Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

RR-P-v7.0.2-20190609-x2-Official.zip

 

https://forum.xda-developers.com/le-max-2/development/9-0-resurrection-remix-v7-0-t3894658/page19

 

Changelog:

 

- Ενημερώσεις πλαισίου, έως τις 09 Ιουνίου

- Ιουνίου κώδικα ασφαλείας.

- Ορισμένες ενημερώσεις από το LineageOS:

- Εναλλαγή σε CAF blobs. Ευχαριστώ @ ThE_MarD @ DD3Boh και @ dmd79 .

- Ενεργοποίησε τα πρόσθετα Leeco στο LineageOS. Τώρα αυτή η επιλογή βρίσκεται στο Settings -> System -> Extras Leeco.

- Διαγραφή διπλής επιλογής για απενεργοποίηση / ενεργοποίηση εμφάνισης περιβάλλοντος.

 

- Ορισμένες ενημερώσεις από το AICP:

- Προστέθηκε πίσω προσαρμοστική lmk, αυτό θα πρέπει να διορθώσει τα προβλήματα μνήμης που αναφέρθηκαν προηγουμένως από ορισμένους χρήστες.

- Επιστρέψατε στον κεντρικό έλεγχο αντί για msm thermal, έτσι ώστε η στοίβα perf θα λειτουργήσει τέλεια, χάρη στο @ shivatejapeddi

- Αυξήστε τα μέγιστα ορατά εικονίδια ειδοποίησης. Σας ευχαριστούμε @ mosimchah

- Αφαιρέστε το σκανδάλη ήχου, το καφέ μας CAF blob δεν περιέχει αυτό.

 

- Περισσότερες αλλαγές, ελέγξτε https://get.resurrectionremix.com/x2...-changelog.txt για πλήρη αλλαγή καταλόγου.

 

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Έχω συντάξει μια νέα έκδοση του MindTheGapps με τις πιο πρόσφατες πηγές . Σύνδεσμος προς λήψη

 

ΣΗΜΕΙΩΣΗ 2: Έχω μεταφορτώσει στον server μου την εφαρμογή του Leeco για IR για όσους θέλουν να το χρησιμοποιήσουν: https://ota.zuk.qnsystem.com/leeco-i...oteControl.apkείναι από το απόθεμα ROM (EUI 5.9.020s). Δεν είναι απαραίτητο να αλλάξετε το SeLinux, ή απλά να εγκαταστήσετε κάτι.

 

EdXposed, Δουλευει ..ρολοι..

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια πηγα να κανω αναβάθμιση μεσω των ρυθμίσεων την aex την κατεβασε αλλα οταν παταω την επιλογη εγκατασταση με πετάει πισω στις ρυθμισεις.... σας το κανει και σας? να την βαλω χειροκίνητα?

 

πρεπει να βαλεις το ΟΤΑ fix

το κατεβαζεις απο εδω.

 

Important :

-Disable Substratum Overlays before installing, if u have enabled them

-OTA has been fixed in this build will be available from next build

(if u want OTA get work in present build just flash ota-fix and install rom)

 

New gaming mode has been added, just use QS toggle to enable gaming mode during Games, as Dynamic Gaming mode and adding app doesnt work properly for now, specially for games which have background activity alot

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι.

 

Όπως είχα πει σε πιο παλιό μου μύνημα στην ομάδα δεν μπορούσα να περάσω την εφαρμογή της revolut από το playstore, αλλά τώρα που δοκίμασα και του netflix στο κινητό.

 

Από το πρωί έχω περάσει σχεδόν όλες τις custom rom που υπάρχουν με ολική διαγραφή τα πάντα από το κινητό.

 

Με άλλα gaps τα οποία πρότειναν κάποια από τα παιδιά πιο πίσω και μου κάνει ακριβώς το ίδιο πράγμα.

 

Αυτό που παρατήρησα είναι ότι δεν είναι πιστοποιημένη η συσκευή στο playstore σε καμία από της rom.

 

Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει;

 

Η συσκευή είναι σε f2fs και trebilized εννοείτε.

 

Δεν ξέρω αν πρέπει να κάνω κάτι με το ventor όταν κάνω wipe την συσκευή δεν το κάνω ποτέ wipe, δεν ξέρω τι ακριβώς κάνει και δεν ξέρω αν φταίει αυτό.

 

Ευχαριστώ για την οποία απάντηση.

leeco max2 x820 4/32 Miui8 v.6 7.4.24 by C.B.G.
Link to comment
Share on other sites

@kone

 

Πήγαινε εδώ https://magiskmanager.com και κάνε εγκατάσταση το magisk από twrp και θα πιστοποιηθεί η συσκευή σου.

 

52b2f6a5c31a535bceb4736c4255b0aa.jpg

 

Μετά θα μπορέσεις να κατεβάσεις και Revolut αλλά και Netflix.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλως τον.

Edit.

Αν ομως εισαι με official ξεκλειδωνεις bootloader και με εντολες adb φτανεις μεχρι να φλασαρεις twrp.

Μετα βαλε την τελευταια RR και εισαι μια χαρα.

Sent from my LEX820 using Tapatalk

 

Έτσι ήμουν! Το έκανα και σ' ευχαριστώ πολύ...σου εύχομαι να έχεις πάντοτε επιτυχίες.

 

....

jonos

Το έκανα όπως μας το είπες... και είναι όλα OK.

Χρειάζεται να επαναλαμβάνεται η ίδια διαδικασία με κάθε update?

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι.

Όπως είχα πει σε πιο παλιό μου μύνημα στην ομάδα δεν μπορούσα να περάσω την εφαρμογή της revolut από το playstore, αλλά τώρα που δοκίμασα και του netflix στο κινητό.

 

Από το πρωί έχω περάσει σχεδόν όλες τις custom rom που υπάρχουν με ολική διαγραφή τα πάντα από το κινητό.

 

Με άλλα gaps τα οποία πρότειναν κάποια από τα παιδιά πιο πίσω και μου κάνει ακριβώς το ίδιο πράγμα.

 

Αυτό που παρατήρησα είναι ότι δεν είναι πιστοποιημένη η συσκευή στο playstore σε καμία από της rom.

 

Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει;

 

Η συσκευή είναι σε f2fs και trebilized εννοείτε.

 

Δεν ξέρω αν πρέπει να κάνω κάτι με το ventor όταν κάνω wipe την συσκευή δεν το κάνω ποτέ wipe, δεν ξέρω τι ακριβώς κάνει και δεν ξέρω αν φταίει αυτό.

 

Ευχαριστώ για την οποία απάντηση.

Και η δική μου συσκευή φαίνεται μη πιστοποιημένη αλλά μόλις δοκίμασα και εγκατέστησε και τις δύο εφαρμογές που αναφέρεις.

Συσκευή Χ820 6/64 με ΡΟΜ την τελευταία ΑΕΧ.

 

Στάλθηκε από το MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

 

Δεν έκανα ρουτ σε καμία, άρα δεν ξέρω αν παίζει ρόλο. Με την μόνη που δεν έχω πρόβλημα είναι η r.r στην οποία είναι όλα οκ, που από ότι κατάλαβα είναι pre rooted η τουλάχιστον έτσι την βλέπουν οι εφαρμογές από τις τράπεζες.

 

Αυτό μου το έκανε αν θυμάμαι καλά όταν έβαλα την pixel experience πάνω από την Aex dirty.

 

Τωρα μένω με αυτήν και βλέπουμε γιατί βαρέθηκα να κάνω φλας ρομ... χτες δεν έκανα άλλη δουλειά.

 

Σας ευχαριστώ όλους!!!

leeco max2 x820 4/32 Miui8 v.6 7.4.24 by C.B.G.
Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει να δοκμάσει μια ωραία γκάμερα (gcam) που έχει και night mode.

Δουλεύει άψογα με την τελευταία ΑΕΧ

 

https://f.celsoazevedo.com/file/cfiles/gcm1/PleasureGlow_6.2.030.apk

 

Την δοκίμασα στην τελευταία aosip και κλείνει αμέσως.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετίζω την παρέα. Έχω αρκετό καιρό να ασχοληθώ με το κινητό μας. Τελευταία έκδοση που πέρασα (με το παλιό πλέον TWRP) είναι η RR Oreo. Είχα ελάχιστα προβλήματα και η μπαταρία κρατούσε επαρκώς, επομένως δεν αναβάθμισα ποτέ σε Pie.

 

Τελευταία μου κάνουν παράπονα, όπως έχω κι εγώ στις κλήσεις και σκέφτομαι να δοκιμάσω κάποια νεότερη αντί της ίδιας.

Υπάρχει βελτίωση στην απόδοση της μπαταρίας; Οι νεότερες Gcams 6.2+ έχουν διαφορά με τις προγενέστερες που λειτουργούν σε Oreo;

 

Αν κάποιος έχει περάσει από τις δυο εκδόσεις android θα εκτιμούσα μια γνώμη. Ευχαριστώ προκαταβολικά..

Edited by deadlock7
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Ερώτηση: Θέλω να αλλάξω την τελευταία Pixel ΡΟΜ που έχω διότι μου κάνει κάποια κολλήματα.

Τι μου προτείνετε να βάλω; Είμαι μεταξύ της τελευταίας AEX και της RR, όμως θα προτιμούσα ΡΟΜ που υποστηρίζει το f2fs, τα CDLA ακουστικά και φυσικά να έχει καλή αυτονομία στην μπαταρία.

Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Ερώτηση: Θέλω να αλλάξω την τελευταία Pixel ΡΟΜ που έχω διότι μου κάνει κάποια κολλήματα.

Τι μου προτείνετε να βάλω; Είμαι μεταξύ της τελευταίας AEX και της RR, όμως θα προτιμούσα ΡΟΜ που υποστηρίζει το f2fs, τα CDLA ακουστικά και φυσικά να έχει καλή αυτονομία στην μπαταρία.

https://aosip.dev/x2 t και επελεξε την official εκδοση

Edited by olympiakos
Link to comment
Share on other sites

RR-P-v7.0.2-20190609-x2-Official.zip

 

https://forum.xda-developers.com/le-max-2/development/9-0-resurrection-remix-v7-0-t3894658/page19

 

Changelog:

 

- Ενημερώσεις πλαισίου, έως τις 09 Ιουνίου

- Ιουνίου κώδικα ασφαλείας.

- Ορισμένες ενημερώσεις από το LineageOS:

- Εναλλαγή σε CAF blobs. Ευχαριστώ @ ThE_MarD @ DD3Boh και @ dmd79 .

- Ενεργοποίησε τα πρόσθετα Leeco στο LineageOS. Τώρα αυτή η επιλογή βρίσκεται στο Settings -> System -> Extras Leeco.

- Διαγραφή διπλής επιλογής για απενεργοποίηση / ενεργοποίηση εμφάνισης περιβάλλοντος.

 

- Ορισμένες ενημερώσεις από το AICP:

- Προστέθηκε πίσω προσαρμοστική lmk, αυτό θα πρέπει να διορθώσει τα προβλήματα μνήμης που αναφέρθηκαν προηγουμένως από ορισμένους χρήστες.

- Επιστρέψατε στον κεντρικό έλεγχο αντί για msm thermal, έτσι ώστε η στοίβα perf θα λειτουργήσει τέλεια, χάρη στο @ shivatejapeddi

- Αυξήστε τα μέγιστα ορατά εικονίδια ειδοποίησης. Σας ευχαριστούμε @ mosimchah

- Αφαιρέστε το σκανδάλη ήχου, το καφέ μας CAF blob δεν περιέχει αυτό.

 

- Περισσότερες αλλαγές, ελέγξτε https://get.resurrectionremix.com/x2...-changelog.txt για πλήρη αλλαγή καταλόγου.

 

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Έχω συντάξει μια νέα έκδοση του MindTheGapps με τις πιο πρόσφατες πηγές . Σύνδεσμος προς λήψη

 

ΣΗΜΕΙΩΣΗ 2: Έχω μεταφορτώσει στον server μου την εφαρμογή του Leeco για IR για όσους θέλουν να το χρησιμοποιήσουν: https://ota.zuk.qnsystem.com/leeco-i...oteControl.apkείναι από το απόθεμα ROM (EUI 5.9.020s). Δεν είναι απαραίτητο να αλλάξετε το SeLinux, ή απλά να εγκαταστήσετε κάτι.

 

EdXposed, Δουλευει ..ρολοι..

 

Τελικα την περασα εγω.. Μην την περασετε γιατι ...ξεληγωνει την μπανταρια!

1ο βραδυ, απο 100% φορτηση, το πρωι, μετα απο 8 ωρες, ειχε ..32%!!!

Μειον ..68%!!!!!.

ολα δουλευουν ρολοι.. συν EdXposed. Αλλα μεγαλο προβλημα με μπανταρια, οτι και αν εκανα. ...συν 0 υποστηριξη στο xda.

Ρωτας κατι και εαν εισαι τυχερος, ..μπορει να σου απαντηση καποιος, σε κανα ...μηνα!

 

ΕΡΩΤΗΣΗ: Περναω την AEX_Pie-9-_UNOFFICIAL-le_x2-20181125-by_C.B.G

F2fs, δεν ειναι αυτη???

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Βασίλη γιατί δεν δοκιμάζεις την τελευταία ΑΕΧ?

 

γιατι στις εχτρα ρυθμισεις εχει πολλα αγλικα και βαρεθηκα να μεταφραζω..

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

γιατι στις εχτρα ρυθμισεις εχει πολλα αγλικα και βαρεθηκα να μεταφραζω..

 

Είναι από τες πιο καλοστημένες Pie, για εμένα η καλύτερη ...

LeEco Le Max 2 EUI 30s-V23 / Poco F2 pro
Link to comment
Share on other sites

Είναι από τες πιο καλοστημένες Pie, για εμένα η καλύτερη ...

 

τελικα 2 bootlop μεχρι τωρα.. Μηπως ειναι ext4?

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία ΑΕΧ είναι σίγουρα f2f , για του cris μάλλον ext4

 

τελικα την εκανα ext4 και αφου ξαναπαθα bootlop, προσεξα οτι δεν περναγε τα Gapps, οταν εκανα εγκατασταση..

Ενω ο Χρηστος γραφει οτι ταχει περασμενα..?

Εβαλα Gapps και περασε ..αλλα.. λειπουν.. πολλες ρυθμισεις..

Οποτε, λεω να δοκιμασω κατα σειρα,

Oxygenospie-x2

AospExtended-v6.6-x2-20190617 (αυτη στα εχτρα, εχει πολλα αγλικα? ..και απο μπανταρια πως παει?

 

Και τελος.. αν δεν μ αρεσουν, θα βαλω και σε αυτη την 30s, μεχρι να γυρισει ο ..CrisBal.. :lol::D:p (..ονειρα..)

 

Τελικα ηρθε η μπανταρια και γραφει 4100 mL..

Ειχα κανει καποες ερωτησεις για την μπανταρια σελ. #23769

αλλα δεν εχει απαντησει κανενας.. Ξερεις κατι εσυ??

Δυστιχως, εφυγε ο CrisBal (νανε καλα το παληκαρι ..και τι να πουμε, για ολα οσα μας εμαθε.. Το ευχαριστω ειναι πολυ λιγο..)

και ..ερημωσαμε..

Edited by vasillis2

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Μένω Κύπρο οπότε δύσκολο να σου σύστησω κάποιο μαγαζάκι για αλλαγή μπαταρίας. Περίμενε κάποιο άλλο παιδί.

Αν κανείς αναζήτηση στο youtube le max 2 replacement battery θα βρεις.

Όσο για την μπαταρία από οτι έχω ακούσει σίγουρα δεν είναι 4000 , αν είσαι τυχερός θα είναι 3600

 

Δοκίμασε πρώτα την ΑΕΧ δεν έχει τόσα πολλά Αγγλικά και έχει και καλή μπαταρία.

Edited by louis_1
LeEco Le Max 2 EUI 30s-V23 / Poco F2 pro
Link to comment
Share on other sites

Εγω με την αεχ της υπογραφης μου ειμαι πολυ ευχαριστημενος και με πολυ καλη μπαταρια 4,5-5 ωρες βγαζω.

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Τελικα περασα την

AospExtended-v6.6-x2-20190617-1602-OFFICIAL

 

Με μια 1η ματια.. <<Φοβερη>>!!! Εκτος απο 1α παραθυρο που βρηκα, στα εξτρα σετινγκς, τα παντα Ελληνικα:happy::)

Συνεχιζω το ψαξιμο.. Αν εχει και καλη μπανταρια.. Oleooo!!!!

Μπας και ηρεμησουμε...

 

Αυτη ειναι η μπανταρια που ηρθε

https://postimg.cc/sGC9sfzh

ενω στην παραγκελια εγραφε 3700mlb

Εσυ φωτη ξερεις κατι.. (αν την διαβαζει με το ζιπ του Χριστου για 4100?)

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Το zip του Χρήστου είναι μόνο για την Ρομ του Χρήστου.

 

Στάλθηκε από το MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Το zip του Χρήστου είναι μόνο για την Ρομ του Χρήστου.

 

Στάλθηκε από το MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστω!

Δηλαδη αν βαλω την 30s π.χ. και αφου περασω το ζιπακι μετα, (και ..εφοσον βεβαια την διαβασει πρωτα)

αλλαζωντας ρομ, και βαζοντας την AEX, την βλεπει??

Η μονο στην 30s τη διαβαζει?

Επισης μια απορια.. (αν ξερεις βεβαια). Εφοσον η μπανταρια ειναι 4100, (δεν ξερω κατα ποσο ειναι αληθεια αυτο)

και.. ασχετως αν την διαβαζει η οχι, δεν θα πρεπει, να μεγαλωνει η διαρκεια ζωης της μπανταριας???:confused:

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγω με την αεχ της υπογραφης μου ειμαι πολυ ευχαριστημενος και με πολυ καλη μπαταρια 4,5-5 ωρες βγαζω.

 

Πολυ καλη πρωτη εντυπωση με την AospExtended-v6.6-x2-20190617-1602-OFFICIAL

Εχει σχεδον ολα οσα ειχε η RR_Nugat, και μαλιστα πολυ καλυτερα στημενη!!!

Πρωτη εντυπωση για μπανταρια. Αριστη! Φουλ Ελληνικα, εκτος ενα παραθυρο που βρηκα, Gaming Mode.. (ψιλοπραγματα)

 

Ενα μπανγκ που βρηκα μονο, ειναι, στη λειτουργια του ενος χεριου.. δεν μου δουλευει καθολου

Στη δικια σου δουλευει?

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Τωρα το δοκιμασα μιας και δε το ειχα ποτε ενεργοποιησει και δουλευει κανονικα.

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Τωρα το δοκιμασα μιας και δε το ειχα ποτε ενεργοποιησει και δουλευει κανονικα.

 

Στα 2 σημεια που το βρισκω για ενεργοποιηση, ειναι στα πλακιδια και συντομευσεις των πληκτρων..

Τοχεις ενεργοποιηση απο κει.. η εχει και καπου αλλου, που πρεπει να ενεργοποιηθει??

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...