Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καποιος που εβαλε την μεγαλη μπαταρια (4100) να μας πει εντυπωσεις??
Την εβαλα εγω προχτές. Αλλαξα και καμερα και τωρα ειμαι οκ!! Στην μπαταρια δεν μπορω να πω οτι ειδα μεγαλη διαφορά σίγουρα εχει αλλα οχι θεαματικα μεγαλυτετη διαφορα. Γνωμη μου αν δεν εχετε σοβαρο προβλημα με την μπαταρια μη την αλλάξετε. Εγω το εκανα γιατι θα το άνοιγα ετσι κι αλλιως για να αλλαξω την καμερα. Ειναι λιγο ζορι να ξεκολησεις την οθονη. Εγω χρειαστηκε να την ξανανοιξω γιατι οπως την ανοιξα μπηκε κατω απο την οθονη μερικα κομμάτια υπολειμματα μαυρη κολα και μεχρι να καταλαβω οτι δε την ειχα καψει μου πηγε η ψυχη στην κουλουρη :-)

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η καλυτερη διαχείριση μπαταρίας μέχρι τώρα είναι στην revengeos 8 Δεκεμβρίου. Το accubattery δειχνει 5,5 ωρες. Δεν ξαναγινε.

 

Sent from my LEX820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η καλυτερη διαχείριση μπαταρίας μέχρι τώρα είναι στην revengeos 8 Δεκεμβρίου. Το accubattery δειχνει 5,5 ωρες. Δεν ξαναγινε.

 

Sent from my LEX820 using Tapatalk

Εγω βλεπω ως τελευταια αυτη του νοεμβρη. Δωσε ενα link να την περασω dirty στο κινητο της γυναικας. Εγω προτιμω aosp. Δοκιμασε κανεις την τελευταια 17/12/2018 να μας πει γνωμες γιατι σκεφτομαι να την περασω dirty.

Edited by klaipelas

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Εγω βλεπω ως τελευταια αυτη του νοεμβρη. Δωσε ενα link να την περασω dirty στο κινητο της γυναικας. Εγω προτιμω aosp. Δοκιμασε κανεις την τελευταια 17/12/2018 να μας πει γνωμες γιατι σκεφτομαι να την περασω dirty.

 

Και εγώ το κινητό τις γυναίκας μου έχω για τα πειράματα! :P

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

Με όλες τις 9αρες που εχω δοκιμάσει μέχρι στιγμής θα έχω θέμα είτε με το bluetooth είτε με το notification led. Μπορει κάποιος με 9αρα να μου πει αν έβαλε καποια που να του δουλευει το bluetooth σε κλησεις telegram και viber... και ταυτοχρονα να του δουλεύει και το notificaton led οταν εχει ειδοποιησεις.. οταν το φορτίζει.. γενικα.. να δουλευει σωστα το led.
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά σε αυτή που χρησιμοποιώ δουλεύει κανονικά το notification led (χρησιμοποιώ και το led blinker). Στο viber πχ ενεργοποιείται η οθόνη με νέο μήνυμα και όταν σβήσει αναμοσβηνει το led.Το ίδιο σε όσες εφαρμογές έχω επιλέξει. Για το bluetooth δε το έχω δοκιμάσει.

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Εσυ ποια χρησιμοποιεις; Δοκίμασα τώρα και την aicp 9 που την είχα σε 8.1 με το ιδιο προβλημα στα Notifications. Δοκίμασα και το led blinker pro το οποιο δε μου αναβει το λαμπάκι στα τεστ.

 

Φαινεται με το led blinker pro 7.0 να εκανα τη δουλεια μου.. θα το τσεκαρω.. και θα γραψω παλι.

Edited by miltossat
Link to comment
Share on other sites

Ίσως αφελής ερώτηση, αλλά πρέπει να το ρωτήσω :

Από μία treble σε μια άλλη treble μπορούμε να κάνουμε dirty φλασάρισμα; (μόνο εκκαθάριση dalvic και cache);

Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει....τι να πω?!

Αφησα το μπλοκαρισμενο le max2 στον CrisBal και την επομενη το παρελαβα υγιεστατο και φλασαρισμενο, με ρομ της αρεσκειας μου αλλα και πολλα καλουδια.

 

:respect::respect::respect:

Link to comment
Share on other sites

Εγω βλεπω ως τελευταια αυτη του νοεμβρη. Δωσε ενα link να την περασω dirty στο κινητο της γυναικας. Εγω προτιμω aosp. Δοκιμασε κανεις την τελευταια 17/12/2018 να μας πει γνωμες γιατι σκεφτομαι να την περασω dirty.

 

Εδω εισαι. https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=78378193&postcount=1117

Για βαλτην και πες μας την γνωμη σου. Καθαρη εγκατασταση βεβαια και firmware-modem αν δεν εχεις τα προτεινομενα. Για dirty δεν εχω αποψη. Συνηθως δεν δουλευουν καλα.

Οι επομενες δεν μου αρεσαν στην διαχειριση της μπαταριας, οποτε γυρισα σ αυτην.

 

EDIT, μαλλον δεν υπαρχει η ρομ στο παραπανω λινκ, την αντικατεστησαν με νεωτερη.

Αν την θελετε, πειτε μου που να την ανεβασω.

Edited by nininikos
Link to comment
Share on other sites

Αν σου ειναι ευκολο ανεβασε την καπου και δωσε το συνδεσμο. Ευχαριστω πολυ.

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Εχω δοκιμάσει τις περισσότερες 9αρες και μεχρι στιγμής αυτη που φαινεται να μου δουλευει καλύτερα σε θεμα notification led και απροβληματιστα σε θέμα bluetooth ειναι η revenge os (REVENGEOS-2.1-Pasta-OFFICIAL-x2-20181129-2123.zip) . Παρόλα αυτά έτυχε ήδη απο την πρώτη μέρα λειτουργίας να έχω μήνυμα στο telegram και να μην το έχω πάρει στο κινητό και μόνο όταν πάτησα πανω στην εφαρμογή μου το εμφάνισε. Αυτο διορθώνεται με κάποια ρύθμιση;

 

Αρχίζω να πιστεύω ότι όλα ξεκιναν απο τις αλλαγες που εχουν γίνει στο "μην ενοχλειτε" και μάλλον επειδή το έχω ενεργοποιημένο την περισσότερη ώρα. Σε προηγούμενα android περνούσαν οι ειδοποιησειςκαι μαλλον δεν λειτουργει έτσι πλεον .

Edited by miltossat
Link to comment
Share on other sites

Παιδια χρειαζομαι βοηθεια σημερα περασα την "MIUI10 Nougat Stable-CN-9.6.1.0-V4b_FULL_ROM" ειναι τελεια δουλευαν ολα αψογα αλλα εκανα μια επανεκκινηση και δεν ηανα ανοιξε ... βγαζει το σημα της leeco μετα το MIUI 10 και μετα απο λιγο παλι το leeco ξανα και ξανα δεν ξερω τι να κανω θελω τα φωτα σας ευχαριστω εκ των προτερων !!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια χρειαζομαι βοηθεια σημερα περασα την "MIUI10 Nougat Stable-CN-9.6.1.0-V4b_FULL_ROM" ειναι τελεια δουλευαν ολα αψογα αλλα εκανα μια επανεκκινηση και δεν ηανα ανοιξε ... βγαζει το σημα της leeco μετα το MIUI 10 και μετα απο λιγο παλι το leeco ξανα και ξανα δεν ξερω τι να κανω θελω τα φωτα σας ευχαριστω εκ των προτερων !!

Έχεις λάθοςTWRP...κάνε φορμάτ Data βάλε 3.2.1.1 και κάνε και τα άλλα και φλάσαρε πάλι.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ παρα πολυ ! θα το δοκιμάσω!!

Πάντως νομίζω ότι η 9.5.2. είναι ποιο σταθερή... Δοκίμασε...και η Oreo είναι μια χαρά εκτός το brightness auto lux

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Για άλλη μια φορά είμαστε Worldwide..:lol::p;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Για άλλη μια φορά είμαστε Worldwide..:lol::p;)

Μπραβο σου και παλι μπραβο σου!

Εισαι ενας λογος που θελω να αποκτησω ξανα τη συσκευή :lol:

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Dirty πάνω απο τη δικιά σου μπαίνει?

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αν σου ειναι ευκολο ανεβασε την καπου και δωσε το συνδεσμο. Ευχαριστω πολυ.
https://drive.google.com/file/d/1DcAlZww_aSo4s8X5CNRa-_hL8c_ltbIc/view?usp=drivesdk

 

Ελπιζω να το εκανα σωστα.

 

 

 

Sent from my LEX820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

από 17.12.2018 έβγαλε άλλη στις 20.12;

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

παλικαρια με την AospExtended-v6.0-le_x2-20181125-UNOFFICIAL η με αυτην που λεει ο crisbal την AEX Pie 20.12.2018 official δουλευει το led για τις ειδοποιησεις??ειναι καπου καμια ρυθμιση και δεν την ξερω??Η αν υπαρχει αλλη pie που να δουλευει το led και ποιο αντιστοιχο twrp χρειαζεται οποιος ξερει ας απαντησει..Επισης αυτη που λεει ο crisbal εχει ελληνικα?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...