Jump to content

Huawei P9 Lite


madman099
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με την εφαρμογή open camera μπορεί και τραβάει βίντεο 4k. Δεν νομίζω να υποστηρίζει 60 καρέ όμως ...κριμα . Το z10 τριετίας που έχω υποστηρίζει
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ολα και απο μενα σε branded της vodafone μολις περασα την Β130 ( Ευχαριστώ οσους βοήθησαν )

To λειτουργικο που δινει καλυτερη αίσθηση ομαλοτητας κάποια λαγκ που ειχα ως την 120 πλεον δεν τα βλεπω.

Μπηκε στην 130 επισης η ελληνική γλωσσα στο google now αλλα εξακολουθεί να μην ανοίγει το mirror Share

 

Εχετε και αλλοι το ιδιο θεμα;

 

Ουτε εμενα εχει mirror share,και δεν ειχε ποτε

Link to comment
Share on other sites

Ουτε εμενα εχει mirror share,και δεν ειχε ποτε

Είναι θέμα της Huawei .

Το κινητό το υποστηρίζει αφου με άλλη εφαρμογή όπως την all cast μπορώ να στείλω στην TV μου βίντεο και μουσική

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με ποιον τροπο κάνατε την αναβάθμιση στην 130;

 

Απο αυτο το λινκ βγαίνουν δυο αρχεια .

VNS-L21C432B130-FULL

 

Ένα των 220Mb update_data_full_hw_eu.zip

και ένα 1,6gb update.zip

 

Πχ βαζω το update.zip μεσα στο φακελο dload στην sd και κανω ενεργοποίηση συσκευης με τα τρια κουμπια η ακολουθώ καποια αλλη διαδικασια ;

 

Ήρθε ΟΤΑ ή 130 και φυσικά το κινητό έχει mirror share.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε ΟΤΑ ή 130 και φυσικά το κινητό έχει mirror share.

 

Εχεις την εκδοση των 3gb;

Σε ρωτω για να καταλάβω ποιες είναι οι διαφορες ώστε στην δικη σου Β130 να λειτουργεί το mirror share ενώ στην δικη μου με τα 2gb όχι.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις την εκδοση των 3gb;

Σε ρωτω για να καταλάβω ποιες είναι οι διαφορες ώστε στην δικη σου Β130 να λειτουργεί το mirror share ενώ στην δικη μου με τα 2gb όχι.

Όχι των 2 giga είναι δικαρτο ελληνικής αντιπροσωπειας

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Όχι των 2 giga είναι δικαρτο ελληνικής αντιπροσωπειας

 

Μπορει να μου εξηγήσει καποιος πως γινεται αυτο;

 

Η μονη διαφορα που βλεπω ειναι οτι το δικο μου ειναι μονοκαρτο

 

Ουτε εμενα εχει mirror share,και δεν ειχε ποτε

Και εσυ φιλε μου το μονοκαρτο εχεις;

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου εξηγήσει καποιος πως γινεται αυτο;

 

Η μονη διαφορα που βλεπω ειναι οτι το δικο μου ειναι μονοκαρτο

 

 

Και εσυ φιλε μου το μονοκαρτο εχεις;

 

Tι να σου πω μακάρι να μπορούσα να το εξηγήσω.:(

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπάρχει κάποιος οδηγός από μονοκαρτο της Vodafone να το κάνω δικαρτο?

 

Δυστυχώς δεν γίνεται όπως γινόταν στο P8 Lite παιρνώντας απλά το κατάλληλο firmware.

 

Εδώ γίνονται κάποιες προσπάθειες από developers αλλά απαιτούνται πιο εξειδικευμένα πειράγματα που βγάζουν τη συσκευή εκτός εγγύησης, δε νομίζω να θέλεις κάτι τέτοιο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν γίνεται όπως γινόταν στο P8 Lite παιρνώντας απλά το κατάλληλο firmware.

 

Εδώ γίνονται κάποιες προσπάθειες από developers αλλά απαιτούνται πιο εξειδικευμένα πειράγματα που βγάζουν τη συσκευή εκτός εγγύησης, δε νομίζω να θέλεις κάτι τέτοιο.

Όχι δεν το θέλω. Οπότε υπομονή μήπως τα καταφέρουν. Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έγινε νέα παραλαβή από καταστήματα κοσμοτε το χρυσό unbranded. Φοράει την B121 C432 και βγάζει ειδοποίηση για την B130. Ωστόσο είναι μονοκαρτο
Link to comment
Share on other sites

Ολα και απο μενα σε branded της vodafone μολις περασα την Β130 ( Ευχαριστώ οσους βοήθησαν )

To λειτουργικο που δινει καλυτερη αίσθηση ομαλοτητας κάποια λαγκ που ειχα ως την 120 πλεον δεν τα βλεπω.

Μπηκε στην 130 επισης η ελληνική γλωσσα στο google now αλλα εξακολουθεί να μην ανοίγει το mirror Share

 

Εχετε και αλλοι το ιδιο θεμα;

 

Από Public unbranded δίκαρτο και δεν είχε ποτέ Lags ούτε στην 120 ούτε στην 130. Το mirror share ανοίγει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Από Public unbranded δίκαρτο και δεν είχε ποτέ Lags ούτε στην 120 ούτε στην 130. Το mirror share ανοίγει κανονικά.

 

Ακριβώς το ίδιο διαθέτω κι εγώ κι ότι έγραψες ισχύει και για εμένα.Ωστόσο όμως παραμένουν κάποια θεματάκια με τις ειδοποιήσεις(viber,messenger) άλλοτε έρχονται κανονικά κι άλλοτε όχι.Μ'έχει κουράσει το ολο θέμα και δεν ξερω τι άλλο να κάνω.Παρακολουθώ απο την αρχή το topic,έχω κάνει όλα αυτά που γράφουν και πάλι τίποτα.Δηλαδή όλοι οι υπόλοιποι είστε εντάξει;Είχατε ποτέ πρόβλημα,κι αν ναι πως το λυσατε;Κατά τ'άλλα το τηλέφωνο είναι πολύ δυνατό(και δεν είμαι πολύ της τεχνολογίας)

Link to comment
Share on other sites

Απλά για να ξέρουν όσοι έχουν twrp και root , έκανα την αναβάθμιση σε b130 χωρίς να αλλάξω το recovery και έγινε κανονικά η αναβάθμιση απλά μετά (λογικό) έχασα το twrp root και ότι mod είχα κάνει (enable double tap to wake ) τα πέρασα από αρχή και είμαι C432B130 (δεν με άλλαξε σε C900)

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο διαθέτω κι εγώ κι ότι έγραψες ισχύει και για εμένα.Ωστόσο όμως παραμένουν κάποια θεματάκια με τις ειδοποιήσεις(viber,messenger) άλλοτε έρχονται κανονικά κι άλλοτε όχι.Μ'έχει κουράσει το ολο θέμα και δεν ξερω τι άλλο να κάνω.Παρακολουθώ απο την αρχή το topic,έχω κάνει όλα αυτά που γράφουν και πάλι τίποτα.Δηλαδή όλοι οι υπόλοιποι είστε εντάξει;Είχατε ποτέ πρόβλημα,κι αν ναι πως το λυσατε;Κατά τ'άλλα το τηλέφωνο είναι πολύ δυνατό(και δεν είμαι πολύ της τεχνολογίας)

Κανένα απολύτως πρόβλημα! Δίκαρτο με 3GB.

Link to comment
Share on other sites

Μολις το πηρα κι εγώ στα χερια μου απο πλεσιο σε χρυσο.. δικαρτο κανονικα... μεχρι στιγμής ικανοποιημένος

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Another day in paradise...
Link to comment
Share on other sites

Επανήλθα.. ρε παιδια σαν να ανεβαζει θερμοκρασια ευκολα η μου φαινεται? Λιγα λεπτα και αρχίζει να ζεσταίνεται..

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Another day in paradise...
Link to comment
Share on other sites

Αγορασμενο απο οτε,δικαρτο, 2 γιγα ραμ, εκδοση L21c432b130.

Η αναβαθμιση εγινε μεσω οτα.

C900 απο c432 ,τι διαφορες εχει ρε παιδια;

Apple iphone 12 mini
Link to comment
Share on other sites

Αγορασμενο απο οτε,δικαρτο, 2 γιγα ραμ, εκδοση L21c432b130.

Η αναβαθμιση εγινε μεσω οτα.

C900 απο c432 ,τι διαφορες εχει ρε παιδια;

 

c900 global

c432 EU

έχει να κάνει πιο πολύ με αναβαθμίσεις

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επανήλθα.. ρε παιδια σαν να ανεβαζει θερμοκρασια ευκολα η μου φαινεται? Λιγα λεπτα και αρχίζει να ζεσταίνεται..

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

σε παιχνίδια όπως boom beach , airattact2 και σε adventures δεν ζεσταίνεται σχεδόν καθόλου , μήπως τρέχει τίποτα και έχει τις cpu να δουλευουν στα ύψη

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

c900 global

c432 EU

έχει να κάνει πιο πολύ με αναβαθμίσεις

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

σε παιχνίδια όπως boom beach , airattact2 και σε adventures δεν ζεσταίνεται σχεδόν καθόλου , μήπως τρέχει τίποτα και έχει τις cpu να δουλευουν στα ύψη

Δεν ξερω σημερα το πηρα..12 η ωρα το ειχα στα χερια μου.. το αφησα τωρα κανενα μισαωρο και μολις το ξαναπιασα κι ανοιξα ιντερνετ το νιωθω παλι ζεστο.. πως μπορω να τεσταρω αν λειτουργει στα υψη ? Δεν εννοω φυσικα οτι απο τις 12 το δουλευω συνεχεια.. δεν ξερω με απογοητευσε.

 

 

Update: μεση χρηση μνημης λεει 1,3 GB! Και το περισσοτερο σε android λειτουργίες λεει!

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by kyle4
Another day in paradise...
Link to comment
Share on other sites

c900 global

c432 EU

έχει να κάνει πιο πολύ με αναβαθμίσεις

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

σε παιχνίδια όπως boom beach , airattact2 και σε adventures δεν ζεσταίνεται σχεδόν καθόλου , μήπως τρέχει τίποτα και έχει τις cpu να δουλευουν στα ύψη

Άρα το δικό μου που ήταν branded Vodafone τώρα που το έκανα unbranded και έγινε c900 έγινα από eu global .

Μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Συσκευή bootloader unlocked και frp locked σε bootloop

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...