Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

28s_AOSP_RecenetApps_StatusBar

Καλησπέρα...:)όποιος θέλει δοκιμάζει κι αν δεν του αρέσει στον εσωτερικό χώρο χύμα θα βρεί το κανονικό SyustemUI να το βάλει πίσω με root explorer στο system/priv-app/SystemUI δίνοντας δικαιώματα rw-r-r.

https://mega.nz/#!ZapjzDLS!E4qb769A911JmSIqJJXLhpkttG1KPpFi9IbaqRV1SD4

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Όποιος είναι σε nougat με google camera, ποια έκδοση χρησιμοποιεί και με ποιες ρυθμίσεις;

 

Τσεκαρε εδώ για καλά πρόσθετα.

https://forum.xda-developers.com/mi-5/themes/app-collection-camera-modded-t3591177

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

28s_AOSP_RecenetApps_StatusBar

 

https://www.flickr.com/photos/46469116@N06/38092752601/in/dateposted-public/dateposted-public

πολυ ωραιο δουλευει τελεια !

dateposted-public

https://www.flickr.com/photos/46469116@N06/26316228449/in/dateposted-public/

Edited by slouts
Poco F2 PRO
Link to comment
Share on other sites

28s_AOSP_RecenetApps_StatusBar

Καλησπέρα...:)όποιος θέλει δοκιμάζει κι αν δεν του αρέσει στον εσωτερικό χώρο χύμα θα βρεί το κανονικό SyustemUI να το βάλει πίσω με root explorer στο system/priv-app/SystemUI δίνοντας δικαιώματα rw-r-r.

https://mega.nz/#!ZapjzDLS!E4qb769A911JmSIqJJXLhpkttG1KPpFi9IbaqRV1SD4

Ωραίο, πιο ωραίο από το stock.. Gracias ccde8f34ec9e396fc09be2ce6dfefc41.jpg

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

c320401d659ef6aa98f10543b54584c1.jpg

Edited by Meyas
Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο, πιο ωραίο από το stock.. Gracias ]

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ωραία . Χαίρομαι που σάς αρέσει. 12 ώρες δουλειάς ήταν για να γίνει...

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

28s_AOSP_RecenetApps_StatusBar

 

[/url]

 

Ωραία. Μην σβήσεις τις εικόνες τις έβαλα και στο ποστ της Ρομ να τις βλέπουν τα παιδιά..;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ωραία . Χαίρομαι που σάς αρέσει. 12 ώρες δουλειάς ήταν για να γίνει...

 

Super δουλειά, ιδίως για αυτούς που δεν μπορούν το στυλ του eui και δεν μπορούν να το συνηθίσουν με τίποτα. :up::up::up::up::up:

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ok το πέρασα είναι πολύ ωραίο !! Δεν ανοίγει όμως τα δεδομένα από εκεί είναι μαύρο το εικονίδιο . Έχω κάνει κάποιο λάθος;
Link to comment
Share on other sites

Ok το πέρασα είναι πολύ ωραίο !! Δεν ανοίγει όμως τα δεδομένα από εκεί είναι μαύρο το εικονίδιο . Έχω κάνει κάποιο λάθος;

 

Πατάς μια στην αρχή το λειτ πτήσης το ξεπατας και δουλεύει κανονικά. Δεν το κάνει σε όλους.;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μπεις μέσα στο TWRP να περάσεις νέα Rom? δοκίμασες?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Nick αυτά για μένα είναι κινέζικα :lol::lol::lol::lol: θα το πάω το απόγευμα σε ένα παλικάρι που μου είχε περάσει την rom οταν το πήρα αυτός τα κατέχει αυτά!!! :):):)

Link to comment
Share on other sites

Στην nugat υπάρχει κάποια ρύθμιση στη επιλογή κάρτας όταν θέλουμε να πάρουμε τηλέφωνο να έχω και της δυο επιλογές ταυτόχρονα κάρτα 1 και 2 στην κλήση? Όπως στην miui λόγου χάρης Edited by nick1967
Link to comment
Share on other sites

Στην nugat υπάρχει κάποια ρύθμιση στη επιλογή κάρτας όταν θέλουμε να πάρουμε τηλέφωνο να έχω και της δυο επιλογές ταυτόχρονα κάρτα 1 και 2 στην κλήση? Όπως στην miui λόγου χάρης

 

Settings -> SIM cards -> calls -> ask every time

 

Αυτό ρωτάς;

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Στην nugat υπάρχει κάποια ρύθμιση στη επιλογή κάρτας όταν θέλουμε να πάρουμε τηλέφωνο να έχω και της δυο επιλογές ταυτόχρονα κάρτα 1 και 2 στην κλήση? Όπως στην miui λόγου χάρης

 

Εξαρτάται την rom βασικά. Πχ άλλες ρυθμίσεις η LM, αλλες η slim και άλλες η RR. Αν και λογικά πρέπει να έχουν όλες ρύθμιση. Το δουλεύω μόνο με μια κάρτα οπότε δεν γνωρίζω περισσότερα να σου πω. Απλά ήθελα να πω ότι δεν αρκεί να μας πεις nougat αλλά πες μας και ποια rom έχεις ;)

Link to comment
Share on other sites

Πατάς μια στην αρχή το λειτ πτήσης το ξεπατας και δουλεύει κανονικά. Δεν το κάνει σε όλους.;)

 

Πως το περνας? Με TWRP χωρις wipe?

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Settings -> SIM cards -> calls -> ask every time

 

Αυτό ρωτάς;

Όχι εκεί έχω φτάσει, στην πρώτη επιλογή όταν πάμε στην κλήση δεν θέλω να με ρωτά ποια κάρτα θέλω, αλλά να εμφανίζονται και οι δυο μαζί (καρτα1 καρτα 2) να υπάρχει άμεση επιλογή

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εξαρτάται την rom βασικά. Πχ άλλες ρυθμίσεις η LM, αλλες η slim και άλλες η RR. Αν και λογικά πρέπει να έχουν όλες ρύθμιση. Το δουλεύω μόνο με μια κάρτα οπότε δεν γνωρίζω περισσότερα να σου πω. Απλά ήθελα να πω ότι δεν αρκεί να μας πεις nougat αλλά πες μας και ποια rom έχεις ;)

LeMax2_RR+G_N_Moded+Gapps όπως εδώ ας πούμε, να έχει και δεύτερη επιλογή.. πέρα από αυτό έχει και άλλη nougat? παρακολουθώ το θέμα σχεδόν καθημερινά και δεν είδα κάποια άλλη, εκτός ένα update ff-n-v5. 8.5-25092017που μου δείχνει και το οποίο δεν ξέρω αν πρέπει να το περάσω και τι είναι αυτό? d493fae58765b1ceb883858ed111cafa.jpg

Edited by nick1967
Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις από μπαταρία στην 28ς έφτασα 2 μέρες έξι ώρες χρήσης με 47 της εκατό οθόνη 3 ώρες και 31 λεπτά και έχω δέκα τής εκατό μπαταρία, εντυπωσιακό!!!

Μπήκε στο φορτιστή μόνο για δύο λεπτά εχθές το βράδυ γιατί δε πρόλαβα τελικά να το φορτισω και από 20% με πηγε 23% οπότε αν αφερεσουμε το 3% από το 10 που έχω μας κάνει 7% με τα στοιχεία που είπα

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Screenshot_2017_11_02_13_56_43.jpg

Screenshot_2017_11_02_13_56_48.jpg

Edited by Relin
Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις από μπαταρία στην 28ς έφτασα 2 μέρες έξι ώρες χρήσης με 47 της εκατό οθόνη 3 ώρες και 31 λεπτά και έχω δέκα τής εκατό μπαταρία, εντυπωσιακό!!!

Μπήκε στο φορτιστή μόνο για δύο λεπτά εχθές το βράδυ γιατί δε πρόλαβα τελικά να το φορτισω και από 20% με πηγε 23% οπότε αν αφερεσουμε το 3% από το 10 που έχω μας κάνει 7% με τα στοιχεία που είπα

 

Κάτσε. Εϊναι 6 ή 3,5 τελικά ώρες sot? Το χεις δικαρτο; 4g ή ειχες κυρίως wifi? Έχεις ενεργοποιήσει κάποια εξοικονόμηση ή greenify?

Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις από μπαταρία στην 28ς έφτασα 2 μέρες έξι ώρες χρήσης με 47 της εκατό οθόνη 3 ώρες και 31 λεπτά και έχω δέκα τής εκατό μπαταρία, εντυπωσιακό!!!

Μπήκε στο φορτιστή μόνο για δύο λεπτά εχθές το βράδυ γιατί δε πρόλαβα τελικά να το φορτισω και από 20% με πηγε 23% οπότε αν αφερεσουμε το 3% από το 10 που έχω μας κάνει 7% με τα στοιχεία που είπα

 

Κάτσε. Εϊναι 6 ή 3,5 τελικά ώρες sot? Το χεις δικαρτο; 4g ή ειχες κυρίως wifi? Έχεις ενεργοποιήσει κάποια εξοικονόμηση ή greenify?

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε. Εϊναι 6 ή 3,5 τελικά ώρες sot? Το χεις δικαρτο; 4g ή ειχες κυρίως wifi? Έχεις ενεργοποιήσει κάποια εξοικονόμηση ή greenify?

 

Δεν έχω ενεργοποιήσει τίποτα

Έξι ώρες σοτ μου έδωσε προχθές αλλά φυσικά δεν είχε μείνει 2 μέρες και χωρίς φορτιση

Τώρα με δύο μέρες και βάλε και τρεισήμισι ώρες οθόνη είναι πιστεύω τέλεια

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν έχω ενεργοποιήσει τίποτα

Έξι ώρες σοτ μου έδωσε προχθές αλλά φυσικά δεν είχε μείνει 2 μέρες και χωρίς φορτιση

Τώρα με δύο μέρες και βάλε και τρεισήμισι ώρες οθόνη είναι πιστεύω τέλεια

 

Δικαρτο είναι

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ενεργοποιήσει τίποτα

Έξι ώρες σοτ μου έδωσε προχθές αλλά φυσικά δεν είχε μείνει 2 μέρες και χωρίς φορτιση

Τώρα με δύο μέρες και βάλε και τρεισήμισι ώρες οθόνη είναι πιστεύω τέλεια

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δικαρτο είναι

 

Α ειπα και γω. Γιατί αν ήταν 6 ώρες sot με 2 μέρες αναμονή θα το πέταγα από το μπαλκόνι το δικό μου :lol:

 

Ναι είναι πολύ καλά νούμερα. Είχες 4g?

Link to comment
Share on other sites

Όχι εκεί έχω φτάσει, στην πρώτη επιλογή όταν πάμε στην κλήση δεν θέλω να με ρωτά ποια κάρτα θέλω, αλλά να εμφανίζονται και οι δυο μαζί (καρτα1 καρτα 2) να υπάρχει άμεση επιλογή

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

LeMax2_RR+G_N_Moded+Gapps όπως εδώ ας πούμε, να έχει και δεύτερη επιλογή.. πέρα από αυτό έχει και άλλη nougat? παρακολουθώ το θέμα σχεδόν καθημερινά και δεν είδα κάποια άλλη, εκτός ένα update ff-n-v5. 8.5-25092017που μου δείχνει και το οποίο δεν ξέρω αν πρέπει να το περάσω και τι είναι αυτό?

Ουτε εγώ χρησιμοποιώ τη 2η sim για να σου πω. Αυτό όμως μπορείς να το έχεις χρησιμοποιώντας άλλη εφαρμογή dialer. Πχ https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nabinbhandari.dualsimdialer&hl=el

 

Αααααχ βρε MIUI...:rolleyes:

Edited by DrNick
LeEco Le Max 2 - AOSiP
Link to comment
Share on other sites

Ουτε εγώ χρησιμοποιώ τη 2η sim για να σου πω. Αυτό όμως μπορείς να το έχεις χρησιμοποιώντας άλλη εφαρμογή dialer. Πχ https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nabinbhandari.dualsimdialer&hl=el

 

Αααααχ βρε MIUI...:rolleyes:

Αχ miui! και εγώ λέω αλλά είπα να αλλάξω λίγο και εγώ, καλή η εφαρμογή αλλά σαν της miui δεν είναι Edited by nick1967
Link to comment
Share on other sites

Στην nugat υπάρχει κάποια ρύθμιση στη επιλογή κάρτας όταν θέλουμε να πάρουμε τηλέφωνο να έχω και της δυο επιλογές ταυτόχρονα κάρτα 1 και 2 στην κλήση? Όπως στην miui λόγου χάρης

 

Καρτες sim> κλησεις> ερωτηση καθε φορα, και εισαι ok

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...