Jump to content

Sony Xperia X


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε έρευνα αγοράς που έκανα σε διάφορα μαγαζιά για θήκες, είδα ότι υπάρχουν λίγες - ακριβές. Από Κίνα αν παραγγείλω, τι παίζει με το τελωνείο?

 

Δεν έχω ιδέα δεν έχει τύχει ποτέ να παραγγείλω από εξωτερικό ακόμα....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 515
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια εβδομάδα χρήσης του κινητού, μπορώ να πω ότι είναι εξαιρετικό!!! Το μόνο μείον που έχω βρει είναι το ηχείο του που είναι λίγο "χαμηλό"...
Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια εβδομάδα χρήσης του κινητού, μπορώ να πω ότι είναι εξαιρετικό!!! Το μόνο μείον που έχω βρει είναι το ηχείο του που είναι λίγο "χαμηλό"...

 

Συνηθίζεται αυτο αν σε ενοχλει ο ηχος κλησης, αν ειναι σιγανος, βαλε απο το zedge εχει κατι δυνατους και εισαι οκ.Στα παιχνιδια ειναι κανονικος και στα βιντεο στο youtube ,μια χαρα ο ηχος:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

 

Πράγματι τρομερό θέμα!Μου αρέσει πολύ γιατί πάντα βάζω μαύρα θέματα στο κινητό μου.

Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι τρομερό θέμα!Μου αρέσει πολύ γιατί πάντα βάζω μαύρα θέματα στο κινητό μου.

 

Όλα τα λεφτά είναι το Sony που φωτίζεται με τα πλήκτρα.

Link to comment
Share on other sites

Νόμιζα ότι είμουν ο μόνος που βάζει μαύρα θέματα στο sony!!?

 

Χαχαχα!!!Από ό,τι φαίνεται μάλλον όσοι δεν βάζουν μαύρο θέμα σπανίζουν τελικά!

Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Θα φτιάξουν το bug του κινητού που ανοίγει μόνο του στο τέλος της φόρτισης στο επόμενο update. Αυτό έγραψαν στο επίσημο site της Sony:

Hi Everyone,

 

You might experience that the device turns on by itself, when it is connected to a changer and the battery is fully charged. We are aware of the behavior and it will be corrected in the next software release.

 

However, please note that software updates are released at different times depending on the operator, market, region or country. Therefore, I am unable to provide you with an exact date for when a specific update will be available for your device. In addition, network operators and specific markets may choose not to use the updates for specific models.

sony_sign_logo.png - Official Sony Xperia Support Staff

Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Θα φτιάξουν το bug του κινητού που ανοίγει μόνο του στο τέλος της φόρτισης στο επόμενο update. Αυτό έγραψαν στο επίσημο site της Sony:

Hi Everyone,

 

You might experience that the device turns on by itself, when it is connected to a changer and the battery is fully charged. We are aware of the behavior and it will be corrected in the next software release.

 

However, please note that software updates are released at different times depending on the operator, market, region or country. Therefore, I am unable to provide you with an exact date for when a specific update will be available for your device. In addition, network operators and specific markets may choose not to use the updates for specific models.

sony_sign_logo.png - Official Sony Xperia Support Staff

Τον ηχο να φτιαξουν λιγο ποιο δυνατο και το αλλο και να μην το φτιαξουν δεν τρεχει κατι πιστευω;)

Link to comment
Share on other sites

Τον ηχο να φτιαξουν λιγο ποιο δυνατο και το αλλο και να μην το φτιαξουν δεν τρεχει κατι πιστευω;)

 

Και εγώ την κάμερα θέλω να βελτιώσουν χάχα ο καθένας με το πόνο του!!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ την κάμερα θέλω να βελτιώσουν χάχα ο καθένας με το πόνο του!!

 

Γιατί τι έχει η κάμερα; Μια χαρά είναι.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί τι έχει η κάμερα; Μια χαρά είναι.

 

Στις άκρες κάπως χάνει και το παρατήρησα πιο πολύ στην παραλία που είχα πάει στο κέντρο μια χαρά ανάλυση στις άκρες κάτω έχανε

Link to comment
Share on other sites

Στις άκρες κάπως χάνει και το παρατήρησα πιο πολύ στην παραλία που είχα πάει στο κέντρο μια χαρά ανάλυση στις άκρες κάτω έχανε

 

Εγω παντως δεν εχω παρατηρήσει κατι τετοιο φιλε μου:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μην λέτε ηχείο, το κινητό έχει 2 ηχεία :lol: Πάντως όταν το πήρα τον Σεπτέμβριο ήμουν λίγο διστακτικός αλλά μέχρι σήμερα το κινητό είναι άψογο κυριολεκτικά. Μπορεί να είναι hexacore αλλά ούτε lag έχω βρει σε αντίθεση με άλλο octacore μοντέλο. Η οθόνη είναι δυνατή, για κάμερα δεν χρειάζεται να γράψω κάτι όποιος δει, θα καταλάβει τι βγάζει... τώρα για θέματα κτλ ρίξτε μια ματιά στο whats new της sony έχει αρκετά ''καλούδια'' εκεί. Εάν ήταν και με 2 sim δεν θα ζητούσα τίποτα άλλο από αυτό.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μην λέτε ηχείο, το κινητό έχει 2 ηχεία :lol: Πάντως όταν το πήρα τον Σεπτέμβριο ήμουν λίγο διστακτικός αλλά μέχρι σήμερα το κινητό είναι άψογο κυριολεκτικά. Μπορεί να είναι hexacore αλλά ούτε lag έχω βρει σε αντίθεση με άλλο octacore μοντέλο. Η οθόνη είναι δυνατή, για κάμερα δεν χρειάζεται να γράψω κάτι όποιος δει, θα καταλάβει τι βγάζει... τώρα για θέματα κτλ ρίξτε μια ματιά στο whats new της sony έχει αρκετά ''καλούδια'' εκεί. Εάν ήταν και με 2 sim δεν θα ζητούσα τίποτα άλλο από αυτό.

Welcome to the club των... ευχαριστημένων!Χαχα! Αν δεν κάνω λάθος υπάρχει και Sony Xperia X dual 64GB αλλά με υβριδική θέση σιμ. Η μόνη βλακεία.

Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα διάβασα κάπου ότι έχει έρθει αναβάθμιση για oreo στο xperia x performance μήπως ξέρει κανείς πότε θα έρχει και στο xperia x μαζί βγήκαν!!
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα διάβασα κάπου ότι έχει έρθει αναβάθμιση για oreo στο xperia x performance μήπως ξέρει κανείς πότε θα έρχει και στο xperia x μαζί βγήκαν!!

 

θεωρητικα μεσα στο δεκεμβριο πιστευω οτι θα βγει. Γτ και οταν αναμαθμιστηκαν σε android 6 , πρωτα αναβαθμιστηκε το x performance και μετα απο κανεναν μηνα το πολυ το X αν θυμαμαι καλα. Οποτε θελω να πιστευω οτι στο X θα ερθει πριν το 2018.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω, αν έχετε παρατηρήσει, τα εξής:

Όταν τραβάω μια φωτογραφία, αργεί να την αποθηκεύσει...

Και το WiFi του δεν είναι τόσο "δυνατό". Δηλ. σε ένα δημόσιο free Wi-Fi δεν το βρίσκει, και αν το βρει, θα είναι για λίγο,χωρίς να συνδεθεί. Ενώ το τσέκαρα με ένα s7 και με ένα Vodafone smartphone και αυτά συνδέονται. (έστω και με μια γραμμή).

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την φωτογραφία το κάνει και σε εμένα.Στην φούλ ανάλυση 23 megapixel.Αλλά όχι πάντα.Σε χαμηλότερες αναλύσεις δεν μου το κάνει.Επίσης έχω βάλει να αποθηκέυει τιε φωτογραφίες στην sd.Έχω μία sandisk 128άρα class 10.Δεν ξέρω αν αυτό κάνει το κινητό να αργεί να τις αποθηκεύσει.Με το wifi έχω παρατηρήσει το εξής.Μπορεί να είμαι στο ίδιο χώρο με το Ε4 που έχει η γυναίκα μου.Αυτή να έχει 2 γραμμές σήμα και εγώ 1 εώς καμία.Κάνοντας speedtest διαπίστωσα όμως ότι έχουμε τις ίδιες ταχύτητες.Έχει δηλαδή το ίδιο σήμα με το Sony E4 της γυναίκας μου και ας δείχνει λιγότερες γραμμές.Σαν να είναι ρυθμισμένο να δείχνει λιγότερες γραμμές,αλλά δεν έχει κακό wifi.
Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε μία ενημέρωση 296 mb. Λογικά είναι η κλασική ενημέρωση ασφαλείας για τον Δεκέμβριο. Για να δούμε θα έφτιαξαν το bug που ανοίγει μόνο του το κινητό στο τέλος της φόρτισης?Και έχω και 95% μπαταρία ρε φούστη μου και δεν μπορώ να το τσεκάρω αμέσως... Χαχα!
Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,το άφησα μετά το τέλος της φόρτισης να συνεχίζει να φορτίζει για καμιά ώρα και παρέμεινε κλειστό το κινητό.Το διόρθωσαν το bug!
Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,το άφησα μετά το τέλος της φόρτισης να συνεχίζει να φορτίζει για καμιά ώρα και παρέμεινε κλειστό το κινητό.Το διόρθωσαν το bug!

 

Εμένα μου είχε έρθει νωρίτερα Τελοσπαντων πάλι καλά που το διορθώσαν! Αντε να δούμε πότε να έρχει η 8!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Έχετε λάβει την ενημέρωση ασφαλείας Δεκεμβρίου? Εμένα δεν μου έχει έρθει ακόμα.

 

Ναι φίλε, και μάλιστα έχει 2 βδομάδες περίπου. Ελληνική ρομ έχεις;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...