Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδω και μιση ώρα εχeiκολλησει στην οθόνη εγκατάστασης της 26s v6a

Ακριβώς εκει που λέει ότι θα διαρκέσει αρκετά λεπτά

Μισή ωρα μετά, ακόμη έτσι. Τι κάνω??

 

Είσαι μετά από Nougat. Πάτα στη κάτω δεξιά γωνία και θα κάνει reboot. Αν είχες διαβάσει τις οδηγίες μέσα στη changelog θα το έβλεπες ότι γίνεται αυτό μετά από Nougat.:p

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

εχω το LeEco Le Max 2 X829 και παρατηρω οτι μου τελειωνει η μπαταρια πολυ γρηγορα..ειτε απο την οθονη ειτε αποαδρανεια..τι μπορω να κανω;
Link to comment
Share on other sites

εχω το LeEco Le Max 2 X829 και παρατηρω οτι μου τελειωνει η μπαταρια πολυ γρηγορα..ειτε απο την οθονη ειτε αποαδρανεια..τι μπορω να κανω;

Κάνε επανεκκίνηση, κοίτα πόσες και ποιές εφαρμογές τρέχουν, κλέισε μερικές, κατέβασε ένα battery calibrator από playstore ή κάνε ένα clear dalvik cache ή δοκίμασε άλλη ρομ..;)

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Είσαι μετά από Nougat. Πάτα στη κάτω δεξιά γωνία και θα κάνει reboot. Αν είχες διαβάσει τις οδηγίες μέσα στη changelog θα το έβλεπες ότι γίνεται αυτό μετά από Nougat.:p

Πόσες φορές διάβασα οδηγίες για να το κάνω τώρα? :lol:

 

Ολα οκ τελικά.

Reboot σε recovery, ξανα φλας την ρομ

 

Στάλθηκε από το COLORTAB 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, εχω αφήσει το νήμα εδώ και πολυυυυυυ καιρό και αποτι φαίνεται με άφησε και εκείνο!! Έχω διαβάσει αρκετές σελίδες αλλά έχω χαθεί με τόσες ρομ.

Ψάχνω μια ρομ σταθερή, με καλή διάρκεια μπαταρίας και και σημα χωρίς πολλές εναλλαγές μεταξυ 4g-3g-H.

Ποιες ικανοποιούν αυτά που ζητάω; Εκτός από MIUI που αποσο έχω καταλάβει φυσάει..

Δοκίμασε την Aroma v5c ή την 6 ή την tele26s.
Τελικα για fingerprint που δε δουλευει ποιες ειναι οι επιλογες;
Δοκιμάζεις ρομ όπως η Aroma ή η tele26s που έχει βελτιωθεί πολύ η απόκριση. Αλλοι δοκίμασαν την aosp nougat και τους λειτούργησε. Δοκιμάζεις πριν προχωρήσεις σε αντικατάσταση.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε την Aroma v5c ή την 6 ή την tele26s. Δοκιμάζεις ρομ όπως η Aroma ή η tele26s που έχει βελτιωθεί πολύ η απόκριση. Αλλοι δοκίμασαν την aosp nougat και τους λειτούργησε. Δοκιμάζεις πριν προχωρήσεις σε αντικατάσταση.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τελεια, ποια προτεινεις;

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα τον Απρίλιο από το eFox (ευρωπαϊκή αποθήκη) το x829, είχε πρόβλημα με τον αισθητήρα δακτυλικού αποτυπώματος, μου είπαν να το στείλω πίσω (στη Γερμανία) για έλεγχο / αντικατάσταση, έφτασε στη Φραγκφούρτη 31 Μαΐου και επειδή είχε κολλήσει εκεί έκανα αίτηση αναζήτησης στα ΕΛΤΑ. Περιμένω ακόμη την επίσημη απάντηση, αλλά στο τηλέφωνο μου είπαν πως οι Γερμανοί το κατέσχεσαν και δεν το στέλνουν πίσω. Δεν ήξερε ο υπάλληλος ακριβώς το γιατί. Εγώ υποθέτω, επειδή μάλλον δεν έχει σήμανση CE.

Έστειλα χθες μήνυμα στο eFox, δεν απάντησαν (ακόμη; )

Ξέρει κάποιος θετικά τι ισχύει με paypal dispute, μέχρι πότε μπορώ να το υποβάλω (αφού ακόμη δεν έχω επίσημη απάντηση) και τα σχετικά;

 

Σόρι για το σχετικά άσχετο θέμα...

Οποιαδήποτε πρόταση για σχετικότερο thread - forum καλοδεχούμενη.

Edited by ljut
προσθήκη
Link to comment
Share on other sites

αν μπορεις να προτεινεις καποια ρομ??

Κάνε επανεκκίνηση, κοίτα πόσες και ποιές εφαρμογές τρέχουν, κλέισε μερικές, κατέβασε ένα battery calibrator από playstore ή κάνε ένα clear dalvik cache ή δοκίμασε άλλη ρομ..;)
Link to comment
Share on other sites

Τελεια, ποια προτεινεις;
Και την tele26s και την Aroma που έχω τώρα είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Αν δεν θες να μπλεχτείς με τις πολλές επιλογές της Aroma βάλε την Tele.
Το ΤWRP 3.1.1-0 Μου ζηταει password για να κανει decrypt

 

Post 9642 Και ο Cris έδωσε για πολλοστή φορά τη λύση.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς παρατήρησα ότι όταν μιλάω στο τηλέφωνο μέσω Bluetooth μετά από κάποια στιγμή με ακούν σαν ρομπότ, και δεν φταίει το Bluetooth για έχω χρησιμοποιήσει 3 διαφορετικά. Υπάρχει περίπτωση να φτιάξει χωρίς Root, custom rom και τέτοια;
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα τον Απρίλιο από το eFox ..Σόρι για το σχετικά άσχετο θέμα...

Οποιαδήποτε πρόταση για σχετικότερο thread - forum καλοδεχούμενη.

Καλό μεσημέρι. Για να μην θεωρηθεί από τους SuperModerators off-topic & spam ρώτα εδώ>> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=398525

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Eιμαι στην αναζητηση νεου κινητου και αποχωριζομαι το coolpad f1 που εχω εδω και 3 χρονια. Παρακολουθω το συγκεκριμενο κινητο και το cool1 dual. Θα ηθελα να ρωτησω αν ειναι δυσχρηστη η οθονη των 5.7 ιντσων λογω μεγεθους, ποσο κρατα η μπαταρια με νορμαλ χρηση, καταστηματα για αγορα χ820 καθως και ποια ρομ απο ολες αυτες προτεινεται ως σταθερη και απροβληματιστη. Σας ευχαριστω πολυ.

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Το tele26s μου εχει κολλησει στο 20.74% Τι να κανω;

 

EDIT: Βγηκα. Δεν εκανε ποτε boot Εβγαλε splash screen Heavily modded. Και μετα κανα 10λεπτο φορτωνε. Ξανα εκανα wipe. Και δε μπορω να μεταφερω το zip στη καρτα με adb push ("error: closed"). Αρα κανω sideload παλι και βλεπουμε. Hard reset ετσι;

 

EDIT 2: Εγινε 100% Τωρα κανω reboot. Για να δουμε...

 

EDIT 3: ΝΑΙΙΙΙΙ! Δουλευει. Για οποιον αντιμετοπισει το ιδιο προβλημα. Στην αρχη ειχα κανε safe reset, και οχι hard. Μαλλον αυτο ηταν.

Edited by jimakosag
Link to comment
Share on other sites

Εχω ερωτηση για δυνατους λυτες, Υπαρχει τροπος restore των κωδικων WIFI που αποθηκευει η εφαρμογη wifi passwords των advanced settings που εχει η tele_26;

 

2) Ποια ρομ προτεινεται για χρηση non root; Υπαρχει αυτη η επιλογη στην 26s aroma ή στην tele_26;

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Eιμαι στην αναζητηση νεου κινητου και αποχωριζομαι το coolpad f1 που εχω εδω και 3 χρονια. Παρακολουθω το συγκεκριμενο κινητο και το cool1 dual. Θα ηθελα να ρωτησω αν ειναι δυσχρηστη η οθονη των 5.7 ιντσων λογω μεγεθους, ποσο κρατα η μπαταρια με νορμαλ χρηση, καταστηματα για αγορα χ820 καθως και ποια ρομ απο ολες αυτες προτεινεται ως σταθερη και απροβληματιστη. Σας ευχαριστω πολυ.
Εγώ πήγα από 5,5 σε 5,7. Σε μια δυο μέρες σου φαίνεται πολύ νορμάλ και θες μεγαλύτερο. Το νορμάλ χρήση είναι πολύ σχετικό. 1-2 μέρες αναλόγως τι κάνεις. Ρομ, ξεκινάς με αυτή που έρχεται και αν δεν σε καλύπτει δοκιμάζεις tele26s, Aroma v5c ή 6b ή μια από τις πολλές που έχει ανεβάσει ο CrisBal δες πρώτη σελίδα. Προτίμησε ευρωπαϊκό μαγαζί ή Κίνα με ρίσκο δικό σου.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Eιμαι στην αναζητηση νεου κινητου και αποχωριζομαι το coolpad f1 που εχω εδω και 3 χρονια. Παρακολουθω το συγκεκριμενο κινητο και το cool1 dual. Θα ηθελα να ρωτησω αν ειναι δυσχρηστη η οθονη των 5.7 ιντσων λογω μεγεθους, ποσο κρατα η μπαταρια με νορμαλ χρηση, καταστηματα για αγορα χ820 καθως και ποια ρομ απο ολες αυτες προτεινεται ως σταθερη και απροβληματιστη. Σας ευχαριστω πολυ.

 

φιλε klaipelas..χαιρομαι που συνανταω τοσο γρηγορα ατομο απο το κοσμο του colpad f1.πριν 2 μερες ηρθα απο εκεινο το topic επειτα απο σχεδον 3 χρονια παραμονης..οσον αφορα το x820..προς το παρον ειμαι απολυτα ευχαριστημενος..οσον αφορα το μεγεθος θελει λιγο να το συνηθισεις προερχομενος απο το coolpad αλλα συνηθιζεται γρηγορα..ταχυτατο(καμια σχεση με το ηδη γρηγορο coolpad,βεβαια εχω την εκδοση με τα 6 ram)..το ειχα παραγγειλει απο το tomtop αν θυμαμαι καλα στα 205 ευρω..εκανε κοντα 1,5 μηνα να ερθει..εβαλαν πολυ χαμηλη τιμη στο πακετο και ημουν απ τους τυχερους που γλιτωσα τελωνειο..ηρθε με custom rom οποτε ηταν ξεκλειδωτος ο bootlader του εκανα ηδη χτες root και περασα twrp για να κρατησω το εργοστασιακο backup..πολυ αναλυτικοι οι οδηγοι της αρχικης σελιδας αν και εκανα καποια βηματα λιγο διαφορετικα για να μου δουλεψουν εμενα..οποτε στο συστηνω ανεπιφυλακτα..

 

τωρα...ας κανω κι εγω κανα δυο ερωτησεις..υπαρχει καποια nougat χωρις κανενα bug για να κανω ως πρωτη δοκιμη??αν οχι τοτε καποια mm απροβληματιστη??οχι οτι η εργοστασιακη εχει θεματα..και μια χαρα φτωχη σε περισειες εφαρμογες ειναι αλλα το κακο συνηθειο του φλασαρισματος δε κοβεται ευκολα...ευχαριστω εκ των προτερων..

 

οσον αφορα το ρεστορ των κλειδιων ιντερνετ απο παλια σε νεα ρομ,κατι εχω κατα νου αλλα θα το δουλεψω το σαββατοκυριακο που θα εχω χρονο..

Edited by kidonakisg
Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι. Για να μην θεωρηθεί από τους SuperModerators off-topic & spam ρώτα εδώ>> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=398525

 

Σ' ευχαριστώ πολύ κ πάλι, ChrisBal.

Πάντως αφορά γενικότερα και τους κατόχους x829 το θέμα μου κ ίσως τους γλιτώσει από περιπέτειες σαν τη δική μου.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πρέπει να το δουν, ειδικά όσοι το έχουν πάρει από e-fox.. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7284890#post7284890 ΑΚΥΡΟ, ΤΩΡΑ ΕΙΔΑ ΠΩΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟ ΠΟΣΤΑΡΕ ΚΑΙ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΦΟΡΟΥΜ. Edited by filippos76

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

chrisball ερωτηση..κατεβασα απο εδω https://mega.nz/#!I8QVSK6Z!Aecgv3G1sAV7vzMJB5-Ar5mEN_dNy6Cg9MeJRTOASQw ολους τους dialers , ξεζιπαρα και φλασαρα τον google dialer με τη δικη σου twrp...επεσα σε booloop..ευτυχως ειχα κρατησει nandroid backup και δε μπηκα σε περιπετειες..ξερεις γιατι εγινε και αν ειναι διαφορετικη η διαδικασια για να εχουμε full screen dialer??
Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

chrisball ερωτηση..κατεβασα απο εδω https://mega.nz/#!I8QVSK6Z!Aecgv3G1sAV7vzMJB5-Ar5mEN_dNy6Cg9MeJRTOASQw ολους τους dialers , ξεζιπαρα και φλασαρα τον google dialer με τη δικη σου twrp...επεσα σε booloop..ευτυχως ειχα κρατησει nandroid backup και δε μπηκα σε περιπετειες..ξερεις γιατι εγινε και αν ειναι διαφορετικη η διαδικασια για να εχουμε full screen dialer??

 

Όλοι αυτοί είναι για tele_23. Μόνο εκεί είναι συμβατοί και ίσως και με 26 αν θυμάμαι καλά ο στοκ. ;)

Full screen από playstore έχει πολλά..

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως μπορω να εξαιρεσω καποια

εφαρμογη απο τον καθαρισμο, στον διαχειριστη Τηλεφωνου?

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως μπορω να εξαιρεσω καποια

εφαρμογη απο τον καθαρισμο, στον διαχειριστη Τηλεφωνου?

 

Διαχειριστής- διαχείριση εξοικονόμησης ενέργειας- Προστασία εφαρμογών. Ποιο απλά να τραβάς προς τα κάτω να μπαίνει λουκέτο στα recent apps. Και δικαιώματα να είναι σε αυτόματη έναρξη αν θες.. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...