Jump to content

Huawei P9 Lite


madman099
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά,

 

Υπάρχει περίπτωση να κάνω ταξίδι με το αυτοκίνητο εκτός Ελλάδας και θα χρειαστώ GPS. Επειδή για συσκευή GPS, μάλλον δεν λέει, το έψαξα για το κινητό και έχω εγκαταστήσει το Navigator της MapFactor, το οποίο μπορεί να δουλέψει με χάρτες από το open street map και αγορασμένους του TomTom. Έχω παραγγείλει και holder για το αυτοκίνητο.

 

Χρησιμοποιείτε εσείς το κινητό ως GPS και αν ναι, με ποια εφαρμογή; Αυτό που με "ανησυχεί" λίγο είναι η συνεχής του χρήση στο αυτοκίνητο, που σημαίνει αυξημένη κατανάλωση μπαταρίας, που σημαίνει ότι πρέπει να το έχεις συνδεδεμένο συνέχεια για φόρτιση, κτλ. Αυτό δεν θα μειώσει την αποτελεσματικότητα της μπαταρίας του;

... Morpheus: What is "real"? How do you define "real"? If you 're talking about what you can feel, what you can smell, what you can taste and see, then "real" is simply electrical signals interpreted by your brain...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Here map και είσαι έτοιμος!

Για την μπαταρία είναι κάτι που δεν μπορείς να το αποφύγεις όχι όμως ότι θα πάθει και τίποτα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

 

Υπάρχει περίπτωση να κάνω ταξίδι με το αυτοκίνητο εκτός Ελλάδας και θα χρειαστώ GPS. Επειδή για συσκευή GPS, μάλλον δεν λέει, το έψαξα για το κινητό και έχω εγκαταστήσει το Navigator της MapFactor, το οποίο μπορεί να δουλέψει με χάρτες από το open street map και αγορασμένους του TomTom. Έχω παραγγείλει και holder για το αυτοκίνητο.

 

Χρησιμοποιείτε εσείς το κινητό ως GPS και αν ναι, με ποια εφαρμογή; Αυτό που με "ανησυχεί" λίγο είναι η συνεχής του χρήση στο αυτοκίνητο, που σημαίνει αυξημένη κατανάλωση μπαταρίας, που σημαίνει ότι πρέπει να το έχεις συνδεδεμένο συνέχεια για φόρτιση, κτλ. Αυτό δεν θα μειώσει την αποτελεσματικότητα της μπαταρίας του;

 

Here maps και από μένα , επισης μπορείς να αποθηκεύσεις επιμέρους χάρτες από google maps και να έχεις πλοήγηση χωρίς δεδομένα

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερομαι να παρω ενα μεταχειρισμενο για τον αδερφο μου,η εκδοση με τα 2 gb ειναι ικανοποιητικη,η συσκευη ρολαρει καλα,η να κοιταξω για την 3αρα?
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερομαι να παρω ενα μεταχειρισμενο για τον αδερφο μου,η εκδοση με τα 2 gb ειναι ικανοποιητικη,η συσκευη ρολαρει καλα,η να κοιταξω για την 3αρα?

 

Στα 2 gb τρέχει ικανοποιητικά για έναν μέσο χρήστη, αλλα προτίμησε καλύτερα τα 3 gb αν είναι πιο power user ή παίζει απαιτητικά παιχνίδια. Κοίτα και το P9 lite 2017 αν είναι μέσα στην τιμή που ψάχνεις, θα έχεις περισσότερη υποστήριξη ενημερώσεων και θα πάρει και ορέο καθώς είναι πιο νέο μοντέλο.

Edited by player21
:tease:
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερομαι να παρω ενα μεταχειρισμενο για τον αδερφο μου,η εκδοση με τα 2 gb ειναι ικανοποιητικη,η συσκευη ρολαρει καλα,η να κοιταξω για την 3αρα?

δεν ξέρω την χρηματική διαφορά , η θυγατέρα μου 14 χρονών με τα 2 gb ram δεν έχει παράπονο .

Τώρα εάν δεν έχει μεγάλη διαφορά στα ευρω παρε με 3gb :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω εδώ και 9 μήνες την έκδοση με τα 3GB ραμ - μονόκαρτο. Όλα τέλεια, κανένα πρόβλημα ποτέ, μέχρι χθες όπου ξαφνικά το κινητό laggαρει. Σα να έχει χαμηλή απόδοση η cpu. Κόλλημα στην κύλιση και στην πληκτροόγηση, κόλλημα στην αλλαγή από οθόνη σε οθόνη κολλάει πχ το utube, μέχρι και η απεγκατάσταση μιας εφαρμογής γίνεται πολύ αργά.

Δεν έχω κάποια περίεργη εφαρμογή εγκατέστημενη μόνο standard πράματα. Έκανα και hard reset αλλά χωρίς βελτίωση.

Αν υπάρχει κάποια ιδέα από κάποιον με προγενέστερη εμπειρία θα το εκτιμούσα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω περάσει την Β401 στο L31 εδώ και καιρό και τώρα τελευταία μου κάνει επανεκκινησεις μόνο του όποτε θέλει. Του έχω κάνει μια φορά επαναφορά εργοστασιακων, έφτιαξε για 2 μέρες και μετά πάλι τα ίδια.

Καμία λύση;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

Τον τελευταίο καιρό το wi-fi ανοίγει μόνο του. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος? Υπάρχει λύση για να μην συμβαίνει αυτό?

Ευχαριστώ

RedMi Note 8:music:
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος να εχει περασει τις τελευταιες αναβαθμισεις να μας πει αν του εβγαλε καποιο προβλημα και αν ειδε καποια βελτιωση;

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

P9 LITE 2017 3GB DUAL SIM εδώ. Προχθές μου ήρθε αναβάθμιση

emui 5.0.1 PRA-LX1C432B184.

Μια χαρά όλα και το μεγάλο πρόβλημα με το συγχρονισμό με ρολόι garmin ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ λύθηκε ΟΡΙΣΤΙΚΑ!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως ρε παιδιά, το έχω ένα χρόνο το κινητό και ακόμα είμαι με την VNS-L31C432B132.Δε μου έχει έρθει καμμία αναβάθμιση.Γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό;Να δοκιμάσω με FF;

 

Το ff μου βγάζει σαν συμβατές τις C432B402 και 401.Αλλά έχει 2 αρχεία.Το ένα 1,623gb και το άλλο 292mb.Άν μπορεί κάποιος άς βοηθήσει με τη διαδικασία.

Κάποιος που να γνωρίζει;

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που να γνωρίζει;

Δοκιμασε αυτο με τα περισσοτερα mb,εγω αυτο κανω παντα

Xiaomi Mi 13 Pro 🆒

Link to comment
Share on other sites

Με το ff μέσω proxy μου εμφανίζει την αναβάθμιση απο τις ρυθμίσεις αλλά είναι μόνο 1,27gb ενώ το ff τη δίνει 1,623.Προχωράω κανονικά;

Edit: Μήπως να το αναβαθμίσω πρώτα σε 161;

Edited by spiroskourk
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, χτες το κινητό μου έκανε αναβάθμιση στην έκδοση VNS-L21C432 B 392 και σήμερα είδα ένα πρόβλημα που πριν δεν μου το έκανε. Όταν πάω να επεξεργαστώ μια φωτογραφία με τι κινητό και πάω στην περικοπή φωτογραφίας όταν πάω να βάλω το πλαίσιο στην θέεση που θέλω κολλάει αρκετά. Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα?:wacko::wacko::wacko: Edited by Petros_android
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,

Τελευταια μου ανοιγει μονο του το wifi μολις παω καπου που το εχει αποθηκευμενο. Τι φταιει?

Ευχαριστω

 

Εχις ενεργοποιησει το wifi+...Πηγαινε στις ρυθμισεις-> wifi -> wifi+ -> απενεργοποιηση

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

σκέφτομαι να αγοράσω το P10 lite. Γενικά είναι καλό κινητό πιστεύεται; Πως είναι οι εντυπώσεις;

Με ενδιαφέρει λίγο περισσότερο το gps. Είναι γρήγορο και ακριβές;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

σκέφτομαι να αγοράσω το P10 lite. Γενικά είναι καλό κινητό πιστεύεται; Πως είναι οι εντυπώσεις;

Με ενδιαφέρει λίγο περισσότερο το gps. Είναι γρήγορο και ακριβές;

 

Ευχαριστώ!

 

Το p9 lite μετα από 1.5 χρόνο μια χαρά είναι. Φαντάζομαι και το p10 lite θα είναι το ίδιο καλό.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Συσκευή bootloader unlocked και frp locked σε bootloop

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...