Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

που βρισκω στο twrp το mi account apk ? λιγο που εψαξα δεν το βρηκα
Οκ το έφτιαξα. Ολα καλα super rom. Ευχαριστώ πολύ.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα με τα 6gb μετά από επανακινηση ανοίγει στα 3,3 - 3,4 gb και τυχαίνει μερικές φορές να πάει και στα 1,9gb

 

Στάλθηκε από το Le X829 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εσείς που έχετε με 4gb και οι υπόλοιποι με τα 6gb RAM όταν σας ξεκινάει το κινητό πόσα αρχικά ελεύθερα ΜΒ ram σας βγάζει? Εγώ πάντως με τα 6gb (5,800 για την ακρίβεια) όταν ξεκινάει είναι στα 3,8gb περίπου έχοντας περιορίσει αρχικές εφαρμογές από το ξεκίνημα, δηλαδή ξεκινάμε με 2gb μείον και έχοντας ανοίξει 3-4 εφαρμογές όπως tapatalk, viber, ειδήσεις και sport24 κατεβαίνω στα 2,7gb, δηλαδή 3gb μείον. Όχι ότι τρέχει και τίποτα αλλά με ανάλογη χρήση στο lg g3 από τα 2,8gb που είχε πήγαινε στα 800-900mb.

 

Από 6 4,2 ελεύθερα. Αλλά δεν είναι απαραίτητα κακό ότι χρησιμοποιεί αυτή τη μνήμη

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια, εχω ενα προβλημα.

 

το τηλ μου δεν δεχεται πια σμσ.

τελευταιο σμσ που ελαβα ηταν καπου μεσα στον αυγουστο. και επειδη δεν τα χρησιμοποιω κι εγω, το καταλαβα αυτες τις μερες.

μου στελνουν και δεν τα λαμβανω.

εγω στελνω κανονικα.

ειχα παντα ως εφαρμογη για τηλ και σμσ το contacts+ χωρις προβληματα. και το τηλ ειναι φουλ ενημερωμενο.

εχω την εκδοση: LeMax2_CN23s_CrisBalGreece εδω και πολυ καιρο.

 

εχει κανεις καμια ιδεα τι μπορει να φταιει και που να κοιταξω?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια, εχω ενα προβλημα.

 

το τηλ μου δεν δεχεται πια σμσ.

τελευταιο σμσ που ελαβα ηταν καπου μεσα στον αυγουστο. και επειδη δεν τα χρησιμοποιω κι εγω, το καταλαβα αυτες τις μερες.

μου στελνουν και δεν τα λαμβανω.

εγω στελνω κανονικα.

ειχα παντα ως εφαρμογη για τηλ και σμσ το contacts+ χωρις προβληματα. και το τηλ ειναι φουλ ενημερωμενο.

εχω την εκδοση: LeMax2_CN23s_CrisBalGreece εδω και πολυ καιρο.

 

εχει κανεις καμια ιδεα τι μπορει να φταιει και που να κοιταξω?

ευχαριστω

Και εγώ το ίδιο πρόβλημα είχα και έβαλα το textra sms και δέχομαι κανονικά πλεον.Δοκιμασε το.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Eγω με miui με την stock εφαρμογη για μηνυματα δεν μπορω να στειλω ενω εβαλα το go sms και στελνει κανονικα. Ξερει κανεις γιατι γινεται αυτο και πως διορθωνεται;

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια, εχω ενα προβλημα.

 

το τηλ μου δεν δεχεται πια σμσ.

τελευταιο σμσ που ελαβα ηταν καπου μεσα στον αυγουστο. και επειδη δεν τα χρησιμοποιω κι εγω, το καταλαβα αυτες τις μερες.

μου στελνουν και δεν τα λαμβανω.

εγω στελνω κανονικα.

ειχα παντα ως εφαρμογη για τηλ και σμσ το contacts+ χωρις προβληματα. και το τηλ ειναι φουλ ενημερωμενο.

εχω την εκδοση: LeMax2_CN23s_CrisBalGreece εδω και πολυ καιρο.

 

εχει κανεις καμια ιδεα τι μπορει να φταιει και που να κοιταξω?

ευχαριστω

Περνάνε μέσω Leeco and APK και μάλλον επειδή δεν λειτουργούν οι servers δεν τα δέχεται ... Ίσως.. δοκιμάστε με after party apks υπάρχουν πολλά. Textra κλπ και για παραπάνω χαρακτήρες.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από φόρτιση έχω Αυτά. Original φορτιστής και καλώδιο. Έπρεπε να είναι παραπάνω; απλή φόρτιση.

 

https://i.imgur.com/SOhhRy7.jpg

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ειστε φοβεροι στο feedback!

σας ευχαριστω!

Κρις, κανε μια σελιδα για donations ρε!

μαλλιασσε η γλωσσα μου να στο λεω.:rolleyes:

εβαλα το τεξτρα και βλεπουμε.. :)

Link to comment
Share on other sites

ειστε φοβεροι στο feedback!

σας ευχαριστω!

Κρις, κανε μια σελιδα για donations ρε!

μαλλιασσε η γλωσσα μου να στο λεω.:rolleyes:

εβαλα το τεξτρα και βλεπουμε.. :)

Ούτε το textra είναι τελείως αξιόπιστο.

Ενώ αρχικά νόμιζα ότι δούλευε εντάξει , άρχισε να μην μου έρχονται από την Πειραιώς τα μηνύματα επιβεβαίωσης συναλλαγών, ενώ στο σύστημα μου είπε ο υπάλληλος ότι φαινόταν να τα λαμβάνω.

Επίσης μιλώντας με ένα φίλο πρόσφατα ο οποίος είχε ανέβει από Κρήτη Αθήνα πριν αρκετό καιρό μου είχε στείλει μήνυμα τότε για να βρεθούμε και δεν το έλαβα ποτέ.

Νομίζω ότι το έχω λύσει βάζοντας του λουκετάκι για να μην κλεινει όταν σβήνει η οθόνη.

Έχω δοκιμάσει και το handcent και μου φαίνεται πως τα ίδια κάνει.

Από rom φοράω eui .

Ερώτηση : miui και οι aosp το έχουν αυτό το θέμα ?

Διότι νομίζω ότι η aosp είναι καλύτερη σε θέμα ειδοποίησεων γενικά

 

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Εμένα αυτά δείχνει.γρηγορη φόρτιση tele 26 .7286b61e9b9635863dbd27b7d0bbf12b.jpg

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

ok. Απ οτι βλεπω το 100% αυτων που ποσταραν την ταση φορτισης ειναι στο 1500 mA. Οποτε ας μας πουν οι υπολοιποι πως τα καταφερνουν και φορτιζουν στα 4.000!!!!! :P

 

----- προσθήκη μηνύματος 51 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτη η καμερα της sony που προαναγγελθηκε πριν κανα μηνα τι εγινε τελικα??

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Για όσους τούς αρέσει να δοκιμάζουν...

Oreo Test ROm for Lemax2

Δεν δουλεύουν

Φωτογραφική

ΒΤ

Ήχος...προς το παρόν..

https://drive.google.com/open?id=0B-2l1xmYBAzsSHhKa21OLWJMSUk

Σχετικό νήμα

https://forum.xda-developers.com/le-max-2/development/8-0-0-lineageos-15-0-oreo-t3670377

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αφού αναφέρατε όλη για την φόρτιση να πω και εγώ από μέρους μου ότι με κανονική και με γρήγορη φόρτιση ήταν στα 1520.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εμένα από 20 σε 100 περίπου 30 λεπτά κάνει.tele26 γρήγορη φόρτιση και γράφει 1450.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά μην τρελαίνεστε.. Έχει να κάνει με φορτιστή καλώδιο αλλά και ρομ... Πχ nougat με πειραγμένο κερνελ..

Βάλτε καλό καλώδιο και φορτιστή 9ν να φτάσει 4200...

Ότι και να έχω δει προτιμώ την γρήγορη με τον μαμά φορτιστή στα 1400 περίπου.

Ξέρει η μαμά για να το έχει εκεί..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Christian ποση ωρα ειπες φορτιζει απο 0-100% ???

Δεν έχω μετρήσει ακριβώς χρόνο. Το παίζω βέβαια και 20-100%. Αλλά αυτό που έχω να πω είναι ότι το κινητό φορτίζει φανταστικά γρήγορα ακόμα και σε σχέση με το quick charge της tele που είχα πριν, αλλά ανεβάζει κάπως παραπάνω νομίζω τη θερμοκρασία. Όλα αυτά με εργοστασιακό φορτιστή και καλώδιο after market no name. Βέβαια αν δε βιάζομαι το βάζω με άλλο μικρότερο φορτιστή χωρίς δυνατότητα QC 3.0 για να έχω χαμηλή θερμοκρασία. ;)

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Χθες ειδα φωτό από galaxy s8 και δίπλα από το δικό μου...ζήλεψα το ομολογώ...ξέρω οτι εχετε πολλά στο νου σας αλλά αν βρείτε χρόνο δείτε λιγο app κάμερα της Sony που λέγατε.
26s aroma v5 by CrisBal
Link to comment
Share on other sites

Update LOS 15 OREO

New build or LOS15, sound & wifi fixed. https://drive.google.com/open?id=0B-2l1xmYBAzsUE8yX3lFbXdWTzA

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας μολις τωρα γραφτηκα στο Φορουμ .

Εχω το ιδιο κινητο LeEcoLeMax 2 το εχω κανα 2 μηνο... το πηρα 200 ευρω σε ΑΡΙΣΤΗ κατασταση 2 μηνων μεταχειρισμενο απο ΕΒΑΥ...

 

ειμαι πολυ ευχαριστημενος σε γενικες γραμμες ! Αυτο που δεν μου αρεσει καθολου ειναι το Βιντεο !

Σε οτι αναλυση και να το βαλω 720ρ η 1080ρ εχει σκαλωματα και Jitter ενω ειναι πεντακαθαρο ....απλα οταν κουνησεις το κινητο κανεις εμετο .......

Στη Φωτογραφια τα παει Θαυμασια ειδικα σε αρκετο Φως τα σπαει !!!!!!!!

 

Μου βγαζει ομως τις Φωτος ελαφρα Υποφωτισμενες ....βεβαια αυτο για μενα δεν ειναι προβλημα γιατι τις φτιαχνω μετα τις φωτος !

το μονο παραπονο στις φωτος ειναι οτι με το μαμα προγραμμα για φωτογραφια που εχει το κινητο δεν λειτουργει το φλας ... εβαλα αλλο APP για φωτος και λειτουργει κανονικα το Φλαςς

αλλα το Βιντεο παραμενει εντελως καταστροφη !

Μπορειτε να μου πει κανεις αν λειτουργει σε εσας ο Σταθεροποιητης στο Βιντεο ;;;; γιατι το βιντεο ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ τουλαχιστον σε μενα ....

 

 

ΥΓ.ειχα αγορασει ενα CUBOT P11 60 ευρω καινουργιο και το Τηλεφωνακι ηταν Αψογο και για τα λεφτα του ηταν Θαυμα ! στο βιντεο που τραβουσε δεν ειχε μεν τοσο οξυτητα στην εικονα αλλα ειχε ΠΑΡΑ πολυ πιο ξεκουραστη εικονα και κινηση .....

 

 

Ευχαριστω αν μπορει να με βοηθεισει καποιος ! Το Τηλ, δεν το εχω πειραξει ποτε δεν ξερω αν το πειραξε αυτος που το ειχε πριν .....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας μολις τωρα γραφτηκα στο Φορουμ .

Εχω το ιδιο κινητο LeEcoLeMax 2 το εχω κανα 2 μηνο... το πηρα 200 ευρω σε ΑΡΙΣΤΗ κατασταση 2 μηνων μεταχειρισμενο απο ΕΒΑΥ...

 

ειμαι πολυ ευχαριστημενος σε γενικες γραμμες ! Αυτο που δεν μου αρεσει καθολου ειναι το Βιντεο !

Σε οτι αναλυση και να το βαλω 720ρ η 1080ρ εχει σκαλωματα και Jitter ενω ειναι πεντακαθαρο ....απλα οταν κουνησεις το κινητο κανεις εμετο .......

 

Ποια ρομ φοράς?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το geekbuying έχει το x821 (Ινδική έκδοση) στα 150€. Σε αυτό μπαίνουν οι ρομ του x820; Επίσης έχει κάποιο πρόβλημα το τηλέφωνο;
Μπαίνουν κανονικά. Σαν τι πρόβλημα να έχει? Εκτός του ότι το fingerprint που έχουν κάποιοι κατ'αλλά για μένα είναι άψογο.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...