Jump to content

Cubot GT99


KostasChristakis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 872
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν την περασουμε χανουμε ρυθμισεις - εφαρμογες?

 

Αν δε χρειαστείς factory reset, όχι.

Δες κι εδώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προτείνετε κάποια ενσύρματα ακουστικά που να είναι συμβατά με την συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

Τι μπορούμε να κάνουμε για να γίνει πιό γρήγορος στην απόκριση ο αισθητήρας φωτεινότητας, που τώρα μου φαίνεται ότι κάνει 4-5 δευτερόλεπτα για να ανεβοκατεβάσει την φωτεινότητα όταν χρειαστεί?
Link to comment
Share on other sites

Τι μπορούμε να κάνουμε για να γίνει πιό γρήγορος στην απόκριση ο αισθητήρας φωτεινότητας, που τώρα μου φαίνεται ότι κάνει 4-5 δευτερόλεπτα για να ανεβοκατεβάσει την φωτεινότητα όταν χρειαστεί?

 

Σε όλα τα τηλέφωνα υπάρχει μια τέτοια καθυστέρηση.

Για ποιο λόγο;

Π.χ. Κάθεσαι σε ένα παγκάκι και σερφάρεις.

Περνάει κάποιος μπροστά, περνάει ένα σύννεφο, κ.λ.π.

Άντε να διαβάσεις. Θα γινόταν το κινητό strobo light :cool:

Link to comment
Share on other sites

Κατανοητό, αλλά δεν μιλάω να γίνει η απόκριση 0.5sec, για 2-3 sec αντί για τα 5-6 που έχει τώρα θέλω.
Link to comment
Share on other sites

Κατανοητό, αλλά δεν μιλάω να γίνει η απόκριση 0.5sec, για 2-3 sec αντί για τα 5-6 που έχει τώρα θέλω.

 

Δεν είναι θέμα απόκρισης, αλλά διάρκειας.

Δεν διαβάζει δηλαδή ο σένσορας και ανάλογα το κάνει σε 4-5-6 δεύτερα.

Βλέπει πόσο μόνιμη είναι η αλλαγή του φωτισμού (και δε διήρκεσε μόνο π.χ. 2 δευτερόλεπτα και τέλος).

Για να το καταλάβεις στην πράξη θα έπρεπε να το δεις όπως το λες.

Μόλις το έβλεπες θα φώναζες ότι πρέπει να καθυστερεί :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι, και έχει πολλές επιλογές, ταχύτητα αντίδρασης του σένσορα και ρύθμιση των levels που ήθελα, για να σηκώσω λίγο την τέρμα χαμηλή ρύθμιση.
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω λιγο χελπ γιατι εκανα βλακια...πηγα να κανω repartioning ειχα περασει την καστομ ρομ (ξεχασα να την κανω μπακαπ ειχα κανει ομως την στοκ ) τεσπα δεν κανει ομως restore...Πως θα ξανα φλασαρω την στοκ ρομ να ανοιξει το κινητο γιατι εχει κολλησει στο μπλε φοντο με το android απο την custom rom και δεν ανοιγει!!! παρακαλω ζητω αμεσα απαντηση
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω λιγο χελπ γιατι εκανα βλακια...πηγα να κανω repartioning ειχα περασει την καστομ ρομ (ξεχασα να την κανω μπακαπ ειχα κανει ομως την στοκ ) τεσπα δεν κανει ομως restore...Πως θα ξανα φλασαρω την στοκ ρομ να ανοιξει το κινητο γιατι εχει κολλησει στο μπλε φοντο με το android απο την custom rom και δεν ανοιγει!!! παρακαλω ζητω αμεσα απαντηση

 

αν μπορείς να μπεις σε recovery το κάνεις και ρίχνεις ξανά την custom. Εάν δεν μπορείς τσακώνεις από το πρώτο ποστ το Official ROM for FlashTool install 0802 και φλασάρεις με την διαδικασία που περιγράφεται ΕΔΩ και κατόπιν βάζεις πάλι recovery... την custom και φτού από την αρχή

Link to comment
Share on other sites

κάνε εγκατάσταση την custom rom το πιθανότερο είναι να παίξει χωρίς να χρειαστεί να φλασάρεις τίποτα
Link to comment
Share on other sites

αφου μπαινω recovery ποια διαδικασια θα ακολουθησω??

 

δεν την κανει εγκατασταση ρε @@ οτοοοο

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνετε συνεχόμενα posts. Χρησιμοποιήστε την τροποποίηση αν θέλετε να διορθώσετε κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλετε να απαντήσετε σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

κατεβάζεις την [ROM] CUBOT GT99 - Myphone Edition Rom και την βάζεις στην SD. μέσα από το recovery επιλέγεις install.zip

θα σου βγάλει την λίστα με τα περιεχόμενα της SD και εκεί επιλέγεις το αρχείο της CUBOT GT99 - Myphone Edition Rom και τέλος

 

δεν την κανει εγκατασταση ρε @@ οτοοοο

 

οπότε φαντάζομαι έχεις το recovery του κινέζου...

 

άρα ξεχνάς αυτό και πας για flash tool

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4987904#post4987904

Link to comment
Share on other sites

δεν την κανει εγκατασταση ρε @@ οτοοοο

 

οπότε φαντάζομαι έχεις το recovery του κινέζου...

 

άρα ξεχνάς αυτό και πας για flash tool

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4987904#post4987904

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου προσπαθω να φλασαρω.. αλλα δεν προχωραει καθολου 0% ειναι.... εβαλα και τη μπαταρια οπως λεει αλλα συνεχιζει!!

 

λοιπόν

 

1. κατεβάζεις το αρχείο της 0802 από το πρώτο ποστ και κάνεις αποσυμπίεση

2. κατεβάζεις το flash tool

3. κατεβάζεις και εγκαθιστάς τους drivers (εάν δεν τους έχεις ήδη)

4. ανοίγεις το flash tool και επιλέγεις το scatter από τον φάκελο της ρομ

5. πατάς το download

6. βάζεις μπαταρία στο κινητό και μετά συνδέεις με το usb (δεν ανοίγεις το κινητό... απλά βάζεις μπαταρία)

7. περιμένεις να τελειώσει

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου αγχωθηκα πολυ για αυτο κανω και βλακιες...εβγαλα και ξανα εβαλα το usb και τωρα φλασαρει ολα οκ

 

:up:

1.τώρα βάζεις recovery (όποιο γουστάρεις από το πρώτο ποστ)

2. κάνεις backup

3. κάνεις το repartition

4. κάνεις restore

 

δεν ξεχνάς τα wipe

Edited by aiakos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Έχω το παρακάτω πρόβλημα με το συγκεκριμένο τλφ. Οταν συνδέω bluetooth ακουστικό και προσπαθώ να κάνω η να δεχτώ κλήση, πολυ συχνά με αποσυνδέει απο αυτό και μου κλειδώνει την κάρτα sim (απαιτεί pin για να ξανασυνδεθώ με το τλφ). Έχω δοκιμάσει με δύο διαφορετικά bluetooth αλλά δεν είδα αλλαγή (ίδιο πρόβλημα). Ξέρει κάποιος κάτι ? Μήπως υπάρχει κάποιο fix ? Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις cosmote; Δυστυχώς είναι γνωστό θέμα που το έχουν και άλλα mtk6589 με cosmote sim.Δες π.χ. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4989795#post4989795 1111 ποστ έχω παρατηρήσει ότι συμβαίνει κάπως σπανιότερα αν στην cosmote sim,κλείσεις το 3g.Δεν έχω δοκιμάσει το jabra bt headset που γράφει στο ποστ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Cubot GΤ99

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...