Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα στην παρέα.... Έχω εγκαταστήσει στο τηλέφωνο του αδελφού μου την τελευταία miui του crissball αλλά δεν πιάνει καθόλου 4g τι μπορώ να του κάνω?
Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

τι sot έβγαλες με αυτή τη χρήση?

Τώρα είδα την ερώτηση.

 

https://ibb.co/cLfdY9

Edited by fotispigi

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα.... Έχω εγκαταστήσει στο τηλέφωνο του αδελφού μου την τελευταία miui του crissball αλλά δεν πιάνει καθόλου 4g τι μπορώ να του κάνω?

 

Άλλαξε ένα firmware αν και δεν νομίζω....Τι έχει x829? Λειπει η 800αρα...Είναι επαρχία?

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε ένα firmware αν και δεν νομίζω....Τι έχει x829? Λειπει η 800αρα...Είναι επαρχία?

 

Με την προηγούμενη rom tele είχε κανονικά... Νόμιζω έχει το x820...

Edited by petraKOS07
Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Είναι το πρώτο post που κάνω ενώ σας παρακολουθώ από πέρυσι .

Η βοήθεια που είχα και έχω και όχι μόνο εγώ -επειδή είμαστε μια μεγάλη παρέα που αρχίζουμε όλοι από le max x820 4/32 έως 6/128 (εγώ έχω το 6/64 , και ρομ CBG - 28s - V13d , πολύ ευχαριστημένος) - είναι πάρα πολύ μεγάλη και το οφείλουμε σε όλα τα παιδιά του φόρουμ που έχουν αφιερώσει πολλές ώρες , το οφείλουμε όμως περισσότερο στον CRISBAL ,

 

Όχι CRIS δεν σε εγκαταλείπουμε ,

 

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΦΙΛΕ !!!!

Edited by hman
ilias mantzaris
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Μια ερώτηση επειδή θα παραγγείλω την κάμερα να την αλλάξω γιατί αυτή που έχω έχει πρόβλημα, θα παραγγείλω και μπαταρία να την ανανεώσω. Βρήκα την παρακάτω με 3600mah. Τι λέτε ; να την παραγγείλω; θα την υποστηρίζει το κινητό ; ή μήπως να παραγγείλω αυτή που είναι σαν αυτή που έχει τώρα μέσα της μαμάς του δηλαδή αυτή με τα 3100mah; για δείτε τη παρακάτω και πείτε μου τη γνώμη σας

 

HSABAT New Arrived 3600mAh Battery for Letv LTH21A Le Max 2 X820 Le Max2 5.7inch X821 Batteries

http://s.aliexpress.com/AfqaYNzE?fromSns=Copy to Clipboard

 

ή

 

3.85V LTH21A 3100mAh For Letv LeEco LeMax2 X822 X829 Le Phone Le MAX 2/5.7inch/X821 X820 Mobile Phone Replacement Battery

http://s.aliexpress.com/UNz2eMJZ?fromSns=Copy to Clipboard

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by geoman74
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα θα ηθελα μια βοηθεια . Εχω το leeco le max 2 /829.με την εκδοση 5.8.016S (STABLE) Θελω να περασω μια πληρες ελληνικη ρομ που να λειτουργει σωστα και να κραταει καλα η μπαταρια . Δεν θελω ομως να μπω στην διαδικασια να περασω twrp και να ξεκλειδωσω τον bootloader,. Ποια ρομ μου προτεινεται να περασω? Με stock recovery. Και αν γινεται αν υπαρχει καποιο λινκ με την ρομ .
Link to comment
Share on other sites

Cris, χρησιμοποιώ την τελευταία miui 10, αλλά σε πολλές εφαρμογές, κόβεται η οθόνη στο κάτω μέρος! Μπορείς να το κοιτάξεις?

 

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα θα ηθελα μια βοηθεια . Εχω το leeco le max 2 /829.με την εκδοση 5.8.016S (STABLE) Θελω να περασω μια πληρες ελληνικη ρομ που να λειτουργει σωστα και να κραταει καλα η μπαταρια . Δεν θελω ομως να μπω στην διαδικασια να περασω twrp και να ξεκλειδωσω τον bootloader,. Ποια ρομ μου προτεινεται να περασω? Με stock recovery. Και αν γινεται αν υπαρχει καποιο λινκ με την ρομ .

 

Αν δεν περάσεις twrp και δεν ξεκλειδώσεις bootloader δεν νομίζω να μπορείς να περάσεις κάτι αλλο. Αν χρησιμοποιήσεις το tool του Crisbal σε λιγότερο από 5 λεπτά θα έχεις custom twrp recovery και ξεκλειδωτο bootloader. Μετά υπάρχουν πολλές rom για να σου προτείνουμε .

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ποιο tool ειναι αυτο φιλε ? Υπαρχει καποιο link που μπορεις να μου στειλεις ?
Post 1436 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6950610#

 

Multitool για αρχάριους 11-1-2018 by CrisBal.

 

Στην πρώτη σελίδα γενικά βρίσκεις τα πάντα.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ φιλε για της πληροροφιες . Θα κατσω να ασχοληθω το βραδυ και ελπιζω να τα καταφερω μια χαρα . Αμα βρεθω σε καποια δυσκολια θα κανω post παλι .
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Μια ερώτηση επειδή θα παραγγείλω την κάμερα να την αλλάξω γιατί αυτή που έχω έχει πρόβλημα, θα παραγγείλω και μπαταρία να την ανανεώσω. Βρήκα την παρακάτω με 3600mah. Τι λέτε ; να την παραγγείλω; θα την υποστηρίζει το κινητό ; ή μήπως να παραγγείλω αυτή που είναι σαν αυτή που έχει τώρα μέσα της μαμάς του δηλαδή αυτή με τα 3100mah; για δείτε τη παρακάτω και πείτε μου τη γνώμη σας

 

HSABAT New Arrived 3600mAh Battery for Letv LTH21A Le Max 2 X820 Le Max2 5.7inch X821 Batteries

http://s.aliexpress.com/AfqaYNzE?fromSns=Copy to Clipboard

 

ή

 

3.85V LTH21A 3100mAh For Letv LeEco LeMax2 X822 X829 Le Phone Le MAX 2/5.7inch/X821 X820 Mobile Phone Replacement Battery

http://s.aliexpress.com/UNz2eMJZ?fromSns=Copy to Clipboard

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Θα έχει μεγάλη διαφορά τα 500mah?

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Θα έλεγα οτι είναι fake.. Αν ηταν αποσπώμενη θα έλεγα οκ με το ανάλογο πάχος στο καπάκι φυσικά.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα έχει μεγάλη διαφορά τα 500mah?

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λέω να τη δοκιμάσω να δω. Απλά φοβάμαι μη κάνω καμιά ζημια...

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Cris, χρησιμοποιώ την τελευταία miui 10, αλλά σε πολλές εφαρμογές, κόβεται η οθόνη στο κάτω μέρος! Μπορείς να το κοιτάξεις?

 

 

Ευχαριστώ!

 

Δεν είναι όλες οι εφαρμογές συμβατές με το full screenτης MIUI10

. τσέκαρε σε miui sites ή απενεργοποίησε το..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Θα έλεγα οτι είναι fake.. Αν ηταν αποσπώμενη θα έλεγα οκ με το ανάλογο πάχος στο καπάκι φυσικά.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ε κοίτα 500mah παραπάνω είναι.απλα αν δεν είναι μεγάλη η διαφορά ( που νομίζω δεν θα είναι) ίσως να μην αξίζει να το ρισκάρεις.απο την άλλη εγώ μάλλον θα την αγόραζα.
AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε!

Ξαφνικά σταμάτησε να λειτουργεί το focus στην camera (έχω την stock εφαρμογή).

Η rom που έχω είναι η 5.9.020S του Χρήστου. Επίσης δοκίμασα factory reset αλλά χωρίς αποτέλεσμα.

Έχει αντιμετωπισθεί ξανά αυτό το πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Μια ερώτηση επειδή θα παραγγείλω την κάμερα να την αλλάξω γιατί αυτή που έχω έχει πρόβλημα, θα παραγγείλω και μπαταρία να την ανανεώσω. Βρήκα την παρακάτω με 3600mah. Τι λέτε ; να την παραγγείλω; θα την υποστηρίζει το κινητό ; ή μήπως να παραγγείλω αυτή που είναι σαν αυτή που έχει τώρα μέσα της μαμάς του δηλαδή αυτή με τα 3100mah; για δείτε τη παρακάτω και πείτε μου τη γνώμη σας

 

HSABAT New Arrived 3600mAh Battery for Letv LTH21A Le Max 2 X820 Le Max2 5.7inch X821 Batteries

http://s.aliexpress.com/AfqaYNzE?fromSns=Copy to Clipboard

 

ή

 

3.85V LTH21A 3100mAh For Letv LeEco LeMax2 X822 X829 Le Phone Le MAX 2/5.7inch/X821 X820 Mobile Phone Replacement Battery

http://s.aliexpress.com/UNz2eMJZ?fromSns=Copy to Clipboard

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ θα σου πρότεινα να μην κάνεις τέτοιες ταρζανιές.. Παίξε με επίσημα κομμάτια γιατί καλός ο Κινέζος μας, και μάλιστα πολύ, αλλά δεν ξέρουμε πότε θα μας βγάλει ποποδάκτυλο!

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εδώ και κάποιο καιρό έχω ένα σοβαρό πρόβλημα ! Το κινητό με ελάχιστη χρήση μερικα λεπτά υπερθερμένεται σε υπερβολικό βαθμό που δεν μπορείς να το πιάσεις και όταν αρχίσει να ζεστενεται έτσι κολλάει παρά πολύ ακόμα και στην οθόνη κλειδώματος.το θέμα πρώτα είχα με την 26s έκανα φορμάτ πέρασα την 30s stock και συνεχίζει και χειρότερα ? Έχει συμβεί σε κανέναν ? Ξέρουμε αν γίνεται κάτι η να αρχίσω να ψάχνω για κινητό ?? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εδώ και κάποιο καιρό έχω ένα σοβαρό πρόβλημα ! Το κινητό με ελάχιστη χρήση μερικα λεπτά υπερθερμένεται σε υπερβολικό βαθμό που δεν μπορείς να το πιάσεις και όταν αρχίσει να ζεστενεται έτσι κολλάει παρά πολύ ακόμα και στην οθόνη κλειδώματος.το θέμα πρώτα είχα με την 26s έκανα φορμάτ πέρασα την 30s stock και συνεχίζει και χειρότερα ? Έχει συμβεί σε κανέναν ? Ξέρουμε αν γίνεται κάτι η να αρχίσω να ψάχνω για κινητό ?? Ευχαριστώ

 

Πια Ρομ εχεις;

Άλλαξε και βάλε μια αλλη να δουμε αν φταίει η Ρομ η το hardware

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Μ έχω την 30s stock by c.b.g αλλά άρχισα να έχω το θέμα από την 26s την οποίο έχω επανω κάτι μήνες απροβληματιστα
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Μ έχω την 30s stock by c.b.g αλλά άρχισα να έχω το θέμα από την 26s την οποίο έχω επανω κάτι μήνες απροβληματιστα

 

Απλα λεω για να δουμε τι φταίει, βάλε κατι διαφορετικο, μια Oreo ROM πχ

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...