Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οπότε είτε ξαναδοκιμάζεις την miui 9.5.2 και αν έχεις πάλι το ίδιο πρόβλημα δεν σε θέλει τότε.

 

Ενταξει ευχαριστώ πολύ και πάλι, θα τις ξαναδοκιμάσω και βλέπουμε. Πάντως περίεργο μου φαίνεται να το 'χω μόνο εγώ το θεμα. Δεν το έχετε ξανασυναντήσει;

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει ευχαριστώ πολύ και πάλι, θα τις ξαναδοκιμάσω και βλέπουμε. Πάντως περίεργο μου φαίνεται να το 'χω μόνο εγώ το θεμα. Δεν το έχετε ξανασυναντήσει;

 

Με κάποιες oreo το είχα συναντήσει σε κάποιων φίλων τα κινητά. Αλλά με τα focus fix είχε φτιάξει. Εδώ είχα βάλει miui σε ένα φίλο που είχε την 19s και ενώ το fp δούλευε μια χαρά μόλις έβαλα την miui δούλεψε για κανά δυο μέρες και μετά νέκρωσε. Έβαλα oreo, έβαλα eui28s αλλά τίποτα.

 

 

https://globemobiles.com/leeco-le-max-2-unexpectedly-starts-getting-eui-6-update-35053.html

 

Επίσημη eui 6 από την Leeco. Tώρα τι σόι θα είναι και αν είναι android 7 ή 6 θα δείξει.

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σε eui δεν υπάρχει κανένα θέμα, ξαναπερασα μάλιστα την 5.9.030S μετά τo προβλημα της MIUI και είναι σαν καινούργια. Για oreo θα σε γελάσω, δε θυμάμαι αν και ποια έχω βάλει

Είναι γνωστό θέμα με αλλαγή οδηγών σε Nougatκαι OREO για αυτό kernel fix. Έχω κάτι στα υπόψη και θα το δοκιμάσω μετά τις διακοπές..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Με κάποιες oreo το είχα συναντήσει σε κάποιων φίλων τα κινητά. Αλλά με τα focus fix είχε φτιάξει. Εδώ είχα βάλει miui σε ένα φίλο που είχε την 19s και ενώ το fp δούλευε μια χαρά μόλις έβαλα την miui δούλεψε για κανά δυο μέρες και μετά νέκρωσε. Έβαλα oreo, έβαλα eui28s αλλά τίποτα.

Το κινητό που το έπαθε αυτό με το fp ειναι 32αρι ή 64αρι?

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό που το έπαθε αυτό με το fp ειναι 32αρι ή 64αρι?
64αρι / 6gb ram.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Με κάποιες oreo το είχα συναντήσει σε κάποιων φίλων τα κινητά. Αλλά με τα focus fix είχε φτιάξει. Εδώ είχα βάλει miui σε ένα φίλο που είχε την 19s και ενώ το fp δούλευε μια χαρά μόλις έβαλα την miui δούλεψε για κανά δυο μέρες και μετά νέκρωσε. Έβαλα oreo, έβαλα eui28s αλλά τίποτα.

 

 

https://globemobiles.com/leeco-le-max-2-unexpectedly-starts-getting-eui-6-update-35053.html

 

Επίσημη eui 6 από την Leeco. Tώρα τι σόι θα είναι και αν είναι android 7 ή 6 θα δείξει.

 

Δεν έχει σχέση η Ρομ αλλά το firmware region. Παλιό γνωστό πρόβλημα με τους φτηνούς σενσορες

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σχέση η Ρομ αλλά το firmware region. Παλιό γνωστό πρόβλημα με τους φτηνούς σενσορες
Και ήταν και από τα πρώτα κομμάτια. Τα υποτιθέμενα καλά. Λες να παίξω με τα firmware μήπως και γίνει τίποτα ή δεν υπάρχει γιατρειά οπότε να του το αφήσω έτσι? Τώρα του έχω 30s με 466D modem.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

64αρι / 6gb ram.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μαλιστα... Το ιδιο και στο 6/64 φιλου αλλα και το 6/128 το δικο μου. Το 4/32 που ειχα πριν αν και του αλλαξα περισσοτερες ρομ, το fp συνεχιζει να λειτουργει κανονικα.

 

Στάλθηκε από το Doogee Y6 Max μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα... Το ιδιο και στο 6/64 φιλου αλλα και το 6/128 το δικο μου. Το 4/32 που ειχα πριν αν και του αλλαξα περισσοτερες ρομ, το fp συνεχιζει να λειτουργει κανονικα.

 

Στάλθηκε από το Doogee Y6 Max μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κάπως έτσι....Και στο 822 με 212 ευρώ αγορά προπερσυ και στο 820 με 240 ευρώ αγορά 4/32 και τα δύο ακόμα και μετά από 6000 φλασαρίσματα με ΜΜ Ν Οreo Treble P κλπ όλα κάμερες και FP δουλεύουν όπως την 1η μέρα.. σφαίρα...

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Απλά το 32αρι με τα 20gb ελεύθερο χώρο σε περιορίζει αρκετά αν θες να εχεις κάμποσες εφαρμογές και μερικά αρχεία

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είχε βάλει ένας φίλος κωδικό κινητού (pattern) όταν είχε πάνω την Tele, ο οποίος ζητείται μετά από κάθε επανεκκίνηση. Επίσης τον ζητάει και το TWRP όταν μπαίνει. Τον θυμάται ευτυχώς ο άνθρωπος και κάνει δουλειά, αλλά το ζήτημα είναι ότι δεν ξέρει πως να τον βγάλει. Του έχω βάλει άλλη ρομ, χωρίς πρόβλημα και όλα δουλεύουν καλώς. Το θέμα είναι ότι ο κωδικός δεν έφυγε παρόλο που έκανα καθαρή εγκατάσταση. Έχει κάποιος καμία ιδέα;
~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Είχε βάλει ένας φίλος κωδικό κινητού (pattern) όταν είχε πάνω την Tele, ο οποίος ζητείται μετά από κάθε επανεκκίνηση. Επίσης τον ζητάει και το TWRP όταν μπαίνει. Τον θυμάται ευτυχώς ο άνθρωπος και κάνει δουλειά, αλλά το ζήτημα είναι ότι δεν ξέρει πως να τον βγάλει. Του έχω βάλει άλλη ρομ, χωρίς πρόβλημα και όλα δουλεύουν καλώς. Το θέμα είναι ότι ο κωδικός δεν έφυγε παρόλο που έκανα καθαρή εγκατάσταση. Έχει κάποιος καμία ιδέα;

 

Ποιο twrp έχει? Έκανεs wipe data, reboot to recovery, wipe όλα μετά εκτός internal αν δεν θες, και μετά να βάλεις τη ρομ?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ποιο twrp έχει? Έκανεs wipe data, reboot to recovery, wipe όλα μετά εκτός internal αν δεν θες, και μετά να βάλεις τη ρομ?

Με τη συγκεκριμένη σειρά δεν τα έκανα, αλλά έκανα τα πάντα wipe πριν βάλω τη ρομ. Και TWRP άλλαξα. Αυτό εκεί. :mad:

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Με τη συγκεκριμένη σειρά δεν τα έκανα, αλλά έκανα τα πάντα wipe πριν βάλω τη ρομ. Και TWRP άλλαξα. Αυτό εκεί. :mad:

 

δοκίμασε και με αυτή τη σειρά που το έγραψα.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε και με αυτή τη σειρά που το έγραψα.

Έγινε, όταν βρεθώ ξανά με το κινητό θα δοκιμάσω, ευχαριστώ για τα hints!

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Παιδες να σας ευχαριστησω ολους και ιδιαιτερα τον chris για οποια βοηθεια χρειαστηκα.

Μολις πουλησα το κινητο που με υπηρετησε πιστα χωρις προβληματα 1,5 χρονο...

Μολις το εδωσα πηρα κατευθειαν απο φιλο galaxy s8...

Θα παρακολουθω το νημα οποτε μπορω να δω την προοδο του 820...

Link to comment
Share on other sites

Άλλος ένας σε galaxy s8. Σε καλή μεριά. Να είστε γεροί να παίρνετε πάντα καλύτερα κινητά.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, μήπως πουλάει κανείς καμιά θήκη για le max 2;

 

 

πουλαω εγω 3 θηκες (2+μαμα) κινητο μαζι με ακουστικα type c (αγορασμενο χώρια) 100 ευρώ... :P

Link to comment
Share on other sites

Είχε βάλει ένας φίλος κωδικό κινητού (pattern) όταν είχε πάνω την Tele, ο οποίος ζητείται μετά από κάθε επανεκκίνηση. Επίσης τον ζητάει και το TWRP όταν μπαίνει. Τον θυμάται ευτυχώς ο άνθρωπος και κάνει δουλειά, αλλά το ζήτημα είναι ότι δεν ξέρει πως να τον βγάλει. Του έχω βάλει άλλη ρομ, χωρίς πρόβλημα και όλα δουλεύουν καλώς. Το θέμα είναι ότι ο κωδικός δεν έφυγε παρόλο που έκανα καθαρή εγκατάσταση. Έχει κάποιος καμία ιδέα;

 

Πας με ένα από τα δικά μου TWRP στα advance Tools LeEco και πατάς το pass pattern clear . σέρνεις δεξιά και φεύγει..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Πας με ένα από τα δικά μου TWRP στα advance Tools LeEco και πατάς το pass pattern clear . σέρνεις δεξιά και φεύγει..

 

Και στις διακοπές κοντά σας.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα στην ομάδα,

είμαι με την έκδοση android 6.1, security path 1/1/2017, EUI 5.9.026S (επίσημη) και την CN-26s by CrisbalGreece!

Τι πρέπει να κάνει κάποιος για να αναβαθμιστεί σε oreo 8.1 (ποιά είναι η κατάλληλη ρομ με καλή μπαταρία?)

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα στην ομάδα,

είμαι με την έκδοση android 6.1, security path 1/1/2017, EUI 5.9.026S (επίσημη) και την CN-26s by CrisbalGreece!

Τι πρέπει να κάνει κάποιος για να αναβαθμιστεί σε oreo 8.1 (ποιά είναι η κατάλληλη ρομ με καλή μπαταρία?)

Ευχαριστώ

 

Η ποιο σταθερή σίγουρα είναι η LOS ... Από.κει και πέρα καλή μπαταρία έχει η RRPS η DU και η MSM . Οδηγίες στην 1η σελίδα...

RRPS latest

RRPS 20180809

* HALL sensor is back

* BUG preventing DeepIdle in some cases fixed

https://drive.google.com/open?id=1uKukGYanafcI5S6grsMiaAMazthmAC1d

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να κάνω clean install ή μόνο τα wipe ή format?

Ποιό twrp να χρησιμοποιήσω?

Έχουν και ελληνικά?

 

TWRP αυτό https://drive.google.com/file/d/1tFVb4J2nQx1-OtAy4ck_IjUnms1l_w55/view?usp=sharing

και ίσως και το τελευταίο 3.2.3.-0. https://eu.dl.twrp.me/x2/twrp-3.2.3-0-x2.img.html δεν ξέρω αν υποστηρίζειf2fs δεν το δοκίμασα..

Όλα τα wipe έτσι κι αλλιώς για α α έχειςf2fs data and caches...Πάρε μπακαπ τα αρχεία θα σβήσουν όλα. Κοίτα αρχική οδηγίες για OREO...

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...