Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Chris με τα firmware επειδή έχω cosmote και wind ποιο να βαλω? Έχω data και στα δύο.

 

Στάλθηκε από το unknown μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν δεν έχεις πρόβλημα και δουλεύει κανονικά δεν χρειάζεται. Τα Firmware είναι προαιρετικά να μπουν συνήθως αν πιστεύουμε ότι δεν έχουμε καλό σήμα. Παρόλα αυτά αν θες βάλε τα τελευταία της 23s.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις πρόβλημα και δουλεύει κανονικά δεν χρειάζεται. Τα Firmware είναι προαιρετικά να μπουν συνήθως αν πιστεύουμε ότι δεν έχουμε καλό σήμα. Παρόλα αυτά αν θες βάλε τα τελευταία της 23s.

Το 23s firmware update zip είναι;

 

Στάλθηκε από το unknown μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα καμία Leeco rom δεν έχει. Σε λίγο καιρό μόνο η δικιά μας! ;)

Κρις, θα το βαλεις και στην google rom?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://m.aliexpress.com/s/item/32801637138.html?trace=storeDetail2msiteDetail&aff_platform=data-feeds&cpt=1490879396597&sk=JYJQJYByj&aff_trace_key=7c12c759153a4cff9e6e2409d93be936-1490879396597-00503-JYJQJYByj

Τί ξέρουμε για αυτό το site?Αν έχει πάρει κάποιος από αυτό!Συμβουλές για να γίνει πιο σωστά η παραγγελία?Και πιό εύκολα...Σκέφτομαι να παραγγείλω αυτό το κινητό...

Link to comment
Share on other sites

https://m.aliexpress.com/s/item/32801637138.html?trace=storeDetail2msiteDetail&aff_platform=data-feeds&cpt=1490879396597&sk=JYJQJYByj&aff_trace_key=7c12c759153a4cff9e6e2409d93be936-1490879396597-00503-JYJQJYByj

Τί ξέρουμε για αυτό το site?Αν έχει πάρει κάποιος από αυτό!Συμβουλές για να γίνει πιο σωστά η παραγγελία?Και πιό εύκολα...Σκέφτομαι να παραγγείλω αυτό το κινητό...

 

97% θετικό στις γενικές πωλήσεις, 5 μόνο πωλήσεις της συγκεκριμένης συσκευής και preorder με αποστολή 10-4........

Πολλά τα αρνητικά κατά την γνώμη μου

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα καμία Leeco rom δεν έχει. Σε λίγο καιρό μόνο η δικιά μας! ;)

 

Στην δική σου 11ς για το χ800 είχε ... εκτός και αν εννοείς για το λε μαξ χ 820...

Sammy S9+
Link to comment
Share on other sites

Από αλι έχω ψωνίσει πολλά πράγματα αλλά κυρίως θήκες ανταλλακτικά και γενικά μικροπραγματα, με την κατάσταση που επικρατεί αυτήν την περίοδο δεν θα ρίσκαρα αγορά από Κίνα μόνο από ευρωπαϊκή αποθήκη.

 

Xiaomi redmi pro, miui 8

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα, μια απο τα ίδια και γω. Παρέλαβα στις 24 Μαρτίου απο banggood και είχε flickering το κινητό. Επικοινώνησα με το κατάστημα και μου είπαν να το στείλω πίσω και θα μου κάνουν refund. Λογικά είναι θέμα hardware οπότε μην περιμένεις να λυθεί. Καλύτερα στείλτο πίσω για να πάρεις refund.

Το δικό σου ήταν σε καλή κατάσταση από banggood, ήταν σαν καινούργιο; Είχε ζελατίνα και screen protector; το Δικό μου δεν ήταν σφαγισμενο ..Μήπως ήταν και από επιστροφή..

 

Sent from my Le X821 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από αλι έχω ψωνίσει πολλά πράγματα αλλά κυρίως θήκες ανταλλακτικά και γενικά μικροπραγματα, με την κατάσταση που επικρατεί αυτήν την περίοδο δεν θα ρίσκαρα αγορά από Κίνα μόνο από ευρωπαϊκή αποθήκη.

 

Xiaomi redmi pro, miui 8

Για αυτό το λογο προτιμω πλεον σε ηλεκτρονικες συσκευες αγορα απο ελλαδα ή ευρωπαϊκή αποθηκη ;)

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σας δουλεύει καλά το viper4android;; Το σεταρα χτες όλα μία χαρά. ( Η ρύθμιση dolby sarround prologic τα σπάει στο convolver) Πριν λιγο που έβαλα να ακούσω μου φαινόταν ο ήχος κάπως. Τσεκαρω το V4A, δε δουλεύει. Driver enabled NO, status ABNORMAL,format unsupported. Aντε πάλι τα ίδια. Απεγκατασταση reboot εγκατάσταση driver, reboot και μία απ τα ίδια. Δε δουλεύει. WTF;; Αυτο το προγραμα με εχει παιδεψει οσο τιποτα αλλο οσο καιρο ειμαι σε android. Και πηρα μια χαρα μολις ειδα οτι το ειχε βαλει ο Cris μεσα στη google και δουλευε... Edited by nikose704
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

που κατεβαζετε την google ? to mega ειναι off

 

Εδώ είσαι η τελευταία έκδοση >>> https://mega.nz/#!1kJFkQqa!KOHiL9P5IoI150Iv1Eur3QcsF114w92D9BirUAhm1dQ

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σας δουλεύει καλά το viper4android;; Το σεταρα χτες όλα μία χαρά. ( Η ρύθμιση dolby sarround prologic τα σπάει στο convolver) Πριν λιγο που έβαλα να ακούσω μου φαινόταν ο ήχος κάπως. Τσεκαρω το V4A, δε δουλεύει. Driver enabled NO, status ABNORMAL,format unsupported. Aντε πάλι τα ίδια. Απεγκατασταση reboot εγκατάσταση driver, reboot και μία απ τα ίδια. Δε δουλεύει. WTF;; Αυτο το προγραμα με εχει παιδεψει οσο τιποτα αλλο οσο καιρο ειμαι σε android. Και πηρα μια χαρα μολις ειδα οτι το ειχε βαλει ο Cris μεσα στη google και δουλευε...

 

Κάνε Dirty installation την ρομ που έδωσα από πάνω. Κάτι έγινε στα app/data? Τσέκαρε..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

 

πηρα το χ829 απο coolicom και εβαλα την τελε23 των παιδιων και το κινητο πεταει.

 

ευχαριστω πολυ!!!

 

μηπως μπορει να μου πει κανεις πως αλλαζω την φωτο σε lockscreen γιατι μου δινει επιλογη μονο για αλλαγη ταπετσαριας στην κυρια οθονη..

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς αποψη για aokp, linage os, aicp, κλπ ρομς?

Κρις, με νουγκα δε θα ασχοληθεις?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

 

πηρα το χ829 απο coolicom και εβαλα την τελε23 των παιδιων και το κινητο πεταει.

 

ευχαριστω πολυ!!!

 

μηπως μπορει να μου πει κανεις πως αλλαζω την φωτο σε lockscreen γιατι μου δινει επιλογη μονο για αλλαγη ταπετσαριας στην κυρια οθονη..

 

ευχαριστω

Θα πας data/letvtheme/wallpaper/2k .κανε αντιγραφή εκεί μέσα την φωτό που θέλεις για lock και ονομασε την σε default_lock_wallpaper.jpg

 

Στάλθηκε από το unknown μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

1. Έχει κανείς αποψη για aokp, linage os, aicp, κλπ ρομς?

2. Κρις, με νουγκα δε θα ασχοληθεις?k

1. Αυτή που αξίζει μόνο να δοκιμάσεις είναι η RR η τελευταια η CM πέθανε και η MOKEE δεν έχει devs.

2. Cinema-gugu-CrisNuga! :lol::p

Ας βγει με το καλό και θα την φτιάξουμε και αυτή με τον Τάσο. Είμαστε τυχεροί που τον έχουμε μαζί μας! ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά είμαι με ZenUi και True Phone και Textra στην 23 τελε. Δεν λαμβάνω sms στη 2η sim. Καμιά ιδέα;

 

Το έχεις ορίσει να τα παίρνει μόνο εκεί? Ρυθμίσεις Κάρτες sim

 

----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

chris-τασο έγινε τίποτα με τo ''uknown'' μοντέλο που μου βγάζει στις πληροφορίες?

 

Κάνε μία αλλαγή σε χώρα Κίνα και γλώσσα Αγγλικά και πες μου τι βγάζει. Δεν προλάβαμε ακόμα να το δούμε.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είσαι η τελευταία έκδοση >>> https://mega.nz/#!1kJFkQqa!KOHiL9P5IoI150Iv1Eur3QcsF114w92D9BirUAhm1dQ

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Κάνε Dirty installation την ρομ που έδωσα από πάνω. Κάτι έγινε στα app/data? Τσέκαρε..

Αυτην εχω. Και μου εδωσε OTA μεχρι και την 33 αν δεν κανω λαθος.

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Αυτην εχω. Και μου εδωσε OTA μεχρι και την 33 αν δεν κανω λαθος.

 

Ε τότε είσαι οκ. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Thanx chris!

Ίσως περασω μια βολτα απο rr τοτε, αν και πιστευω με τιε δικιες σου θα είμαι οκ!

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια ερωτηση....θελω να αγορασω το κινητο αλλα δεν υπαρχουν προσφορες απο bangood κ efox πια που εμπιστευομαι....βλεπω το τομτοπ το εχει σε καλη τιμη..εχει ψωνισει κανεις απο κει? στελνουν με τροπο ωστε να γλιτωσω τελωνειο οπως τα αλλα?μιλαω για το 4/64
LeEco le max 2 x829 , 8.1 Oreo Extended
Link to comment
Share on other sites

Thanx chris!

Ίσως περασω μια βολτα απο rr τοτε, αν και πιστευω με τιε δικιες σου θα είμαι οκ!

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Να ξέρεις! Η RR είναι απίστευτα παραμετροποιήσιμη ρομ αλλά δυστυχώς ακόμα έχει θέματα σε μπαταρία και κάποια λίγα bugs στην κάμερα - βίντεο αν και νομιζω οτι με τα τελευταία updates είναι οκ. Επίσης έχει βγει και μια ΑΟΚP με το ίδιο Device tree βέβαια με την Lineage & RR από τον ίδιο DEV. Αν θες όμως σταθερή ρομ να μην αλλάζεις συνέχεια πας στις δικές μας εδώ. Επίσης στις RR έχω δώσει εγώ τις μεταφράσεις στους devs οπότε έχει και εκεί κατά 95% Ελληνικά (αν σε ενδιαφέρουν). ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 70 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδια ερωτηση....θελω να αγορασω το κινητο αλλα δεν υπαρχουν προσφορες απο bangood κ efox πια που εμπιστευομαι....βλεπω το τομτοπ το εχει σε καλη τιμη..εχει ψωνισει κανεις απο κει? στελνουν με τροπο ωστε να γλιτωσω τελωνειο οπως τα αλλα?μιλαω για το 4/64

 

Κάπου πιο πίσω είχα δώσει λινκ για το χ820 4/64 στα 198€ κάνε ένα τσεκ.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Από αλι έχω ψωνίσει πολλά πράγματα αλλά κυρίως θήκες ανταλλακτικά και γενικά μικροπραγματα, με την κατάσταση που επικρατεί αυτήν την περίοδο δεν θα ρίσκαρα αγορά από Κίνα μόνο από ευρωπαϊκή αποθήκη.

 

Xiaomi redmi pro, miui 8

Σημερα ηρθε x820 για φιλο με sg post απο ali χωρις κανενα θεμα..

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...