Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάνεις εδώ μέσα;;;

 

Εξαρτάται τη ρομ και αν το υποστηρίζει μέσω έξτρα ρυθμίσεων..Αν γίνεται θα είναι μέσα.. Συνήθως RR MSMκλπ...Oreo ως επί το πλείστον και στην δική μου MM γίνεται μέσωled manager

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

@zampas Εχεις κανει wipe /system γι αυτο δεν εχεις os. Δεν εχεις otg? Για να περασεις εκει το twrp. Αλλιως θα πρεπει με. mpt να περασεις το σωστο twrp στο κινητο
Link to comment
Share on other sites

@zampas, όταν είσαι στο recovery συνδέσου στον Η/Υ που έχεις περάσει τους οδηγούς και δες εάν το αναγνωρίζει, εάν ναι περνάς το σωστό TWRP καθώς και τη ρομ χωρίς να της αλλάξεις ονομασία και ακολουθείς τις οδηγίες από την πρώτη σελίδα. Δεν θυμάμαι αν το 821 έχει κρυπτογραφηση.
Link to comment
Share on other sites

@zampas Εχεις κανει wipe /system γι αυτο δεν εχεις os. Δεν εχεις otg? Για να περασεις εκει το twrp. Αλλιως θα πρεπει με. mpt να περασεις το σωστο twrp στο κινητο

 

οκ....θα πρεπει να ψαξω τι ειναι mtp και otg. μηπως βγαλω ακρη με αυτον τον τροπο,

 

 

@zampas, όταν είσαι στο recovery συνδέσου στον Η/Υ που έχεις περάσει τους οδηγούς και δες εάν το αναγνωρίζει, εάν ναι περνάς το σωστό TWRP καθώς και τη ρομ χωρίς να της αλλάξεις ονομασία και ακολουθείς τις οδηγίες από την πρώτη σελίδα. Δεν θυμάμαι αν το 821 έχει κρυπτογραφηση.

 

ο Η/Υ βλεπει το τηλεφωνο κανονικα.

κατεβασα την twrp 3.2.3 που ειναι η σωστη αλλα δεν υπαρχει μεσα αρχειο RECOVERY TOOL LE MAX 2 ετσι ωστε να προχωρησω στην εγκατασταση της.

Edited by zampas
Link to comment
Share on other sites

οκ....θα πρεπει να ψαξω τι ειναι mtp και otg. μηπως βγαλω ακρη με αυτον τον τροπο,

 

 

 

 

ο Η/Υ βλεπει το τηλεφωνο κανονικα.

κατεβασα την twrp 3.2.3 που ειναι η σωστη αλλα δεν υπαρχει μεσα αρχειο RECOVERY TOOL LE MAX 2 ετσι ωστε να προχωρησω στην εγκατασταση της.

 

Otg είναι ο αντάπτορας που μπαίνει στην type-c θύρα του κινητού και από την άλλη βάζεις φλασακι.

 

https://www.google.com/search?q=otg+type+c&client=firefox-b&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiC3oy2yp7fAhVQxIUKHaSqA44Q_AUIBigB&biw=408&bih=646

 

Αφού έχεις ήδη custom recovery κάνε μέσα από αυτό install το 3.2.3.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κάπου έχεις μπερδευτεί, το zip κάνεις εγκατάσταση μέσα από το TWRP που έχεις. Και αφού βλέπεις το τηλέφωνο από τον Η/Υ κατεβάζεις την ρομ και την κάνεις εγκατάσταση χωρίς αλλαγές ονόματος ή κάτι άλλο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα.

Νέος κάτοχος του Χ821 αλλά πριν κλείσει καν μήνας το ακουστικό δεν λειτουργεί (ακούγεται ο συνομιλητής μόνο με hands free).

Από banggood μου πρότειναν να το επισκευάσω εγώ και να μου δώσουν τα χρήματα της επισκευής.

Πήγα ρώτησα εδώ στην Ξάνθη σε μερικά καταστήματα που επισκευάζουν κινητά αλλά δεν αναλαμβάνουν τέτοιου είδους επισκευές που πρέπει να βγάλεις την οθόνη για να αποκτήσεις πρόσβαση στο εσωτερικό του κινητού.

Θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει κανένα κατάστημα που αναλαμβάνει την αντικατάσταση του ηχείου, στη γύρω περιοχή ή ακόμη από Θεσσαλονίκη.

Link to comment
Share on other sites

Sorry που σε έβαλα σε κόπο, αλλά δεν έχω καλό ίντερνετ και ήθελα να είμαι σίγουρος για το τι θα κατεβάσω.

Νομίζω όχι δεν είναι, πάει και 1.5 χρόνο από τότε που το έκανα. Πώς το βλέπω αυτό?

Σίγουρα δεν είναι rooted, τι κάνω τώρα? Πως κρατάω μπακ απ ρυθμίσεις κλπ? Καμία βοήθεια?

Link to comment
Share on other sites

Εριξα το twrp σε μορφη zip μεσα στο otg. Το συνδεσα στο τηλεφωνο ωστε να το κανω install. Ενω το βλεπει και ξεκιναει την εγκατασταση δεν την ολοκληρωνει.

 

Και σε αυτη την περιπτωση μου δινει no digest file found

Zip signature verification failed

Error instaling zip file /usbstorage/twrp-3.2.3.....κτλ

 

 

Η αληθεια ειναι οτι με το twrp 3.2.1-1 που φοραω προσπαθησα να περασω μια επισημη ρομ που ειναι συμβατη (απ οτι ειδα σε προηγουμενες σελιδες) αλλα μου εβγαλε το ιδιο μηνυμα no digest file found!

 

σαν να αρνηται να εγκαταστησει οτιδηποτε!

 

 

 

 

ΤΕΛΙΚΑ...............

ξετσεκαρισα πριν την εγκατασταση το zip signature verifiation και εγινε η εγκατασταση της 3.2.3......!!!!

Edited by zampas
Link to comment
Share on other sites

Εριξα το twrp σε μορφη zip μεσα στο otg. Το συνδεσα στο τηλεφωνο ωστε να το κανω install. Ενω το βλεπει και ξεκιναει την εγκατασταση δεν την ολοκληρωνει.

 

Και σε αυτη την περιπτωση μου δινει no digest file found

Zip signature verification failed

Error instaling zip file /usbstorage/twrp-3.2.3.....κτλ

 

 

Η αληθεια ειναι οτι με το twrp 3.2.1-1 που φοραω προσπαθησα να περασω μια επισημη ρομ που ειναι συμβατη (απ οτι ειδα σε προηγουμενες σελιδες) αλλα μου εβγαλε το ιδιο μηνυμα no digest file found!

 

σαν να αρνηται να εγκαταστησει οτιδηποτε!

 

Το digest δεν έχει καμία σχέση με τη ρομ..είναι άλλο αρχείο

ελεγχου...δεν μας νοιάζει.. βάλε όπως είσαι στο υπάρχον twrp το 3.2.3.0 φλασάρεις όπως είναι..είναι ζιπ.. και μετά κάνε treblize κάνε mount vendor..κοίτα αρχική για οδηγίες και βάλε pie kai oreo..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα .. εκανα clear battery stats στο twrp στα 1% της μπαταριας με αποτελεσμα τωρα το κινητο να μην ανοιγει καν ... καμια ιδεα ?

 

 

Βάλτο να φορτίσει κάνα 3ωρο και μπες fastboot..από εκεί μπες recovery Kai restart to system

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Το digest δεν έχει καμία σχέση με τη ρομ..είναι άλλο αρχείο

ελεγχου...δεν μας νοιάζει.. βάλε όπως είσαι στο υπάρχον twrp το 3.2.3.0 φλασάρεις όπως είναι..είναι ζιπ.. και μετά κάνε treblize κάνε mount vendor..κοίτα αρχική για οδηγίες και βάλε pie kai oreo..

 

οταν κανω swipe to confirm στο treblize γινεται failed με τα εξης λαθη

 

failed to mount vendor

zip signature verification failed

error installing zip file /sbin/treblize.zip

 

 

και οταν μπαινω στο mount, το vendor δεν τσεκαρεται

Edited by zampas
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά help, sos!!!

 

Έβαλα την aex pie 9 όλα καλά, και μετά μπήκα twrp για να φλασάρω κάποιο tweak για μπαταρία και φόρτιση.

Κάνω επανεκκίνηση κολλάει στο σήμα της leeco δεν πάει παρακάτω. Πάω να μπω στο recovery mode και μου έχει για ώρα to animation της aek και δεν πάει παρακάτω.

 

Τι να κάνω? δεν έχω συσκευή και με επείγει!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά help, sos!!!

 

Έβαλα την aex pie 9 όλα καλά, και μετά μπήκα twrp για να φλασάρω κάποιο tweak για μπαταρία και φόρτιση.

Κάνω επανεκκίνηση κολλάει στο σήμα της leeco δεν πάει παρακάτω. Πάω να μπω στο recovery mode και μου έχει για ώρα to animation της aek και δεν πάει παρακάτω.

 

Τι να κάνω? δεν έχω συσκευή και με επείγει!

 

το έφτιαξα με bootload τελικά μόνο έτσι γινόταν

Link to comment
Share on other sites

οταν κανω swipe to confirm στο treblize γινεται failed με τα εξης λαθη

 

failed to mount vendor

zip signature verification failed

error installing zip file /sbin/treblize.zip

 

 

και οταν μπαινω στο mount, το vendor δεν τσεκαρεται

Αφού δεν τικάρεται σσημαίνει ότι μάλλον, για κάποιο λόγο, δεν έχει γίνει treble. ξανακάνε την διαδικασία.

 

Παιδιά help, sos!!!

 

Έβαλα την aex pie 9 όλα καλά, και μετά μπήκα twrp για να φλασάρω κάποιο tweak για μπαταρία και φόρτιση.

Κάνω επανεκκίνηση κολλάει στο σήμα της leeco δεν πάει παρακάτω. Πάω να μπω στο recovery mode και μου έχει για ώρα to animation της aek και δεν πάει παρακάτω.

 

Τι να κάνω? δεν έχω συσκευή και με επείγει!

Μπες σε fastboot mode (αν μπαίνει) και από εκεί δώσε εντολή να μπει recovery

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Δώσε δικαιώματα.. κλείδωσε τες διαχείριση αυτόματη έναρξη.. ειδικές ρυθμίσεις.. έναρξη ειδοποιήσεις κλπ κλπ κλπ..

 

cris μπορεις σε παρακαλω να δωσεις λεπτομεριες..πολλες φορες θεμε μια εφαρμογη να μην κλεινει στο παρασκηνιο αλλα να συνεχισει να δινει ειδοποιησεις..που ακριβως βρισκουμε τις επιλογες που λες;;

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια..εχω εδω και ενα χρονο ενα max 2 x820 6 64.δεν το εχω πειραξει καθολου απο οταν το πηρα.ουτε καν root δεν το εχω κανει.το παρελαβα με EUI version 5.8.019S Stable.

επειδη δεν ειναι δυνατον να διαβασω ολο το νημα θα ηθελα να ρωτησω πια room να βαλω??θα ηθελα να το βελτιωσω μια και αποτι διαβαζω σηκωνει βελτιωση..με ενδιαφερει και βεβαια η μπαταρια η καμερα και επειδη δεν θα ηθελα να αλλαζω συχνα room θα ηθελα μια σταθερη..χρησιμοποιω το τηλεφωνο αρκετα για τη δουλεια μου σαν δικαρτο στελνω φωτο δουλευω εφαρμογες..με αυτη τη room που εχει δε μου εχει κολλησει ποτε..τι μου προτεινετε????

Link to comment
Share on other sites

πλεον ξεπεραστηκαν τα οποια λαθη στη διαδικασια.......και η εγκατασταση της AospExtended-v6.0-lex2...125-UNOFFICIAL με twrp μεσο otg ξεκιναει και τελειωνει κανονικα (succesfull) χωρις σφαλματα. Κανω reboot και φτανει μεχρι το κινουμενο σχεδιο σε κυκλακι ΑΕΧ.......αλλα δεν παει παραπερα.

Oποτε αναγκαστικα επιστρεφω στο recovery.

4 φορες προσπαθησα......και τις 4 το ιδιο αποτελεσμα.

 

Νομιζω οτι -χαρη στη βοηθεια σας- ειμαι πολυ κοντα στην εγκστασταση της ρομ.........αλλα θελει λιγο ακομα.

Link to comment
Share on other sites

πλεον ξεπεραστηκαν τα οποια λαθη στη διαδικασια.......και η εγκατασταση της AospExtended-v6.0-lex2...125-UNOFFICIAL με twrp μεσο otg ξεκιναει και τελειωνει κανονικα (succesfull) χωρις σφαλματα. Κανω reboot και φτανει μεχρι το κινουμενο σχεδιο σε κυκλακι ΑΕΧ.......αλλα δεν παει παραπερα.

Oποτε αναγκαστικα επιστρεφω στο recovery.

4 φορες προσπαθησα......και τις 4 το ιδιο αποτελεσμα.

 

Νομιζω οτι -χαρη στη βοηθεια σας- ειμαι πολυ κοντα στην εγκστασταση της ρομ.........αλλα θελει λιγο ακομα.

Μήπως δεν χρησιμοποιείς το σωστό (αυτό που προτείνεται για την συγκεκριμένη Ρομ) twrp;

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Το αφήνεις αρκετή ωρα?

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

τη μια φορα το αφησα 15 λεπτα τουλαχιστον

 

στη διαρκεια της διαδικασιας μου βγαζει status unrooted.....αν αυτο παιζει καποιο ρολο....η κατι αλλο μηπως?!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια..εχω εδω και ενα χρονο ενα max 2 x820 6 64.δεν το εχω πειραξει καθολου απο οταν το πηρα.ουτε καν root δεν το εχω κανει.το παρελαβα με EUI version 5.8.019S Stable.

επειδη δεν ειναι δυνατον να διαβασω ολο το νημα θα ηθελα να ρωτησω πια room να βαλω??θα ηθελα να το βελτιωσω μια και αποτι διαβαζω σηκωνει βελτιωση..με ενδιαφερει και βεβαια η μπαταρια η καμερα και επειδη δεν θα ηθελα να αλλαζω συχνα room θα ηθελα μια σταθερη..χρησιμοποιω το τηλεφωνο αρκετα για τη δουλεια μου σαν δικαρτο στελνω φωτο δουλευω εφαρμογες..με αυτη τη room που εχει δε μου εχει κολλησει ποτε..τι μου προτεινετε????

Βάλε την 30s v15 που έχει στην πρώτη σελίδα και κάνε τα update μέχρι την 16a και είσαι έτοιμος. Πρώτα όμως πρέπει να ξεκλειδώσεις bootloader και να περάσεις και custom recovery.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...