Jump to content

Huawei P9 Lite


madman099
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν το σηκώσεις δεξιά έχει γρανάζακι για ρυθμίσεις.εχεις τικαρει την αναβάθμιση μέσω wifi;

Στο P9 δεν μου έχει κανένα γρανάζι για τις ρυθμίσεις. Αλλά την αναβάθμιση από το wifi την έχω τικάρει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο P9 δεν μου έχει κανένα γρανάζι για τις ρυθμίσεις. Αλλά την αναβάθμιση από το wifi την έχω τικάρει.
Μιλάω πάντα για το μενού που εμφανίζεται με κλειδωμένη οθόνη και σύρσιμο του δαχτύλου από κάτω προς τα πάνω.αν είναι ττικαρισμενη η επιλογή αναβάθμιση μέσω wifi λογικό είναι να στα κατεβάζει συνέχεια.
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Προχθές μου ήρθε η 386, την εγκατέστησα, για την ώρα δεν βλέπω διαφορές. Ίσως λίγο καλύτερη μπαταρία αλλά δεν μπορώ ακόμα να το πω με σιγουριά.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την μπαταρία ισχύει και μάλιστα η διαφορά είναι εμφανέστατη.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Για την μπαταρία που λέτε ίσως είναι ιδέα μού αλλά από προχθές που την πέρασα νομίζω βελτιώθηκε. Βέβαια στις αλλαγές αναφέρει μόνο για έκδοση ασφαλείας της google ότι άλλαξε.

 

Στάλθηκε από το SM-P600 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αγόρασα ενα Huawei color band 2, εχω πρόβλημα με την εφαρμογή υγεία, δεν μπορεί να προσθέσει το ρολόι, επίσης από τις ρυθμίσεις του bluetouth πάλι δεν φαίνεται το ρολόι έχει κανείς καμιά ιδέα, ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Μιλάω πάντα για το μενού που εμφανίζεται με κλειδωμένη οθόνη και σύρσιμο του δαχτύλου από κάτω προς τα πάνω.αν είναι ττικαρισμενη η επιλογή αναβάθμιση μέσω wifi λογικό είναι να στα κατεβάζει συνέχεια.

Ναι και εγώ με κλειδωμένει οθόνη σου μιλάω φίλε μου.. δεν μου έχει πουθενά εκεί τις ρυθμίσεις... και μιλάω πάντα για το P9 lite (2016)... :/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω 2 θεματα εχω παρατηρησει οτι οταν κανω αναβαθμιση στο κινητο ακομα και στην τελευταια οταν κανει επανεκκινηση περιμενω ποση ωρα να ανοιξει και δεν ανοιγει.Εχει το λογοτυπο huawei μονιμως αναμενο και αναγκαζομαι και παταω το κουμπι ενεργοποιησης και τοτε ανοιγει εχει καποιος αλλος το θεμα αυτο?Επισης και με το viber εχω θεμα δεν εμφανιζονται τα μηνυματα καποιες φορες,μπαινω μεσα και κεινη τη στιγμη βαρανε.Αλλα αυτο ισως ειναι προβλημα της εφαρμογης.Το βαλα και το βγαλα 2 φορες αλλα παλι το ιδιο
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω 2 θεματα εχω παρατηρησει οτι οταν κανω αναβαθμιση στο κινητο ακομα και στην τελευταια οταν κανει επανεκκινηση περιμενω ποση ωρα να ανοιξει και δεν ανοιγει.Εχει το λογοτυπο huawei μονιμως αναμενο και αναγκαζομαι και παταω το κουμπι ενεργοποιησης και τοτε ανοιγει εχει καποιος αλλος το θεμα αυτο?Επισης και με το viber εχω θεμα δεν εμφανιζονται τα μηνυματα καποιες φορες,μπαινω μεσα και κεινη τη στιγμη βαρανε.Αλλα αυτο ισως ειναι προβλημα της εφαρμογης.Το βαλα και το βγαλα 2 φορες αλλα παλι το ιδιο

Γενικά σε αναβαθμίσεις πάντα καθυστερεί λίγο. Όχι όμως και κάνα 15λεπτο..

Αυτό με το βαιμπερ συμβαίνει στην περίπτωση που ανοιγεις το wifi ενω το είχες κλειστό. Πρεπει να μπεις στην εφαρμογή την πρώτη φορα όντως. Στην συνέχεια έρχονται κανονικά. Αυτό που μπορείς να κανεις είναι πατώντας το τετράγωνο κουμπί κάτω δεξιά, βρισκεις την εφαρμογή που θελειςνα και πατας την κλειδαριά που εμφανιζεται. Λογικά την κλειδώνει και τρέχει πάντα από πίσω. Ίσως έτσι να διορθώνεται ετσι αν εμπλέκεται και η ραμ σε αυτό, αλλά δεν είμαι σίγουρος.

Φυσικά έχεις ήδη κάνει τις απαραίτητες ρυθμίσεις από το μενού, για να σιγουρευτείς ότι δεν το έχεις βάλει π.χ στην εξοικονόμηση μπαταρίας κτλ...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την βοηθεια. Το χω ξεκλειδωτο το viber εκει που μου πες στη ραμ. Τωρα για την μπαταρια το χω στην εξοικονομηση οχι στην ultra εξοικονομηση. Δεν ξερω αν φταιει αυτο.Αρα αν κανω ξανα αναβαθμιση θα περιμενω μεχρι να γινει επανεκινηση να μην το πειραξω παλι.
Link to comment
Share on other sites

Γενικά όσα themes δοκίμασα δεν εμφανίζουν τις ειδοποιήσεις στην αρχική σελίδα. Πρέπει να ξεκλειδωσω, να κλείδωσω και όταν ξεκλειδωσω πάλι τότε εμφανίζονται στη πάνω μπάρα, ΑΛΛΑ ποτέ δε φαίνονται στη σελίδα ξεκλειδωματος!

 

Τελικά μόνο εγώ ασχολήθηκα με themes? Χαχααχα:D

Πάντως άκρη δεν έχω βγάλει ...

Link to comment
Share on other sites

Από τη Huawei μου είπαν ότι θα πάρουμε την έκδοση Android 7.1 αλλά όχι το Android 8 (μαζί με EMUI 8)! ! !
Link to comment
Share on other sites

Από τη Huawei μου είπαν ότι θα πάρουμε την έκδοση Android 7.1 αλλά όχι το Android 8 (μαζί με EMUI 8)! ! !

 

Δεν μου φαίνεται παράλογο, πάλι καλά που πήραμε και την 7.1 :lol:

Οταν θα αρχίσει η 8 να κυκλοφορεί καλά καλά στα κινητά θα είναι 2 χρόνια παλαιά η συσκευή, και είναι ενα midrange κινητό!!

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Το 2 το έχω και είναι άψογο!!!

 

και εγώ τη δεύτερη έχω εδώ και περίπου ένα μηνα. κανενα πρόβλημα, σε καποιες άλλες πάνω στο μηνα ξεκολλούσαν οι γωνίες, σε αυτήν τίποτα. Και θήκη που οι ακρες της πιανουν την ακρη της οθόνης και το τζαμακι δεν ενοχλείται καθόλου. πάρτην με κλειστά τα μάτια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, η επιλογή έξυπνο ξεκλείδωμα με το εικονίδιο της Huawei στις ρυθμίσεις /ασφάλεια/έμπιστοι φορείς ξέρουμε τι ακριβώς εξυπηρετεί? Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το SM-P600 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

Σε συσκευή γνωστού μου μετά την τελευταία αναβάθμιση, έχει το εξής πρόβλημα: Δεν αναγνωρίζει ο υπολογιστής την συσκευή μέσω USB. Απλά το φορτίζει. Επίσης, δεν εμφανίζει την λίστα επιλογής για φόρτιση, δεδομένα, φωτογραφίες (MTP, PTP κοκ).

 

Ενώ μπορώ να το επιλέξω μέσα από το μενού για προγραμματιστές (την επιλογή ρύθμισης παραμέτρων USB), δε το κρατάει.

 

Έχει δοκιμαστεί με διάφορα καλώδια USB, σε διαφορετικούς υπολογιστές και macbook και με το Hisuite της HUAWEI. Επίσης, δε την αναγνωρίζει, ούτε χρησιμοποιώντας το Handshaker ασύρματα.

 

Έχει διαγραφεί η cache και έχει γίνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Έχει ενεργοποιηθεί ο εντοπισμός σφαλμάτων USB. Έχω δοκιμάσει και να ενεργοποιήσω το Permit HiSuite to use HDB (έχω κάνει και revoke all HDB authorizations).

 

Δεν έχω δοκιμάσει να φλασαρω εξαρχής την rom (φοράει τη μαμά rom για όποιον αναρωτηθεί). Κουνάω το καλώδιο μήπως έχει πρόβλημα η υποδοχή USB, αλλά δε φαίνεται κάτι. Όλα αυτά μετά την αναβάθμιση σε nougat (?) νομίζω..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Στις ειδοποιήσεις του facebook (π.χ στενων φιλων) ενώ φαίνεται κανονικα η ειδοποιηση πάνω στο εικονιδιο της εφαρμογης και στο καμπανακι δεν λαμβανω ηχητικη ειδοποιηση. Ολες οι ρυθμισεις και στη συσκευή και στην εφαρμογή είναι όπως πρέπει παρ'όλα αυτά δν έρχεται ηχητική ειδοποιηση. Συμβαινει και σε καποιον αλλο, ειναι θεμα της συσκευης?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Στις ειδοποιήσεις του facebook (π.χ στενων φιλων) ενώ φαίνεται κανονικα η ειδοποιηση πάνω στο εικονιδιο της εφαρμογης και στο καμπανακι δεν λαμβανω ηχητικη ειδοποιηση. Ολες οι ρυθμισεις και στη συσκευή και στην εφαρμογή είναι όπως πρέπει παρ'όλα αυτά δν έρχεται ηχητική ειδοποιηση. Συμβαινει και σε καποιον αλλο, ειναι θεμα της συσκευης?

Μου το κάνει και εμένα αυτό αλλά δεν ξέρω γιατί. Ενώ παλιά ήταν μαι χαρά. :/

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα, έχει η αδερφή μου την συσκευή και έχει το εξής θέμα. Πριν από λίγο καιρό η συσκευή έκανε επανεκκίνηση έφτανε στο logo και ξανά έκανε επανεκκίνηση, δοκίμασα hard reset με τα πλήκτρα της συσκευής αλλά και με σύνδεση στο λάπτοπ,δεν έγινε τίποτα. Το πήγα στο service και εκεί μου άλλαξαν πλακέτα, το οποίο πήγα να στήσω κάνοντας επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, εκεί καθώς άνοιγε το κινητό δεν δούλευε ό λογαριασμός της Google για να μπορέσω να το σεταρω, ξανά στο service, όταν ετοιμάστηκε το κινητό, μας είχαν εντολή που μας έγραφε να μην γίνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων γιατί χάνονται οι ρυθμίσεις..

Το τηλέφωνο δούλεψε κανονικά και κανονικά συνδέθηκε και στον λογαριασμό, αλλά από τότε δεν υπήρχε η Επιλογή για το δαχτυλικο αποτύπωμα.

Έχοντας χάσει ήδη την συσκευή για 30 μέρες στο service, δεν την ξανάπηγαμε πίσω..

Γνωρίζει κανείς τι μπορεί να φταίει?

Από αυτά που διάβασα εδώ μέσα είναι ότι θα πάρει τη nougat, το δικό της έχει ακόμα την marshmallow και δείχνει ενημερωμένο.

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η διαφορά μεταξύ των συσκευών dual sim και single sim είναι μόνο αυτό;;

Ευχαριστώ

Καμία απολύτως!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εγώ παιδιά γιατί δεν έχω πάρει ακόμα αναβάθμιση;;; d3d43da1db8b8dde6d63c399fa47e742.jpg230fbe6394b9a1e18cb342f4db29c96c.jpg

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Συσκευή bootloader unlocked και frp locked σε bootloop

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...