Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν θες μεινε με αυτην που έχεις

Αν δεις οτι δ εν σε καλυπτει, δοκιμαζεις αλλη

 

Στάλθηκε από το COLORTAB 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν θες μεινε με αυτην που έχεις

Αν δεις οτι δ εν σε καλυπτει, δοκιμαζεις αλλη

 

Στάλθηκε από το COLORTAB 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστω, δε νομιζω πως εχω θεμα με τη stock. Μονο οτι στο πρεπει να πατησεις το κουμπι για να πας στις ρυθμισουλες και οτι δεν εχει κουμπι για ρυθμισεις εκει. Αλλα ρωταω απλως για αμα υπαρχει ρομ που να βοηθαει στη μπαταρια και στην επιδοση.

Link to comment
Share on other sites

https://postimg.org/image/w14quoezf/

ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

αυτό το υπέροχο widget για τον καιρό ποιο είναι?

Εδώ>> https://play.google.com/store/apps/details?id=com.accuweather.android

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

παιδια σημερα παρελαβα επιτελους το x820...επειδη ειναι η εκδοση με 6 ραμ και 64 εσωτερικη με το τετραπυρηνο snapdragon, ολοι οι οδηγοι της αρχικης σελιδας ισχυουν κανονικα σε αυτη την εκδοση??να αρχισω τα φλασαρισματα αβερτα?? :-)
Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Πως σας φαίνεται?

 

https://imgur.com/gallery/uxV61

Ρομ, χρήση, ώρες οθόνης παρακαλώ

 

Sent from my LeEco-LeTv Le Max 2 X829 6/128 using tapalk!

Link to comment
Share on other sites

23S_V93C3_CUOCO92 - fb, messenger, slack, chrome, κυρίως wifi και λίγο 3G - οι ώρες οθόνης φαίνονται στην 2η φώτο δεν την δείχνει? είναι 5 ώρες και 14 λεπτά με 27% υπόλοιπο.
Link to comment
Share on other sites

παιδια σημερα παρελαβα επιτελους το x820...επειδη ειναι η εκδοση με 6 ραμ και 64 εσωτερικη με το τετραπυρηνο snapdragon, ολοι οι οδηγοι της αρχικης σελιδας ισχυουν κανονικα σε αυτη την εκδοση??να αρχισω τα φλασαρισματα αβερτα?? :-)
99,99% όλες οι ρομ κάνουν για όλα τα μοντέλα, εδώ οι του CrisBal σίγουρα.. Διάβασμα καλό και οτι χρειαστεί εδώ είμαστε..

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

23S_V93C3_CUOCO92 - fb, messenger, slack, chrome, κυρίως wifi και λίγο 3G - οι ώρες οθόνης φαίνονται στην 2η φώτο δεν την δείχνει? είναι 5 ώρες και 14 λεπτά με 27% υπόλοιπο.

Έχεις δίκιο, δε την ειδα αρχικά.

Απο χδα την πηρες?

Ακτ κλπ χρησιμοποιείς?

 

Sent from my LeEco-LeTv Le Max 2 X829 6/128 using tapalk!

Link to comment
Share on other sites

Και πετυχαίνεις τόσο καλή διάρκεια χωρίς να κάνεις κάτι?????

Θα την δοκιμάσω!

 

Sent from my LeEco-LeTv Le Max 2 X829 6/128 using tapalk!

Link to comment
Share on other sites

99,99% όλες οι ρομ κάνουν για όλα τα μοντέλα, εδώ οι του CrisBal σίγουρα.. Διάβασμα καλό και οτι χρειαστεί εδώ είμαστε..

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

ωραια παιδια..απο σαββατοκυριακο αρχιζω αβερτα πειραγματα και θα επανελθω με εντυπωσεις..ευχαριστω εκ των προτερων..

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,μια βοηθεια.ενος φιλου μου το χ 829 που εχει χαλασε η καμερα του και θελει αλλη. Που μπορουμε να βρουμε;;; Επισης οταν μπαινω με δεδομενα να σερφαρο στο google δε μου ανοιγε τιποτα,λεει οτι δεν ειναι δυνατη η προσβαση. Και ο φορτιστης που ελεγξα δεν εχει προβλημα αλλα δεν δουλευει η ταχεια φορτιση.

 

Καποια απαντηση;;;

Le Max 2 Le X820 EUI 5.8.0195s
Link to comment
Share on other sites

Ναι από xda!Έχει μέσα η rom spectum αλλά δεν το άνοιξα ποτέ! akt δεν έβαλα ποτέ ή οτιδήποτε άλλο για την μπαταρία.
Είχες τις προηγούμενες εκδόσεις της 23s του cuocco η έβαλες την v93c3 κατευθείαν ?

 

Εγω πάντως με την v93a πάντως κάπου στις 4.30 ώρες βγάζω με Wi-Fi και 4G με το spectrum στο προφίλ battery που είναι το πιο οικονομικό για την μπαταρία

 

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Υπάρζουν καθόλου bugs στην AOSP Nougat του Cris?

Το ψήνω να φλασάρω το βράδυ.

 

Το ambient display στο tab κινήσεις δεν δουλεύει το αξιόπιστο προσωπο, θερμοκρασία μπαταρίας δεν έχει, cdla δεν έχει,οι 4 κάμερες μαυρο χαλί,ειδικα στην μια κανεις ζουμ και ζουμαρει απο αριστερά και όχι εκεί που θες.ο μάστορας που την έφτιαξε ισχυρίζεται οτι έχει fm radio.ακόμα το ψάχνω.sot κοντά στις 3 ώρες.αλλά φορτίζει 0-100 στα 45 λεπτα.εχει 3 apk γκαλερι για τον κανενα λογο,και ενα apk ισοσταθμιστη που παλι δεν κανει κατι..επίσης multiled δεν έχει.αυτά προς το παρόν..

Edited by Popplaros
Link to comment
Share on other sites

Με τον αντάπτορα USB C to 3.5mm μπορούμε να κάνουμε κλήσεις με Handsfree με μικρόφωνο ή πρέπει να κολλάω το στόμα μου στο τηλέφωνο σαν μερικούς που βλέπω;
Link to comment
Share on other sites

Το ambient display στο tab κινήσεις δεν δουλεύει το αξιόπιστο προσωπο, θερμοκρασία μπαταρίας δεν έχει, cdla δεν έχει,οι 4 κάμερες μαυρο χαλί,ειδικα στην μια κανεις ζουμ και ζουμαρει απο αριστερά και όχι εκεί που θες.ο μάστορας που την έφτιαξε ισχυρίζεται οτι έχει fm radio.ακόμα το ψάχνω.sot κοντά στις 3 ώρες.αλλά φορτίζει 0-100 στα 45 λεπτα.εχει 3 apk γκαλερι για τον κανενα λογο,και ενα apk ισοσταθμιστη που παλι δεν κανει κατι..επίσης multiled δεν έχει.αυτά προς το παρόν..
Καλά δεν σε υποχρέωσε κανείς με το πιστόλι να την βάλεις με το ζόρι.

Με το μεράκι του ερασιτεχνικά την έφτιαξε ο ''μάστορας'' και προς τιμήν του την μοιράζεται αφιλοκερδώς με όποιον την θέλει .

Εσύ πλήρωσες πολλά για να την βάλεις ?

Διότι από τον τρόπο που γράφεις σα να έσκασες κανένα 1000 € και έχεις απαίτηση να δουλεύουν όλα ρολόι .

Όσο για το ραδιόφωνο ακόμα και εγώ που δεν έχω ασχοληθεί τόσο με τις rom ξέρω ότι έχει ειπωθεί πολλές φορές ότι θα έχει η επίσημη EUI lollipop όταν βγει από την μαμά εταιρία και κανείς δεν ισχυρίστηκε ότι θα έχουν οι ported android 7 roms

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Edited by kritikos4
Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν σε υποχρέωσε κανείς με το πιστόλι να την βάλεις με το ζόρι.

Με το μεράκι του ερασιτεχνικά την έφτιαξε ο ''μάστορας'' και προς τιμήν του την μοιράζεται αφιλοκερδώς με όποιον την θέλει .

Εσύ πλήρωσες πολλά για να την βάλεις ?

Διότι από τον τρόπο που γράφεις σα να έσκασες κανένα 1000 € και έχεις απαίτηση να δουλεύουν όλα ρολόι .

Όσο για το ραδιόφωνο ακόμα και εγώ που δεν έχω ασχοληθεί τόσο με τις rom ξέρω ότι έχει ειπωθεί πολλές φορές ότι θα έχει η επίσημη EUI lollipop όταν βγει από την μαμά εταιρία και κανείς δεν ισχυρίστηκε ότι θα έχουν οι ported android 7 roms

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

 

Σωστότατος αδερφέ, αλλά μάλλον μπέρδεψες τα λόγια σου στο EUI lollipop, έχουμε ήδη περάσει το lollipop, είμαστε στο marshmallow και πάμε για official eUI nougat, το οποίο θα έχει Radio FM.

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

Σωστότατος αδερφέ, αλλά μάλλον μπέρδεψες τα λόγια σου στο EUI lollipop, έχουμε ήδη περάσει το lollipop, είμαστε στο marshmallow και πάμε για official eUI nougat, το οποίο θα έχει Radio FM.

 

Αν σκρολαρετε και οι δυο σας πιο πανω και διαβάσετε πριν μιλήσετε θα δείτε οτι έχω πρόβλημα με τις rom και δυστυχώς η ευτυχώς είναι η μονη που δεν μου δημιουργει reboot κ.τ.λ κ.τ.λ.επισης την αποψη μου παραθετω σε bugs που ζητηθηκε και μαλιστα κυνικα γιατι οντως ειναι πιο χαλια και απο kit kat.αλλά είπαμε στο forum αυτό απανταμε όταν ειναι να παρεξηγηθουμε η για κάμερες και sot...μάλλον τελειωσε το καλοκαίρι και επιστρεψαμε στο forum...

Edited by Popplaros
Link to comment
Share on other sites

Ναι από xda!Έχει μέσα η rom spectum αλλά δεν το άνοιξα ποτέ! akt δεν έβαλα ποτέ ή οτιδήποτε άλλο για την μπαταρία.

 

Μια χαρά είναι η ρομ. Έχει τις ρυθμίσεις τις δικές μου με άλλο χρώμα φόντου και αλλαγή ονομάτων. Επίσης έχει πάρει όλα τα Ελληνικά από μένα και τις Spectrum ρυθμίσεις όπως έχω και στην v5 & v6. Προσέξτε μόνο γιατί χτυπάνε τα Ελληνικά στο φορητό σημείο WiFi και δεν ανοίγει. Κατά τα άλλα την ίδια ρομ με την v5 θα δείτε με ποιο παλιό κερνελ και security patches. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αν σκρολαρετε και οι δυο σας πιο πανω και διαβάσετε πριν μιλήσετε θα δείτε οτι έχω πρόβλημα με τις rom και δυστυχώς η ευτυχώς είναι η μονη που δεν μου δημιουργει reboot κ.τ.λ κ.τ.λ.επισης την αποψη μου παραθετω σε bugs που ζητηθηκε και μαλιστα κυνικα γιατι οντως ειναι πιο χαλια και απο kit kat.αλλά είπαμε στο forum αυτό απανταμε όταν ειναι να παρεξηγηθουμε η για κάμερες και sot...μάλλον τελειωσε το καλοκαίρι και επιστρεψαμε στο forum...

 

Καλημέρα. :) Κατ αρχήν ας ηρεμήσουμε όλοι γιατί το καλοκαίρι κρατάει ακόμη..

Η ρομ που έγραψες ένα review παραπάνω είναι ίσως από τις καλύτερες Nougat που υπάρχει αυτή τη στιγμή μετά την RR βέβαια. Οι κάμερες που αναφέρεις είναι δοκιμαστικές και τις έχω μέσα στην ρομ μαζί με τις γκαλερί από OP3 ZUK. Όποιος δεν τις θέλει τις βγάζει. Οι μαμά κάμερες είμαι η Google & Snap. Oλες οι Ν έχουν θέμα με τις κάμερες και τουλάχιστον σε αυτή δουλεύουν και τα 4Κ & ΗD και τα 16:9 format. CDLA παίζουν (xda απόψεις) και η ενεργοποίηση είναι στις πρόσθετες ρυθμίσεις by default. Γρήγορη φόρτιση υπάρχει και με καλή απόδοση φορτισης - χρόνου. Τέλος να θυμίσω ότι στο ποστ της ρομ αναφέρεται καθαρά ότι είναι τεστ ρομ και απευθύνεται σε όσους τους αρέσουν οι δοκιμές. Να είσαι καλά και καλό υπόλοιπο καλοκαιριού να έχουμε.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καποια απαντηση;;;

Ειναι σίγουρα θέμα κάμερας? Μήπως είναι λογισμικό? Δοκιμάστε άλλο πριν την αγορά.. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. :) Κατ αρχήν ας ηρεμήσουμε όλοι γιατί το καλοκαίρι κρατάει ακόμη..

Η ρομ που έγραψες ένα review παραπάνω είναι ίσως από τις καλύτερες Nougat που υπάρχει αυτή τη στιγμή μετά την RR βέβαια. Οι κάμερες που αναφέρεις είναι δοκιμαστικές και τις έχω μέσα στην ρομ μαζί με τις γκαλερί από OP3 ZUK. Όποιος δεν τις θέλει τις βγάζει. Οι μαμά κάμερες είμαι η Google & Snap. Oλες οι Ν έχουν θέμα με τις κάμερες και τουλάχιστον σε αυτή δουλεύουν και τα 4Κ & ΗD και τα 16:9 format. CDLA παίζουν (xda απόψεις) και η ενεργοποίηση είναι στις πρόσθετες ρυθμίσεις by default. Γρήγορη φόρτιση υπάρχει και με καλή απόδοση φορτισης - χρόνου. Τέλος να θυμίσω ότι στο ποστ της ρομ αναφέρεται καθαρά ότι είναι τεστ ρομ και απευθύνεται σε όσους τους αρέσουν οι δοκιμές. Να είσαι καλά και καλό υπόλοιπο καλοκαιριού να έχουμε.

Ακριβως αυτο λέω.επειδή η rom είναι σε test mode έχει πόλλα bug και μέχρι να γίνει καλύτερη απο kit kat την αφήνουμε..αν εχεις βρει που είναι τo tab με το cdla μπορείς να το ανεβασεις με κάποια foto?η εγώ είμαι στραβος..

Edited by Popplaros
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...