Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας θα ηθελα να ρωτησω ποσοι απο εσας εχετε αγοραση το le max 2 x829 απο το geekbuying και σας εχει βγαλει προβλημα ή ηταν σαν του φιλου μας του filippas76 ? Γιατι εχω παραγγειλει και εγω αυτο το κινητο απο το geekbuying και το περιμενω απο την ερχομενη εβδομαδα και ανυσηχω μην μου γινει και εμενα κατι τετοιο....σε περιπτωση που συμβη λετε να βγαλω ακρη αμα ανοιξω στην paypal case refund?:worry: :worry:

 

Εγώ το πήρα από geekbuying και όλα τέλεια, κλειστή συσκευασία και ούτε το παραμικρό σημαδακι στην συσκευή.

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

1. Greenify δεν μου λειτουργεί, και δεν παίρνω ειδοποιήσεις, διότι δεν θέλω να κλείσω το enable background resource control, διότι μου σώζει αρκετή μπαταρία..

2. Επίσης δεν λειτουργεί το gmail, μου λέει πως αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα με τις υπηρεσίες google play σε ένα παραθυράκι, όταν πατάω, οκ, με πετάει.. Από πίσω γράφει, ο λογαριασμός δεν συνχρονίστηκε, και έχει ένα κουμπί που λέει "Συνχρονισμός Τώρα"..και το inbox από το playstore εμφανίζει παρόμοια προβληματάκια, λέει υπήρξε κάποιο πρόβλημα..

1. Σε μένα παίζει μία χαρά πάντως και το autoclean και το on demand clean. Με root μόνο

2. Αυτό με το Gmail υπήρχε μόνο στην v7? Γι αυτήν μιλάμε? Aν ναι εγκατέστησε αυτό>> https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-play-services/google-play-services-11-5-09-release/google-play-services-11-5-09-440-164803921-android-apk-download/download/

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα από geekbuying και όλα τέλεια, κλειστή συσκευασία και ούτε το παραμικρό σημαδακι στην συσκευή.

 

Κωλόφαρδε ;/ Εγώ έχω μπλεξίματα, για δεύτερη φορά με το συγκεκριμένο κινητό, αλλά το κάρμα ξεπληρώνει :D

 

----- προσθήκη μηνύματος 38 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

1. Σε μένα παίζει μία χαρά πάντως και το autoclean και το on demand clean. Με root μόνο

2. Αυτό με το Gmail υπήρχε μόνο στην v7? Γι αυτήν μιλάμε? Aν ναι εγκατέστησε αυτό>> https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-play-services/google-play-services-11-5-09-release/google-play-services-11-5-09-440-164803921-android-apk-download/download/

 

Για την V8 μιλάω ;)

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

Το κατάφερα να παίζει, αλλά η υπερεσία αυτόματης αδρανοποίησης διακόπτεται συνέχεια, του έχω δώσει όλα τα permissions, το greenify..

 

Πήγαινε ρυθμίσεις, προσβασιμοτητα στα πρώτα πρώτα έχει στις υπηρεσίες το greenify πάτα να το ενεργοποιήσεις. Όμως μετά από κάθε επανεκκίνηση πρέπει να το κάνεις αυτό γιατί χάνει τις ρυθμίσεις

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα από geekbuying και όλα τέλεια, κλειστή συσκευασία και ούτε το παραμικρό σημαδακι στην συσκευή.

 

Πάντως κλειστή, αν εννοείς με ένα χαρτάκι με barcode πάνω, το συγκεκριμένο κατάστημα το βάζει, ή έστω και ζελατίνη να είχε, το κουτί, έτσι όπως το στέλνει η LeEco δεν είναι sealed(Δεν βάζουν ζελατίνη), οπότε οι Κινέζοι θα το πέρασαν, και για να μπήκαν καν στον κόπο να το περάσουν, κάτι κακό παίζει να έχει συμβεί στην συσκευή σου :P Θεωρίες, αλλά οι Κινέζοι όταν θέλουν γίνονται μεγάλα καθiκια..

 

----- προσθήκη μηνύματος 69 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πήγαινε ρυθμίσεις, προσβασιμοτητα στα πρώτα πρώτα έχει στις υπηρεσίες το greenify πάτα να το ενεργοποιήσεις. Όμως μετά από κάθε επανεκκίνηση πρέπει να το κάνεις αυτό γιατί χάνει τις ρυθμίσεις

 

Το έχω κάνει..

Edited by filippos76

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζουν τα κακά νέα.. Δεν μου λειτουργεί το GPS.. με όποιο app και να δοκίμασα, με όποια ρύθμιση και να δοκίμασα... :(

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια..ερωτηση...καμια καλη εφαρμογη καμερας με λινκ να βγαζει φωτο της προκοπης εχουμε;;λογω ελειψης χρονου εχω παραμετροποιησει τη στοκ ρομ και δεν εχω προλαβει να βαλω custom οποτε δε ξερω ακομα ποιες δουλευετε..παρεπιπτοντως,εχουν χωσει τοσο βαθια στο συστημα της στοκ ρομ τις εφαρμογες τους που και το youtube να βγαλεις μπρικαρει το συμπαν
Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

CN-26s-v.8-PureAroma_C.B.G_FulRom 25082017

Τελική έκδοση. OTA. Νέος kernel, security patches, νέα Gapps, προσθηκη scripts Aroma.

Προτείνω wipe και dalvik cache and cache, system, data, reboot to recovery and flash. Δεν υπάρχει θέμα playstore FC.

Νέα settings, GPS fix, Magisk root, Safety Net Pass & V4A σε ένα φλας! Παίξτε pocemongo, δειτε Nova, winbank κλπ άφοβα! ΟΤΑ στα Settings, Flash settings, νέο font changer (πειραματικά) Gmail fix, Fast GPS location. Όπως πάντα αν είσαστε ευχαριστημένοι δεν αλλάζετε ρομ.

LINK

https://www.androidfilehost.com/?fid=961840155545590936

Χρηστο πες μου οτι δοκιμασες την εφαρμογη της Winbank και παιζει!?!!? :rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

 

ΥΓ: Ξερω.. Φαγωθηκα.. ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Edited by andreaspj
Link to comment
Share on other sites

Χρηστο πες μου οτι δοκιμασες την εφαρμογη της Winbank και παιζει!?!!? :rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

 

ΥΓ: Ξερω.. Φαγωθηκα.. ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Δεν παίζει. Δυστυχώς...

Βέβαια εγω εκανα την 8 εγκατάσταση απο πάνω με καθαρισμό μονο τις cache. Μπορεί να παίζει ρόλο αυτό.

 

Στάλθηκε από το Le X829 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by thanos_gkemas
Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει. Δυστυχώς...

Βέβαια εγω εκανα την 8 εγκατάσταση απο πάνω με καθαρισμό μονο τις cache. Μπορεί να παίζει ρόλο αυτό.

 

Στάλθηκε από το Le X829 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αφου ο Χρηστος λεει οτι παιζει.. Υποθετω χρειαζεται clean installation..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

Ξαφνικά σήμερα δεν λειτουργεί το fingerprint

Λόγο δουλειάς μέσα στο καλοκαίρι δεν είχα τον χρόνο να ασχοληθώ με το τηλέφωνο κάπου είχε πάρει το μάτι μου για το θέμα καμία βοήθεια?

το πουλάω το σπίτι: http://gr.grepolis.com/invite-321828-gr10
Link to comment
Share on other sites

Οκ, μέχρι εδώ, πραγματικά, το αγαπάω το συγκεκριμένο κινητό, και όλο το support και development που πέφτει, και έχω προσπαθήσει πολύ να πείσω τον ευατό μου να το κρατήσω, αλλά εμφανίζει συνέχεια προβλήματα, προβλήματα, με τα οποία θα μείνω για πάντα, αν δεν το επιστρέψω σε μερικές μέρες, υποθέτω πάω για Mi5 από bangood.. Από GeekBuying ΔΕΝ ΞΑΝΑ ΨΩΝΙΖΩ ΠΟΤΕ!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πω, πάει όλη η αγωνία μου για το eUI 6.28 (Android Nougat~7).. Ειλικρινά αν μπορούσα θα το περνούσα στο Mi5, το έχω αγαπήσει αυτό το λογισμικό ;).

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωνω οτι στη v8 δεν παιζει Winbank App....:worry:

 

Το καινούργιο ( κίτρινο) ναι αυτό?

Screenshot_2017-08-27-13-14-36_1.jpg

Πάντως βλέπω πάλι θέματα με την 26 s. Γι αυτό κανένας δεν ασχολείται με αυτή πια πάρα μόνο εγώ! :lol::p

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

Ξαφνικά σήμερα δεν λειτουργεί το fingerprint

Λόγο δουλειάς μέσα στο καλοκαίρι δεν είχα τον χρόνο να ασχοληθώ με το τηλέφωνο κάπου είχε πάρει το μάτι μου για το θέμα καμία βοήθεια?

 

Προσπάθησε να περάσεις διάφορα Firmware update ξεκινώντας από το 419D που αρκετά παιδιά είπαν τους δούλεψε. Αν δεν βρεις άκρη κάνε μια καθαρή εγκατάσταση χωρίς Internal αυτή τη ρομ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7200701#post7200701 και μετά βάλε με FR ότι θες. Λογικά θα παίξει.. Αν όχι πας για format και βλέπεις.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Το καινούργιο ( κίτρινο) ναι αυτό?

Screenshot_2017-08-27-13-14-36_1.jpg

Πάντως βλέπω πάλι θέματα με την 26 s. Γι αυτό κανένας δεν ασχολείται με αυτή πια πάρα μόνο εγώ! :lol::p

Χαχα αυτη λογικα θα παιζει, απλα σε λιγο καιρο θα παψει να λειτουργει, απ' οτι εχω καταλαβει.. Τελος παντων, τωρα την εκανα τη βλακεια και την εβαλα τη v8 δεν ξανααλλαζω χαχαχαχα!

 

Κατι ασχετο, παιζει να μπορουμε να εχουμε iOS 10.3 emojis ως επιλογη στην aroma?

Link to comment
Share on other sites

Κατι ασχετο, παιζει να μπορουμε να εχουμε iOS 10.3 emojis ως επιλογη στην aroma?

Βάλε dirty v5d..

Ios ναι μπορούμε. Δεν το είχα στα υπόψιν καθόλου..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, στην τελευταία aroma v8 έχω θέμα με το gmail. Δεν συγχρονίζει .επίσης γίνεται να έχουμε κάπως τα shortcuts (wifi,,plane mode κλπ) στο notification bar?
Νέα ARoMA-CN-28s-Rooted- και Debloated
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, στην τελευταία aroma v8 έχω θέμα με το gmail. Δεν συγχρονίζει .επίσης γίνεται να έχουμε κάπως τα shortcuts (wifi,,plane mode κλπ) στο notification bar?

 

1. Περίεργο μόνο στην v8 δουλεύει σωστά. Βάλε πάλι τη ρομ με wipe cache & dalvik& data & system.

2. Nαι με το Quick Settings από Playstore

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από geekbuying το είχα πάρει

Μου ήρθε και είχε 2 πολύ μικρές γρατσουνιές στο μεταλλικό γύρο πλαίσιο που ίσα που φαινόταν αλλά εγώ τις είδα

Επιπλέον η οθόνη πετάει κάτι flickering τυχαία μπορεί δύο τρεις τέσσερις φορές την μέρα μπορεί να κάνει και μέρες, κρατάν κλάσματα, ευτυχώς δεν χειροτέρεψαν τα συμπτώματα ήμουν τυχερός σε αυτό

Κατά τα άλλα το κινητό πέραν του ότι πιστεύω ήταν ανακατασκευασμένο πάει φοβερά, μάλλον έπεσα σε καλό τους μάστορα πριν το ξανά ρίξουν στην αγορά χαχα

Πάντως Φίλλιπος αν θέλεις γράψε εντυπώσεις πώς πήγε η επιστροφή να ξέρουμε αν τουλάχιστον στο θέμα της επιστροφής είναι έντιμοι

Link to comment
Share on other sites

Ομοίως απο geekbuying μέχρι στιγμής ολα οκ. Εμένα η συσκευασία ήτανε κομπλετ μόνο ένα αυτοκόλλητακι είχε με μπαρ κοουντ ΙΜΕ είχε. Το μόνο που έχω είναι ενα pixelaki που φαίνεται μπλε μόνο στην μπουτ σκριν. Αλλά δεν είμαι σίγουρος αν ήτανε έτσι εξ αρχής.υποθέτω βέβαια Όχι γιατί θα το.πρόσεχα.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

όλα καλα με το τηλέφωνο αλλα χθες μου έκλεισε από μπαταρια και δεν λέει να ανοίξει με τίποτα.

Το φορτίζω απο το πρωί το λαμπάκι αναβοσβήνει αλλα δεν νοιγει με τίποτα

 

Έχω δοκιμάσει με πατημένο το power button. για πάνω από 15ec αλλα τιποτα.

Δοκίμασα και με το volume down αλλα πάλι τίποτα.

 

Καμια ιδέα;; τα τίναξε;;

Link to comment
Share on other sites

Σου δείχνει ότι φορτίζει; δοκίμασε ένα άλλο καλώδιο.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...