Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις πέρασα κι εγώ στην treble. Έβαλα την Νο 5 που όπως λέτε είναι η πιο σταθερή. Να δούμε πώς θα πάει...

Τα βήματα που ακολούθησα (@vasillis2..Βασίλη μ' ακούς;):lol:

1. Αντέγραψα την Ρομ, το κατάλληλο twrp και τα gaps στην μνήμη του κινητού. (Το twrp που δούλεψε είναι αυτό:

https://drive.google.com/file/d/1mx-uGryLXiIR7fDSDL4iBPdXhd7qLHjQ/view)

2. Boot στο recovery

3. Flash το νέο twrp και reboot to recovery

4. Advanced---> Treblelize

5. Wipe Vendor

6. Wipe data/cache/Dalvik cache

7. Reboot to recovery

8. Install Rom

9. Install gapps

10. Reboot to system

 

φιλε μου xpozed εχει αυτη η ρομ??????

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος δεν υπάρχει exposed για pie ακόμα.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Καλά μόνο σε μένα βγάζει η Αospextended 6 alpha προβλήματα? Μου φαίνεται ότι το κινητό σέρνεται και όλη την ώρα κολλάνε οι εφαρμογές και βγάζει killed.
Lemax 2 x820 6 64
Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν τουλάχιστον δεν έχω δει κάποιο πρόβλημα. Επανέφερα και backup από την προηγούμενη Ρομ και ούτε κολλάει, ούτε σέρνεται, ούτε fc.

 

Τι να πεις.... Είναι γνωστό όμως και το έχει γράψει και ο Cris ότι πολλά κινητά είναι ανακατασκευασμένα. Το κινητό κυκλοφόρησε την άνοιξη του 2016, η εταιρία ουσιαστικά δεν υπάρχει πλέον, άρα ουσιαστικά δεν είναι όλα τα κινητά ίδια.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος δεν υπάρχει exposed για pie ακόμα.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

οκ ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλά μόνο σε μένα βγάζει η Αospextended 6 alpha προβλήματα? Μου φαίνεται ότι το κινητό σέρνεται και όλη την ώρα κολλάνε οι εφαρμογές και βγάζει killed.

 

Αν έχεις το 6 build άλλαξε το χτες!

Και το 7 έχει θέματα.

Βάλε το 5 με του cris το twrp να ησυχάσεις.

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις το 6 build άλλαξε το χτες!

Και το 7 έχει θέματα.

Βάλε το 5 με του cris το twrp να ησυχάσεις.

Το τελευταίο έχω. Αλλά και η προηγούμενη έκδοση τα ίδια έκανε. Την 5 που την βρίσκω?

Με το treble twrp 3.2.2.0 του cris?

Lemax 2 x820 6 64
Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο έχω. Αλλά και η προηγούμενη έκδοση τα ίδια έκανε. Την 5 που την βρίσκω?

Με το treble twrp 3.2.2.0 του cris?

 

εδώ πρέπει να είσαι.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδια..δηλαδη θεωρητικα η N5 ειναι η πιο σταθερη pie μεχρι στιγμης;;καλα εχω καταλαβει;;μπορει καποιος που την εχει περασει να μας πει αν εχει επιλογη κανονικης φορτισης και αν ειναι παραμετροποιησιμη οπως οι ορεο;;
Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια..δηλαδη θεωρητικα η N5 ειναι η πιο σταθερη pie μεχρι στιγμης;;καλα εχω καταλαβει;;μπορει καποιος που την εχει περασει να μας πει αν εχει επιλογη κανονικης φορτισης και αν ειναι παραμετροποιησιμη οπως οι ορεο;;

 

όχι στην πρώτη ερώτηση και λίγα πράγματα για την ώρα για την δεύτερη ερώτηση.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδια..δηλαδη θεωρητικα η N5 ειναι η πιο σταθερη pie μεχρι στιγμης;;καλα εχω καταλαβει;;μπορει καποιος που την εχει περασει να μας πει αν εχει επιλογη κανονικης φορτισης και αν ειναι παραμετροποιησιμη οπως οι ορεο;;
Γρήγορη φόρτιση[ATTACH]67136[/ATTACH]

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Γρήγορη φόρτιση[ATTACH]67136[/ATTACH]

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτό το κουμπί είναι διακοσμητικό, πλέον ο κερνελ αποφασίζει ποτέ θα έχει γρήγορη η αργη φόρτιση ανάλογα τις θερμοκρασίες...

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. Εχω x820 6/64 και θελω να δοκιμασω την Pie. Κατα την αποψη σας, ποια Pie ειναι καλυτερη? Επισης τι παιζει με μπαταρια, safetynet, magisk, Widevine, Netflix, frames per second οταν τραβας βιντεο, Google Camera κλπ? Μπορει καποιος να με διαφωτισει γιατι διαβασα τοσες σελιδες του Forum και δεν εβγαλα συμπερασμα για το τι να δοκιμασω. :p :D
Link to comment
Share on other sites

όχι στην πρώτη ερώτηση και λίγα πράγματα για την ώρα για την δεύτερη ερώτηση.

 

Ευχαριστω για τις απαντησεις..Σαββατοκυριακο θα την περασω κι εγω..ειμαι αρκετο καιρο με msm oreo,καλυτερη μπαταρια απ τις αλλες ορεο και πολυ καλη παραμετροποιηση..τωρα αν η pie εχει ακομα καλυτερη μπαταρια τοτε θα μεινει..

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. Εχω x820 6/64 και θελω να δοκιμασω την Pie. Κατα την αποψη σας, ποια Pie ειναι καλυτερη? Επισης τι παιζει με μπαταρια, safetynet, magisk, Widevine, Netflix, frames per second οταν τραβας βιντεο, Google Camera κλπ? Μπορει καποιος να με διαφωτισει γιατι διαβασα τοσες σελιδες του Forum και δεν εβγαλα συμπερασμα για το τι να δοκιμασω. :p :D

Καλημέρα, πιο απλή στην εγκατατάσταση είναι η Revenge Pie. Και οι 2 όμως είναι καλές απλά στην ΑΕΧ πρέπει να επιλέξεις την έκδοση 5 που είναι προγενέστερη και να κάνεις έξτρα διαδικασία treblize την συσκευή.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

έβαλα την NEW-MIUI10-Nougat-Stable-9.6.1.0-V4b_by_C.B.G. και την MIUI9-Nougat-Stable-9.5.2.0-V8e and 9.5.1.0-V7h Full ROMs.

Όλα καλά έως την στιγμή που βάζω τα open gapps. Αρχίζουν τα προβλήματα κάθε φορά που προσπαθει να συνδεθεί στον λογαριασμό της google (είτε από την αναζήτηση είτε από το playstore) βγάζει μαύρη οθόνη. Δοκίμασα και τα τρία opengapps και με τα τρία τα ίδια και στις δύο rom. Δοκίμασα πρώτα εγκατάσταση rom μετά σύνδεση σε λογαριασμό μετά opengapps, δοκίμασα opengapps πριν την σύνδεση του λογαριασμού, και δοκίμασα και άλλα twrp (και το τελευταίο). Όλοι οι συνδυασμοί οδηγούν στο ίδιο αποτέλεσμα (μαύρη οθόνη όταν συνδέεται στο google). Καμιά ιδέα καποιος?

Link to comment
Share on other sites

έβαλα την NEW-MIUI10-Nougat-Stable-9.6.1.0-V4b_by_C.B.G. και την MIUI9-Nougat-Stable-9.5.2.0-V8e and 9.5.1.0-V7h Full ROMs.

Όλα καλά έως την στιγμή που βάζω τα open gapps. Αρχίζουν τα προβλήματα κάθε φορά που προσπαθει να συνδεθεί στον λογαριασμό της google (είτε από την αναζήτηση είτε από το playstore) βγάζει μαύρη οθόνη. Δοκίμασα και τα τρία opengapps και με τα τρία τα ίδια και στις δύο rom. Δοκίμασα πρώτα εγκατάσταση rom μετά σύνδεση σε λογαριασμό μετά opengapps, δοκίμασα opengapps πριν την σύνδεση του λογαριασμού, και δοκίμασα και άλλα twrp (και το τελευταίο). Όλοι οι συνδυασμοί οδηγούν στο ίδιο αποτέλεσμα (μαύρη οθόνη όταν συνδέεται στο google). Καμιά ιδέα καποιος?

 

gapps έχουν μέσα, δεν χρειάζεται να βάλεις.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχει μόνο το playstore και google. Ούτε gmail ούτε google photos κτλ. Μπορώ βέβαια να τα εγκαταστήσω μετά από το playstore σαν αυτόνομες εφαρμογές αλλά δεν είναι το ίδιο.'Οταν εγκατασταθούν τα opengapps αλλάζει όλη η διαχείρηση του κινητού (προς το καλύτερο κατά την γνώμη μου), πλην όμως κολλάει στην σύνδεση όποιου προγράμματος ζητάει τον λογαριασμό της google. Το θέμα είναι γιατί το κάνει, και τι κάνω εγώ λάθος? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Έχει μόνο το playstore και google. Ούτε gmail ούτε google photos κτλ. Μπορώ βέβαια να τα εγκαταστήσω μετά από το playstore σαν αυτόνομες εφαρμογές αλλά δεν είναι το ίδιο.'Οταν εγκατασταθούν τα opengapps αλλάζει όλη η διαχείρηση του κινητού (προς το καλύτερο κατά την γνώμη μου), πλην όμως κολλάει στην σύνδεση όποιου προγράμματος ζητάει τον λογαριασμό της google. Το θέμα είναι γιατί το κάνει, και τι κάνω εγώ λάθος? Ευχαριστώ.

 

]Έχουν όλες μέσα μονταρισμένα prebuilt Gapps αν βάλεις άλλα δεν θα δουλέψουν ποτέ. Ότι θες κάνεις από κει και πέρα..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αν περιμένεις μέχρι αύριο θα σου φτιάξω ζιπ να δοκιμάσεις αν λυθεί..

 

Χρηστο μην με ξεχασεις :O η πες μου τι να κανω.. εχω σοβαρο θεμα με την επικοινωνια στη δουλεια :cry:

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

Χρηστο μην με ξεχασεις :O η πες μου τι να κανω.. εχω σοβαρο θεμα με την επικοινωνια στη δουλεια :cry:

Θα στο κάνω αύριο..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μόλις έβαλα την AospExtended-v6.0-x2-20180912-1440-ALPHA. Έκανα ότι γράφετε στην περιγραφή και φαίνεται όμορφη,αλλά έχω πρόβλημα με τις κλίσεις. Όταν με καλούν δείχνει οτι μιλάω και όταν πάω να πάρω μου τερματίζει την κλίση.τι να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...