Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. είμαι νεος στο φορυμ και ελπιζω καλοδεχούμενος.

πηρα σημερα απο ΕΒΑΥ το le max 2 και πρωτες εντυπώσεις πολύ καλες.

να πληροφορισω το φορυμ ότι είμαι ασχετος οσον αφορα αναβαθμίσεις,ορολογιες,εγκατασταση OS,κλπ.

μια ερωτηση απο τις πολλες που θα ακολουθησουν πιστευω, γιατι είμαι και νεος στο android einai:

LEECO.X820.V29 TO VERSION LEECO.X820.V30 είναι νεα αναβαθμιση.την ξερει κανεις? εχει δοκιμαστεί?δημιουργει προβλήματα?

εχει κατι νέο που αξιζει?

η να την αγνοησω?

ευφαριστω εκ των προτερων για την φιλοξενεια σας.

ελπιζω σε μια καλησυμβιωση μαζι σας.

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά τώρα? Φοβερό φανταστικό 140 ευρώ ποιο φθηνό από s7 και ψάχνετε για multi lang rom και playstore? Ουαου. Μα τι σας συμβαίνει ΡΈ παιδιά?

 

ΟΚ είναι πολύ καλό με κορυφαίο επεξεργαστή. Αλλά όταν θα πάει η τιμή του στα 200 ευρώ. 300 και πάνω είναι ανέκδοτο.

Διαφήμιση χωρίς άδεια/spamming απαγορεύεται από τους ΟΠΧ. Αν θέλετε διαφήμιση επικοινωνήστε με το marketing@myphone.gr.
Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά τώρα? Φοβερό φανταστικό 140 ευρώ ποιο φθηνό από s7 και ψάχνετε για multi lang rom και playstore? Ουαου. Μα τι σας συμβαίνει ΡΈ παιδιά?

 

ΟΚ είναι πολύ καλό με κορυφαίο επεξεργαστή. Αλλά όταν θα πάει η τιμή του στα 200 ευρώ. 300 και πάνω είναι ανέκδοτο.

 

Μετά κατάλαβα αυτό που έγραψες... Το κινητό είναι φοβερό γι' αυτά που έχει. H Samsung σαν εταιρία είναι για τα μπάζα, όπως είναι και η "ΣαπιοΜηλού"...

 

Δυστυχώς τα LeΕco απευθύνονται περισσότερο στην αγορά της Κίνας.

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι αφελές? Δηλαδή δεν υπάρχει περίπτωση κάποιος να μείνει ευχαριστημένος από το κινητό, αγοράζοντας το έχοντας επάνω τη μαμίσια ρομ του? Πρέπει δηλαδή να μπει στο τρυπάκι της συνεχούς αναζήτησης και της αλλαγής κάθε εναλλακτικής ρομ που θα βγάλει ο κάθε developer?

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι αφελές? Δηλαδή δεν υπάρχει περίπτωση κάποιος να μείνει ευχαριστημένος από το κινητό, αγοράζοντας το έχοντας επάνω τη μαμίσια ρομ του? Πρέπει δηλαδή να μπει στο τρυπάκι της συνεχούς αναζήτησης και της αλλαγής κάθε εναλλακτικής ρομ που θα βγάλει ο κάθε developer?

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

 

Ότι θέλει ο καθένας κάνει άλλος θέλει να έχει την Official Rom άλλος πάλι δοκίμαζει άλλες ρομ. Ότι θέλει ο καθένας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σοβαρά τώρα? Φοβερό φανταστικό 140 ευρώ ποιο φθηνό από s7 και ψάχνετε για multi lang rom και playstore? Ουαου. Μα τι σας συμβαίνει ΡΈ παιδιά?

 

ΟΚ είναι πολύ καλό με κορυφαίο επεξεργαστή. Αλλά όταν θα πάει η τιμή του στα 200 ευρώ. 300 και πάνω είναι ανέκδοτο.

 

Ειδες υπάρχουν κινητά σαν αυτό που δεν κάνουν ένα κάρο λεφτα και πατάνε στα benchmark το γ@ματ@ S7.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά τώρα? Φοβερό φανταστικό 140 ευρώ ποιο φθηνό από s7 και ψάχνετε για multi lang rom και playstore? Ουαου. Μα τι σας συμβαίνει ΡΈ παιδιά?

 

ΟΚ είναι πολύ καλό με κορυφαίο επεξεργαστή. Αλλά όταν θα πάει η τιμή του στα 200 ευρώ. 300 και πάνω είναι ανέκδοτο.

 

Παρε κ συ ενα samsung 500.00 κουτσες μαριες εχουν, αυτες ξερουν......

το πηρα πρωτος οπως κ το Χ600 κ το Χ 800 Κ τα πληρωσα πολυ ακριβα...αλλα 3 φορες την ημερα αγγαλια με το φορτιστη δεν ειμαι.......καποιοι γουσταρουνε golf που εχει ολος ο κοσμος.αλλοι παλι γουσταρουν mazda(που εκλεισε στην ελλαδα)..αυτα που κανει η συσκευη ειναι πολυ μπροστα κ δεν εχει playstore γιατι δεν ειναι για εκτος κινας

Α κ μετα απο 4 samsung δε ξαναπερνω!! ποτε......:cool:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνώμη που θα επαναλαβω τις ιδιες ερωτησεις που εκανα και ποιο παλια αλλα απο που να παρω το συγκεκριμενο κινητο και ποια ρομ να του περασω? σε σχεση με το χ800 εχει μεγαλη διαφορα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω βρεί το τηλέφωνο σε αρκετά καλή τιμή, 296$, αλλά με προβληματίζουν και με κρατάνε πίσω από το να κανω την αγορά κάποια πράγματα.

1. Το θέμα με τον αισθητηρα δαχτυλικων αποτυπομάτων, που είναι λίγο αργός, είναι θέμα hardware ή software?

 

2. Στο le 2 το μεταλλικο frame περιμετρικα, προστατεύει την οθόνη ενώ στο le max 2 όχι. και θα σας δειξω τι εννοω με 2 εικονες.

C1460698-1469845070589786large.jpg

C1460698-146984517620743large.jpg

 

Δεν μπορω να καταλάβω γιατι το εκανε αυτό η εταιρια στο le max 2.. Συν οτι δεν αναφαιρεται στα επισημα χαρακτηριστικα οτι η οθονη εχει καποια προστασια.. Εδώ να αναφερω οτι εχω δει ενα drop test για το le 2 που τα πάει παρα πολυ καλα(

), αμφιβαλω όμως για το le max 2.

 

3. τα γνωστα που ειναι η απουσια 3,5mm υποδοχης, ελειψη καρτας μνημης (τα 32gb με καλυπτουν οριακά), και η μικρη για τα δεδομενα της συσκευής μπαταρία.. αλλα αν βγαζει γυρω στις 5 ωρες sot δεν με πειραζει καθολου..

 

Παιχνιδια σπανια παιζω, το θελω απλα για περιηγηση, viber, messenger, email και excell.

Edited by _papas
Link to comment
Share on other sites

Επισης αυτη του cuoco που λες ειναι η 5.6 γτ δεν βλεπω καπου αν υπάρχει 5.8

Την 5.8 την έχει στο androidfilehost.Aλλα αν βάλεις την 5.6 θα έλθει οta με την 5.8. για τα tweaks δες το SKYNET στην κοινότητα στο google plus

Για τον αισθητήρα αποτυπωμάτων είναι θέμα software κ μόνο.αν δεν έχεις σκοπό να σου πέφτει από τα χέρια ή συσκευή παρτην.ολα είναι ευαίσθητα σε πτώσεις....

Edited by z953rr
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω βρεί το τηλέφωνο σε αρκετά καλή τιμή, 296$, αλλά με προβληματίζουν και με κρατάνε πίσω από το να κανω την αγορά κάποια πράγματα.

1. Το θέμα με τον αισθητηρα δαχτυλικων αποτυπομάτων, που είναι λίγο αργός, είναι θέμα hardware ή software?

 

2. Στο le 2 το μεταλλικο frame περιμετρικα, προστατεύει την οθόνη ενώ στο le max 2 όχι. και θα σας δειξω τι εννοω με 2 εικονες.

C1460698-1469845070589786large.jpg

C1460698-146984517620743large.jpg

 

Δεν μπορω να καταλάβω γιατι το εκανε αυτό η εταιρια στο le max 2.. Συν οτι δεν αναφαιρεται στα επισημα χαρακτηριστικα οτι η οθονη εχει καποια προστασια.. Εδώ να αναφερω οτι εχω δει ενα drop test για το le 2 που τα πάει παρα πολυ καλα(

), αμφιβαλω όμως για το le max 2.

 

3. τα γνωστα που ειναι η απουσια 3,5mm υποδοχης, ελειψη καρτας μνημης (τα 32gb με καλυπτουν οριακά), και η μικρη για τα δεδομενα της συσκευής μπαταρία.. αλλα αν βγαζει γυρω στις 5 ωρες sot δεν με πειραζει καθολου..

 

Παιχνιδια σπανια παιζω, το θελω απλα για περιηγηση, viber, messenger, email και excell.

 

2. Το lemax2 έχει ΜΙΜΟ 4χ4. Το frame της οθόνης λέγεται loop antenna. Πολύ μπροστά η εταιρεία.

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Screenshot_20160729_185905.jpg. Μαπα το τηλέφωνο πάρτε samsung με πανίσχυρους επεξεργαστές....

 

Μούφα. Το περάσω σκουπίδια. Τώρα.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κάποιος αναβάθμιση την 16S Official Rom?

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Ναι εγω

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

 

ΟΚ για να ξέρω πότε ο Ιταλός θα μου δώσει αναβάθμιση.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Ναι εγω

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

 

Την πήρες οτα?

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Την πήρες οτα?

Όπως είπες και σου απαντήσα, εγώ έχω την official ROM (αγγλικα-κινεζικα) και ναι με ota την πήρα, όπως και χθες πήρα άλλη μία μαλλων ήταν για το fingerprint.

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπες και σου απαντήσα, εγώ έχω την official ROM (αγγλικα-κινεζικα) και ναι με ota την πήρα, όπως και χθες πήρα άλλη μία μαλλων ήταν για το fingerprint.

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

 

Και εγώ την official έχω αλλά δεν πήρα τίποτα

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ την official έχω αλλά δεν πήρα τίποτα

 

Και εγώ με official τίποτα. Μπορεί να τη δίνουν σταδιακά... δε πάει κάπου αλλού το μυαλό μου.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά τώρα? Φοβερό φανταστικό 140 ευρώ ποιο φθηνό από s7 και ψάχνετε για multi lang rom και playstore? Ουαου. Μα τι σας συμβαίνει ΡΈ παιδιά?

 

ΟΚ είναι πολύ καλό με κορυφαίο επεξεργαστή. Αλλά όταν θα πάει η τιμή του στα 200 ευρώ. 300 και πάνω είναι ανέκδοτο.

 

Seriously φίλε μου?

493 ευρώ το φθηνότερο s7, 260 το lemax2

Εμένα δεν μου κάνει 140 ευρώ (που και πάλι δεν είναι λίγα για ΙΔΙΟ hardware) αλλά για σχεδόν διπλάσια τιμή.

Το τηλέφωνο για αυτά που προσφέρει είναι το απόλυτο vfm αυτή τη στιγμή κι αν δεν ήμουν τόσο ικανοποιημενος από το mi note pro το χτύπαγα ασυζητητί.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...