Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα επειδη εχω ενα δευτερο le max 2 και πειραματιζομαι ποια θεωρειτε την καλυτερη Nougat rom???
mi8
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω βρεί τίποτα ακόμα έτσι ώστε να συνδεθω στο δίκτυο της κινητής.

Ετοιμάζομαι να ανοίξω ticket με defective product με ότι αυτό συνεπάγεται.

Αν έχετε κάποια λύση πάνω στο θέμα είμαι πρόθυμος να την δοκιμάσω.

:(

Imagination is more important than knowledge.

Knowledge is limited;

Imagination encircles the world.

Albert Einstein

Sent with my Private Mail Pigeon

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ αν μπορεί κάποιος να μου απαντήσει γρήγορα πώς θα βγω από κολλημένη οθόνη σε fastboot mode. Μου γράφει press and hold the power key, το κάνω αλλά δε γίνεται τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ αν μπορεί κάποιος να μου απαντήσει γρήγορα πώς θα βγω από κολλημένη οθόνη σε fastboot mode. Μου γράφει press and hold the power key, το κάνω αλλά δε γίνεται τίποτα.

 

1) πρεπει να το κρατησεις περιπου 10 δευτερολεπτα για να κανει επανεκινηση

 

αλλιως...

 

2) πηγαινε αρχικη σελιδα και ακολουθησε τον οδηγο να βαλεις μια twrp μεσω cmd του υπολογιστη ετσι ωστε μολις περαστει κανει επανεκινηση σε recovery και απο εκει πατα reboot system

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Χρηστοοοο μου ζηταει να γινει ληψη υπηρεσιων Google Play στην Pure.....

Βρήκα ενα ποστ αλλα δεν ανοιγει το δευτερο αρχειο......

Μπορεις να τα ξαναστειλεις να το κανω να δουλεψει?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα, μόλις παρέλαβα το νέο μου LE MAX 2 4/32, παρακολουθώ την ομάδα και δεν έχω καταλάβει τι ρομ έχει το κινητό μου γράφει EUI 5.8.019s stable και ποια να βάλω. Έχω συνηθίσει τις miui και σίγουρα τις προτιμώ, αυτό που με ενδιαφέρει όμως είναι να μην έχω προβλήματα. Αν μου δώσετε και οδηγίες θα κάνω πάρτι
LE ECO LE MAX 2 (MIUI 9 BY CRISBAL)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα, μόλις παρέλαβα το νέο μου LE MAX 2 4/32, παρακολουθώ την ομάδα και δεν έχω καταλάβει τι ρομ έχει το κινητό μου γράφει EUI 5.8.019s stable και ποια να βάλω. Έχω συνηθίσει τις miui και σίγουρα τις προτιμώ, αυτό που με ενδιαφέρει όμως είναι να μην έχω προβλήματα. Αν μου δώσετε και οδηγίες θα κάνω πάρτι

Απο LiTB ειναι το κινητο; Αν ναι λογικα εχεις την Ινδικη rom. Ξεκινα απο την πρωτη σελιδα. Ελεγχος bootloader, εγκατασταση TWRP και περασμα καποιας απο τις roms που εχει εκει. Υπαρχει και MIUI να δοκιμασεις αμα θελεις ή οποια αλλη σου αρεσει. ;)

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Απο LiTB ειναι το κινητο; Αν ναι λογικα εχεις την Ινδικη rom. Ξεκινα απο την πρωτη σελιδα. Ελεγχος bootloader, εγκατασταση TWRP και περασμα καποιας απο τις roms που εχει εκει. Υπαρχει και MIUI να δοκιμασεις αμα θελεις ή οποια αλλη σου αρεσει. ;)

 

Όχι το πήρα από το banggood

LE ECO LE MAX 2 (MIUI 9 BY CRISBAL)
Link to comment
Share on other sites

Όχι το πήρα από το banggood

Απο εκει αγορασα για την γυναικα μου. Ακολουθησε τις οδηγιες που ανεφερε και αλλο μελος και προσοχη στην εγκατασταση των drivers. Εγω χρησιμοποιω miui 9 και ειμαι πραγματικα πολυ ευχαριστημενος.

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Απο εκει αγορασα για την γυναικα μου. Ακολουθησε τις οδηγιες που ανεφερε και αλλο μελος και προσοχη στην εγκατασταση των drivers. Εγω χρησιμοποιω miui 9 και ειμαι πραγματικα πολυ ευχαριστημενος.

Από banggood παραγγελία 2/1 παραλαβή 23/1 με priority. Ούτε τελωνείο ούτε τίποτα με μία χρέωση μονο 2 ευρώ.

LE ECO LE MAX 2 (MIUI 9 BY CRISBAL)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αρχάριος στο flash. εχω το 820 6/64 απο το bangood με EUI version 5.8.019s(stable). Εβαλα πρώτα το TWRP (LeEco_LE_x2-f2fs_X820_822_TWRP_v1_CRISBAL_GR) και μετα το TWRP του CrisBal le_x2-TWRP-Recovery_3.2.1_CBG.

Πάω μετα και βάζω χύμα την ROM PURE EUI V4-20.01.2018 και οταν παω μεσω TWRP να φλασαρω δεν την βλέπω..

την μετονομάζω σε update.zip αλλα και πάλι τιποτα..

τι κάνω λαθως???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αρχάριος στο flash. εχω το 820 6/64 απο το bangood με EUI version 5.8.019s(stable). Εβαλα πρώτα το TWRP (LeEco_LE_x2-f2fs_X820_822_TWRP_v1_CRISBAL_GR) και μετα το TWRP του CrisBal le_x2-TWRP-Recovery_3.2.1_CBG.

Πάω μετα και βάζω χύμα την ROM PURE EUI V4-20.01.2018 και οταν παω μεσω TWRP να φλασαρω δεν την βλέπω..

την μετονομάζω σε update.zip αλλα και πάλι τιποτα..

τι κάνω λαθως???

 

Encryption. Θα κάνεις πρώτα wipe data σκέτο reboot to recovery. Μετά πάλι όλα τα wipe εκτός internal storage reboot to recovery και μετά θα τη δει. Δεν χρειάζεται να την μετονομάσεις. Αυτά είναι μόνο για τις επίσημες.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα και εγω το Le max2 4/32 απο geekbuying απο ιταλια στα 154,50.Το κινητο απο κοντα ειναι απιστευτα ομορφο.Στις φωτογραφιες το αδικουν πολυ.Το κινητο φοραει την EUI 5.8.019s stable.

Σαν πιο εμπειροι πια rom μου προτεινετε να βαλω?

Σας ευχαριστω πολυ εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα το X820 από lightinthebox με ασφάλεια τελωνείου και ήρθε με Belgium post. Οπότε δε πέρασε τελωνείο!! Το παρήγγειλα 6/1 και έφτασε 23/1.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα την βοηθεια σας.

Ξεκλειδωσα τον bootloader,περασα και το τελευταιο twrp κια οταν πηγα να κανω install την rom δεν την εβλεπα.Εκανα τα wipe που γραφει και ο cris πιο πανω αλλα παλι τιποτα.

Εκανα reboot system και το κινητο εκανε 2 δονησεις και μου κολλησε στην αρχικη οθονη Leeco και δεν κανει τιποτα.

Ξερετε τι μπορω να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα την βοηθεια σας.

Ξεκλειδωσα τον bootloader,περασα και το τελευταιο twrp κια οταν πηγα να κανω install την rom δεν την εβλεπα.Εκανα τα wipe που γραφει και ο cris πιο πανω αλλα παλι τιποτα.

Εκανα reboot system και το κινητο εκανε 2 δονησεις και μου κολλησε στην αρχικη οθονη Leeco και δεν κανει τιποτα.

Ξερετε τι μπορω να κανω?

 

 

μαλλον εκανες wipe και την internal οποτε και σβηστηκαν τα αρχεια σου...βαλε τη ρομ σε ενα φλασακι που θα συνδεσεις με ανταπτορα otg στο κινητο.οταν πας να κανεις install πατα επιλογη μνημης και τσεκαρε το otg για να σε βγαλει στο φλασακι.εκει θα βρεις τη ρομ και θα τη φλασαρεις

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα με dirty flash /wipe cache-dalvik την Oreo AICP 21 πάνω από τη 19 και μου αργούν υπερβολικά να φορτώσουν τα widgets, όπως ρολόι, καιρός κλπ (μιλάμε για αρκετά λεπτά). Πως μπορεί να διορθωθεί;

 

Επίσης, από την πρώτη ήδη Oreo που δοκίμασα, δε μπορώ να χρησιμοποιήσω αρχεία μουσικής για το ξυπνητήρι, παρά μόνο τους ενσωματωμένους ήχους. Αν βάλω μουσική, απλά επαναλαμβάνει την πρώτη νότα.

Link to comment
Share on other sites

chris, το αρχειακι focus fix kernel που συνοδευει την τελευταια εκδοση aicp τι ακριβως ειναι;;το κατεβαζω και ειναι ενα boot.img
Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Encryption. Θα κάνεις πρώτα wipe data σκέτο reboot to recovery. Μετά πάλι όλα τα wipe εκτός internal storage reboot to recovery και μετά θα τη δει. Δεν χρειάζεται να την μετονομάσεις. Αυτά είναι μόνο για τις επίσημες.

Πάλι τα ίδια.. Δεν βλέπει καμία ROM. Οταν κανω όλα τα wipe εκτός internal storage μου βγάζει με κοκινα γραμματα το παρακάτω μνμ.. E:Unable to wipe '/usbdtorage'-- unknown file system 'auto' Αδυναμία εκκαθάρισης /usbdtorage

Edited by billgon13
Link to comment
Share on other sites

chris, το αρχειακι focus fix kernel που συνοδευει την τελευταια εκδοση aicp τι ακριβως ειναι;;το κατεβαζω και ειναι ενα boot.img
Το φλάσαρα χθες εγώ και δεν έπαιζε καμία κάμερα μετά...

Φροντισα όμως πρώτα να πάρω backup το boot.img, οπότε το επανέφερα.

 

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Το φλάσαρα χθες εγώ και δεν έπαιζε καμία κάμερα μετά...

Φροντισα όμως πρώτα να πάρω backup το boot.img, οπότε το επανέφερα.

 

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ωχ...ευτυχως δε προλαβα να το φλασαρω..χαχα..να σαι καλα..τωρα εβλεπα και στο xda οτι κι αλλοι ειχαν θεμα με αυτο το αρχειακι.γιατι τοτε να το βαλει ως φιξ;;παντως χωρις αυτο,αν εξαιρεσεις τις βιντεοκλησεις που λεγαμε χτες ολα τα αλλα πανε ρολοι..

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα άλλαξα πάλι Ρομ.... Δύο φορές μάλιστα...

Τώρα είμαι με την RR, και είμαι ευχαριστημένος. Μπορώ να πω πως από όλες που δοκίμασα είναι η πιο απροβλημάτιστη. Παίζουν όλες οι hdr+ κάμερες, που το ήθελα πολύ, ενώ σε android 6 & 8 πολύ λίγες παίζουν.

Και επίσης παίζει και το Πρίμο που δεν παίζει με τις oreo.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα άλλαξα πάλι Ρομ.... Δύο φορές μάλιστα...

Τώρα είμαι με την RR, και είμαι ευχαριστημένος. Μπορώ να πω πως από όλες που δοκίμασα είναι η πιο απροβλημάτιστη. Παίζουν όλες οι hdr+ κάμερες, που το ήθελα πολύ, ενώ σε android 6 & 8 πολύ λίγες παίζουν.

Και επίσης παίζει και το Πρίμο που δεν παίζει με τις oreo.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

η rr ειναι android 7 υποθετω ε;;δοκιμασες εκει βιντεοκληση;;απο μπαταρια τι λεει;;

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...