το είχε προσφορά στα 360 το ιταλικό Amazon.

Εξίσου στο γερμανικό επαιξε στα 360-370.

 

Αλλιώς όπου το βρεις σε αξιόπιστο σκρουτζομαγαζο με πολλές θετικές αξιολογήσεις και όσο πιο προσιτή τιμή.

 

Το σκέφτομαι για το επομενο τηλεφωνο μου αξιξει τη χαμηλότερη τιμη του U απο το G και αν εχει κανεις κανενα λινκ για πιο φτηνα απο ιντερνετ;

 

Το U δεν έχει εγγύηση Ευρώπη.

Άρα με βάση αυτό κρίνεις αν αξίζει η όχι.

Link κάνε αναζήτησή σε Σκρουτζ η ευρωπαϊκά παραρτήματα του Amazon η και ebay αν θες κοιτα.

 

Ψάχνω να παραγγείλω ένα ανταπτορακι από mini USB se type c και ότι βρίσκω είναι type c 3.1, ενώ το το axon αναφέρει ότι έχει την 3.0 έκδοση.. Φαντάζομαι είναι το ίδιο, σωστά?

 

Sent from my ZTE A2017U using Tapatalk

 

 

Δεν βλέπω το λόγο να μην είναι συμβατό.

Συνήθως οτιδήποτε υψηλών προδιαγραφών εκδόσεις είναι backwards compatibility

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Axon 7 (A2017)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...