Jump to content

Huawei P9 Lite


madman099
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ευχαριστώ για τη γρήγορη απάντηση, αλλά δυστυχώς το έχω κάνει ήδη...

Δοκίμασε επαναφορά εργοστασιακών.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας ! Θα ηθελα να σας ρωτησω ποσες ωρες ειναι η πρωτη φορτιση του κινητου (huawei p9 lite) αν πρωτα πρεπει να το ξεφορτισω εντελως και οσες αλλες πληροφοριες ειναι σχετικες με τη πρωτη φορτιση. ευχαριστω εκ των προταιρων..
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ! Θα ηθελα να σας ρωτησω ποσες ωρες ειναι η πρωτη φορτιση του κινητου (huawei p9 lite) αν πρωτα πρεπει να το ξεφορτισω εντελως και οσες αλλες πληροφοριες ειναι σχετικες με τη πρωτη φορτιση. ευχαριστω εκ των προταιρων..

 

εγω απο το 20% που το βαζω για φορτιση θελει τουλαχιστον 2 ωρες.αν κλεισεις wifi-3g κανει λιγοτερο.δεν θελει τιποτα ιδιαιτερο η πρωτη φορτιση.δουλεψε τε με οση μπαταρια εχει και οταν φτασει 20-25% βαλτο για φορτιση

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση κρίσεως...

Υπάρχει περίπτωσει να "ζωντανεύει" η οθόνη, χωρίς την χρήση του δαχτυλικού αποτυπώματος ή του πλαϊνού κουμπιού;

Ξέρω...κουφή ερώτηση, αλλά θα βόλευε κάτι τέτοιο όταν τρέχω και είναι το κινητό στο arm band.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση κρίσεως...

Υπάρχει περίπτωσει να "ζωντανεύει" η οθόνη, χωρίς την χρήση του δαχτυλικού αποτυπώματος ή του πλαϊνού κουμπιού;

Ξέρω...κουφή ερώτηση, αλλά θα βόλευε κάτι τέτοιο όταν τρέχω και είναι το κινητό στο arm band.

Φυσικά και γίνεται, με εφαρμογές που χρησιμοποιούν τον αισθητήρα προσέγγισης για να ανοίξει η οθόνη.

Το μειονέκτημα όμως είναι η μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας, καθώς δουλεύουν συνεχώς στο παρασκήνιο.

Εφαρμογές υπάρχουν πάντως, ουκ ολίγες.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και γίνεται, με εφαρμογές που χρησιμοποιούν τον αισθητήρα προσέγγισης για να ανοίξει η οθόνη.

Το μειονέκτημα όμως είναι η μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας, καθώς δουλεύουν συνεχώς στο παρασκήνιο.

Εφαρμογές υπάρχουν πάντως, ουκ ολίγες.

Σ'ευχαριστώ για την απάντηση.

Θα το ψάξω τότε στο θέμα των εφαρμογών.;)

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ για την απάντηση.

Θα το ψάξω τότε στο θέμα των εφαρμογών.;)

Παρακαλώ.

Εάν ψάξεις " wake screen with proximity sensor" ή κάτι παρόμοιο, θα βρεις πάρα πολλές.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχην πως γίνεται να έχεις 3,5 upload, όταν το ADSL δίνει μέχρι 1mbps; Εκτός αν έχεις vdsl.

Κατά τ'αλλα δες μήπως έχεις μεγάλη απόσταση από το ρουτερ και το επηρεάζει, ή δοκίμασε και κάπου αλλού που θα βρεις wifi, για να δεις αν φταίει η συσκευή ή πχ χρειάζεται αλλαγή καναλιού στο ρουτερ.

Αν στο κάνει και αλλού προφανώς είναι θέμα κεραίας (μπορεί να επηρεάστηκε από κάποια πτώση).

 

VDSL 50 αρα ΟΤΕ έχω σπίτι. Συγχρονίζει στα 36 - 4,8 . Δεν έχει φάει καμία πτώση καθώς η χρήση του είναι ελάχιστη και συγκεκριμένη. Θα το δοκιμάσω και στο Wi-Fi της δουλειάς.

 

Μολις το δοκιμασα στη δουλεια και η ταχύτητα ειναι 40 -3 αρα δεν φταίει το κινητό. Μάλλον είναι κάποια ρύθμιση του ρουτερ. Ποια όμως ?

Edited by DuAl_SuN

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Αλλαγή καναλιού στο ρουτερ χρειάζεται 99% (αν δεν φταίει η απόσταση από το ρουτερ).
Link to comment
Share on other sites

Επειδη απεκτησα προστατα το κινητο...θα ηθελα να σας ρωτησω αν προτινετε να ενημερωνω το κινητο συμφωνα με το EMUI ή οχι (πολλες φορες εχω δει σε αρκετες ενημερωσεις να ειναι αρνητικοι καποιοι ή να εμφανιζουν καποια ελαττωματα γι αυτο και ρωταω)
Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να το ενημερώνεις όταν έρχεται ΟΤΑ η ενημέρωση.

Πάντα κάτι θα βελτιώνεται.

Ειδικά τώρα που με το nougat θα αλλάξει ριζικά το ui της συσκευής.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κατι ακομα...αν προτιμησω αλλο φορτιστη απο αυτον της συσκευης(επειδη απ οτι ειδα ειναι 1Α) θα προκαλεσω καποια βλαβη στη μπαταρια ή τη συσκευη?
Link to comment
Share on other sites

Κατι ακομα...αν προτιμησω αλλο φορτιστη απο αυτον της συσκευης(επειδη απ οτι ειδα ειναι 1Α) θα προκαλεσω καποια βλαβη στη μπαταρια ή τη συσκευη?

 

οτι φορτιστη και να βαλεις,δυστυχως παλι με 1Α φορτιζει

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Εκανα επαναφορά εργοστασιακών και τωρα δεν μου ανοιγει καθολου την επιλογή για να βαλω το gmail μου.ξερει καποιος κατι;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα του p9 lite..

Θα ήθελα να κάνω δύο ερωτήσεις για τα p9 lite της κοπέλας μου και του πατέρα μου..

Στην κοπέλα μου κολλάει το πληκτρολόγιο.. Δεν κλείνει.. δοκίμασα και Gkeyboard αλλά δεν διορθώθηκε.. Υπάρχει κάποιο γνωστό θέμα;

 

Επίσης, του πατέρα μου αργεί πολύ να φορτίσει. Τώρα πχ, το έβαλε στο 5% και λέει ότι θέλει πάνω από 3 ώρες να φορτίσει.. Φορτίζουν τόσο αργά;

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα του p9 lite..

Θα ήθελα να κάνω δύο ερωτήσεις για τα p9 lite της κοπέλας μου και του πατέρα μου..

Στην κοπέλα μου κολλάει το πληκτρολόγιο.. Δεν κλείνει.. δοκίμασα και Gkeyboard αλλά δεν διορθώθηκε.. Υπάρχει κάποιο γνωστό θέμα;

 

Επίσης, του πατέρα μου αργεί πολύ να φορτίσει. Τώρα πχ, το έβαλε στο 5% και λέει ότι θέλει πάνω από 3 ώρες να φορτίσει.. Φορτίζουν τόσο αργά;

 

Καλησπέρα, εγώ προσωπικά, κάποιο θέμα με το πληκτρολόγιο δεν εχω αντιμετωπίσει μέχρι στιγμής και δεν έχω μπει καν στον κόπο να το αλλάξω και δεν έχω ακούσει να υπάρχει και κάποιο πρόβλημα με αυτό.

Από τότε που πήρα το κινητό αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι πως φορτίζει τόσο γρήγορα χωρίς fast charge και τα σχετικα...

Οπότε φίλε μου εγώ και στα δύο που ανέφερες μόνο θετικά έχω να πω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...:)

Οπότε, στο ένα κάνω μία επαναφορά ρυθμίσεων.. Στου πατέρα μου πάμε για αλλαγή μπαταρίας μάλλον ε;

Που έχει service η Huawei??

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...:)

Οπότε, στο ένα κάνω μία επαναφορά ρυθμίσεων.. Στου πατέρα μου πάμε για αλλαγή μπαταρίας μάλλον ε;

Που έχει service η Huawei??

όχι δεν θέλει αλλαγή μπαταρίας φορτίζει τόσο αργάααα , και με ότι φορτιστή και να το βάλεις , όσο για το πληκτρολόγιο πριν κάνεις επαναφορά δοκίμασε απλά να κάνεις καθαρισμό της cache του πληκτρολογίου (ρυθμίσεις ->Εφαρμογές -> Gboard -> Αποθηκευτικόε χώρος ) και αν δεν διορθωθεί κάνει και εκκαθάριση δεδομένων του πληκτρολογίου, και το έκανε από την αρχή ή όταν πέρασες καμία εφαρμογή και μετά, αν ναι δες πια και βγάλτην να δεις.

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

όχι δεν θέλει αλλαγή μπαταρίας φορτίζει τόσο αργάααα , και με ότι φορτιστή και να το βάλεις , όσο για το πληκτρολόγιο πριν κάνεις επαναφορά δοκίμασε απλά να κάνεις καθαρισμό της cache του πληκτρολογίου (ρυθμίσεις ->Εφαρμογές -> Gboard -> Αποθηκευτικόε χώρος ) και αν δεν διορθωθεί κάνει και εκκαθάριση δεδομένων του πληκτρολογίου, και το έκανε από την αρχή ή όταν πέρασες καμία εφαρμογή και μετά, αν ναι δες πια και βγάλτην να δεις.

Μου έκανε εντύπωση γιατί της κοπέλας μου φορτίζει πιο γρήγορα.. Θα τσεκάρω και άλλο φορτιστή στον πατέρα μου.. και βλέπουμε..

 

Όσο για το πληκτρολόγιο, είχα κι εγώ στο S7Edge θέμα με το πληκτρολόγιο της samsung. Μου έκανε τα ίδια κολλήματα σε εφαρμογές όπως viber και messenger.. Έβαλα το Gboard και διορθώθηκε.. Στης κοπέλας μου που το πέρασα δυστυχώς της κάνει τα ίδια.. Και γενικά της κολλάει το κινητό.. Της το είχα κάνει και δώρο, οπότε καταλαβαίνετε.. Νιώθω τύψεις :p:p:p

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Έχω το P9 lite σχεδόν 10 μήνες, σήμερα ξαφνικά σταμάτησε η φωνητική πλοήγηση των Google maps ενώ είναι ενεργοποιημενη, το ίδιο συμβαίνει και με Here maps. Την βοήθεια σας παρακαλώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...:)

Οπότε, στο ένα κάνω μία επαναφορά ρυθμίσεων.. Στου πατέρα μου πάμε για αλλαγή μπαταρίας μάλλον ε;

Που έχει service η Huawei??

Αν έχεις single συσκευή 3gb και κάνεις factory reset απενεργοποιήσε πρώτα το λογαριασμό της Google από το τηλ

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις single συσκευή 3gb και κάνεις factory reset απενεργοποιήσε πρώτα το λογαριασμό της Google από το τηλ

Dual 2GB έχει...

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Έχω το P9 lite σχεδόν 10 μήνες, σήμερα ξαφνικά σταμάτησε η φωνητική πλοήγηση των Google maps ενώ είναι ενεργοποιημενη, το ίδιο συμβαίνει και με Here maps. Την βοήθεια σας παρακαλώ.

Clear cache του google maps και στρώνει. Δεν έχει να κάνει με το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

απο καλοκαρι και βλεπουμε το update:http://www.gsmarena.com/nougat_update_for_huawei_p9_lite_has_been_delayed-news-24127.php

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Συσκευή bootloader unlocked και frp locked σε bootloop

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...