Jump to content

Φοιτητές: Που διαβάζετε;


minovg
 Κοινοποίηση

Πού διαβάζετε;  

129 members have voted

  1. 1. Πού διαβάζετε;

    • Αναγνωστήριο/Βιβλιοθήκη
      14
    • Σπίτι μου
      113
    • Αλλού
      2


Recommended Posts

Στο 2ο δεν ξέρω,αν εννοείς το αναγνωστήριο που έχει και βιβλιοθήκη,δεν ξαναπατάω εκεί,μου δημιούργησε ψυχολογικά :p

 

Στον 4ο και τον 5ο πάντως,όπως τα φαντάζεσαι!

Γιατί βρε ψυχολογικά; :p Έχει ψηλά ταβάνια και δεν είναι πολύ κλειστά. Βέβαια έχει εκείνα τα ψαλτήρια που νομίζεις ότι είσαι ψάλτης σε εκκλησία. :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 87
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιατί βρε ψυχολογικά; :p Έχει ψηλά ταβάνια και δεν είναι πολύ κλειστά. Βέβαια έχει εκείνα τα ψαλτήρια που νομίζεις ότι είσαι ψάλτης σε εκκλησία. :lol:

 

Aυτό λέω,μπράβο.

Που μπαινοβγαίνει κάθε 1 λεπτό κόσμος που ψάχνει να κάτσει και νομίζεις ότι είσαι σε καφετέρια και εκεί που πας να κοιτάξεις το βιβλίο σου,βλέπεις τον απέναντι να πίνει το χυμό του. Ούτε μισή ώρα δεν άντεξα εκειμέσα :p

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

to kalitero meros pou eixa anakalipsei gia na diabazo kai sto ptixio kai sto metaptixiako itan spiti. stin bibliothiki pigaina mono gia na daneisto biblia gia na ta paro spiti na diabaso.

 

o logos polli aplos olo kai kapoio moro tha ipirxe kai meta ante na kolliso sto biblio kai na sigkentrotho, ara loipon kalitera spiti stin isixia mou kai malista stin toualeta mesa stin apoliti isixia :p

am i an alien or just crazy?????? :p

:alien: :tease:

Link to comment
Share on other sites

mou fenete adianoito na diavazo spiti... enoxlo tous dipla mou... kai ego de mporo na meno se 4 idious toixous sinexos... kai me ton peirasmo dipla mou (10mbit) de strono kolo kato...

opote pigeno kai diavazo sto panepistimio... (mousikos)

Link to comment
Share on other sites

mou fenete adianoito na diavazo spiti... enoxlo tous dipla mou... kai ego de mporo na meno se 4 idious toixous sinexos... kai me ton peirasmo dipla mou (10mbit) de strono kolo kato...

opote pigeno kai diavazo sto panepistimio... (mousikos)

 

sxetika me ton peirasmo poy anaferes eipame iparxei kai i toualeta, ekei den tha iparxei peirasmos :p

am i an alien or just crazy?????? :p

:alien: :tease:

Link to comment
Share on other sites

sxetika me ton peirasmo poy anaferes eipame iparxei kai i toualeta, ekei den tha iparxei peirasmos :p

 

sto eksoteriko oi toualetes einai ksexorista apo ta mpania... kai ksereis poso xoro exeis? 1x1,5... oute to doksari de tha mporo na kouniso... oxi na diavaso me ton kathreptismo tou ixou ekei mesa...

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Τελικά που διαβάζουν σήμερα οι μαθητές/φοιτητές; Καλά για τους μαθητές το 99,99% πιστεύω στο σπίτι τους. Αλλά οι φοιτητές; Αντέχετε να διαβάζετε σπίτι σας; Ή μήπως εκεί υπάρχουν πολλοί πειρασμοί; Το pc, η τηλεόραση, το σταθερό...
Link to comment
Share on other sites

εγώ νομίζω οτι το καλύτερο μέρος είναι σε κρεβάτι παρέα με γκομενίτσες.

αν και δεν το έχω κάνει ποτέ,έχω ένα φίλο στη νομική που διαβάζει με αυτόν το τρόπο,αν και δε μπορώ να καταλάβω πως τα καταφέρνει.

πρέπει να είναι πολύ δύσκολα.:X :X

Link to comment
Share on other sites

εγώ νομίζω οτι το καλύτερο μέρος είναι σε κρεβάτι παρέα με γκομενίτσες.

αν και δεν το έχω κάνει ποτέ,έχω ένα φίλο στη νομική που διαβάζει με αυτόν το τρόπο,αν και δε μπορώ να καταλάβω πως τα καταφέρνει.

πρέπει να είναι πολύ δύσκολα.:X :X

Μιλάμε για τρόπους που να μπορούμε να διαβάσουμε και να συγκεντρωθούμε, όχι να κάνουμε όργια. :p

 

Αποκλείεται να διαβάσεις έτσι. Με την κοπέλα στο αναγνωστήριο ναι αυτό το καταλαβαίνω και πράγματι αποδίδει. ;)

Link to comment
Share on other sites

Στην βιβλιοθήκη της σχολής είναι ωραία να διαβάσει κανείς...Έχει πολύ ησυχία και αν έχεις κάποια απορία και θές να το ψάξεις περισσότερο έχει ένα σωρό βιβλία που μπορούν να σου λύσουν κάθε απορία...ΑΛΛΑ το κακό είναι οτι δεν μπορείς να είσαι άνετος,δεν μπορείς να πιείς καφέ και ενω είσαι συγκεντρωμένος σε αυτά που διαβάζεις έρχεται η υπέυθηνη κ σου λέει να φύγεις....

Για μένα στο σπιτί είναι καλύτερα...Είσαι άνετος(φοράς παντοφλίτσες,πυτζάμες κλπ και κάθεσαι στην καρέκλα όπως θές..),πίνεις καφεδάκι,τρώς χωρίς να σου φωνάξει κανείς..Αντίθετα...Έχεις όση ησυχία θές στο χώρο που διαβάζεις(αν θές βάζεις λίγο ράδιο στο σιγανό) και τέλος μπορείς να διαβάσεις όση ώρα θές και μετά δεν χρειάζεται να περπατήσεις ή να πάρεις λεωφορείο να πάς στο σπίτι...κατευθείαν πέφτεις για ύπνο!!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά που διαβάζουν σήμερα οι μαθητές/φοιτητές; Καλά για τους μαθητές το 99,99% πιστεύω στο σπίτι τους. Αλλά οι φοιτητές; Αντέχετε να διαβάζετε σπίτι σας; Ή μήπως εκεί υπάρχουν πολλοί πειρασμοί; Το pc, η τηλεόραση, το σταθερό...

Φυσικά σπίτι.

Μου είναι αδύνατον να είμαι με κόσμο (ειδικά της ηλικίας μου) και να μην κάνω τεράστιο χαβαλέ.:)

Link to comment
Share on other sites

γιατί ρε παιδιά σε κάθε εξεταστική ανατέλλουν τόσα ωραία θέματα για διάβασμα,μαθήματα που χρωστάμε...κτλ????

 

για μερικούς αυτές οι περιόδους δεν αποτελούν κάτι το ευχάριστο κ προς συζήτηση θέμα!!:(:cry:

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά σπίτι.

Μου είναι αδύνατον να είμαι με κόσμο (ειδικά της ηλικίας μου) και να μην κάνω τεράστιο χαβαλέ.:)

 

Συμφωνώ απολύτως, σε βιβλιοθήκες κάνω τρελλό χαβαλέ. Επίσης σπίτι ασχολούμαι με οτιδήποτε εκτός από το διάβασμα της σχολής.

Οπότε δεν διαβάζω πουθενά! :p

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

otan eimun k ego foititis ekeina ta arxaia xronia(leme tora..plaka kano!!!)...se kamia biblio8iki xomenos se kamia gonia me thn musikula h alios hoem alone!!!!!!k eidikotera xapla sto krebati gi ana mporo na rixno k kanenan ypanako otan kurazumoun!!!;-ppppppppppppppp
:alien: we r not alone! :secret:.... :yahoo:!!!! :yinyang:
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς ίσως θα έπρεπε να τεθεί και διαφορετικά το ερώτημα... Διαβάζουμε γενικώς οι φοιτητές; Περνάμε με την αξία μας τα μαθήματα; Γιατί πολλά ακούγονται για πτυχία νύχτας, σκονάκια αβέρτα κλπ...
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς ίσως θα έπρεπε να τεθεί και διαφορετικά το ερώτημα... Διαβάζουμε γενικώς οι φοιτητές; Περνάμε με την αξία μας τα μαθήματα; Γιατί πολλά ακούγονται για πτυχία νύχτας, σκονάκια αβέρτα κλπ...

 

Κοίτα τώρα προσβάλλεις πολύ κόσμο γιατί τα βάζεις όλα στο ίδιο τσουβάλι.

 

Άλλο πτυχία νύχτας και άλλο τα σκονάκια.

Δηλαδή ο φοιτητής που ξενύχτησε όλη την Κυριακή να γράψει τα σκονάκια στο pc, να τα σμικρύνει, να σκεφτεί δημιουργικούς τρόπους ώστε να τα διαβάσει μέσα στο μάθημα, τρόπους διακριτικής απομάκρυνσης τους, να βρεί από γνωστούς τα sos, είναι το ίδιο με τον αλήτη που παίρνει το πτυχίο του πληρώνοντας ;;

 

Στην τελική κάτι του μένει από το πολύ γράψιμο:p :lol:

 

Και δεν μιλάω εκ πείρας για να προλάβω τα κακόβουλα σχόλια:whistle: :p

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

E και τα σκονάκια νύχτα-πτυχίο θεωρούνται. Για πληρωμές εντάξει είναι πολύ χοντρό. Εδώ στην Ελλάδα δε νομίζω να συμβαίνουν, δεν έχει ακουστεί κάτι δηλαδή τουλάχιστον στο ΕΚΠΑ που είμαι εγώ.
Link to comment
Share on other sites

E και τα σκονάκια νύχτα-πτυχίο θεωρούνται. Για πληρωμές εντάξει είναι πολύ χοντρό. Εδώ στην Ελλάδα δε νομίζω να συμβαίνουν, δεν έχει ακουστεί κάτι δηλαδή τουλάχιστον στο ΕΚΠΑ που είμαι εγώ.

όντως,χοντρό να αγοράζεις μαθήματα στην ελλάδα.

δεν νομίζω να γίνεται,αλλά και να γίνεται θα είναι πολύ σπάνιο.αυτά τα συναντάμε στο ανατολικό μπλόκ.

καλά για σκονάκια,δεν υπάρζει λόγος να το συζητάμε.

υπάρχει κάποιος φοιτητής που δεν έχει κάνει έστω και μια φορά σκονάκια??

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποιος φοιτητής που δεν έχει κάνει έστω και μια φορά σκονάκια??

 

Ποια σκονάκια; Εδώ στο Αγγλικο που ήμουνα εβγαιναν κανονικα βιβλια, σημειωσεις και τετραδια απο κατω :w00t: Γι’αυτο εχει γεμισει απο υποτιθεμενους φυτουλες και αριστουχους(τι φυτουλες δηλ. φυτουλινες οι αντρες εκει μεσα μειονεκτουν υπερβολικα) που πουλανε και μουρη. Εγω σαν κλασσικη κοτα εκανα σκονακια και μετα δεν μπορουσα να τα βγαλω γιατι νομιζα οτι με βλεπουν οι επιτηρητες και αλλαζα δεκα χρωματα. :p

 

Δε λεω, το αντικειμενο της σχολης και τα μαθηματα ηταν σουπερ αλλα απο κοσμο :down:

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

KALH PRWTOXRONIA SE OLOUS TOU ''MASTER'' STA SKONAKIA....!!!STA ATOMA POU KATHONTAI PISW GWNIA STIS EKSETASTIKES,ME GEMATES TIS TSEPES ME SKONAKIA!!!!
IPHONE 4 The Ultimate
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Σπίτι διαβάζω, διότι πολύ συχνά κάνω διαλείμματα για καφέ, τηλέφωνο κλπ εκτός οτι σε χώρο με κόσμο είναι αδύνατο να διαβάσω διότι είναι πειρασμός και θα πιάσω συζήτηση με κάποιον. Στις αίθουσες στις εξετάσεις αποφέυγω να είμαι μπροστά για ευνόητους λόγους ;)
Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να με νιωσετε...

Την προηγουμενη εβδομαδα ξεκινησε η εξεταστικη μου και θα κρατησει ως 27 Φεβρουαριου!!ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΜΜΙΑ ΟΡΕΞΗ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ!!Με πιανει η ψυχη μου μεσα στο σπιτι και νιωθω οτι πιεζομαι...Προσπαθησα καποια φορα και στην βιβλιοθηκη της σχολης..ΑΔΥΝΑΤΟΝ!!!:(

Link to comment
Share on other sites

ΧΘΕΣ ΤΕΛΕΙΩΣΑ!

Το χειρότερο πράγμα οταν διαβάζεις, είναι να έχεις μπροστά σου έναν υπολογιστή με broadband.... και ανοιχτό το msn messenger. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Στον καναπέ-κρεβάτι μου! :zzz:
Link to comment
Share on other sites

τελικα το να διαβαζεις στη βιβλιοθηκη ειναι αποδοτικοτατο...πηγαινεις απτις 9 το πρωι , το μεσημερι πας τσιμπας κατι εξω και συνεχιζεις μεχρι τις 7(φυσικα μονος)...και μετα παλι σπιτι αν δεν ειμαι πτωμα!

στο σπιτι δυσκολα συγκεντρωνομαι -υπολογιστη και ευρυζωνικης παροντων βλεπετε- αλλα αν θελω να διαβασω σοβαρα , διαβαζω.το πλεονεκτημα του σπιτιου ειναι οτι εχεις πολλες πηγες γνωσεων απτα βιβλια που εχεις στο ραφι και απτο ιντερνετ φυσικα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...