Jump to content

Huawei P9 Lite


madman099
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αμα περασουμε το kingroot και το κανουμε και μετα το link2sd.. για μονο λογο να μεταφερω εφαρμογεσ στην μνημη υπαρχει περιπτωση να παθει κατι το κινιτο?? καπιος που να το εχει κανει???
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιατί τι πρόβλημα έχεις με viber? Μια χαρά δουλεύει.

 

Δν χτυπαει πάντα..το εχω στις προστατευμένες εφαρμογές αλλα τπτ.. Έχω βάλει την μπαταρία στην λειτουργία επιδόσεις και παλι τπτ... Μόνο αν το ανοίξω μία φορά τότε αρχίζει να δουλεύει

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής έχει καταργηθεί μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη ανακοίνωση.

Edited by Johny-B
Link to comment
Share on other sites

Δν χτυπαει πάντα..το εχω στις προστατευμένες εφαρμογές αλλα τπτ.. Έχω βάλει την μπαταρία στην λειτουργία επιδόσεις και παλι τπτ... Μόνο αν το ανοίξω μία φορά τότε αρχίζει να δουλεύει

χροοονια πρόβλημα και στο honor 3c που μετά από τρία τόσα χρόνια ακόμα δεν έχει φτιάξει μέχρι που το έδωσα. αυτό το πρόγραμμα της Huawei που παρεμβαίνει στο Android έχει θέματα με τις ειδοποιήσεις

 

Sent from my Zopo speed plus 7 via tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δν χτυπαει πάντα..το εχω στις προστατευμένες εφαρμογές αλλα τπτ.. Έχω βάλει την μπαταρία στην λειτουργία επιδόσεις και παλι τπτ... Μόνο αν το ανοίξω μία φορά τότε αρχίζει να δουλεύει

Σου το κάνει συνέχεια ή συγκεκριμένες φορές ;; Το έχει πάρει φίλος μου και δεν έχει αντιμετωπίσει τέτοιο πρόβλημα.

 

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δν χτυπαει πάντα..το εχω στις προστατευμένες εφαρμογές αλλα τπτ.. Έχω βάλει την μπαταρία στην λειτουργία επιδόσεις και παλι τπτ... Μόνο αν το ανοίξω μία φορά τότε αρχίζει να δουλεύει

Δεν αρκεί να τη βάλεις στις προστατευόμενες. Πήγαινε επίσης εφαρμογές->συνθέτες ρυθμίσεις -> παράλειψη βελτιστοποιήσεων και επέλεξε στο viber επιτρέπεται.

 

χροοονια πρόβλημα και στο honor 3c που μετά από τρία τόσα χρόνια ακόμα δεν έχει φτιάξει μέχρι που το έδωσα. αυτό το πρόγραμμα της Huawei που παρεμβαίνει στο Android έχει θέματα με τις ειδοποιήσεις

 

Sent from my Zopo speed plus 7 via tapatalk

 

Μια χαρά τα έχει φτιάξει. Και στο honor δεν είχα ιδιαίτερα θέματα με ειδοποιήσεις. Υπήρχαν κάποιες φορές μετα απο αναβαθμίσεις αλλά συνηθως διορθώνονταν άμεσα.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Δεν αρκεί να τι βάλεις στις προστατευόμενες. Πήγαινε επίσης εφαρμογές->συνθέτες ρυθμίσεις -> παράλειψη βελτιστοποιήσεων και επέλεξε στο viber επιτρέπεται.

 

 

 

Μια χαρά τα έχει φτιάξει. Και στο honor δεν είχα θέματα, ή αν είχα διορθώνονταν άμεσα.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

Μήπως εννοείς να μν επιτρέπεται;γτ ήταν στην επιλογή να επιτρέπεται..αν γνωρίζεις κάποιον αλλο τρόπο σε παρακαλώ πες μου

Edited by Halwei
Link to comment
Share on other sites

Μήπως εννοείς να μν επιτρέπεται;γτ ήταν στην επιλογή να επιτρέπεται..αν γνωρίζεις κάποιον αλλο τρόπο σε παρακαλώ πες μου

Αυτά εδώ τα έχεις κάνει?

 

1. Ρυθμίσεις-εφαρμογές-viber-άδειες και τα ενεργοποιείτε όλα.

2. Ρυθμίσεις-εφαρμογές-viber-μπαταρία και τα ενεργοποιείτε όλα, ειδικά να παραμένει η εφαρμογή ανοικτή.

3. Ρυθμίσεις-εφαρμογές-συνθέτες ρυθμίσεις (κάτω αριστερά) -παράλειψη βελτιστοποίησης και στο viber επιλέγετε Ναι.

4. Διαχείριση συσκευής-διαχείριση αναδυόμενου παράθυρου και ενεργοποιείτε το viber

5. Διαχείριση συσκευής-μπαταρια-προστατευόμενες εφαρμογές- ενεργοποιείτε το viber

 

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Αυτά εδώ τα έχεις κάνει?

 

1. Ρυθμίσεις-εφαρμογές-viber-άδειες και τα ενεργοποιείτε όλα.

2. Ρυθμίσεις-εφαρμογές-viber-μπαταρία και τα ενεργοποιείτε όλα, ειδικά να παραμένει η εφαρμογή ανοικτή.

3. Ρυθμίσεις-εφαρμογές-συνθέτες ρυθμίσεις (κάτω αριστερά) -παράλειψη βελτιστοποίησης και στο viber επιλέγετε Ναι.

4. Διαχείριση συσκευής-διαχείριση αναδυόμενου παράθυρου και ενεργοποιείτε το viber

5. Διαχείριση συσκευής-μπαταρια-προστατευόμενες εφαρμογές- ενεργοποιείτε το viber

 

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους μετά από 2 αποτυχημένες αγορές πήρα κι εγώ 1 δικαρτο. Μέχρι εδώ όλα καλά, το φορτισα τσέκαρα για update, το προσαρμοσα στις προτιμήσεις μου... και σήμερα το πρωί παρατήρησα ότι η 1 από τις 2 γριλιες (τρύπες) στο κάτω μέρος αριστερά και δεξιά από τη θύρα usb δεν δουλεύει...

Το τηλέφωνο έχει όντως 1 ηχείο; ή πάω για υπογλωσσια;;;;

 

Link to comment
Share on other sites

ναι 1 ηχειο εχει το αλλο ειναι διακοσμητικο η ειναι το μικροφωνο
κοντος μεν αλλα οχι χαζος!!!!!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου

Επίσης μην την τερματίζεις όταν στη βγάζει στη λίστα με τις ενεργοβόρες εφαρμογές. Αν τα κάνεις όλα αυτά θα λαμβάνεις ειδοποιήσεις κανονικά χωρίς πρόβλημα.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Μήπως εννοείς να μν επιτρέπεται;γτ ήταν στην επιλογή να επιτρέπεται..αν γνωρίζεις κάποιον αλλο τρόπο σε παρακαλώ πες μου

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής έχει καταργηθεί μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη ανακοίνωση.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης μην την τερματίζεις όταν στη βγάζει στη λίστα με τις ενεργοβόρες εφαρμογές. Αν τα κάνεις όλα αυτά θα λαμβάνεις ειδοποιήσεις κανονικά χωρίς πρόβλημα.

 

Ευχαριστώ πολύ! Μήπως ξέρεις πως γίνεται να φτιάξω την εφαρμογή του facebook και να μου βγάζει αριθμό πάνω στο εικονίδιο οταν εχω ειδοποίηση;

Link to comment
Share on other sites

Αυτά εδώ τα έχεις κάνει?

 

1. Ρυθμίσεις-εφαρμογές-viber-άδειες και τα ενεργοποιείτε όλα.

2. Ρυθμίσεις-εφαρμογές-viber-μπαταρία και τα ενεργοποιείτε όλα, ειδικά να παραμένει η εφαρμογή ανοικτή.

3. Ρυθμίσεις-εφαρμογές-συνθέτες ρυθμίσεις (κάτω αριστερά) -παράλειψη βελτιστοποίησης και στο viber επιλέγετε Ναι.

4. Διαχείριση συσκευής-διαχείριση αναδυόμενου παράθυρου και ενεργοποιείτε το viber

5. Διαχείριση συσκευής-μπαταρια-προστατευόμενες εφαρμογές- ενεργοποιείτε το viber

 

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

Ευχαριστώ κι εγώ με την σειρά μου!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους!

Εχω αγοράσει το p9 lite με 3gb RAM. Και ενώ στο HONOR 6 δεν είχα κανένα πρόβλημα με την συσκευή εγγραφής των κλήσεων, στο p9 δεν έχω καταφερει να εγγράψει ούτε μία κλήση!!! Κάνω κάτι λάθος στο setup του κινητού;

Αν δεν επιτρέπει το softwere της Huawei μπορεί κανείς να μου πει κάποιο πρόγραμμα που έχει δοκιμάσει και δουλεύει στο συγκεκριμένο κινητό;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ! Μήπως ξέρεις πως γίνεται να φτιάξω την εφαρμογή του facebook και να μου βγάζει αριθμό πάνω στο εικονίδιο οταν εχω ειδοποίηση;

Δεν χρησιμοποιώ ειδοποιήσεις στο Facebook οπότε δεν ξέρω να σου πω. Πάντως γενικά για τα social apps για να λαμβάνεις ειδοποιήσεις χωρίς πρόβλημα κάνεις αυτα που περιέγραψα πιο πάνω.

 

Sent from my TbooK 16 Pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους!

Εχω αγοράσει το p9 lite με 3gb RAM. Και ενώ στο HONOR 6 δεν είχα κανένα πρόβλημα με την συσκευή εγγραφής των κλήσεων, στο p9 δεν έχω καταφερει να εγγράψει ούτε μία κλήση!!! Κάνω κάτι λάθος στο setup του κινητού;

Αν δεν επιτρέπει το softwere της Huawei μπορεί κανείς να μου πει κάποιο πρόγραμμα που έχει δοκιμάσει και δουλεύει στο συγκεκριμένο κινητό;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Το boldbeast recorder δουλεύει μία χαρά. Κάνε μία δοκιμή.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους!

Εχω αγοράσει το p9 lite με 3gb RAM. Και ενώ στο HONOR 6 δεν είχα κανένα πρόβλημα με την συσκευή εγγραφής των κλήσεων, στο p9 δεν έχω καταφερει να εγγράψει ούτε μία κλήση!!! Κάνω κάτι λάθος στο setup του κινητού;

Αν δεν επιτρέπει το softwere της Huawei μπορεί κανείς να μου πει κάποιο πρόγραμμα που έχει δοκιμάσει και δουλεύει στο συγκεκριμένο κινητό;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά

 

Επίσης και το ACR είναι αξιόπιστο. Το χρησιμοποιώ 2 μήνες χωρίς το παραμικρό πρόβλημα.(ΣΕ moto x play)

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια εχω ενα πρόβλημα, ειμαι κάτοχος του P9 lite, ενω ολα δούλευαν ρολόι και απλα το βραδυ το αφησα να φορτώσει σήμερα το πρωι δεν δουλεύει το μικρόφωνο ουτε σε ηχητικά μυνήματα ουτε στα βιντεο.. τι μπορω να κανω;;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, από εχθές παρατηρώ μία αυξανόμενη κατανάλωση της μπαταρίας χωρίς κάποιο λόγο δηλαδή δεν άλλαξα τίποτα από το τηλέφωνο, έχει κανείς καμιά γνώμη; ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, από εχθές παρατηρώ μία αυξανόμενη κατανάλωση της μπαταρίας χωρίς κάποιο λόγο δηλαδή δεν άλλαξα τίποτα από το τηλέφωνο, έχει κανείς καμιά γνώμη; ευχαριστώ

Είναι γενικό το φαινόμενο σε πολλές συσκευές. Όπως g5, 1+3t, note 4 και οφείλεται σε fb και messenger καθώς έγινε ένα update εκτός playstore όπως γράφεται από δω και από εκεί και τα έχει ταράξει όλα . Τα έχεις στη συσκευή σου?

 

Ενδεικτικά στο δικό μου χθεσινά stats

 

f597f44367da1f8713d27fa5877c0257.jpg

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, από εχθές παρατηρώ μία αυξανόμενη κατανάλωση της μπαταρίας χωρίς κάποιο λόγο δηλαδή δεν άλλαξα τίποτα από το τηλέφωνο, έχει κανείς καμιά γνώμη; ευχαριστώ

Είναι γενικό το φαινόμενο. Συνέβη σε πολλούς. Δοκίμασε να κάνεις απεγκατάσταση και εγκατάσταση των εφαρμογών.

 

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Συσκευή bootloader unlocked και frp locked σε bootloop

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...