Jump to content

Huawei P9 Lite


madman099
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Εγώ παιδιά γιατί δεν έχω πάρει ακόμα αναβάθμιση;;;

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Την έχεις βάλει μόνος την 380 ή έχεις πάρει αναβαθμίσεις κανονικά;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Την έχεις βάλει μόνος την 380 ή έχεις πάρει αναβαθμίσεις κανονικά;
Από αναβάθμιση του τηλεφώνου

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από αναβάθμιση του τηλεφώνου

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

2 καρτο ή μονόκαρτο;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!Τελευταια βλεπω οταν η οθονη μου μπει σε μαυρο φοντο εικονα κτλ μια μπλε γραμμη σαν πινελια θα το ελεγα ισα ισα ελαφρα αρχιζει να φαινεται!Προβλημα στην οθονη?ειμαι στο εργοστασιακο αντοιντ δλδ το 6...το παω με την εγγυηση απο εκει που το πηρα?το παω στα κεντρικα?Πραγματικα ειναι το καλυτερο αντροιντ που ειχα...στα - οταν μιλας σιγα προς νορμαλ δεν σε ακουνε και ειναι μεγαλο fail και οτι σε ανοιχτη ακροαση πχ στο αμαξι δεν ακους σχεδον τπτ..Τωρα και αυτο με την οθονη τι να πω?
Link to comment
Share on other sites

2 καρτο ή μονόκαρτο;
Δίκαρτο

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δίκαρτο

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Περίεργο γενικά, αν και όχι τόσο περίεργο για τα updates όπως τα δίνει η Huawei...

Έχει βγει η 386 , αλλά στην ουσία έχει μόνο ενημερώσεις ασφαλείας.

Link to comment
Share on other sites

Βοήθεια Παιδιά, προσπάθησα να περάσω την έκδοση μέσω ff και μου πέρασε κάποια nor09 test, προσπάθησα να γυρίσω πίσω σε mm με αυτό https://huaweidl.com/download/p9-lite/vns-l31/b160/ μέσα στο dload της sd, και όταν ανοίγει η συσκευή φτάνει στο λογαριασμό και κολλάει εκεί, δεν μπορώ να κάνω τίποτα, στην αρχη ειχα την έκδοση L31C900B173, μπορεί κάποιος να μου πει πιο αρχείο να κατεβάσω για να δουλέψει, γιατί το τηλέφωνο είναι άχρηστο Τώρα.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by kkoletsis
Link to comment
Share on other sites

Βοήθεια Παιδιά, προσπάθησα να περάσω την έκδοση μέσω ff και μου πέρασε κάποια nor09 test, προσπάθησα να γυρίσω πίσω σε mm με αυτό https://huaweidl.com/download/p9-lite/vns-l31/b160/ μέσα στο dload της sd, και όταν ανοίγει η συσκευή φτάνει στο λογαριασμό και κολλάει εκεί, δεν μπορώ να κάνω τίποτα, στην αρχη ειχα την έκδοση L31C900B173, μπορεί κάποιος να μου πει πιο αρχείο να κατεβάσω για να δουλέψει, γιατί το τηλέφωνο είναι άχρηστο Τώρα.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Factory reset κάνε μέσα από το recovery.

Link to comment
Share on other sites

Factory reset κάνε μέσα από το recovery.

 

το εκανα και συνεχιζει τα ιδια,

κολαει μετα το wifi, εκει που λεει βελτιωμενη εμπειρια internet.

του εχω περσαει λαθoς rom?

μπορω να του φλασαρω τωρα μεσω της sd και αν ναι ποια ειναι η σωστη?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ενδιαφέρομαι για το τηλέφωνο, αλλά θέλω όπως+δήποτε 2 sim + sd.

το κολπάκι που δείχνει το βίντεο το έχω κάνει με επιτυχία στο τηλέφωνο που έχω τώρα (meizu m2) χωρίς κανένα πρόβλημα. το έχει κάνει κανείς στο huawei να μου επιβεβαιώσει ότι δουλεύει;

Edited by AfterForever
Link to comment
Share on other sites

το εκανα και συνεχιζει τα ιδια,

κολαει μετα το wifi, εκει που λεει βελτιωμενη εμπειρια internet.

του εχω περσαει λαθoς rom?

μπορω να του φλασαρω τωρα μεσω της sd και αν ναι ποια ειναι η σωστη?

 

Και ενω του ξαναπερασα το νL31C432B160 μεσω sd στον φακελο dload, παλι κολαω στο ιδιο σημειο, τι κανω λαθος βρε παιδια?

Link to comment
Share on other sites

Επίσης μια άλλη ερώτηση. Έχω 2 κάρτες, δεν επιλέγεις από ποια κάρτα θες να έχεις δεδομένα και αντίστοιχα πιάνει 4g ξέρωγω;
Link to comment
Share on other sites

Και ενω του ξαναπερασα το νL31C432B160 μεσω sd στον φακελο dload, παλι κολαω στο ιδιο σημειο, τι κανω λαθος βρε παιδια?

 

Τώρα το είδα.... Πέρασες λάθος ρομ.

Είχες c900 και έβαλες c432.

Για να μπορέσεις να κάνεις κάτι τέτοιο θέλει άλλη διαδικασία.

Βάλε ξανά αυτή που είχες στην αρχή και μετά αν θες να το αναβαθμίσεις, ψάξε πως γίνεται η αλλαγή σε 432.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα το είδα.... Πέρασες λάθος ρομ.

Είχες c900 και έβαλες c432.

Για να μπορέσεις να κάνεις κάτι τέτοιο θέλει άλλη διαδικασία.

Βάλε ξανά αυτή που είχες στην αρχή και μετά αν θες να το αναβαθμίσεις, ψάξε πως γίνεται η αλλαγή σε 432.

 

ξερεις που μπορω να την βρω,γιατι ψαχνω και δεν την βρισκω?

ειμαι οριακα να το στειλω στο service, οταν ξεκινησα νομιζα οτι ηταν ευκολη διαδικασια και δεν ειναι και δικο μου το τηλεφωνο

Edited by kkoletsis
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ενδιαφέρομαι για το τηλέφωνο, αλλά θέλω όπως+δήποτε 2 sim + sd.

το κολπάκι που δείχνει το βίντεο το έχω κάνει με επιτυχία στο τηλέφωνο που έχω τώρα (meizu m2) χωρίς κανένα πρόβλημα. το έχει κάνει κανείς στο huawei να μου επιβεβαιώσει ότι δουλεύει;

Έτσι το έχω και δουλεύει μια χαρά...με την προϋπόθεση πάντα ότι μπορεί να κάνεις ζημιά τα λαμακια .....

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι το έχω και δουλεύει μια χαρά...με την προϋπόθεση πάντα ότι μπορεί να κάνεις ζημιά τα λαμακια .....

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Εγώ το meizu m2 το έχω και δουλεύει έτσι, οπότε την έχω έτοιμη τη μοντα. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα στην 380 είμαι κολλημένος! Ξεκλείδωσα το bootloader παλιότερα άλλα το μετάνιωσα και το ξανακλειδωσα απευθείας, λέτε να φταίει αυτό?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα ειχα γραψει χθες ενα προβλημα στην μεταφορα επαφων σε στο [Επίσημο] Huawei P9 οχι οτι λυθηκε το θεμα αλλα τελοςπαντων ουτε στο service του γερμανου μπορεσαν κατι να κανουν . Αυτο ομως που με παρεξενεψε ειναι οτι ενω το τηλεφωνο ειναι P9 lite στο google ,gmail λεει το παρακατω

 

Προσθέστε ένα κλείδωμα οθόνης στη συσκευή Huawei P8 lite 2017

 

Huawei P8 lite 2017

Δεν εντοπίστηκε κλείδωμα οθόνης

Το κλείδωμα οθόνης προστατεύει τα μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου, τα μηνύματα, τις φωτογραφίες και άλλα προσωπικά στοιχεία που διατηρείτε στο τηλέφωνό σας

 

τι γινετε γνωριζει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, είμαι στην 391 έκδοση σε μονοκαρτο 3gb.

Βλεπω στο ff έχει και 393/4 398/9 και 401/2.

Ξέρετε αν είναι καμιά καλή από αυτές; καλύτερη από την την 391 που έχω τώρα; έχει βάλει κανείς κάποια;

Link to comment
Share on other sites

Το λοιπόν. Ευτυχής κάτοχος του P9 LITE 2017 DS (3GB) από χθες. Να ενημερώσω για όποιον ενδιαφέρεται ότι το κολπάκι με τις 2 sim + sd που ανέφερα σε προηγούμενο ποστ δουλεύει κανονικότατα.

Επίσης τρέχει την PRA-LX1C432B172 (emui 5.0). Αυτή είναι η τελευταία official ?

Link to comment
Share on other sites

Το λοιπόν. Ευτυχής κάτοχος του P9 LITE 2017 DS (3GB) από χθες. Να ενημερώσω για όποιον ενδιαφέρεται ότι το κολπάκι με τις 2 sim + sd που ανέφερα σε προηγούμενο ποστ δουλεύει κανονικότατα.

Επίσης τρέχει την PRA-LX1C432B172 (emui 5.0). Αυτή είναι η τελευταία official ?

 

Καλοδούλευτο! Και εμένα που έχω το δικαρτο αυτή μου βγάζει τελευταία ρόμ. Περίεργο πάντως που δεν έχει δώσει update γιατί το μονοκαρτο και το παλιό p9 lite τρέχουν ήδη emui 5.0.1.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

καλημερα ειχα γραψει χθες ενα προβλημα στην μεταφορα επαφων σε στο [Επίσημο] Huawei P9 οχι οτι λυθηκε το θεμα αλλα τελοςπαντων ουτε στο service του γερμανου μπορεσαν κατι να κανουν . Αυτο ομως που με παρεξενεψε ειναι οτι ενω το τηλεφωνο ειναι P9 lite στο google ,gmail λεει το παρακατω

 

Προσθέστε ένα κλείδωμα οθόνης στη συσκευή Huawei P8 lite 2017

 

Huawei P8 lite 2017

Δεν εντοπίστηκε κλείδωμα οθόνης

Το κλείδωμα οθόνης προστατεύει τα μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου, τα μηνύματα, τις φωτογραφίες και άλλα προσωπικά στοιχεία που διατηρείτε στο τηλέφωνό σας

 

τι γινετε γνωριζει κανεις?

 

Είναι μπέρδεμα με τις ονομασίες της Huawei.

Σε κάποιες περιπτώσεις αναφέρεται και έτσι.

Στην αρχή μάλιστα το παρουσίασε ως Ρ8 lite 2017 και μετά του άλλαξε ονομασία...

Ερασιτεχνική συμπεριφορά, αλλά μην σε ανησυχεί.

 

Το λοιπόν. Ευτυχής κάτοχος του P9 LITE 2017 DS (3GB) από χθες. Να ενημερώσω για όποιον ενδιαφέρεται ότι το κολπάκι με τις 2 sim + sd που ανέφερα σε προηγούμενο ποστ δουλεύει κανονικότατα.

Επίσης τρέχει την PRA-LX1C432B172 (emui 5.0). Αυτή είναι η τελευταία official ?

 

Καλοδούλευτο! Και εμένα που έχω το δικαρτο αυτή μου βγάζει τελευταία ρόμ. Περίεργο πάντως που δεν έχει δώσει update γιατί το μονοκαρτο και το παλιό p9 lite τρέχουν ήδη emui 5.0.1.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

Πολλές φορές αν όχι πάντα; σε διαφορετικά μοντέλα οι ομάδες ανάπτυξης του software είναι διαφορετικές, οπότε υπάρχουν διαφορές στα χρονοδιαγράμματα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Όποιος φίλος έχει branded cosmote , ας ενημερώσει ποια είναι η τελευταία διαθέσιμη ενημέρωση ΟΤΑ?

Έχω την VNS-L21C150B360 εγκατεστημένη με Firmware Finder.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Συσκευή bootloader unlocked και frp locked σε bootloop

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...