Jump to content

Huawei P9 Lite


madman099
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι όντως έχει βέβαια ελάχιστα μεταφορικά αλλά και πάλι βγαίνει φτηνότερα από όλα τα άλλα γνωστά site. Περίπου 2 βδομάδες έκανε. Δες και την θήκη που έχει της Nillkin την λεπτή είναι η ομορφότερη που έχω δει για το p9 lite. Συμφέρει να την αγοράσεις. Είναι φανταστική.

Αυτή εδώ σε γκρι χρώμα https://www.tvc-mall.com/ProductDetail/Detail?sku=10171268B

 

Γεια σας και χρονια πολλα φιλοι μου το συγκεκριμενο .e-shop (https://www.tvc-mall.com) με ποια ελληνικη εταιρεια courier συνεργάζεται.Εχω κανει μια παραγγελεια και δεν ξερω απο ποια εταιρεια θα ενημερωθω. ευχαριστω!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πήγες να βάλεις λάθος έκδοση, γι'αυτό δεν την πέρασε.

Έπρεπε απλά να βρεις συμβατή έκδοση με τη συσκευή σου.

Το rollback είναι ΜΟΝΟ για όσους έχουν nougat και θέλουν να περάσουν Marshmallow.

Εσύ πηγές να κάνεις rollback ενώ δεν είχες nougat!

 

Στάλθηκε από το Nexus 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κάπου διάβασα οτι ειναι ενα ειδικο firmware για να μπορεις μετα να εγκαταστησεις οποια εκδοση θες... Μαλλον δεν ηταν και τοσο εγκυρη η πληροφορια! :p

 

Μαλλον επρεπε να βαλω την C432 η οποια μου ειχε μετατρεψει και το C02 της Voda σε C900... Και θα εμενε C900 ίσως; Την C02 δεν την έπαιρνε...

 

Οπως και να χει επειδη δεν εχω windows pc για να κανω ταρζανιες το πηγα Voda, ειπα οτι δεν ξερω τι επαθε και ελπιζω να κανουν τα μαγικα τους... Και ελπιζω να ξαναγινει C02 και μετα πολυ περισσοτερη προσοχη στο τι εκδοσεις βαζω! :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5226DragonTiger.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Κατοχος του κινητου και εγω απο σημερα το μονοκαρτο με 3GB RAM το L31 με Android 6 ειχα ελευθερη ram περιπου στο 1,6-1,7 GB εκανα πριν λιγο την αναβαθμιση σε Nougat OTA και εχω δει πολυ μεγαλη διαφορα τωρα εχω 2,2-2,3 GB ελευθερα:cool:
Link to comment
Share on other sites

Και μένα το εχει, και σχεδόν σε όλους που έχουν νούγκατ στο p9Lite. πρέπει να είναι θέμα software, θα φτιάξει σε επόμενη αναβάθμιση. Δε νομίζω να αξίζει τον κόπο να τα ξαναπεράσεις για κολληματάκι ενός δευτερολέπτου

 

Και η επομενη αναβαθμιση βεβαια θα ειναι μετα απο καιρο λογικα? (πρωτη φορα ειμαι κατοχος huawei και δεν ξερω κατα ποσο παιρνουν)

Οταν γινει και ξαναπαρει αναβαθμιση θα το βγαλει η εφαρμογη Hicare ή Hisuite απο pc?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Έχω τη συσκευή σχεδόν μία εβδομάδα και το μόνο "πρόβλημα" που έχω βρει είναι η αδυναμία να χρησιμοποιηθεί διαφορετική γλώσσα από τη χώρα (πχ Αγγλικά - Ελλάδα). Κατά τ' άλλα πολύ καλή πρόταση.

 

Επειδή δεν είμαι κοντά σε υπολογιστή και η αναζήτηση στο θέμα μέσω του κινητού μου έβγαζε ότι να ναι, μπορεί κάποιος να βοηθήσει σχετικά με τζαμάκια?

 

Αγόρασα το GLAS της Spigen αλλά αφήνει κενά γύρω - γύρω. Είχα διαβάσει για της 3MK αλλά δε ξέρω αν εφαρμόζει καλά. Δέκτες και προτάσεις από εξωτερικό.

 

ΥΓ: Για όποιον ενδιαφέρεται.. Πήρα την διαφανή θήκη της Huawei αλλά εκτός του ότι γλιστράει πάρα πολύ, δεν εφαρμόζει καλά πάνω δεξιά και τρίζει (είναι σκληρό πλαστικό)

Link to comment
Share on other sites

 

ΥΓ: Για όποιον ενδιαφέρεται.. Πήρα την διαφανή θήκη της Huawei αλλά εκτός του ότι γλιστράει πάρα πολύ, δεν εφαρμόζει καλά πάνω δεξιά και τρίζει (είναι σκληρό πλαστικό)

 

Έχω το ίδιο protection cover, άλλα αντίθετη άποψη: δεν γλιστράει καθόλου, πάνω δεξιά είναι επίτηδες πιο ελαστικό για να μπορείς να το τοποθετήσεις και το πλαστικό είναι εύκαμπτο για να μη σπάει εύκολα. Τριγμούς ακούω μόνο αν το επιδιώξω σφίγγοντας το cover.

 

Για tempered glass ή screen protector, δες εδώ: http://www.protectionfilms24.com/products/screen-protectors/article-selection.html?geraeteklasse=105&marke=Huawei&modell=29625

Edited by saxon_747
Link to comment
Share on other sites

Έχω το ίδιο protection cover, άλλα αντίθετη άποψη: δεν γλιστράει καθόλου, πάνω δεξιά είναι επίτηδες πιο ελαστικό για να μπορείς να το τοποθετήσεις και το πλαστικό είναι εύκαμπτο για να μη σπάει εύκολα. Τριγμούς ακούω μόνο αν το επιδιώξω σφίγγοντας το cover.

 

Για tempered glass ή screen protector, δες εδώ: http://www.protectionfilms24.com/products/screen-protectors/article-selection.html?geraeteklasse=105&marke=Huawei&modell=29625

 

Συμφωνώ σε όλα,έχω αγοράσει και άλλες θήκες αλλά τελικά αυτή χρησιμοποιώ

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Πριν το nougat,κλείδωνα την οθόνη με χειρονομια μέσω nova launcher.Τωρα όταν την κλειδώσω με χειρονομια(κύλιση κάτω),δεν ξεκλειδώνει με δακτυλικό αλλά μου ζητάει πιν ,επειδή έχει κλειδωθεί από διαχειριστή.Υπαρχει κάποια λύση για αυτό?Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εχω και το p9lite εκδοση VNS-L21 κανω μεσω ota update αλλα τιποτα με android 6 ειμαι μηπως κανω κατι λαθος?
Link to comment
Share on other sites

Έχω το ίδιο protection cover, άλλα αντίθετη άποψη: δεν γλιστράει καθόλου, πάνω δεξιά είναι επίτηδες πιο ελαστικό για να μπορείς να το τοποθετήσεις και το πλαστικό είναι εύκαμπτο για να μη σπάει εύκολα. Τριγμούς ακούω μόνο αν το επιδιώξω σφίγγοντας το cover.

 

Για tempered glass ή screen protector, δες εδώ: http://www.protectionfilms24.com/products/screen-protectors/article-selection.html?geraeteklasse=105&marke=Huawei&modell=29625

 

Για τα λεφτά της είναι πολύ καλή απλά εμένα μου φαίνεται ότι γλιστράει περισσότερο από το γυμνό κινητό.

Πριν την αγοράσω νόμιζα ότι ήταν από λάστιχο γι' αυτό αναφέρω το υλικό που είναι φτιαγμένη (δεν αναφερόταν στο ελληνικό κατάστημα).

 

Το τρίξιμο - βασικά είναι λες και δεν εφάπτεται πλήρως η θήκη, έχει δηλαδή απειροελάχιστο κενό στην πλάτη - μπορεί να μην ενοχλεί κάποιους αλλά προσωπικά δε μ' αρέσει. Άσε που γράφει "Clear" και τελικά είναι θολή σαν γυαλότουβλο.

Θα δοκιμάσω και άλλες (χωρίς προστασία για τα κουμπιά) μπας και βρω μία να με καλύπτει περισσότερο αλλιώς θα μείνω με αυτήν.

 

Ευχαριστώ για το link αλλά αυτό που ψάχνω περισσότερο είναι να βρω τζάμι που καλύπτει όλη την οθόνη και δεν αφήνει κενά.

Όπως είπα της Spigen είναι λεπτό, έχει καλή ορατότητα, λιγότερες δαχτυλιές από την εργοστασιακή μεμβράνη κτλ αλλά αφήνει κενό (καλύπτει πχ το 94% ενώ θέλω 99-100%) και μπαίνει σκόνη, είναι αντιαισθητικό.

Link to comment
Share on other sites

Έχει έρθει αναβάθμιση μέσω ΟΤΑ σε l31 μονοκαρτο; Ρωτάω γιατί στο Σερβις λένε ότι δεν έχει βγει για το l31!!!
Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ για το link αλλά αυτό που ψάχνω περισσότερο είναι να βρω τζάμι που καλύπτει όλη την οθόνη και δεν αφήνει κενά.

 

Έχω πάρει αυτό:

http://www.protectionfilms24.com/article/2x-savvies-hd33-tempered-glass-screen-protector-huawei-p9-lite-3429625.html

 

Καλύπτει όλη την οθόνη (αφήνει μισό χιλιοστό από κάθε πλευρά για την ακρίβεια)

 

Το κακό με τα tempered glass είναι ότι μπορεί να σπάσουν σε καμμία γωνιτσα με το παραμικρό. Τελευταία δοκίμασα αυτό http://www.protectionfilms24.com/article/brotect-airglass-premium-glass-screen-protector-clear-huawei-p9-lite-2729625.html το οποίο είναι κάτι ενδιάμεσο σε ζελατίνα και glass και μου άρεσε πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να μοιραστώ μαζί σας την εμπειρια μου με το νέο κατάστημα servis της huawei που άνοιξε στην Ελλάδα !

Εστειλα το τηλεφονω μου ένα p9 lite 3g γιατί έκανα την εγκατάσταση για το nougat με το έλειπες πακέτο και ως αποτέλεσμα έλειπαν κάποιες εφαρμογές και επειδή δεν μπόρεσα να το επαναφέρω το έστειλα στο νέο servise center της huawei !

Με πήραν τηλεφονω και μου λένε ότι παρέλαβαν το τηλεφονω την τετάρτη το πρωί και ότι να μην ανησυχώ ότι το τηλεφονω θα γίνει

σήμερα επικοινώνησα μαζί τους για να δω τη γίνετε και μου λένε ότι δεν μπορούμε να κάνουμε αναβάθμιση σε 7 γιατί δεν υπάρχει αναβάθμιση για το τηλεφωνώ σας και τους λέω εντάξει βάλτε την 6

και εκεί άρχισαν τα περίεργα μου λέει η κοπέλα που μιλούσαμε περιμένετε λίγο μετά από 5 λεπτά μου λέει ότι δεν μπορούμε να το κάνουμε και για να μπορέσουμε να το κάνουμε πρέπει να αλαλάξουμε πλακέτα και λέω η πλακέτα για πιο λόγο να αλλαχτεί και η απάντηση της ήταν γιατί δεν μπορούμε αλιος και ότι δεν θα είναι μέσα στην εγγύηση και θα κοστίσει 180 ευρώ και μόλις την ζόρισα λέγοντας την ότι δεν συμφωνω μου λέει ξανά περιμένετε περιμένω πάλι 7-8 λεπτά και μου λέει ότι το τηλεφονω είναι ξεκλείδωτο και της λέω πως αυτό δεν είναι δυνατών γιατί πρέπει να γίνει ολόκληρη διαδικασία την οποία και δεν έχω κάνει και για μια ακόμα φορά με έχει στο περίμενε για 5 λεπτά και μου ζηταει το μειλ μου και τον κωδικό μου για να κάνουν ελεγχω και θα πάρουμε τηλεφονω και επειδη δεν περνάν αυτοί ξαναπήρα εγώ η πρώτη ερώτηση ήταν δεν σας πήρα τηλεφονω λέω πως όχι και με έχουν για μια ακόμα φορά στο περίμενε για 5 λεπτά και μου λέει ξανά ότι το τηλέφωνο είναι ξεκλείδωτο όταν την είπα για την διαδικασία που χρειαζετε για να γίνει αυτό ούτε καν την γνώριζε και ότι το τηλέφωνο τώρα είναι εκτός εγγύησης.

Το σίγουρο είναι ότι δεν θα το αφήσω να πέραση έτσι θα το κυνηγήσω γιατί το τηλέφωνό ούτε route δεν το είχα κάνει!

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει αυτό:

http://www.protectionfilms24.com/article/2x-savvies-hd33-tempered-glass-screen-protector-huawei-p9-lite-3429625.html

 

Καλύπτει όλη την οθόνη (αφήνει μισό χιλιοστό από κάθε πλευρά για την ακρίβεια)

 

Το κακό με τα tempered glass είναι ότι μπορεί να σπάσουν σε καμμία γωνιτσα με το παραμικρό. Τελευταία δοκίμασα αυτό http://www.protectionfilms24.com/article/brotect-airglass-premium-glass-screen-protector-clear-huawei-p9-lite-2729625.html το οποίο είναι κάτι ενδιάμεσο σε ζελατίνα και glass και μου άρεσε πολύ.

 

Ευχαριστώ, θα τα δοκιμάσω γιατί με απογοήτευσε αυτό της Spigen. Περίμενα καλύτερη κάλυψη - υποστήριξη για τα λεφτά του.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να μοιραστώ μαζί σας την εμπειρια μου με το νέο κατάστημα servis της huawei που άνοιξε στην Ελλάδα !

Εστειλα το τηλεφονω μου ένα p9 lite 3g γιατί έκανα την εγκατάσταση για το nougat με το έλειπες πακέτο και ως αποτέλεσμα έλειπαν κάποιες εφαρμογές και επειδή δεν μπόρεσα να το επαναφέρω το έστειλα στο νέο servise center της huawei !

Με πήραν τηλεφονω και μου λένε ότι παρέλαβαν το τηλεφονω την τετάρτη το πρωί και ότι να μην ανησυχώ ότι το τηλεφονω θα γίνει

σήμερα επικοινώνησα μαζί τους για να δω τη γίνετε και μου λένε ότι δεν μπορούμε να κάνουμε αναβάθμιση σε 7 γιατί δεν υπάρχει αναβάθμιση για το τηλεφωνώ σας και τους λέω εντάξει βάλτε την 6

και εκεί άρχισαν τα περίεργα μου λέει η κοπέλα που μιλούσαμε περιμένετε λίγο μετά από 5 λεπτά μου λέει ότι δεν μπορούμε να το κάνουμε και για να μπορέσουμε να το κάνουμε πρέπει να αλαλάξουμε πλακέτα και λέω η πλακέτα για πιο λόγο να αλλαχτεί και η απάντηση της ήταν γιατί δεν μπορούμε αλιος και ότι δεν θα είναι μέσα στην εγγύηση και θα κοστίσει 180 ευρώ και μόλις την ζόρισα λέγοντας την ότι δεν συμφωνω μου λέει ξανά περιμένετε περιμένω πάλι 7-8 λεπτά και μου λέει ότι το τηλεφονω είναι ξεκλείδωτο και της λέω πως αυτό δεν είναι δυνατών γιατί πρέπει να γίνει ολόκληρη διαδικασία την οποία και δεν έχω κάνει και για μια ακόμα φορά με έχει στο περίμενε για 5 λεπτά και μου ζηταει το μειλ μου και τον κωδικό μου για να κάνουν ελεγχω και θα πάρουμε τηλεφονω και επειδη δεν περνάν αυτοί ξαναπήρα εγώ η πρώτη ερώτηση ήταν δεν σας πήρα τηλεφονω λέω πως όχι και με έχουν για μια ακόμα φορά στο περίμενε για 5 λεπτά και μου λέει ξανά ότι το τηλέφωνο είναι ξεκλείδωτο όταν την είπα για την διαδικασία που χρειαζετε για να γίνει αυτό ούτε καν την γνώριζε και ότι το τηλέφωνο τώρα είναι εκτός εγγύησης.

Το σίγουρο είναι ότι δεν θα το αφήσω να πέραση έτσι θα το κυνηγήσω γιατί το τηλέφωνό ούτε route δεν το είχα κάνει!

 

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι μπλεκετε ετσι,ενας φιλος μερικες σελιδες πισω εδωσε οδηγιες πως να γινει επαναφορα στην 6.ειναι υπερβολικα απλο,ενα αρχειο κατεβαζεις,το αποσυμπιεζεις σε ενα φακελο και φλασαρεις,οπως περασες την 7,ιδιος τροπος.

Και αυτοι στο σερβις,λιγο ντροπη οταν πηγαν να προσλαβουν τεχνικους,απο τη λαικη της γειτονιας τους, τους διαλεξαν?

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα. Θέλω μια βοήθεια σε κάποιες απορίες γιατί ετοιμάζεται φίλος να το αγοράσει. Το P9 lite (2017) 3Gb ram, μονόκαρτο με προεγκατεστημένη την Nougat:

 

1) Έχει τη λειτουργία double tap to wake ?

2) Το ξυπνητήρι ενεργοποιείται αν η συσκευή είναι σε power off ?

3) Έχει τη δυνατότητα για gestures με κλειδωμένη οθόνη όπως το P8 lite ?

4) Έχει notification led ?

 

Όλα αυτά τα έχει το P8 lite. Το P9 lite ?

Edited by johnphone
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα. Θέλω μια βοήθεια σε κάποιες απορίες γιατί ετοιμάζεται φίλος να το αγοράσει. Το P9 lite (2017) 3Gb ram, μονόκαρτο με προεγκατεστημένη την Nougat:

 

1) Έχει τη λειτουργία double tap to wake ?

2) Το ξυπνητήρι ενεργοποιείται αν η συσκευή είναι σε power off ?

3) Έχει τη δυνατότητα για gestures με κλειδωμένη οθόνη όπως το P8 lite ?

4) Έχει notification led ?

 

Όλα αυτά τα έχει το P8 lite. Το P9 lite ?

Το P8 Lite έχει double tap to wake;

Είσαι σίγουρος;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τα δοκίμασα όλα αλλά δεν μπορούσα να το επαναφέρω γι'αυτό και το έστειλα!!

Πρίν από λίγο μιλούσα με εκπρόσωπο της Huawei και τον εξήγησα τη έγινε και μου είπε ότι οποιαδήποτε επέμβαση και να κάνουμε στο λογισμικό της συσκευής πχ unbranded παύει να ισχύει η εγγύηση!!!!

Link to comment
Share on other sites

Το P8 Lite έχει double tap to wake;

Είσαι σίγουρος;

 

Ναι, το P8 lite έχει σίγουρα όλα όσα αναφέρω (το έχουν οι κόρες μου). Ίσως το ποιο εντυπωσιακό χαρακτηριστικό απ τα 4 είναι οτι το ξυπνητήρι χτυπά και με κλειστή συσκευή (power off). Κάτι που θα έπρεπε να το είχαν όλα τα smartphone.

 

Όποιος πάντως θέλει και μπορεί, θα βοηθήσει πολύ αν απαντήσει για τα 4 χαρακτηριστικά που ρώτησα. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα. Θέλω μια βοήθεια σε κάποιες απορίες γιατί ετοιμάζεται φίλος να το αγοράσει. Το P9 lite (2017) 3Gb ram, μονόκαρτο με προεγκατεστημένη την Nougat:

 

1) Έχει τη λειτουργία double tap to wake ?

2) Το ξυπνητήρι ενεργοποιείται αν η συσκευή είναι σε power off ?

3) Έχει τη δυνατότητα για gestures με κλειδωμένη οθόνη όπως το P8 lite ?

4) Έχει notification led ?

 

Όλα αυτά τα έχει το P8 lite. Το P9 lite ?

 

1. το έχω δει μονο σε custom rom, οπότε το υποστηρίζει, αλλά δεν θα το βρεις πουθενά στο emui

2. δεν είμαι σίγουρος

3.ό,τι είπα στο 1

4. ναι ενα πολύ μικρό, με 2-3 χρώματα

 

κάτσε, γράφεις για το 2017... εδώ είναι για το 2016 μοντέλο....

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

βγήκε Β380/381 για το τηλέφωνό μας.... να υποθέσω η 370 δεν ήταν η τελική???

Link to comment
Share on other sites

1. το έχω δει μονο σε custom rom, οπότε το υποστηρίζει, αλλά δεν θα το βρεις πουθενά στο emui

2. δεν είμαι σίγουρος

3.ό,τι είπα στο 1

4. ναι ενα πολύ μικρό, με 2-3 χρώματα

 

κάτσε, γράφεις για το 2017... εδώ είναι για το 2016 μοντέλο....

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

βγήκε Β380/381 για το τηλέφωνό μας.... να υποθέσω η 370 δεν ήταν η τελική???

Εγω ειμαι με την Β371 ακομα L31 μονοκαρτο...

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι με την Β371 ακομα L31 μονοκαρτο...

 

μιλάω πάντα για firmware finder... αν δεν το είχα δοκιμάσει ακόμα στην Β160 θα ήμουν :P

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Συσκευή bootloader unlocked και frp locked σε bootloop

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...