Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πρεπει να πατησεις ναι και δεν στο ξαναεμφανιζει

 

έχω πατήσει και ναι αλλά το θέμα είναι ότι κολλάει και δεν μου κάνει επαναφορά. θα δοκιμάσω να το βγάλω και να το ξαναβάλω.

 

Πέρασα μια πιο καινουρια εκδοση και δουλέυει μια χαρά.

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια...μολις παραγγειλα το συγκεκριμενο κινητο Χ820, απο geekbuying.επειδη προοριζεται για τη μητερα μου...ποια ρομ φλασαρω και πως για να εχει ελληνικα με στοκ ρομ;ευχαριστω για τον χρονο σας. Edited by fallen_angel58
Link to comment
Share on other sites

καλήμερα παιδιά χρειαζομαι λίγη βοήθεια

έχω κάνει 3 αποπήρες να περάσω στο δικό μου le max 2 τη miui rom του Chris σύμφωνα με της οδηγίες πάντα αλλα μετα απο καποια ωρα το κινητό κάνει boot μόνο του και όταν πάει να ανοίξει κολλαει στο logo μόνιμα εχω δοκιμάσει διάφορες έκδοσης και παλαιότερες και κάνει πάλι το ίδιο :( τωρα ειμαι με dirty unicorn rom και ολα ειναι άψογα αλλα θελω miui :p:p

 

wWJEKstl.png

οποιος μπορει ας βοηθήσει ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια...μολις παραγγειλα το συγκεκριμενο κινητο Χ820, απο geekbuying.επειδη προοριζεται για τη μητερα μου...ποια ρομ φλασαρω και πως για να εχει ελληνικα με στοκ ρομ;ευχαριστω για τον χρονο σας.
Όποια θεωρείς εσύ ότι θα της είναι ποιο εύχρηστη αν πας στην πρώτη σελίδα έχει αρκετές προσωπικά θα σου έλεγα την nougat η miui αλλά γούστα είναι αυτά.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλήμερα παιδιά χρειαζομαι λίγη βοήθεια

έχω κάνει 3 αποπήρες να περάσω στο δικό μου le max 2 τη miui rom του Chris σύμφωνα με της οδηγίες πάντα αλλα μετα απο καποια ωρα το κινητό κάνει boot μόνο του και όταν πάει να ανοίξει κολλαει στο logo μόνιμα εχω δοκιμάσει διάφορες έκδοσης και παλαιότερες και κάνει πάλι το ίδιο :( τωρα ειμαι με dirty unicorn rom και ολα ειναι άψογα αλλα θελω miui :p:p

 

wWJEKstl.png

οποιος μπορει ας βοηθήσει ευχαριστώ

Έχεις κάνει σωστά την διαδικασία? έκανες εκκαθάριση wipe data cashe μέσα από το TWRP? αυτό συνήθως συμβαίνει όταν δεν γίνεται σωστά η όλη διαδικασία. Και εγώ miui έχω πάνω και δεν την αλλάζω μέχρι να βγει κάτι νέο από τον Cris, αλλά κάνε την διαδικασία 2 φορές για σιγουριά

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by nick1967
Link to comment
Share on other sites

Όποια θεωρείς εσύ ότι θα της είναι ποιο εύχρηστη αν πας στην πρώτη σελίδα έχει αρκετές προσωπικά θα σου έλεγα την nougat η miui αλλά γούστα είναι αυτά.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστω για την αμεση απαντηση...ειναι stable κ bug free;ελληνικα εχει να υποθεσω σωστα;

Official με ελληνικα για να παιρνει κ τα updates υπαρχει;

Edited by fallen_angel58
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την αμεση απαντηση...ειναι stable κ bug free;ελληνικα εχει να υποθεσω σωστα;

Official με ελληνικα για να παιρνει κ τα updates υπαρχει;

Φυσικά και έχουν όλες ελληνικά, θα σου πρότεινα να μην βάλεις official προσωπική μου άποψη, άλλωστε έχει τόσες Rom στην πρώτη σελίδα που σίγουρα κάποια θα σου αρέσει

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by nick1967
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια...μολις παραγγειλα το συγκεκριμενο κινητο Χ820, απο geekbuying.επειδη προοριζεται για τη μητερα μου...ποια ρομ φλασαρω και πως για να εχει ελληνικα με στοκ ρομ;ευχαριστω για τον χρονο σας.
Βαλε v5f ή v10. Έχουν όλες ελληνικά.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση

Η 28s μπορεί να περαστεί με multirom ?

Όταν κάνω add rom χρειάζεται να κάνω wipes η την στήνει τελείως ξεχωριστά σε άλλο partition?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση

Η 28s μπορεί να περαστεί με multirom ?

Όταν κάνω add rom χρειάζεται να κάνω wipes η την στήνει τελείως ξεχωριστά σε άλλο partition?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι περνάει και τα κάνει το multirom μόνο του τα remount. Δοκίμασε το πολύ πολύ να την ξαα περάσεις αν κάτι δεν γίνει σωστά.;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Με την 28s πλέον δεν χρειάζεται να κάνεις μαγικά για να παίξει πχ το winbank. Βάζεις κανονικά ρουταρίσμενη την ρομ, βάζεις την εφαρμογή, την ανοίγεις και δουλεύει κανονικά.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα ένα μικρό μπαγκ στην καινούργια, στο ξυπνητήρι θέλει 3 με 4 φορές να βάλεις την ώρα για να το δεχτεί!!! Χαζό θα μου πείτε αλλά το αναφέρω
26s aroma v5 by CrisBal
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα ένα μικρό μπαγκ στην καινούργια, στο ξυπνητήρι θέλει 3 με 4 φορές να βάλεις την ώρα για να το δεχτεί!!! Χαζό θα μου πείτε αλλά το αναφέρω

 

Eμένα την παίρνει κανονικά με την πρώτη.

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα ένα μικρό μπαγκ στην καινούργια, στο ξυπνητήρι θέλει 3 με 4 φορές να βάλεις την ώρα για να το δεχτεί!!! Χαζό θα μου πείτε αλλά το αναφέρω

 

Ισχυει και με εμενα υπαρχει το ιδιο θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι περνάει και τα κάνει το multirom μόνο του τα remount. Δοκίμασε το πολύ πολύ να την ξαα περάσεις αν κάτι δεν γίνει σωστά.;)

 

Η 28S σε multirom περναει safetynet?

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 7 μηνες και ώριμης σκέψης αποφάσισα να περάσω στο xiaomi mi note2 αφήνοντας το max2 Χ820, δεν ξέρω αν κάνω καλά πιστεύω να μην με προδώσει το νέο, αν κάποιος φίλος ενδιαφέρεται για το max2 X820 4am 32gb πμ δίνω δώρο θηκουλες και μια μπαταρία.

Και χωρίς πρόβλημα στο fingerprints.

Edited by nick1967
Link to comment
Share on other sites

το ειδα και εγω το mi note 2 ειναι καλη τιμη τωρα!! πιστευω καλη επιλογη ο χρονος θα δειξει
mi8
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

 

Έχω στείλει και μυνήμα στο παλικάρι που είναι γνωστης για ROM κλπ θέματα μιας και δεν το κατέχω.

 

Χθές ξαφνικά το Le eco le max 2 έσβησε και το μόνο που είναι αναμμένο ειναι το μπλε λεντ..Ενα search που έκανα το λενε

blue light of deat!!!

 

Ξέρει κάποιος τι γίνεται;; Αναστένεται το κηνιτό;; :lol::lol::lol:

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

 

Έχω στείλει και μυνήμα στο παλικάρι που είναι γνωστης για ROM κλπ θέματα μιας και δεν το κατέχω.

 

Χθές ξαφνικά το Le eco le max 2 έσβησε και το μόνο που είναι αναμμένο ειναι το μπλε λεντ..Ενα search που έκανα το λενε

blue light of deat!!!

 

Ξέρει κάποιος τι γίνεται;; Αναστένεται το κηνιτό;; :lol::lol::lol:

 

Ευχαριστώ

Κράτα παρατεταμένα για 30 δευτερόλεπτα το κουμπί on off Λογικά θα πρεπει να κάνει reboot και εδώ είμαστε να μας ενημερώσεις

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου nick1967,

 

Εχω κρατησει πατημένω το κουμπυ off και για 30 δευτερολεπτα και για δυο λεπτα (το διαβασα απο καποιο ξενο που το ειχε παθει) και το vol + off και το vol - off, τιποτα κάνει οτι ανοιγει και μετα πάλι μπλέ λεντ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου nick1967,

 

Εχω κρατησει πατημένω το κουμπυ off και για 30 δευτερολεπτα και για δυο λεπτα (το διαβασα απο καποιο ξενο που το ειχε παθει) και το vol + off και το vol - off, τιποτα κάνει οτι ανοιγει και μετα πάλι μπλέ λεντ.

Μπορείς να μπεις μέσα στο TWRP να περάσεις νέα Rom? δοκίμασες?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 7 μηνες και ώριμης σκέψης αποφάσισα να περάσω στο xiaomi mi note2 αφήνοντας το max2 Χ820, δεν ξέρω αν κάνω καλά πιστεύω να μην με προδώσει το νέο, αν κάποιος φίλος ενδιαφέρεται για το max2 X820 4am 32gb πμ δίνω δώρο θηκουλες και μια μπαταρία.

Και χωρίς πρόβλημα στο fingerprints.

Δεν το σκεφτόσουν ένα μήνα νωρίτερα να το έπαιρνα εγώ...:p

Σοβαρά τώρα, το mi note 2 είναι πολύ ωραίο και ποιοτικό τηλέφωνο. Επίσης, αν δε σου αρέσει να το πολυ...γρατζουνίζεις μένεις στη miui (που κατά τη γνώμη μου είναι άψογη). Τη διαφορά στα χρήματα την έχεις υπόψη οπότε δεν το συζητώ. Εμένα θα με προβλημάτιζε και η έλλειψη της Β20 στις μικρές και προσιτές εκδόσεις

LeEco Le Max 2 - AOSiP
Link to comment
Share on other sites

Δεν το σκεφτόσουν ένα μήνα νωρίτερα να το έπαιρνα εγώ...:p

Σοβαρά τώρα, το mi note 2 είναι πολύ ωραίο και ποιοτικό τηλέφωνο. Επίσης, αν δε σου αρέσει να το πολυ...γρατζουνίζεις μένεις στη miui (που κατά τη γνώμη μου είναι άψογη). Τη διαφορά στα χρήματα την έχεις υπόψη οπότε δεν το συζητώ. Εμένα θα με προβλημάτιζε και η έλλειψη της Β20 στις μικρές και προσιτές εκδόσεις

Την miui φίλε μου δεν την αλλάζω, και στο Χ820 αυτήν έχω βέβαια έχει ένα θέμα με τα βίντεο Instagram και fb αλλά αυτά είναι ψηλά γράμματα για μένα

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...