Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε μου, στις 26s debloated (και tele νομίζω), δεν τρέχει απολύτως τίποτα κινέζικο ούτε στο background ούτε κάνα εμφανές app, δεν έχει ίχνος bloatware.... >>>>>>>>>>Τέλος το όλο αυτό πρόβλημα με την RAM είναι στο κεφάλι σας και μόνο γιατί θέλετε αυτό που πληρώσατε: λοιπόν σας ενημερώνω, πως αυτό πήρατε, και μάλιστα καλύτερο από ότι θα 'πρεπε να ήταν το κινητό, και σε άποψη design και χαρακτηριστικών στα μόλις 175Ε. :)

Καλημέρα. Μπορώ να πω ότι με κάλυψες απόλυτα και είναι έτσι ακριβώς! Το έχω ξαναπεί. Υπάρχουν πολλές ρομ εκεί έξω και ο καθένας μας ( μιας και είμαστε όλοι μεγάλα παιδιά) μπορεί να δοκιμάσει ότι θέλει και να μείνει με ότι θέλει. Κανένας δεν υποχρεώνει κανέναν να μείνει με μια ρομ είτε είναι stock Official είτε καθαρισμένες και με Ελληνικά. Όσο αφορά το θέμα με την Ram & temperature με την tele_26 & stock 26s είναι θέμα Kernel & software. Η 26s βγήκε σε 3 εκδόσεις λοιπόν 2 με κερνελ Απριλίου και την 3η με Μαΐου . Η debloated είναι βασισμένη στην 2η έκδοση με Kernel Απριλίου που είναι και η καλύτερη πιστεύω ενώ στην 3η έκδοση με Kernel & software Μαΐου κάτι στο Kernel tree δεν έχει κάτσει σωστά στις ρυθμίσεις και έχει αυτά τα θέματα καθώς και το πρόβλημα με τα Gapps που υπάρχει σε όλες τις εκδόσεις της 26s σε όλα τα μοντέλα το οποίο δυστυχώς ακόμα δεν υπάρχει λύση. Επίσης όσο αφορά το AntuTu το οποίο είναι τελείως fake και υποκειμενικό και σε EUI έχω δει με κατάλληλες ρυθμίσεις μέχρι και 155.000 κόβοντας τις κατάλληλες υπηρεσίες.

Συμπέρασμα: Το κινητό είναι το απόλυτο vfm για σχέση τιμής hardware και από ρομ πιστεύω ότι πλέον υπάρχουν πολλές περισσότερες από οποιοδήποτε άλλο κινητό που κυκλοφορεί γιατί πολύ απλά ο SD820 είναι μακράν ο ποιο πολυδουλεμένος επεξεργαστής από πολλές εταιρείες. Τώρα όσο αφορά επίσημες και ανεπίσημες LOS, RR, Mokee ή όποια άλλη Nougat project rom υπάρχει εκεί έξω. Όλες είναι σε καλό δρόμο με συνεχή ανάπτυξη αλλά για μένα δεν πιστέυω ότι κάποιος που θέλει μία καθημερινή σταθερή ρομ για το τηλέφωνο σε καθημερινή χρήση θα μπορούσε να έχει ρομ που δεν έχει τα βασικά. Κάμερα με crashes, video με crashes, ακουστικά που δεν δουλεύουν, IR που δεν δουλεύει, μπαταρία σχετικά με μικρό sot, Screen cast & mirroring που δεν δουλεύει και αποσυνδέσεις όταν έχεις wifi & BT μαζί και αρκετά άλλα μικρό bugs δεν νομίζω ότι μπορεί να γίνει προς το παρόν η καθημερινή ρομ για κάποιον που θέλει το τηλέφωνο για καθημερινή χρήση. Τέλος να πούμε ω ότι δεν Με ενδιαφέρει καθόλου αν λέει Nougat or MM αρκεί να δουλεύουν όλα σωστά και αφού έχω και τα τελευταία security patches άρα είμαι οκ. Ελπίζω και πιστεύω βέβαια όλα αυτά μετά την έκδοση της Nougat από EUI να λυθούν και να έχουμε πολλαπλές επιλογές για καθημερινές σταθερές ρομ χωρίς ουσιαστικά προβλήματα. ;)

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

@Relin έχεις κάνει κάποιες συγκεκριμένες ρυθμίσεις???

 

Είναι μεγάλη η διαφορά, μήπως δεν έχω σεταρει κάτι σωστά???

Le Max 2 X829 4/64

Le Max 2 Pro X820 6/64

Link to comment
Share on other sites

@Relin έχεις κάνει κάποιες συγκεκριμένες ρυθμίσεις???

Είναι μεγάλη η διαφορά, μήπως δεν έχω σεταρει κάτι σωστά???

Πώς κάνουμε AntuTu Test. Φλασάρουμε τη ρομ με καθαρή εγκατάσταση. Ξεκινάει το κινητό στο σύστημα και βάζουμε ΜΌΝΟ τα δύο AntuTu apk's. Σβήνουμε κινητό. Φορτίζουμε 100% αφήνουμε να κρυώσει μισή ώρα ανοίγουμε και κάνουμε τεστ χωρίς άλλες εφαρμογές επάνω. Μην ξεχνάτε όλες οι AOSP ρομ έχουν επάνω 5 εφαρμογές όλες κι όλες ενώ οι pre-rooted EUI ή και οι τροποποιημενες έχουν τουλάχιστον 100 +. Επίσης στις EUI τα γραφικά είναι στο 1 από μαμά ενώ στις LOS, RR, Mokee κλπ στο 0,25. Συμπέρασμα! Αν βάλεις κλείσιμο διεργασιών παρασκηνίου όπως στις AOSP και γραφικά 0,25 και κόψεις όλες τις εφαρμογές που τρέχουν αφήνοντας αυτές που τρέχουν και στις AOSP όχι 150.000 θα δεις αλλά 155! ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Βλέπω σήμερα στο geekbuying το Χ820 με 6g 64g ουτε 200€ .Ειναι ετσι; η παιζει κατι αλλο;Να το χτυπησω; εχετε εμπειριες απο το μαγαζι;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Βλέπω σήμερα στο geekbuying το Χ820 με 6g 64g ουτε 200€ .Ειναι ετσι; η παιζει κατι αλλο;Να το χτυπησω; εχετε εμπειριες απο το μαγαζι;

 

Ετσι είναι και από DE warehouse έχει στα 217 χωρίς φόβο τελωνείου με παράδοση σε 5 μέρες. Τώρα τι έκδοση είναι ρώτα καλύτερα.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Πώς κάνουμε AntuTu Test. Φλασάρουμε τη ρομ με καθαρή εγκατάσταση. Ξεκινάει το κινητό στο σύστημα και βάζουμε ΜΌΝΟ τα δύο AntuTu apk's. Σβήνουμε κινητό. Φορτίζουμε 100% αφήνουμε να κρυώσει μισή ώρα ανοίγουμε και κάνουμε τεστ χωρίς άλλες εφαρμογές επάνω. Μην ξεχνάτε όλες οι AOSP ρομ έχουν επάνω 5 εφαρμογές όλες κι όλες ενώ οι pre-rooted EUI ή και οι τροποποιημενες έχουν τουλάχιστον 100 +. Επίσης στις EUI τα γραφικά είναι στο 1 από μαμά ενώ στις LOS, RR, Mokee κλπ στο 0,25. Συμπέρασμα! Αν βάλεις κλείσιμο διεργασιών παρασκηνίου όπως στις AOSP και γραφικά 0,25 και κόψεις όλες τις εφαρμογές που τρέχουν αφήνοντας αυτές που τρέχουν και στις AOSP όχι 150.000 θα δεις αλλά 155! ;)

Ως ένα σημείο έτσι το εκανα.

Κρύο κινητό αλλά επάνω φυσικά έχω άλλες εφαρμογές,την μάνα μου και τον πάτερα μου που λένε από εφαρμογές lol

Γύρω στα δέκα παιχνίδια

Εφαρμογή PayPal,eBay,textra,winbank,wish,

YouTube,Facebook, messenger,could z,Google drive,what's up, speed test, bubble level,Viber,play store,vu cinema pro,movie theater,vu 360,Google translate, puffin browser,Droid info ,pop corn time,cosmote tv ,du recorder,ddo puzzle solver,my q,liquid sky,Google play games,aq3d,heroes of the skyrealm,takes from the borderlands,dungeon Hunter 5,mordheim,celtics heroes 3d,skies of fury,πολλές ακόμη που κουράστηκα να γράψω και τις κινεζιες ίσες δεν γίνονταν disable

Δηλαδή αν δεν τα είχα πόσο θα πήγαινε;

Δεν νομίζω να παίζει ρόλο αν της έχεις φτάνει να μη τρέχουν εκείνη την στιγμή:)

Τις έχω δεν τις έχω εγώ πιστεύω ότι είμαι εκεί στις 146.000 πάνω κάτω

Edited by Relin
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ακούω μερικούς να κράζουν τη συσκευή και απορώ πραγματικά. Εγώ πιστεύω πως είναι τα πιο τίμια 194 ευρώ που έχω δώσει ποτέ. Με tele23 πετάει και το s6 edge plus που είχα είχε φάει συρτάρι μέχρι που το πούλησα. Βέβαια δεν έχω κανένα από τα γνωστά θέματα με fingerprint και τα λοιπά.

 

Le X829 4/64 tele23s

Link to comment
Share on other sites

Ετσι είναι και από DE warehouse έχει στα 217 χωρίς φόβο τελωνείου με παράδοση σε 5 μέρες. Τώρα τι έκδοση είναι ρώτα καλύτερα.

 

Ευχαριστω.Ετσι στα γρηγορα ποια η διαφορά του 820 απο το 822?με ενδιαφερει η μπαντα 800mhz

Link to comment
Share on other sites

Ως ένα σημείο έτσι το εκανα.

Κρύο κινητό αλλά επάνω φυσικά έχω άλλες εφαρμογές,την μάνα μου και τον πάτερα μου που λένε από εφαρμογές >>>>>>Δεν νομίζω να παίζει ρόλο αν της έχεις φτάνει να μη τρέχουν εκείνη την στιγμή:)

Τις έχω δεν τις έχω εγώ πιστεύω ότι είμαι εκεί στις 146.000 πάνω κάτω

Ποια ρομ έχεις επάνω τώρα? Μπα δεν νομίζω.. Με όλες αυτές κανένα 145 μαξ να δεις γιατί μπορεί να λες ότι δεν τρέχουν αλλά στο παρασκηνιο οι διεργασίες υπάρχουν. Πήγαινε στην καρτέλα αποθηκευμένες για χρήση να το δεις.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ακούω μερικούς να κράζουν τη συσκευή και απορώ πραγματικά. Εγώ πιστεύω πως είναι τα πιο τίμια 194 ευρώ που έχω δώσει ποτέ. Με tele23 πετάει και το s6 edge plus που είχα είχε φάει συρτάρι μέχρι που το πούλησα. Βέβαια δεν έχω κανένα από τα γνωστά θέματα με fingerprint και τα λοιπά.

 

Le X829 4/64 tele23s

 

Το τηλεφωνακι είναι απίστευτο

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.Ετσι στα γρηγορα ποια η διαφορά του 820 απο το 822?με ενδιαφερει η μπαντα 800mhz

Σε αυτά μόνο η οθόνη. Και τα δύο έχουν 800αρα. Που βρήκες όμως το 822?

EDIT Ναι το είδα αλλά δες εδώ το Grey 820 6/64 με κουπόνι βάλε KIMOVIL http://m.geekbuying.com/item/EU-Version-LeTV-LeEco-Le-Max-2-Pro-X820-6GB-64GB-Smartphone---Gray-380485.html

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ποια ρομ έχεις επάνω τώρα? Μπα δεν νομίζω.. Με όλες αυτές κανένα 145 μαξ να δεις γιατί μπορεί να λες ότι δεν τρέχουν αλλά στο παρασκηνιο οι διεργασίες υπάρχουν. Πήγαινε στην καρτέλα αποθηκευμένες για χρήση να το δεις.

 

Μα δεν είπα κάτι άλλο φίλε μου :)

146 είπα παίζω πάνω κάτω ένα χιλιάρικο από τα 146 που είπα:) άντε να δω 147 άντε να δω και 145

Την official 20s έχω

Αλλά το παιδί έχει όντως θέμα με 125.000 που λέει, εκτός αν βέβαια δεν το έκανε με κρύο κινητό ή αν δεν πάτησε τερματισμό όλων των εφαρμογών πρώτα, γιατί αν μπήκε και είχε 1,7 ελεύθερη μνήμη ε πόσο να του δώσει πια

Απλά λέω ότι δεν νομίζω να παίζει ρόλο το πόσες εφαρμογές έχεις,σου είπα πόσες έχω, γενικά το τηλέφωνο εκεί είναι δεν νομίζω να πήγαινε παραπάνω με την ρομ που έχω,και αλίμονο για να κάνουμε benchnark να έπρεπε κάθε φορά να κάνουμε φορμάτ:) το θέμα είναι σε νορμάλ συνθήκες

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτά μόνο η οθόνη. Και τα δύο έχουν 800αρα. Που βρήκες όμως το 822?

 

Εδω:http://m.geekbuying.com/item/LeTV-LeEco-Le-Max-2-X820-5-7inch-2K-Screen-Android-6-0-OS-4GB-32GB-4G-LTE-Smartphone-64-Bit-Qualcomm-Snapdragon-820-Quad-Core-21MP-Touch-ID-Type-C-Fast-Charge---Gold-366004.html

Τι εννοεις εχουν διαφορα στην οθονη;κατασκευαστης;συγνωμη που σε πρηζω αλλα αφου σε βρηκα ευκαιρο λυσε μου μερικες αποριες για να καταληξω

Link to comment
Share on other sites

Εδω:http://m.geekbuying.com/item/LeTV-LeEco-Le-Max-2-X820-5-7inch-2K-Screen-Android-6-0-OS-4GB-32GB-4G-LTE-Smartphone-64-Bit-Qualcomm-Snapdragon-820-Quad-Core-21MP-Touch-ID-Type-C-Fast-Charge---Gold-366004.html

Τι εννοεις εχουν διαφορα στην οθονη;κατασκευαστης;συγνωμη που σε πρηζω αλλα αφου σε βρηκα ευκαιρο λυσε μου μερικες αποριες για να καταληξω

 

Κοίτα στην αρχική σελίδα.. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Απλά λέω ότι δεν νομίζω να παίζει ρόλο το πόσες εφαρμογές έχεις,σου είπα πόσες έχω, γενικά το τηλέφωνο εκεί είναι δεν νομίζω να πήγαινε παραπάνω με την ρομ που έχω,και αλίμονο για να κάνουμε benchnark να έπρεπε κάθε φορά να κάνουμε φορμάτ:) το θέμα είναι σε νορμάλ συνθήκες

Κι όμως παίζει τον σημαντικότερο ρόλο αν και κατά την άποψή μου είναι άνευ σημασίας το AntuTu. Σημασία έχει να έχεις ρομ χωρίς lag και προβλήματα χρήσης. Κανείς δεν λέει να κάνεις φορματ για δεις τι πιάνει. Απλά εξηγώ στα παιδιά πως βγαίνει το 150.000 που βγάζουν οι AOSP και πως γίνεται. Ειλικρινά δεν με ενδιαφέρουν καθόλου τα αποτελέσματα γιατί έχω κάνει με όλες στο παρελθόν RR, MOKEE, LOS κλπ καπάκια και έχω μέχρι και 47.000 δει.... :lol::p

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα στην αρχική σελίδα.. ;)

 

O.K τωρα το ειδα ευχαριστω λεω να το παρω πιστευω να αξιζει τα λεφτα του γιατι ειναι αρκετα

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα τελικά και την 26s Debloated...δυστυχώς ούτε και με αυτήν διορθώθηκε η λειτουργία του δαχτυλικού αποτυπώματος...

...είχα ελπίδες μετά από κάποιες πρόσφατες αναφορές....

 

Επίσης παρατήρησα το εξής περίεργο.

1) Αν επιλέξω "Drawer Mode",

- δεν μπορώ να μετακινήσω τα κουμπιά για τη πρόσβαση στη λίστα εφαρμογών από την αρχική οθόνη, καθώς και της κάμερας

- εμφανίζεται μόνο μια εφαρμογή κάμερας

 

Επίσης δεν φαίνεται να υπάρχει επιλογή για προβολή όλων των εφαρμογών μαζί κι όχι σε κάθετη λίστα, αλλά αυτό μάλλον δεν είναι πρόβλημα.

 

2) Μόλις αλλάξω τον τρόπο προβολής της αρχικής οθόνης σε "Basic Mode",

- και πάλι δεν μετακινείται το κουμπί για την κάμερα

- τώρα εμφανίζεται η δεύτερη εφαρμογή κάμερας

 

3) Στο IR, που χρησιμοποιώ για το κλιματιστικό, μου εμφανίζει τη θερμοκρασία σε Fahrenheit χωρίς επιλογή αλλαγής σε Κελσίου, νομίζω στην 16s εργοστασιακή έδειχνε κατευθείαν Κελσίου.

...επέλεξα τοποθεσία "Ευρώπη" στην αρχική ρύθμιση του κινητού.

 

Αξίζει να δοκιμάσω την ελαφρώς πειραγμένη 19s του Crisbal εδώ; Ενσωματώνει κάποια αξιόλογη διαφορά έναντι της 16s;

Link to comment
Share on other sites

Πώς κάνουμε AntuTu Test. Φλασάρουμε τη ρομ με καθαρή εγκατάσταση. Ξεκινάει το κινητό στο σύστημα και βάζουμε ΜΌΝΟ τα δύο AntuTu apk's. Σβήνουμε κινητό. Φορτίζουμε 100% αφήνουμε να κρυώσει μισή ώρα ανοίγουμε και κάνουμε τεστ χωρίς άλλες εφαρμογές επάνω. Μην ξεχνάτε όλες οι AOSP ρομ έχουν επάνω 5 εφαρμογές όλες κι όλες ενώ οι pre-rooted EUI ή και οι τροποποιημενες έχουν τουλάχιστον 100 +. Επίσης στις EUI τα γραφικά είναι στο 1 από μαμά ενώ στις LOS, RR, Mokee κλπ στο 0,25. Συμπέρασμα! Αν βάλεις κλείσιμο διεργασιών παρασκηνίου όπως στις AOSP και γραφικά 0,25 και κόψεις όλες τις εφαρμογές που τρέχουν αφήνοντας αυτές που τρέχουν και στις AOSP όχι 150.000 θα δεις αλλά 155! ;)

 

Αν μπει κ στην κατάψυξη φτανει στα 160.000+ :p ( κ μιλάω σοβαρά χαχαχαχα)

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα τελικά και την 26s Debloated...δυστυχώς ούτε και με αυτήν διορθώθηκε η λειτουργία του δαχτυλικού αποτυπώματος...

...είχα ελπίδες μετά από κάποιες πρόσφατες αναφορές....

 

Επίσης παρατήρησα το εξής περίεργο.

1) Αν επιλέξω "Drawer Mode",

1 - δεν μπορώ να μετακινήσω τα κουμπιά για τη πρόσβαση στη λίστα εφαρμογών από την αρχική οθόνη, καθώς και της κάμερας

1b- εμφανίζεται μόνο μια εφαρμογή κάμερας

 

1bα Επίσης δεν φαίνεται να υπάρχει επιλογή για προβολή όλων των εφαρμογών μαζί κι όχι σε κάθετη λίστα, αλλά αυτό μάλλον δεν είναι πρόβλημα.

 

2) Μόλις αλλάξω τον τρόπο προβολής της αρχικής οθόνης σε "Basic Mode",

- και πάλι δεν μετακινείται το κουμπί για την κάμερα

-2β τώρα εμφανίζεται η δεύτερη εφαρμογή κάμερας

 

3) Στο IR, που χρησιμοποιώ για το κλιματιστικό, μου εμφανίζει τη θερμοκρασία σε Fahrenheit χωρίς επιλογή αλλαγής σε Κελσίου, νομίζω στην 16s εργοστασιακή έδειχνε κατευθείαν Κελσίου.

...επέλεξα τοποθεσία "Ευρώπη" στην αρχική ρύθμιση του κινητού.

 

Αξίζει να δοκιμάσω την ελαφρώς πειραγμένη 19s του Crisbal εδώ; Ενσωματώνει κάποια αξιόλογη διαφορά έναντι της 16s;

 

Όλα όσα ανέφερες είναι ακριβώς όπως δουλεύουν από μαμά...:lol::p

0. Έκανες Φούλ wipe? Firmware update?

1. Ετσι είναι ο μαμά drawer launcher..1bα Γίνεται ρυθμίσεις τύπος κεντρικής..και 1b μια κάμερα έχει .

2. Είναι σταθερό στην καμερα εκτός κι αν θες το κινέζικο Live . ;) 2β Αφού επέλεξες προβολή όλων....:wacko:

3. Ανάλογα το μοντέλο .

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ανέβηκε και όποιος θέλει μαμά Ρομ με Ελληνικά κλπ δοκιμάζει.;)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7216854#post7216854

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Όλα όσα ανέφερες είναι ακριβώς όπως δουλεύουν από μαμά...:lol::p

0. Έκανες Φούλ wipe? Firmware update?

1. Ετσι είναι ο μαμά drawer launcher..1bα Γίνεται ρυθμίσεις τύπος κεντρικής..και 1b μια κάμερα έχει .

2. Είναι σταθερό στην καμερα εκτός κι αν θες το κινέζικο Live . ;) 2β Αφού επέλεξες προβολή όλων....:wacko:

3. Ανάλογα το μοντέλο .

Χαίρομαι που όλα σου δουλεύουν τέλεια και απλά θέλει ρυθμίσεις και παραμετροποίηση ο stock launcher

 

Ποιά όλα;

- δεν μου εμφανίζονται δύο εφαρμογές κάμερας σε καμία επίσημη εργοστασιακή

- νομίζω ότι στην εφαρμογή IR στην 16s μου εμφάνιζε τη στοχευμένη θερμοκρασία σε βαθμούς Κελσίου όχι Φαρενάϊτ.

 

0. Ναι έκανα πλήρες wipe, πέρασα και το firmware upgrade, δυστυχώς δεν λειτουργεί το δαχτυλικό.

1 στον εργοστασιακό launcher μπορώ να μετακινήσω εφαρμογές στο drawer, στην 26s όχι.

1α. μου εμφανίζονται δύο κάμερες όταν επιλέξω Basic Mode

1β, Δεν επέλεξα πουθενά "προβολή όλων", εγώ θέλω να μην μου εμφανίζονται οι εφαρμογές σε στήλες, αλλά σε σειρά (αριστερά προς τα δεξιά σε κάθε σειρά, αντί για διαφορετική σειρά για κάθε γράμμα)

2. Τί εννοείς "είναι σταθερό στην κάμερα"; Γιατί να μην μπορώ να μετακινήσω τα κουμπιά όπως θέλω;

2.β επαναλαμβάνω, αν επιλέξω Basic Mode, στην κάτω σειρά της αρχικής οθόνης βλέπω δύο διαφορετικά εικονίδια για τη κάμερα...το ένα μετακινείται, το άλλο όχι.

 

3. υπάρχει τρόπος να ρυθμίσουμε αν θα εμφανίζονται βαθμοί Κελσίου έναντι Φαρενάιτ; Επέλεγα επιλογή Ευρώπη, οπότε λογικά - αν τα δύο συνδέονται - θα έπρεπε να μου δείχνει Κελσίου.

 

Νομίζω πως μπέρδεψες λίγο την αρίθμηση στην απάντησή σου, απάντησα με βάση τη διάκριση στο αρχικό μου μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Θα σας γυρισω λιγο πισω..

Εβαλα την tele 23 ολα καλα απλα θελω να σταματησει να αναβει ο φακος στις κλλησεις και τα μνμ.

 

Ειχα διαβασει εδω στο παρελθον πως γινεται αλλα τωρα δεν το βρισκω.. Καποιος που να θυμαται?

Link to comment
Share on other sites

Ποιά όλα;

- δεν μου εμφανίζονται δύο εφαρμογές κάμερας σε καμία επίσημη εργοστασιακή

- νομίζω ότι στην εφαρμογή IR στην 16s μου εμφάνιζε τη στοχευμένη θερμοκρασία σε βαθμούς Κελσίου όχι Φαρεν>>>>>

3β Νομίζω πως μπέρδεψες λίγο την αρίθμηση στην απάντησή σου, απάντησα με βάση τη διάκριση στο αρχικό μου μήνυμα.

 

1 -2 Έτσι ακριβώς είναι στον τελευταίο μαμά 26s drawer launcher όπως τά είπες. Εντάξει με αυτό λοιπόν . Τώρα ξέρεις πως δουλεύει και τι να ρυθμίσεις αν σου αρέσει τον κρατάς ή πας σε Nova κλπ.

3. Καμία σχέση region Με το νέο remote control. Απλά έχει άλλο interface Με όλες τίς συσκευές σέ λίστα.

3β Ναι απαντάω σε 7 site μαζί...:lol:

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Θα σας γυρισω λιγο πισω..

Εβαλα την tele 23 ολα καλα απλα θελω να σταματησει να αναβει ο φακος στις κλλησεις και τα μνμ.

 

Ειχα διαβασει εδω στο παρελθον πως γινεται αλλα τωρα δεν το βρισκω.. Καποιος που να θυμαται?

 

Πήγαινε στις έξτρα ρυθμίσεις και θα βρεις μέσα που λέει φλας κλήσεων και καντα untick όλα.;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αν μπει κ στην κατάψυξη φτανει στα 160.000+ :p ( κ μιλάω σοβαρά χαχαχαχα)

 

Ναι βρε το ξέρω . Όσο πιο κρύο τόσο καλύτερο σκορ.:lol::p

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...