Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όπως είπα δεν το έχω δοκιμάσει...

Αν έχω καταλάβει σωστά προσθέτει την γλώσσα που θέλεις.

Η Ρομ δεν έχει καθόλου Ελληνικά ή ειναι μισο-Ελληνικά;

 

εχει μισα Ελληνικα, καποιες ρυθμισεις ειναι στα αγγλικα

ο cris τα ειχε κανει ΟΛΑ Ελληνικα με ενα zipaki

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

Με το morelokale λένε ότι μπαίνουν τα Ελληνικά εκτός από τις ρυθμίσεις.

Δεν το έχω δοκιμάσει:)

https://forum.xda-developers.com/android/general/how-to-add-language-device-t2811294

 

Δεν κάνει τίποτα..είναι για root σε περίπτωση που δεν υπάρχει στον frameworkη γλώσσα σου να την ενεργοποίησεις ώστε να βλέπεις ελληνικά σε όσες εφαρμογές την υποστηρίζουν

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

εχει μισα Ελληνικα, καποιες ρυθμισεις ειναι στα αγγλικα

ο cris τα ειχε κανει ΟΛΑ Ελληνικα με ενα zipaki

Οπότε μάλλον δεν κάνει αυτό. Διότι υπάρχει ήδη η Ελληνική γλώσσα, αλλά δεν υπάρχει παντού!!:lol:

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Με το morelocale2 μπορείς πχ να ορίσεις ως γλώσσα τα Αγγλικά_US αλλά οι ρυθμίσεις, πχ ημερομηνία 21/10/2018, να είναι στα αγγλικά. en_GR :cool:
Link to comment
Share on other sites

Αρα μόνο με του cris γίνεται δουλειά..

Και αυτοί γιατί δεν τα περνάνε μέσα ρε γμτ...

Το θέμα είναι ότι δεν θυμάμαι τι είχα ρυθμίσει με την ΑΕΧ build 9 ώστε να τα ξαναρυθμισω, και αν το ήξερα οτι δεν θα το έβαζαν μέσα, θα είχα screen shot με τις ρυθμίσεις....

 

Cris είναι δύσκολο να φτιαχτεί ε;

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνει τίποτα..είναι για root σε περίπτωση που δεν υπάρχει στον frameworkη γλώσσα σου να την ενεργοποίησεις ώστε να βλέπεις ελληνικά σε όσες εφαρμογές την υποστηρίζουν

Να κάνω μια χαζή ερώτηση. Στο telegram o Shiva μου είπε ότι με τον νέο κερνελ δεν υποστηρίζει τις έξτρα ρυθμίσεις που είχες βάλει στο lepref. Aν βγάλω από το ζιπ σου αυτές τις ρυθμίσεις τα ελληνικά και το rounded ui θα δουλέψουν?

Link to comment
Share on other sites

Αρα μόνο με του cris γίνεται δουλειά..

Και αυτοί γιατί δεν τα περνάνε μέσα ρε γμτ...

Το θέμα είναι ότι δεν θυμάμαι τι είχα ρυθμίσει με την ΑΕΧ build 9 ώστε να τα ξαναρυθμισω, και αν το ήξερα οτι δεν θα το έβαζαν μέσα, θα είχα screen shot με τις ρυθμίσεις....

 

Cris είναι δύσκολο να φτιαχτεί ε;

 

Δεν φταίει ο Shiva..δεν είναι ακόμα ανοιχτός ο κώδικας για να τα ενσωματώσει αυτός ή εγώ...μόλις ανοίξει το update source θα μπουν.. υπομονή λοιπόν..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια χαζή ερώτηση. Στο telegram o Shiva μου είπε ότι με τον νέο κερνελ δεν υποστηρίζει τις έξτρα ρυθμίσεις που είχες βάλει στο lepref. Aν βγάλω από το ζιπ σου αυτές τις ρυθμίσεις τα ελληνικά και το rounded ui θα δουλέψουν?

 

Μάλλον όχι..διάβασε ποιο πάνω.. κάποιο παιδί τα έβαλε και είχε μαύρη οθόνη..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Δεν φταίει ο Shiva..δεν είναι ακόμα ανοιχτός ο κώδικας για να τα ενσωματώσει αυτός ή εγώ...μόλις ανοίξει το update source θα μπουν.. υπομονή λοιπόν..

Οπότε περιμένουμε!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μάλλον όχι..διάβασε ποιο πάνω.. κάποιο παιδί τα έβαλε και είχε μαύρη οθόνη..

 

Το επιβεβαιώνω και εγώ, μόλις το περάσεις στο κλείδωμα της οθόνης είναι όλα μαύρα...

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

Οπότε εγω θα περιμένω για κάτι ποιο αναβαθμισμενο... Ειμαι πολυ ευχαριστημένος με την εκδοση που εχω τωρα...

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παλικαρια τραβαει video 4Κ το κινητο??εχει dolby και στερεοφωνικα ηχεια??περιμενω μια απαντηση οποιος ξερει..
Link to comment
Share on other sites

παλικαρια τραβαει video 4Κ το κινητο??εχει dolby και στερεοφωνικα ηχεια??περιμενω μια απαντηση οποιος ξερει..

 

Στερεοφωνικα ηχεια δεν έχει (λίγα τηλ έχουν).

Dolby μπορείς να έχεις με κάποια Custom rom.

Για 4Κ βίντεο (που είναι 3840 × 2160) ξέχνα το. Βγάζει μέχρι 2160p@30fps.

 

Δεν ξέρω αν το έχεις αντιληφθεί αλλά μιλάμε για ένα τηλ που είναι 2,5 ετών, η μαμά εταιρία έχει κλεισει και κάνει καινούργιο γύρω στα 100 ευρώ.

Παρόλα αυτά με τον Χρήστο και τους υπόλοιπους developers παραμένει ζωντανό και τρεχει σήμερα Android 9.

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Μπορεί κάποιος να μου δώσει ένα fingerprint για το κινητό (X820) με Android 6.0.1 28s (έχω ξεμείνει σε rom του Cuoco και έχω Magisk 17.1) ώστε να είναι valid στο CTS profile check μέσω Safetynet check. Στο basic integrity είμαι OK. Το θέλω γιατί έχω βάλει ένα module το MagiskHide props config και μπορώ να αλλάξω το device fingerprint αρεί να βρώ ένα valid που να περνάει τον έλεγχο... Η οδηγία που μου δίνουν είναι να απευθυνθώ στο support thread για το κινητό μας... Παλιά η συγκεκριμένη rom περνούσε το check...

 

Chris please help !!!

Edited by gfaf
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Ηθελα να ρωτήσω γιατί σκέφτομαι να αλλάξω Ρομ και να βάλω την aex ,έχει κάποιο θέμα ? Δουλεύουν όλα? Είμαι με los 15.1. Να την κάνω την αλλαγή;

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Στερεοφωνικα ηχεια δεν έχει (λίγα τηλ έχουν).

Dolby μπορείς να έχεις με κάποια Custom rom.

Για 4Κ βίντεο (που είναι 3840 × 2160) ξέχνα το. Βγάζει μέχρι 2160p@30fps.

 

Δεν ξέρω αν το έχεις αντιληφθεί αλλά μιλάμε για ένα τηλ που είναι 2,5 ετών, η μαμά εταιρία έχει κλεισει και κάνει καινούργιο γύρω στα 100 ευρώ.

Παρόλα αυτά με τον Χρήστο και τους υπόλοιπους developers παραμένει ζωντανό και τρεχει σήμερα Android 9.

στα 30 fps τραβαει 4Κ ρωτησα ενα παλικαρι που το εχει

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Ηθελα να ρωτήσω γιατί σκέφτομαι να αλλάξω Ρομ και να βάλω την aex ,έχει κάποιο θέμα ? Δουλεύουν όλα? Είμαι με los 15.1. Να την κάνω την αλλαγή;

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τα μόνα θέματα που έχει είναι το screen cast μετάδοση οθόνης που δεν δουλεύει.. Η επιλογή πολλαπλών αρχείων στον μάνατζερ και διακοπές στο tethering and wifi spot.. Κατά τα άλλα δουλεύει κανονικά..Εσύ επιλέγεις....

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Μπορεί κάποιος να μου δώσει ένα fingerprint για το κινητό (X820) με Android 6.0.1 28s (έχω ξεμείνει σε rom του Cuoco και έχω Magisk 17.1) ώστε να είναι valid στο CTS profile check μέσω Safetynet check. Στο basic integrity είμαι OK. Το θέλω γιατί έχω βάλει ένα module το MagiskHide props config και μπορώ να αλλάξω το device fingerprint αρεί να βρώ ένα valid που να περνάει τον έλεγχο... Η οδηγία που μου δίνουν είναι να απευθυνθώ στο support thread για το κινητό μας... Παλιά η συγκεκριμένη rom περνούσε το check...

 

Chris please help !!!

Safety net fix? Valid fingerprint? Rom cuoco? Τόσο πίσω έμεινες?:p

Όλα αυτά δεν χρειάζονται καν εδώ και ένα χρόνο για να περνάμε τα CTS..

Βάλε dirty η με τα 2 caches tην v15e και όλα θα περνάνε κανονικά.Χωρις Φιξ και φρού φρού... Εκτός κι αν κάνεις το βήμα να πας σε Ορεο και Pie.. όπου κι εκεί όλα περνάνε..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Το 2160p είναι 3840*2160. Κανονικό 4Κ.

Μην γράφετε οτι νάναι.

Στερεοφωνικα ηχεια δεν έχει (λίγα τηλ έχουν).

Dolby μπορείς να έχεις με κάποια Custom rom.

Για 4Κ βίντεο (που είναι 3840 × 2160) ξέχνα το. Βγάζει μέχρι 2160p@30fps.

 

Δεν ξέρω αν το έχεις αντιληφθεί αλλά μιλάμε για ένα τηλ που είναι 2,5 ετών, η μαμά εταιρία έχει κλεισει και κάνει καινούργιο γύρω στα 100 ευρώ.

Παρόλα αυτά με τον Χρήστο και τους υπόλοιπους developers παραμένει ζωντανό και τρεχει σήμερα Android 9.

 

Sent from my ZUK Z2121 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα μόνα θέματα που έχει είναι το screen cast μετάδοση οθόνης που δεν δουλεύει.. Η επιλογή πολλαπλών αρχείων στον μάνατζερ και διακοπές στο tethering and wifi spot.. Κατά τα άλλα δουλεύει κανονικά..Εσύ επιλέγεις....
Και κάτι ακόμα.ποια Ρομ κατεβάζουμε την τελευταία ?

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

στα 30 fps τραβαει 4Κ ρωτησα ενα παλικαρι που το εχει

 

Το 2160p είναι 3840*2160. Κανονικό 4Κ.

Μην γράφετε οτι νάναι.

Sent from my ZUK Z2121 using Tapatalk

 

Σορρυ για την αβλεψία μου (διαβάζοντας τα specs δεν πρόσεξα το p πίσω από το 2160). Φυσικά και Υποστηρίζει 4Κ παρότι έγραψα ότι δεν υποστηρίζει διαβάζοντας λάθος τα specs.

 

PS: Φιλική παρατήρηση.... Ίσως θα μπορούσε η διόρθωση του φίλου ninikos από πάνω να είναι πιο όμορφα διατυπωμένη...

Link to comment
Share on other sites

Safety net fix? Valid fingerprint? Rom cuoco? Τόσο πίσω έμεινες?:p

Όλα αυτά δεν χρειάζονται καν εδώ και ένα χρόνο για να περνάμε τα CTS..

Βάλε dirty η με τα 2 caches tην v15e και όλα θα περνάνε κανονικά.Χωρις Φιξ και φρού φρού... Εκτός κι αν κάνεις το βήμα να πας σε Ορεο και Pie.. όπου κι εκεί όλα περνάνε..

 

Μιλάς για την CN-DEV-6.0.30s Latest V15e FullRom Modded 15.09.2018 le_x2 LeMax2 X82x by C.B.G. (post #20747)?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολη την ομαδα.

Να σας συγχαρω για την εξαιρετικη δουλεια που εχετε κανει και εχετε καταφερει να μεταμορφωσετε το κινητο.

Να σας αναφερω και εγω το θεματακι που εχω με το κινητο και αν μποορεσετε να δωσετε λυση. Εχω βαλει κατα καιρους διαφορες rom αλλα σε ολες παρουσιαζει το ιδιο πραγμα. Το προβλημα ειναι με τα δεδομενα μου. Οταν το σημα εναι ισχυρο απο -80 εως -50dbm, ολα μια χαρα κατεβαζει χωρις προβλημα, αν ομως πεσει λιγο κατω απο τα -80dbm λες και απενεργοποιησες τα δεδομενα και δεν κατεβαζει σχεδον τιποτα, ενω εχει σημα και συμβολακι 3g κανονικα. Με αλλα δυο κινητα που δοκιμασα, με την ιδια καρτα και με πιο χαλια σημα, κατεβαζουν μια χαρα. Οσο και αν εψαξα και διαβασα σε φορουμ δεν βρηκα απαντηση και ειδα οτι και αλλοι εχουν παρομοιο προβλημα, αλλα λυση πουθενα. :):) Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μιλάς για την CN-DEV-6.0.30s Latest V15e FullRom Modded 15.09.2018 le_x2 LeMax2 X82x by C.B.G. (post #20747)?

 

Ναι για αυτη λεει.. Περασε την και κανε και τα 2 επομενα ΟΤΑ να πας στη G

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

where is the best rom with best battery for use one day without problem?
Check above your message. 30sv15.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...