Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έχει καταφέρει κανείς να περάσει twrp σε 5.8 19s,έχω προσπαθήσει με όλους τους τρόπους δείχνει ότι η διαδικασία ολοκληρώνετε σωστά αλλά όταν μπαίνω στο recovery έχει την βλακεία της leeco.

 

https://twrp.me/devices/leecolemax2.html ,, δεν είμαι σιγουρος, ότι είναι για το χ820,, το πιο πιθανο,,,, (χ822;). Όταν περασα το twrp toy cuoco, αμεσως μετα εκανα install την ρομ cuoco.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://blog.grossoshop.net/x820-leeco-grossoshop-cuoco92/ ,,, με αυτόν τον οδηγο περασα την ρομ cuoco, με μεταφραση από google chrome!!

Link to comment
Share on other sites

https://twrp.me/devices/leecolemax2.html ,, δεν είμαι σιγουρος, ότι είναι για το χ820,, το πιο πιθανο,,,, (χ822;). Όταν περασα το twrp toy cuoco, αμεσως μετα εκανα install την ρομ cuoco.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://blog.grossoshop.net/x820-leeco-grossoshop-cuoco92/ ,,, με αυτόν τον οδηγο περασα την ρομ cuoco, με μεταφραση από google chrome!!

Σε ευχαριστώ πολύ τα κατάφερα τελικά, έπρεπε την ώρα που πέρναγα το recovery να το κλείσω και να μπω κατευθείαν μετά το fastboot, στη συνέχεια έκανα root και πέρασα xposed. Είναι πανεύκολη η διαδικασία αλλά είχα καιρό να ασχοληθώ με το άθλημα και δεν ήμουν προσεκτικός.

Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα έχω το 822 και προσπαθω να εγκαταστησω την ρομ του cuoco κανοντας ολη την διαδικασια οπως ειναι στο site του ιταλου με google translate,

αλλα φτανω στο install εχω κανει τα προηγουμε με drivers και ενω εχω βαλει την ρομ στο κινητο δεν την βλεπει και δεν μπορω να παω παρακατω,

(σιγουρα κατι κανω λαθος, αποσυνδεομαι και βλεπω μεσα στο κινητο οτι η ρομ υπαρχει μεσα στο κινητο unzip κανονικα) καποια βοηθεια??

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα έχω το 822 και προσπαθω να εγκαταστησω την ρομ του cuoco κανοντας ολη την διαδικασια οπως ειναι στο site του ιταλου με google translate,

αλλα φτανω στο install εχω κανει τα προηγουμε με drivers και ενω εχω βαλει την ρομ στο κινητο δεν την βλεπει και δεν μπορω να παω παρακατω,

(σιγουρα κατι κανω λαθος, αποσυνδεομαι και βλεπω μεσα στο κινητο οτι η ρομ υπαρχει μεσα στο κινητο unzip κανονικα) καποια βοηθεια??

 

 

οταν μεταφερεις τη ρομ στο κινητο δοκιμασε με αλλη λειτουργια δινει 2 επιλογες επισης το zip πρεπει να το βαλεις χυμα στη μνημη του κινητου οχι σε κανενα φακελο μεσα

mi8
Link to comment
Share on other sites

οταν μεταφερεις τη ρομ στο κινητο δοκιμασε με αλλη λειτουργια δινει 2 επιλογες επισης το zip πρεπει να το βαλεις χυμα στη μνημη του κινητου οχι σε κανενα φακελο μεσα

 

το σβηνω απο το κινητο και το ξαναβαζω χυμα οπως και πριν, αντιγραφη επικολληση κανω απο το pc.

Παλι τιποτε δεν εγινε. ξεκιναω απο recovery για να κανω install αλλα δεν βλεπει την ρομ

Edited by tasosguru

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

το σβηνω απο το κινητο και το ξαναβαζω χυμα οπως και πριν, αντιγραφη επικολληση κανω απο το pc.

Παλι τιποτε δεν εγινε. ξεκιναω απο recovery για να κανω install αλλα δεν βλεπει την ρομ

 

κανε μετονομασια το αρχειο σε καποιο αλο ονομα και ξαναδοκιμασε

mi8
Link to comment
Share on other sites

κανε μετονομασια το αρχειο σε καποιο αλο ονομα και ξαναδοκιμασε

 

τα εκανα ολα το λαθος μου ειναι μαλλον πιο πριν στην διαδικασια

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

τα εκανα ολα το λαθος μου ειναι μαλλον πιο πριν στην διαδικασια

 

εγω με το ισπανικο recovery εκανα δουλεια αλλα εσυ εχεις το 822 δες αν ειναι συμβατο και αν ειναι πες μ να στο στειλω σ ενα email με πμ

mi8
Link to comment
Share on other sites

Η ρομ του cuoco, είναι για το χ820. Μπορεί εκεί να είναι το πρόβλημα. Ψάξε στην google για custom rom , για το χ822. Προσωπικά δεν θα το έκανα αυτό , δηλ,,,. Χ820. σε. Χ822......ή γνώμη μου ειναι, ότι έπρεπε να βλέπει το αρχείο zip, δεν ξέρω γιατί δεν συμβαίνει,. Αλλά Πρόσεξε μην κολλήσεις το κινητό από λάθος ρομ,, χ820... αυτά. Edited by athanasios1112
Link to comment
Share on other sites

Η ρομ του cuoco, είναι για το χ820. Μπορεί εκεί να είναι το πρόβλημα. Ψάξε στην google για custom rom , για το χ822. Προσωπικά δεν θα το έκανα αυτό , δηλ,,,. Χ820. σε. Χ822......ή γνώμη μου ειναι, ότι έπρεπε να βλέπει το αρχείο zip, δεν ξέρω γιατί δεν συμβαίνει,. Αλλά Πρόσεξε μην κολλήσεις το κινητό από λάθος ρομ,, χ820... αυτά.

 

ok Το παραταω προς στιγμην πριν την παθω, αν ξερει κατι περισσοτερο καποιος ας το γραψει και θα προσπαθησω ξανα αλλη ωρα

αυτο που καταλαβα ειναι οτι να το πω απλα οι γνωστες θα καταλαβουν: αυτο που διαβαζει το recovery για να κανει install ειναι τα 4gb (και τα αρχεια που βρισκονται εκει) εγω το εγω βαλει στα 32 gb (δεν μπαινει αλλου) και δεν το βρισκει

δεν το μεταφερει ομως και με τιποτε απο το ενα μερος στο αλλο

και ενω ειναι μεσα στο κινητο δεν το βλεπει για να το κανει install.

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο επαθα, εγω, και ενας ακομα, αλλα με Xiaomi mi max. Δεν εβλεπε το αρχειο zip. Τελικα το βαλαμε στην microSD, ( ξερω ότι δεν εχει),, αλλα και με usb otg ( δεν το υποστηριζει). Το πιο πιθανο είναι, θα περασω την ρομ του Ισπανου, αν και διαβασα ότι εχει καποια θεματα, με την cuoco, είναι αργο το κινητο, μολονότι στο untutu : 138.000,,,, kai to Xiaomi mi max : 80.000, και το le max 2 είναι πιο αργο από το xiaomi. Γνωστος μου, Μηχανολόγος Μηχανικος, ψαγμένος, ειπε ότι μπορει να φταιει η ρομ. Επισης διαβασα , ότι η leeco, δεν δινει τον πηγαιο κωδικα-- δεν ξερω με λεπτομερεις τι είναι--- με αποτέλεσμα οι developers, να μην μπορουν να φτιαξουν custom roms.
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα την ρομ του ισπανου, twrp.img,,,, θα περάσω την official rom, την αγγλοκινεζικα, για να έχω το εργοστασιακο recovery,. και μετά unlock to bootloader,. πρέπει να γίνει από την αρχή δηλ.
Link to comment
Share on other sites

ok Το παραταω προς στιγμην πριν την παθω, αν ξερει κατι περισσοτερο καποιος ας το γραψει και θα προσπαθησω ξανα αλλη ωρα

αυτο που καταλαβα ειναι οτι να το πω απλα οι γνωστες θα καταλαβουν: αυτο που διαβαζει το recovery για να κανει install ειναι τα 4gb (και τα αρχεια που βρισκονται εκει) εγω το εγω βαλει στα 32 gb (δεν μπαινει αλλου) και δεν το βρισκει

δεν το μεταφερει ομως και με τιποτε απο το ενα μερος στο αλλο

και ενω ειναι μεσα στο κινητο δεν το βλεπει για να το κανει install.

εκανες format για να φυγει η κρυπτογραφηση; και μονο με adb sideload περνας τη rom αμεσως μετα

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα την ρομ του ισπανου, twrp.img,,,, θα περάσω την official rom, την αγγλοκινεζικα, για να έχω το εργοστασιακο recovery,. και μετά unlock to bootloader,. πρέπει να γίνει από την αρχή δηλ.

 

Την περασα. η διαδικασια από την αρχη κλπ, όταν περασα το twrp, το Ισπανικο, εψαχνα, να αλλαξω την γλωσσα, το εμφανισε με .. κινεζικα. Ένα που προσεξα, ΔΕΝ εχει ρυθμιση system font ( to cuoco ειχε!).

Link to comment
Share on other sites

Μέτα από 10 μέρες με το κινητό και ερχόμενος από lg g2 g3 g4,g5 και samsung s7 και διάφορα κινέζικα,έχω να πω τα καλύτερα για την συσκευή.Σε ταχύτητα θα μπορούσα να πω ότι είναι ισάξιο των μεγάλων ναυαρχίδων,μηδενικό lag,όλα πάνε σφαίρα,φοβερή ποιότητα κατασκευής,καλή κάμερα (εδώ θέλει δουλειά ακόμα στο s/w)μπαταρία σε καλά επίπεδα αν και με την γρήγορη φόρτιση σε περίπου μία ώρα και κάτι νομίζω εξομαλύνει την κατάσταση(έβγαλα 4 1/2 ώρες σήμερα με την φωτεινότητα στο 50%).To finger print σε πολύ καλό επίπεδο κι αυτό,υπέρυθρες που βλέπουν τις πιο πολλές οικοσυσκευές του σπιτιού,οθόνη σαφώς καλύτερη του g4 και g5 όχι όμως και του s7(βάλτε vivid στο display settings) ήχος καταπληκτικός!.Μεγάλο μείον οι official roms με πολλές κινεζιές,χωρίς Ελληνικά και λίγες δυνατότητες παραμετροπόιησης,το λέω αυτό γιατί ενώ η διαδικασία για bootloader unlock,root και twrp ήταν εύκολη υπόθεση,όταν πέρασα xposed και προσπάθησα με κάθε τρόπο να αλλάξω το ui στα δικά μου μέτρα έφαγα μια πόρτα ίσα με την πόρτα του faz στην πλατεία Μαβίλης στα 90s (εδώ για ηλικίες των 42 χρονών και πάνω χαχαχα).Κατά τ' άλλα η τιμή του σήμερα για αυτά που προσφέρει η συσκευή δεν είναι απλά ληστεία,είναι ιεροσυλία! Edited by hall2001
Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

και τωρα που ετοιμαζονται και για Αμερικη ,θα απογειωθει ακομα περισσοτερο η συσκευη.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Για το χ822 είχα βάλει οδηγίες....τώρα αν δεν τις διαβάζετε κακό του κεφαλιού σας! Ο Paul64 έχει απόλυτο δίκαιο...

 

Πολύ μου άρεσε η ρύθμιση αυτή hall2001! Vivid και έλαμψε το τηλέφωνο! Καμιά άλλη τέτοια συμβουλή που δεν έχουμε πάρει χαμπάρι ξέρει κανείς σας??

 

Υ.Γ. Οι συσκευές απογειώνονται όταν πέφτουν στα χέρια των ρώσων και όχι των αμερικανών....

....των αμερικανών είναι για κατανάλωση...που τους αρέσουν τα big!!!! Μάλιστα στο Χ822 έβαλαν μεγαλύτερη κρυπτογράφιση (άσχετα αν ότι κλειδώνει ξεκλειδώνει) γιατί δεν θα ήθελαν να έχουν προβλήματα με το αμερικανικό δίκαιο..και τους εκεί κολοσσούς!!!

Edited by Opa2016
Link to comment
Share on other sites

Για το χ822 είχα βάλει οδηγίες....τώρα αν δεν τις διαβάζετε κακό του κεφαλιού σας! Ο Paul64 έχει απόλυτο δίκαιο...

 

Πολύ μου άρεσε η ρύθμιση αυτή hall2001! Vivid και έλαμψε το τηλέφωνο! Καμιά άλλη τέτοια συμβουλή που δεν έχουμε πάρει χαμπάρι ξέρει κανείς σας??

 

Υ.Γ. Οι συσκευές απογειώνονται όταν πέφτουν στα χέρια των ρώσων και όχι των αμερικανών....

....των αμερικανών είναι για κατανάλωση...που τους αρέσουν τα big!!!! Μάλιστα στο Χ822 έβαλαν μεγαλύτερη κρυπτογράφιση (άσχετα αν ότι κλειδώνει ξεκλειδώνει) γιατί δεν θα ήθελαν να έχουν προβλήματα με το αμερικανικό δίκαιο..και τους εκεί κολοσσούς!!!

καλη η ρθμιση vivid αλλα αλειωνει λιγο τα χρωματα των φωτογραφιων..να πω και γω την αποψη μου για την συσκευη..την δουλευω 4 μερες και μ εχει ενθουσιασει...τελευταιες 2 βδομαδες δουλευα το xiaomi redmi pro,το οποιο και αυτο με ενθουσιασε παρα πολυ και πιστευα οτι το le max Θα πηγαινε για πουλημα,αλλα διαψευστικα...Στο μονο που υπερτερει το xiaomi redmi pro ειναι η φωτογραφικη,στα αλλα ολα απλα τρωει σκονη...μου ηρθε με μια μουλτι ρομ με ελληνικα,την δουλεψα 2 μερες και μετα εβαλα την official και ειδα αλλο κινητο...Μπραβο στην leeco

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι αυτή η ρύθμιση αλειώνει λιγάκι τα χρώματα αλλά....όλα είναι θέμα γούστου σε τελική ανάλυση!

Antutu 137.746! Le X822

Άρχισα να δοκιμάζω διάφορα apks για την φωτογραφική μας μηχανή!

Η πλαστική θήκη που είχε μέσα ως δώρο δεν καλύπτει πλήρως τον φακό της φωτο μηχανής μας στο πίσω μέρος με συνέπεια αυτός να εξέχει λιγάκι και όταν το ακουμπάω σε επίπεδη επιφάνεια να έχω την εντύπωση ότι αυτός γρατζουνιέται....

μήπως αυτό που λέω είναι υπερβολικό ή μήπως να έπερνα μία άλλη θήκη??

Στο γκρι χ822 ποιά θήκη από τις παρακάτω θα διαλέγατε εσείς?? (το κουίζ της ημέρας)

https://it.aliexpress.com/item/Le-Max2-Anti-knock-TPU-Case-For-Letv-Max2-Shell-Phone-Bag-Cover-LETV-LeEco-Le/32690610217.html?shortkey=i2y2aABv&addresstype=600&detailNewVersion=&categoryId=380230

1) Την Μπλε

2) Την μπλε μετα σχέδια πίσω

3) Την μαύρη με τα γκρι σχέδια πίσω

4) Δεν ξέρω δεν απαντώ!

 

Μετά τις πετυχημένες αγορές σε USB-OTG και ανταπτοράκι για USB2.0 καλώδιο σε 3.1 (Βλέπε πίσω) πήρα και μια βάση τηλεφώνου για γραφείο-κουζίνα.

https://it.aliexpress.com/item/New-Store-Wholesale-prices-Foldable-Adjustable-Stand-Bracket-Holder-Mount-for-iPad-Tablet-PC-Mobile-Phone/32515735399.html?detailNewVersion=&categoryId=200001378

 

ααα και ένα τριπόδι (σαν το οκταπόδι! χαχα). Και να μην το σβήσει ο υπεύθυνος αφού ούτε διαφήμιση είναι ούτε σεξουαλικό υπονοούμενο... (ούτε χιούμορ δεν μπορούμε να κάνουμε με αυτούς της μη αντρικής σχολής)

https://it.aliexpress.com/item/2016-New-5in1-Camera-Kit-Fisheye-Len-Wide-Angle-Len-Macro-Len-3in1-lens-with-Tripod/32605198798.html?detailNewVersion=&categoryId=200001722

Edited by Opa2016
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Πηρε ενας φιλος, το εν λογω κινητο. Το κινητο παει σφαιρα οντως, δυνατο εργαλειο με οθοναρα. Φανταστειτε πως βιαστηκε κιολας να το παρει και το πηρε απο εναν ανθρωπο στον Πειραια, λογω αδυναμιας να το παραγγειλει αποξω, καινουργιο, σε ροζ χρωμα (δεν ειχε σε αλλο). Με το που το πηρε εφαγε το στραπατσο: Ελλειψη πληρης Ελληνικης γλωσσας. Μισα Ελληνικα, 1/4 Κινεζικα (σε εφαρμογες οπως το Calendar) και 1/4 Αγγλικα (Επαφες, μενου ρυθμισεων). Ο φιλος (στην ουσια πατερας φιλου), ειναι 55 χρονων με παρα πολυ βασικες γνωσεις Αγγλικων, οποτε καταλαβαινετε τωρα το προβλημα που προκυπτει με την χρηση του κινητου. Μου το εδωσε τη πρωτη μερα που το πηρε, για να το τσεκαρω και μπας και βγαλω καμια ακρη να το rootαρω για αρχη και να δω τι μπορω να κανω με τη γλωσσα μετα.

 

Ακολουθησα οδηγους που βρηκα και εδω, αλλα και γενικα στο google. Κανενα δεν λειτουργησε σωστα και συγκεκριμενα, το προβλημα που ειχα ηταν οτι δεν bootαρε στο TWRP recovery mode, ειτε με επανεκκινηση με τα κουμπια του κινητου, ειτε με command απο fastboot. Τελικα βρηκα ενα ετοιμο .exe (LeEco_X820_MAX_TWRP_v3_CUOCO92) που εκανε τα παντα μεσω Windows και bootαρε το κινητο σε TWRP rec mode. Απο εκει ακολουθησα καποια αλλα βηματα, τα οποια δεν τα θυμαμαι, οντας ασχετος με root και εφτανα παντα σε ενα σημειο που μου εβγαζε σφαλμα σε commmand line του recovery με κοκκινα γραμματα. Το τονιζω, ΔΕΝ εχω ξανακανει root σε κινητο, γιατι απο το Ν900 πηγα σε Xcover 2 και απο το Xcover 2 σε Nokia 1616 (ολοι κανουν upgrade, εγω το παω αναποδα - κανω downgrade αχαχχα...Το βλεπω να καταληγω με κανενα 3310).

 

Ολο αυτο το κατεβατο που εγραψα, το εγραψα για να σας ρωτησω και να μου πειτε ξεκαθαρα: Υπαρχει τροπος να βαλουμε πληρεις Ελληνικα στο κινητο? Ειτε μεσω flashaρισματος της ROM (που να δουλευει ΟΚ βεβαια με το κινητο), ειτε με root και καποιο αλλο apk? Εαν ναι, πως (υπαρχει καποιος ξεκαθαρος δοκιμασμενος οδηγος, ωστε να μη brickαρω τη συσκευη?) ? Στην αναγκη, μπορω να παρω το κινητο απο τον ανθρωπο και να συναντηθουμε να το κανει και καποιο μελος (Αθηνα-Πειραια), που ηδη το εχει κανει στο δικο του και φυσικα με το αζημιωτο. Οποιος θελει και μπορει, μου στελνει pm και μιλαμε.

Το λεω αυτο, γιατι η συσκευη ειναι ηδη για πουλημα στο xe.gr και ειναι κριμα να πωλειται ενα κινητο με αυτα τα χαρακτηριστικα, μονο και μονο επειδη δεν βγαζουμε ακρη με τη γλωσσα. (υποψιν ο ανθρωπος το πηρε σαν δευτερο και για να παιζει παιχνιδια, καθοτι εχει το iphone 6s). Τελος, πρωτου καποιος στραβωσει με το γεγονος οτι εχω μονο 2 posts εδω, να πω οτι εχω κανει ενα ψιλο"review" για το κινητο, την πρωτη μερα που μου το δωσε στα χερια ο ανθρωπος, στο insomnia και μιας και ειδα οτι απο μονος μου δεν μπορω να κανω κατι, γιατι α) ειναι περιεργο κινητο και β) δεν ειναι δικο μου κινητο για να πειραματιζομαι, ειπα να ζητησω τα φωτα σας, μιας και εδω ειναι το πλεον καταλληλο forum για τετοια θεματα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Πηρε ενας φιλος, το εν λογω κινητο. Το κινητο παει σφαιρα οντως, δυνατο εργαλειο με οθοναρα. Φανταστειτε πως βιαστηκε κιολας να το παρει και το πηρε απο εναν ανθρωπο στον Πειραια, λογω αδυναμιας να το παραγγειλει αποξω, καινουργιο, σε ροζ χρωμα (δεν ειχε σε αλλο). Με το που το πηρε εφαγε το στραπατσο: Ελλειψη πληρης Ελληνικης γλωσσας. Μισα Ελληνικα, 1/4 Κινεζικα (σε εφαρμογες οπως το Calendar) και 1/4 Αγγλικα (Επαφες, μενου ρυθμισεων). Ο φιλος (στην ουσια πατερας φιλου), ειναι 55 χρονων με παρα πολυ βασικες γνωσεις Αγγλικων, οποτε καταλαβαινετε τωρα το προβλημα που προκυπτει με την χρηση του κινητου. Μου το εδωσε τη πρωτη μερα που το πηρε, για να το τσεκαρω και μπας και βγαλω καμια ακρη να το rootαρω για αρχη και να δω τι μπορω να κανω με τη γλωσσα μετα.

 

Ακολουθησα οδηγους που βρηκα και εδω, αλλα και γενικα στο google. Κανενα δεν λειτουργησε σωστα και συγκεκριμενα, το προβλημα που ειχα ηταν οτι δεν bootαρε στο TWRP recovery mode, ειτε με επανεκκινηση με τα κουμπια του κινητου, ειτε με command απο fastboot. Τελικα βρηκα ενα ετοιμο .exe (LeEco_X820_MAX_TWRP_v3_CUOCO92) που εκανε τα παντα μεσω Windows και bootαρε το κινητο σε TWRP rec mode. Απο εκει ακολουθησα καποια αλλα βηματα, τα οποια δεν τα θυμαμαι, οντας ασχετος με root και εφτανα παντα σε ενα σημειο που μου εβγαζε σφαλμα σε commmand line του recovery με κοκκινα γραμματα. Το τονιζω, ΔΕΝ εχω ξανακανει root σε κινητο, γιατι απο το Ν900 πηγα σε Xcover 2 και απο το Xcover 2 σε Nokia 1616 (ολοι κανουν upgrade, εγω το παω αναποδα - κανω downgrade αχαχχα...Το βλεπω να καταληγω με κανενα 3310).

 

Ολο αυτο το κατεβατο που εγραψα, το εγραψα για να σας ρωτησω και να μου πειτε ξεκαθαρα: Υπαρχει τροπος να βαλουμε πληρεις Ελληνικα στο κινητο? Ειτε μεσω flashaρισματος της ROM (που να δουλευει ΟΚ βεβαια με το κινητο), ειτε με root και καποιο αλλο apk? Εαν ναι, πως (υπαρχει καποιος ξεκαθαρος δοκιμασμενος οδηγος, ωστε να μη brickαρω τη συσκευη?) ? Στην αναγκη, μπορω να παρω το κινητο απο τον ανθρωπο και να συναντηθουμε να το κανει και καποιο μελος (Αθηνα-Πειραια), που ηδη το εχει κανει στο δικο του και φυσικα με το αζημιωτο. Οποιος θελει και μπορει, μου στελνει pm και μιλαμε.

Το λεω αυτο, γιατι η συσκευη ειναι ηδη για πουλημα στο xe.gr και ειναι κριμα να πωλειται ενα κινητο με αυτα τα χαρακτηριστικα, μονο και μονο επειδη δεν βγαζουμε ακρη με τη γλωσσα. (υποψιν ο ανθρωπος το πηρε σαν δευτερο και για να παιζει παιχνιδια, καθοτι εχει το iphone 6s). Τελος, πρωτου καποιος στραβωσει με το γεγονος οτι εχω μονο 2 posts εδω, να πω οτι εχω κανει ενα ψιλο"review" για το κινητο, την πρωτη μερα που μου το δωσε στα χερια ο ανθρωπος, στο insomnia και μιας και ειδα οτι απο μονος μου δεν μπορω να κανω κατι, γιατι α) ειναι περιεργο κινητο και β) δεν ειναι δικο μου κινητο για να πειραματιζομαι, ειπα να ζητησω τα φωτα σας, μιας και εδω ειναι το πλεον καταλληλο forum για τετοια θεματα.

 

Βαλε μαμα ρομ, ρουταρε και περνα locale https://play.google.com/store/apps/details?id=jp.co.c_lis.ccl.morelocale.

 

Custom ρομ με ελληνικα δεν θα προτεινα για ανθρωπο που θελει σταθεροτητα..

 

Υπαρχει και τροπος χωρις να ρουταρεις να δουλεψει το locale ψαξτο αν δε θελεις ρουτ

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι αυτή η ρύθμιση αλειώνει λιγάκι τα χρώματα αλλά....όλα είναι θέμα γούστου σε τελική ανάλυση!

Antutu 137.746! Le X822

Άρχισα να δοκιμάζω διάφορα apks για την φωτογραφική μας μηχανή!

Η πλαστική θήκη που είχε μέσα ως δώρο δεν καλύπτει πλήρως τον φακό της φωτο μηχανής μας στο πίσω μέρος με συνέπεια αυτός να εξέχει λιγάκι και όταν το ακουμπάω σε επίπεδη επιφάνεια να έχω την εντύπωση ότι αυτός γρατζουνιέται....

μήπως αυτό που λέω είναι υπερβολικό ή μήπως να έπερνα μία άλλη θήκη??

Στο γκρι χ822 ποιά θήκη από τις παρακάτω θα διαλέγατε εσείς?? (το κουίζ της ημέρας)

https://it.aliexpress.com/item/Le-Max2-Anti-knock-TPU-Case-For-Letv-Max2-Shell-Phone-Bag-Cover-LETV-LeEco-Le/32690610217.html?shortkey=i2y2aABv&addresstype=600&detailNewVersion=&categoryId=380230

1) Την Μπλε

2) Την μπλε μετα σχέδια πίσω

3) Την μαύρη με τα γκρι σχέδια πίσω

4) Δεν ξέρω δεν απαντώ!

 

Μετά τις πετυχημένες αγορές σε USB-OTG και ανταπτοράκι για USB2.0 καλώδιο σε 3.1 (Βλέπε πίσω) πήρα και μια βάση τηλεφώνου για γραφείο-κουζίνα.

https://it.aliexpress.com/item/New-Store-Wholesale-prices-Foldable-Adjustable-Stand-Bracket-Holder-Mount-for-iPad-Tablet-PC-Mobile-Phone/32515735399.html?detailNewVersion=&categoryId=200001378

 

ααα και ένα τριπόδι (σαν το οκταπόδι! χαχα). Και να μην το σβήσει ο υπεύθυνος αφού ούτε διαφήμιση είναι ούτε σεξουαλικό υπονοούμενο... (ούτε χιούμορ δεν μπορούμε να κάνουμε με αυτούς της μη αντρικής σχολής)

https://it.aliexpress.com/item/2016-New-5in1-Camera-Kit-Fisheye-Len-Wide-Angle-Len-Macro-Len-3in1-lens-with-Tripod/32605198798.html?detailNewVersion=&categoryId=200001722

 

εγω παντως πειρα αυτη σε μαύρο:

https://it.aliexpress.com/item/KAYKEE-Original-Letv-Le-2-Pro-Case-X620-Super-Sandstone-Shield-for-Letv-Le-Max-2/32662435497.html?spm=2114.010208.3.11.FWBGXZ&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_3_10056_10065_10055_10068_10054_10069_10059_10073_10017_10070_10060_10061_10052_10062_10053_10050_10051,searchweb201603_4&btsid=2fe97374-0891-4209-bab1-d67845df4e8e

Link to comment
Share on other sites

Για τον φίλο, που θέλει Ελληνικά

Σελίδα 74,. #1100,. Διάβασε εκεί, μία σελιδα πίσω είναι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βαλε μαμα ρομ, ρουταρε και περνα locale https://play.google.com/store/apps/details?id=jp.co.c_lis.ccl.morelocale.

 

Custom ρομ με ελληνικα δεν θα προτεινα για ανθρωπο που θελει σταθεροτητα..

 

Υπαρχει και τροπος χωρις να ρουταρεις να δουλεψει το locale ψαξτο αν δε θελεις ρουτ

 

Μετά από custom,, cuocu. Mokee , ισπανική,. Πέρασα την 17s official. Δεν μπορούσα να το αντεξω,, και περιμένω την official 19s. Με το αγγλικό μενού, καταλαβαίνω το 50℅ , αλλά καλύτερα έτσι, παρά οι custom.

Link to comment
Share on other sites

Για τον φίλο, που θέλει Ελληνικά

Σελίδα 74,. #1100,. Διάβασε εκεί, μία σελιδα πίσω είναι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μετά από custom,, cuocu. Mokee , ισπανική,. Πέρασα την 17s official. Δεν μπορούσα να το αντεξω,, και περιμένω την official 19s. Με το αγγλικό μενού, καταλαβαίνω το 50℅ , αλλά καλύτερα έτσι, παρά οι custom.

 

Το εχω παθει με ΟΛΕΣ τις συσκευες.. απο windows mobile 5 μεχρι σημερα.. σε ολες τις συσκευες ΟΤΙ custom και αν εβαλα ηταν για λιγο.. παντα official εμπαινε στο τελος..

Οποιος θελει.περιπετειες, τις δοκιμαζει.. :)

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...