Jump to content

Cubot GT99


KostasChristakis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι έχω cosmote. Δεν έχω ενεργοποιημένο 3G, αλλά το πρόβλημα είναι πολύ έντονο ( επι της ουσίας δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω Bluetooth). Δηλαδή δεν υπάρχει κάποιο αποτελεσματικό fix; Ευχαριστώ για την γρηγορη απάντηση.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 872
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδια... Ηθελα να ρωτησω πως θα κανω το gps να δουλεψει χωρις ανοιχτα δεδομενα h wifi...εχω βαλει την καστομ ρομ myphone που εχει στην πρωτη σελιδα...εκανα και το φιξακι μονος αυτο που εχει παλι στην πρωτη σελιδα αλλα οταν μπαινω στους χαρτες google αν δν ανοιξω το ιντερνετ δν βρισκει που ειμαι... τι πρεπει να κανω πειτε συγκεκριμενα γτ ισως εγω δν κανω κατι καλα...βεβαια φοβαμαι μην εχει και κανα προβλημα το gps...πως θα το ελεγξω??
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Πρέπει να χρησιμοποιήσεις ένα προγραμμα πλοήγησης που να δουλεύει off line. Για αυτά συζητάμε εδώ...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271530

 

Θα σε παρακαλέσω να μη γράφεις με γραφή τύπου SMS, το απαγορεύουν οι κανονισμοί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια... Ηθελα να ρωτησω πως θα κανω το gps να δουλεψει χωρις ανοιχτα δεδομενα h wifi...εχω βαλει την καστομ ρομ myphone που εχει στην πρωτη σελιδα...εκανα και το φιξακι μονος αυτο που εχει παλι στην πρωτη σελιδα αλλα οταν μπαινω στους χαρτες google αν δν ανοιξω το ιντερνετ δν βρισκει που ειμαι... τι πρεπει να κανω πειτε συγκεκριμενα γτ ισως εγω δν κανω κατι καλα...βεβαια φοβαμαι μην εχει και κανα προβλημα το gps...πως θα το ελεγξω??

 

έχω την εντύπωση ότι το google maps δεν δουλεύει καθαρά και μόνο με gps. Βέβαια μπορεί να κάνω και λάθος.

 

το πιο εύκολο που μπορείς να κάνεις είναι να κατεβάσεις ένα navigation πρόγραμμα (σχεδόν όλα παρέχουν trial περίοδο) και να δοκιμάσεις με εκείνο

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα το sygic αλλα παλι δν βρισκει που ειμαι...

 

Στο sygic λεει αναμονη για σημα gps και περιμενω βεβαια απο πανω εχει εναν αριθμο που ειναι 103kb δν ξερω τι ειναι και ανεβαινει

edit:

η τοποθεσια που δειχνει ειναι κανενα χιλιομετρο πιο μακρυα....την οποια δν ξερω αν την δειχνει λογω που εχω τα δεδομενα ανοιχτα... βοηθηστε λιγο... τι φταιει?? παιζει να ειναι προβληματικο το gps?

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Με το GPStest θα βρεις τι δορυφόρους πιάνει η συσκευή σου. Φρόντισε να είσαι σε ανοιχτό ουρανό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι Root, τρέξε κάποιο πρόγραμμα τύπου fasterGPS και διάλεξε χώρα Ελλάδα. Μετά άστο σε ανοιχτό ουρανό και σε 5-6 λεπτά το πολύ θα κλειδώσει. Αλλιώς μπορεί να χρειαστεί και μισή ώρα, γιατί ψάχνει δορυφόρους Ασίας...
Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι Root, τρέξε κάποιο πρόγραμμα τύπου fasterGPS και διάλεξε χώρα Ελλάδα. Μετά άστο σε ανοιχτό ουρανό και σε 5-6 λεπτά το πολύ θα κλειδώσει. Αλλιώς μπορεί να χρειαστεί και μισή ώρα, γιατί ψάχνει δορυφόρους Ασίας...

Να το αφησω με το google maps ;;;γιατι παω να τα αφησω και μετα κλειδωνει το κινητο και νομιζω πως δεν ψαχνει .....

 

Λοιπον ανοιγω το sygic αρχικα λεει αναμονη για gps και μετα γινεται κοκκινο εκει και βρισκει μια τοποθεσια αλλα με καποια αποκλιση 1 χιλιομετρο ...

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνετε συνεχόμενα posts. Χρησιμοποιήστε την τροποποίηση αν θέλετε να διορθώσετε κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλετε να απαντήσετε σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Τι δουλειά έχει το google maps, αυτό είναι πρόγραμμα για χάρτες. Πρέπει να βρεις κάποιο navigator πρόγραμμα, Navigon, Sygic, Igo κλπ...
Link to comment
Share on other sites

Αφησα το sygic καποιο χρονικο διαστημα... Ελεγε αναμονη για gps.. Απο την αρχη βρηκε μια τοποθεσια καπου στο 1 χιλιομετρο μακρυα μου αλλα το ειχα εκει κανα 20 λεπτο τιποτα ομως...
Link to comment
Share on other sites

Αφησα το sygic καποιο χρονικο διαστημα... Ελεγε αναμονη για gps.. Απο την αρχη βρηκε μια τοποθεσια καπου στο 1 χιλιομετρο μακρυα μου αλλα το ειχα εκει κανα 20 λεπτο τιποτα ομως...

 

Κάνε ότι είπαμε στα μηνύματα 579 και 580.

Link to comment
Share on other sites

Τοση ωρα μιλαω διοτι εννοειται πως τα εχω κανει φιλε μου....

Καποια ιδεα;;

 

Με το GPStest θα βρεις τι δορυφόρους πιάνει η συσκευή σου. Φρόντισε να είσαι σε ανοιχτό ουρανό.

Το δοκιμασα το gpstest αλλα διχνει γκρι τους δορυφορους... απο οτι καταλαβαινω δεν λαμβανει καποιο σημα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα.

Να ρωτήσω κι εγώ τους πιό έμπειρους (ψαγμένους!), υπάρχει εφαρμογή για sms που να υποστηρίζει και 160 ελληνικούς χαρακτήρες και την εναλαγή sim για αποστολή? (όπως η "μαμά" εφαρμογή)

Αν έχει ήδη απαντηθεί και δεν το βρήκα, μη βαράτε!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα.

Να ρωτήσω κι εγώ τους πιό έμπειρους (ψαγμένους!), υπάρχει εφαρμογή για sms που να υποστηρίζει και 160 ελληνικούς χαρακτήρες και την εναλαγή sim για αποστολή? (όπως η "μαμά" εφαρμογή)

Αν έχει ήδη απαντηθεί και δεν το βρήκα, μη βαράτε!

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.handcent.nextsms&hl=en

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτό χρησιμοποιώ κι εγώ αλλά που ειναι η εναλαγή sim κατα την αποστολή sms??

Αδιάβαστος πιάστηκα!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

θελω να βαλω αυτην την recovery CWM 6.0.4.4 και για να μη κανω καμια βλακεια θελω λιγη βοηθεια.

μετα το σημειο αυτο -- ανοίξτε το MobileUncle Tools και επιλέξτε "update recovery"

-στην λίστα που θα εμφανιστεί θα δείτε το αρχείο, απλά επιλέξτε το

-θα σας ζητηθεί να κάνετε επανεκκίνηση σε recovery. --

και ανοιγει το κινητο σε recovery παταω reboot system?

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Ναι. Ναι.

 

 

Η επανάληψη είναι γιατί δεν με αφήνει να γράψω κάτω από 10 χαρακτήρες...

 

ok. μετα μου λεει αυτο -- rom may flash stock recovery on boot. fix?

εδω παταω

no η yes - disable recovery flash

Link to comment
Share on other sites

Yes Yes Yes

ok ολα καλα.!!!!!!

τωρα ωρα για την καινουρια rom !!!!!! :worry:

πιστευω να τα καταφερο χωρις να σας ζαλιζω......

ευχαριστω.!!

 

εβαλα και την myPhone edition rom ....!!!!! Αν θελησω να το επαναφερο σε εργοστασιακες ρυθμησεις, παω στις ρυθμισεις και παταω επαναφορα εργοστασιακων δεδομενον? Η εχει αλλη διαδικασια?

Edited by djmacvay78
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Cubot GΤ99

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...