Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εννοω uninstaller για το xposed αν υπαρχει..αν δεν ηταν το gravity box δε θα δοκιμαζα καν το xposed επειδη στο παρελθον μου εχει δημιουργησει πολλα θεματα σε παλαιοτερα κινητα.

 

ποια Ν της αρχικης που εχεις δημιουργησει προτεινεις με τα λιγοτερα η αν υπαρχει με καθολου θεματακια;;

 

Για το Xposed magisk systemless είναι.. ;)

Μόλις μου είπαν βέβαια ότι μετά τό magisk νέοxposdd πάλι χάνει το safety net pass .θα το δούμε...

EDIT 2 Τελικά δεν παίζει το safetynet pass μετά το xposed.. Θέλει πάλι εγκατάσταση αλλά απ ενεργοποιεί το xposed φυσικά.

Edited by CrisBal
Ενημέρωση

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

ΟΔΗΓΙΕΣ Unroot SU & Flash Magisk SafetyNetPass

1.) Πάμε, supersu=>settings=>Full unroot.

2.) Φλασάρουμε από TWRP αυτό http://downloadmirror.co/Uot/UPDATE-unSU.zip?pt=Mt21hBTWYY0NfhZtIcAXPViqw6xXyHyaWrUDsPM2b7w%3D

3.) Ανοίγει στο σύστημα τσεκάρουμε ότι είναι Unroot

4.) Πάμε πάλι TWRP και φλασάρουμε αυτό >> https://mega.nz/#!5LoinCDI!tthmMkI5QbWfL_I7Hc6-tD-LLbONcPFfd_jRanTzF-g

5.) Αν θέλουμε και xposed χωρίς να χάσουμε το Google Certifyed βάζουμε ΜΟΝΟ αυτό https://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=4260526&d=1504369095 από TWRP και ότι module θέλουμε MONO για systemlles και πάντα από TWRP .

6.) Έτοιμος...;)

7.) Magisk Uninstaller. https://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=4239817&d=1502568239

 

To ζιπακι στο Νο4 εχει και Magisk μεσα εκτος του safety net pass??

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Είπαμε. Parallel kai magisk. Κάνε εγκατάσταση unrooted κατέβασε τη να παίξει βάλε μετά safetynet magisk και είσαι οκ.

Θα ελεγα καποιες τετοιες ρυθμισεις να ενσωματοθουν αν γυνεται στην εγκατασταση της καθε ρομ ωστε να τις γνωριζει ο εκαστοτε ενδιαφερομενος.

Edited by klaipelas

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Θα ελεγα καποιες τετοιες ρυθμισεις να ενσωματοθουν αν γυνεται στην εγκατασταση της καθε ρομ ωστε να τις γνωριζει ο εκαστοτε ενδιαφερομενος.

 

Μα είναι στην εγκατάσταση ή επιλογή να μπει unrooted! ;)

ΔΩΡΕΑΝ Για επαγγελματική χρήση

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.stoik.mdscan

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ok.Εχει. Το τσεκαρα.

 

Έκανες unroot την tele? Δούλεψε?

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Σας ήρθε update με τον καινούργιο kernel όσοι φοράτε την tele_26?

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εδώ έχει έρθει.k

 

Εντάξει θα έρθει λοιπόν κάποια στιγμή. Τα έχω στείλει στον Τάσο για Update και ήταν να το δώσει εχθές το βράδυ αλλά μάλλον δεν πρόλαβε. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αναμονή 2 μηνών παρέλαβα τα leeco ακουστικά. Χρησιμοποιώντας το jetaudio και χωρίς να πειράξω το dolby atmos ή το viper4audio ακόμα ο ήχος που βγάζει είναι ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΟΣ!!! Άξιζε η αναμονή.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

Γνωρίζει κανείς αν και πως μπορούμε να συνδέσουμε το κινητό στην τηλεόραση για να δούμε ταινίες?

 

Με screencast , απευθείας σε smart TV η με mirracast αν δεν έχεις smart TV .Αντάπτορα c-type σε HDMI δεν έχω να δοκιμάσω.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Έκανες unroot την tele? Δούλεψε?

Ναι. Μια χαρά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μετά από αναμονή 2 μηνών παρέλαβα τα leeco ακουστικά. Χρησιμοποιώντας το jetaudio και χωρίς να πειράξω το dolby atmos ή το viper4audio ακόμα ο ήχος που βγάζει είναι ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΟΣ!!! Άξιζε η αναμονή.

Με το V4A δεν παίζουν τα cdla ακουστικά. Ή μάλλον με τα cdla ακουστικά δεν παίζει το V4A.

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Με το V4A δεν παίζουν τα cdla ακουστικά. Ή μάλλον με τα cdla ακουστικά δεν παίζει το V4A.

 

Το κατάλαβα αλλά δεν με απασχολεί κιόλας. Με το jetaudio που χρησιμοποιώ τα παίζει σούπερ. Και αν βάλω και το dolby atmos γίνεται πανικός!!!

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι κι εγώ το jet audio έχω. Έχεις την pro έκδοση με όλα τα καλούδια και τις παραμετροποιησεις, AM3D, BonJiovi DPS και τα σχετικά έτσι;;

Πάντως να ξέρεις..με καλά συμβατικά ακουστικά , ( xiaomi pistons III έχω εγώ) και ενεργοποιημένο ΚΑΙ το V4A ο ήχος είναι 2-3 κλικ πιο πάνω!!!

Κάνε ένα πείραμα... Αν έχεις στήσει ωραία το V4A, πήγαινε στις ρυθμίσεις του ηχου, και με τα cdla καρφωμένα, ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕ τη ρύθμιση cdla. Λογικά θα δουλέψει το V4A. Ενεργοποιησε και το dolby atmos και....απογειώσου!!

Edited by nikose704
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Ναι κι εγώ το jet audio έχω. Έχεις την pro έκδοση με όλα τα καλούδια και τις παραμετροποιησεις, AM3D, BonJiovi DPS και τα σχετικά έτσι;;

Πάντως να ξέρεις..με καλά συμβατικά ακουστικά , ( xiaomi pistons III έχω εγώ) και ενεργοποιημένο ΚΑΙ το V4A ο ήχος είναι 2-3 κλικ πιο πάνω!!!

 

και εγώ την pro έκδοση έχω. thanks to you. πόσο πιο πάνω? τουλάχιστον έχουμε άπειρες επιλογές χάρη στον Cris και τον Τάσο οπότε ο καθένας βάζει ότι τον βολεύει. Όταν το πήρα το κινητό ποτέ δεν πίστεψα ότι θα βελτιωθεί τόσο πολύ. Άντε να βρω λίγο χρόνο να βάλω και την 5e γιατί έχω μείνει πίσω στην 5c. Mακάρι να είχα παραπάνω χρόνο να δοκίμαζα και τις άλλες. Με tele26s και 5c πάντως όλα δουλεύουν ΡΟΛΟΙ και AΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΑ.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

και εγώ την pro έκδοση έχω. thanks to you. πόσο πιο πάνω? τουλάχιστον έχουμε άπειρες επιλογές χάρη στον Cris και τον Τάσο οπότε ο καθένας βάζει ότι τον βολεύει. Όταν το πήρα το κινητό ποτέ δεν πίστεψα ότι θα βελτιωθεί τόσο πολύ. Άντε να βρω λίγο χρόνο να βάλω και την 5e γιατί έχω μείνει πίσω στην 5c. Mακάρι να είχα παραπάνω χρόνο να δοκίμαζα και τις άλλες. Με tele26s και 5c πάντως όλα δουλεύουν ΡΟΛΟΙ και AΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΑ.

 

Γιατί δεν σου εμφανίζει το ΟΤΑ στην 5c να πας στην 5e? 63 MB είναι μόνο και είσαι εκεί!;)

Άκυρο..εκεί είναι φουλ Ρομ για να πάς...v8 σε v9 είναι τόσο...

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

when the new update?

Update? About which Rom?

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Με tele26s και 5c πάντως όλα δουλεύουν ΡΟΛΟΙ και AΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΑ.

Επιβεβαιωνω για την tele 26s. Ολα δουλευουν ΡΟΛΟΙ, ΑΣΤΡΑΠΙΑΙΑ και ΑΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΑ!!

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...