Jump to content

Huawei P9 Lite


madman099
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μακαρι αλλα με 2 γιγα ειναι το κινητο αδυναμο φιλε,στα ορια μου με φτανει ωρες ωρες. Περιμενω καποια χρηματα για να παρω το s7 να ειμαι λιγο ησυχος τουλαχιστον για 1 ετος.
Το σηκώνει άνετα το nougat.

Δεν σκέφτεσαι το Honor 8;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πιο ;;; Γιατι θα το παρει ; Ουτε του χρονου .

 

Τα ίδια έλεγες και για το p8 lite και είδες πόσες αναβαθμίσεις πήρε και κανείς δεν είπε ότι τελείωσαν. Φαντάσου αυτό που είναι και ένα χρόνο νεότερο.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Στο fb έχω πρόβλημα που δεν ξέρω αν είναι λόγο εφαρμογής ή κάποιο πρόβλημα της συσκευής. Οι ειδοποιήσεις (στενών φίλων που με ενδιαφέρει περισσότερο) δεν έρχονται και πρέπει να μπω στο εκάστοτε προφίλ για να τις δω. Αυτο το προβλημα δεν το ειχα με την εκδοση του fb που ειχε προεγκατεστημενη το κινητο αλλα το απεκτησα μετα απο ενημερωση της εφαρμογης. Πιθανότατα να είναι θέμα εφαρμογής! Τι μπορεί να φταίει τελικά? Μάλλον θα πρέπει να γυρίσω στην έκδοση fb που είχε αρχικά το κινητό, πως όμως γίνεται αυτό??? Edited by Johny-B
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! πρίν μια εβδομάδα η αδερφή μου αγόρασε το Huawei P9 Lite. έχει κατεβάει το audico για ringtones και ενώ κάνει download κανονικά και αποθηκεύει τον ήχος κλήσης και όλα λειτουργούν κανονικά μετά απο 48 ώρες διαγράφονται αυτόματα οι ήχοι και γυρίζει μόνο σε αυτούς που έχει η συσκευή! Γνωρίζει κανείς τίποτα?
Link to comment
Share on other sites

Στο fb έχω πρόβλημα που δν ξέρω αν είναι λόγο εφαρμογής η κάποιο πρόβλημα της συσκευής. Οι ειδοποιήσεις (στενών φίλων που με ενδιαφέρει περισσότερο) δν έρχονται και πρέπει να μπω στο εκάστοτε προφίλ για να της δω. Αυτο το προβλημα δν το ειχα με την εκδοση του fb που ειχε προεγκατεστημενη το κινητο αλλα το απεκτησα μετα απο ενημερωση της εφαρμογης. Πιθανότατα να είναι θέμα εφαρμογής! Τι μπορεί να φταίει τελικά? Μάλλον θα πρέπει να γυρίσω στην έκδοση fb που είχε αρχικά το κινητό, πως όμως γίνεται αυτό???

Μήπως πάτησες στην βελτιστοποίηση συστήματος την απενεργοποίηση ειδοποιήσεων;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μακαρι αλλα με 2 γιγα ειναι το κινητο αδυναμο φιλε,στα ορια μου με φτανει ωρες ωρες. Περιμενω καποια χρηματα για να παρω το s7 να ειμαι λιγο ησυχος τουλαχιστον για 1 ετος.

 

Τα 2 γίγα δεν ειναι και πολύ λίγα (αν δεν κανεις βαρια χρήση). Αν εχεις προβλημα στην καθημερινή χρήση, προφανώς είναι θέμα συσκευής και διαχείρισης της μνημης.

Link to comment
Share on other sites

Δυο μέρες τώρα μου παρουσιάζει το εξής κουλό,

Όταν γράφω ένα μήνυμα στο viber, messenger κλπ (ακόμα και τώρα που γράφω αυτό το μήνυμα) στην εναλλαγή απο Ελληνικά σε Αγγλικά και καπάκι Ελληνικά το τηλ κολλάει για περίπου 30 με 40 δευτερόλεπτα και μετά επανέρχεται,

Μάλιστα το πληκτρολόγιο κατεβαίνει κάτω όπως αν πατήσουμε το πίσω (κάτω βέλος) και ξανανεβαίνει και μόνο τότε μπορώ να ξαναγράψω.

Έχει κανείς άλλος τέτοιο θέμα;

Το τηλ είναι μιας βδομάδας και κάτι αγορασμένο.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Είχα και εγώ κάτι παρόμοιο όχι για τόσο μεγάλο χρονικό διάστημα απλά όταν το φόρτωμα με εφαρμογές όπως fb instagram snapchat twitter μόνο τότε...πήγα στις ρυθμίσεις πληκτρολογίου έβαλα πληκτρολόγιο της google και δεν μου ξανά συνέβη...δόκιμασε το

Link to comment
Share on other sites

μακαρι αλλα με 2 γιγα ειναι το κινητο αδυναμο φιλε,στα ορια μου με φτανει ωρες ωρες. Περιμενω καποια χρηματα για να παρω το s7 να ειμαι λιγο ησυχος τουλαχιστον για 1 ετος.

Και γιατί δεν παίρνεις με τα 3gb;;;;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Μήπως πάτησες στην βελτιστοποίηση συστήματος την απενεργοποίηση ειδοποιήσεων;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ή μπορεί όταν έγινε η αναβάθμιση του fb, αυτομάτως να το απενεργοποιεί και να πρέπει να το ενεργοποιήσεις και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Είχα ακριβώς το ίδιο θέμα και τελικά κατέβασα την εφαρμογή της Huawei higame και μόλις πήγα να την ανοίξω μου είπε ότι θέλει Huawei id και μου έκανε αναβάθμιση hi care και όλα καλά μετά!!!

Φίλε μου είσαι ο καλύτερος...χίλια ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Έχετε να προτείνετε κάποια εφαρμογή για tasks που να λειτουργούν σωστά τα notifications. Δυστυχώς το Any.Do που χρησιμοποιούσα δεν εμφανίζει τις ειδοποιήσεις!

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί δεν παίρνεις με τα 3gb;;;;

 

Εχω ενα no-name κινεζικο κινητό που κυκλοφορει μονο στην Κίνα. 8πυρηνο, με 2 γιγα ραμ. 4G δεν πιανω αλλα μικρό το κακό - εξάλλου ακομα ειναι ανεπαρκες στην Ελλάδα. Το αγορασα περίπου 90 (!) ευρώ ετσι για την πλακα...και τελικα αντικατεστησα το S4. Μέσα σε 7 μηνες μου έχει κολλήσει 2-3 φορές ενώ στην καθημερινή χρήση έχω μηδενικά προβλήματα. Μου έσπασε λοιπόν η οθόνη και θα πρέπει να το στείλω κινα οποτε το κόστος θα παει παραπανω από την αξία του κινητού.

 

Διαβάζοντας λοιπόν αυτό σκέφτομαι πως αν τα 2 γιγα του P9 lite που κοστίζει 270 ευρώ δεν είναι αρκετά...μάλλον δεν αξίζει να πληρωσεις και πρίμιουμ για να αγορασεις τα 3 γιγα.

 

ΥΓ: Btw έχει γνωστός μου το P8 lite που τρώει τέτοια κολληματα που ειλικρινα αν το ειχα εγω θα το ειχα σπασει...

 

----- προσθήκη μηνύματος 99 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα,

 

Έχετε να προτείνετε κάποια εφαρμογή για tasks που να λειτουργούν σωστά τα notifications. Δυστυχώς το Any.Do που χρησιμοποιούσα δεν εμφανίζει τις ειδοποιήσεις!

 

Ευχαριστώ πολύ

 

Τσεκαρε τις ρυθμισεις σου. Θα επρεπε να σου ερχονται κανονικα οι ειδοποιησεις χωρις καποια επιπλεον εφαρμογη.

Link to comment
Share on other sites

Τα 2gb ram του P9 όχι μονο φτάνουν, αλλά και περισσεύουν.

Δεν είχα το παραμικρό lag ή κόλλημα και μάλιστα του κάνω και μεγάλη χρήση.

Δεν ξέρω πώς ορισμένους δεν τους φτάνει, η τεράστια πλειοψηφία των χρηστών λέει και στα φόρουμ και σε reviews και παντού ότι το κινητό πετάει.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1ον. Το P8 lite με το P9 lite είναι "διαφορετικά" , συνεπώς δεν υπάρχει και σύγκριση.

2ον. Σαφώς τα 3 ran από τα 2 κάνουν τη διαφορά (αλλιώς δεν θα υπήρχαν)

3ον. Το κινέζικο που λες, είναι μια συσκευή που αν σου πάθει κάτι... Θα το κάνεις σουβερ....;)

4ον. 4g υπάρχει σε πάρα πολλές περιοχές πλέον... ;) (μη το κάνουμε σαν την αλεπού με τα σταφύλια)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

1ον. Το P8 lite με το P9 lite είναι "διαφορετικά" , συνεπώς δεν υπάρχει και σύγκριση.

2ον. Σαφώς τα 3 ran από τα 2 κάνουν τη διαφορά (αλλιώς δεν θα υπήρχαν)

3ον. Το κινέζικο που λες, είναι μια συσκευή που αν σου πάθει κάτι... Θα το κάνεις σουβερ....;)

4ον. 4g υπάρχει σε πάρα πολλές περιοχές πλέον... ;) (μη το κάνουμε σαν την αλεπού με τα σταφύλια)

 

1. Σωστά, αλλά δυστυχώς βλέπω πως πολλα απο τα κουσούρια του P8 lite παραμένουν - και ακομα δεν εχει τεσταριστει σε 6μηνη χρηση το P9 lite.

2. Τα 2 γιγα ειναι υπεραρκετα για καθημερινη χρηση. Το να ακουω πως δεν φτάνουν ειναι υπερβολή και δεν θα εδινα 270 ευρω για τετοιο τηλεφωνο ουτε πριμιουμ για 3 γιγα με την ελπίδα πως εκει θα λειτουργεί καλυτερα.

3. Σωστά, αυτό ειναι το προβλημα μου - παρ' όλα αυτά το οτι ενα κινητο των 90 ευρώ δεν εχει σοβαρά κολληματα και ακουω θεματα για κινητα των 270 ευρώ, μου φαίνεται "καπως".

4. Έχω 4G στη δευτερη συσκευη μου (Samsung A5) και μπορώ να καταλάβω τη διαφορά (αν και εκει εχω vodafone ενώ στο 3G είχα cosmote). Μπορώ να σου πω οτι προσωπικά δεν μου ελειψε ούτε 1 λεπτό το 4G (και για ιντερνετ χρησιμοποιουσα την κινεζια του 3G - εκτός απο περιοχες που ηVoda ειχε σημα που δεν ειχε η Cosmote (σπανιο))

Link to comment
Share on other sites

Οκ δεκτή και η δική σου άποψη ;)

 

Ερώτηση τώρα στους κατόχους...

 

Σας δουλεύει κάποιο Call Recorder; ;

 

Αν ναι ποιο από "όλα" ;;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Ή μπορεί όταν έγινε η αναβάθμιση του fb, αυτομάτως να το απενεργοποιεί και να πρέπει να το ενεργοποιήσεις και πάλι.

 

Στο κέντρο ειδοποιησεων είναι ενεργοποιημένες οι ειδοποιήσεις, την έχω προστατευόμενη, όλες τις ρυθμίσεις τις έχω σωστά αλλά οι ειδοποιήσεις άλλες έρχονται άλλες όχι...

Link to comment
Share on other sites

1. Σωστά, αλλά δυστυχώς βλέπω πως πολλα απο τα κουσούρια του P8 lite παραμένουν - και ακομα δεν εχει τεσταριστει σε 6μηνη χρηση το P9 lite.

2. Τα 2 γιγα ειναι υπεραρκετα για καθημερινη χρηση. Το να ακουω πως δεν φτάνουν ειναι υπερβολή και δεν θα εδινα 270 ευρω για τετοιο τηλεφωνο ουτε πριμιουμ για 3 γιγα με την ελπίδα πως εκει θα λειτουργεί καλυτερα.

3. Σωστά, αυτό ειναι το προβλημα μου - παρ' όλα αυτά το οτι ενα κινητο των 90 ευρώ δεν εχει σοβαρά κολληματα και ακουω θεματα για κινητα των 270 ευρώ, μου φαίνεται "καπως".

4. Έχω 4G στη δευτερη συσκευη μου (Samsung A5) και μπορώ να καταλάβω τη διαφορά (αν και εκει εχω vodafone ενώ στο 3G είχα cosmote). Μπορώ να σου πω οτι προσωπικά δεν μου ελειψε ούτε 1 λεπτό το 4G (και για ιντερνετ χρησιμοποιουσα την κινεζια του 3G - εκτός απο περιοχες που ηVoda ειχε σημα που δεν ειχε η Cosmote (σπανιο))

Εχω 1 χρονο το p8 lite και δεν ειχα κανενα θεμα, ουτε κολληματα ουτε τιποτα. Εχει φουλ υποστηριξη με αναβαθμισεις και μεχρι τωρα εχω παρει 3 μεγαλες ΟΤΑ και αισιως ειναι τωρα με android 6. Φουλ σε χαρακτηριστικα και δυνατοτητες και αναλογιζομενοι τους παράγοντες τιμή (160€ το ειχα παρει), κατασκευή, αποδοση και υποστιριξη, απλα δεν εχει αντιπαλο ακομα και σημερα μεχρι τα 250€ (για αγορες απο Ελλαδα). Οσο για κουσουρια, και ποιο δεν εχει; τι να πουμε για το ηχειο του A5;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και από μένα! Έχω το p9 lite εδώ και ένα μήνα και είμαι απόλυτα ικανοποιήμενος . Θα ήθελα κάποιος να μου προτείνει μια όμορφη θηκουλα (όχι τύπου πορτοφολι) η οποία να είναι λεπτή και να προστατεύει το πανεμορφο αυτό κινητό. Έχω την αυθεντική της Huawei αλλά το υλικό της είναι άθλιο και ειναι χιλιογρατζουνισμενη πλέον χωρίς καποιον προφανή λόγο
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω βάλει μια Spigen και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Μπορεί να κοστίζουν λίγο παραπάνω αλλά πραγματικά αξίζουν. Προστατεύει το κινητό, εφαρμόζει τέλεια και έχει ωραία αίσθηση στο χέρι.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω βάλει μια Spigen και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Μπορεί να κοστίζουν λίγο παραπάνω αλλά πραγματικά αξίζουν. Προστατεύει το κινητό, εφαρμόζει τέλεια και έχει ωραία αίσθηση στο χέρι.

 

Αδερφέ, αν δεν σου κανει κόπο, μου στελνεις ένα λινκ ;;; Ευχαριστώ για την απάντηση :)

Link to comment
Share on other sites

http://www.skroutz.gr/s/9508918/Spigen-%CE%98%CE%AE%CE%BA%CE%B7-Rugged-Armor-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-Huawei-P9-Lite-Black.html

Αυτή έχω πάρει εγώ για περισσότερη προστασία. Υπάρχει και ακόμη μια πιο λεπτη, διάφανη.

http://www.skroutz.gr/s/9508019/Spigen-%CE%98%CE%AE%CE%BA%CE%B7-Liquid-Crystal-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-Huawei-P9-Lite.html

Edited by dimzi
Link to comment
Share on other sites

http://www.skroutz.gr/s/9508918/Spigen-%CE%98%CE%AE%CE%BA%CE%B7-Rugged-Armor-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-Huawei-P9-Lite-Black.html

Αυτή έχω πάρει εγώ για περισσότερη προστασία. Υπάρχει και ακόμη μια πιο λεπτη, διάφανη.

http://www.skroutz.gr/s/9508019/Spigen-%CE%98%CE%AE%CE%BA%CE%B7-Liquid-Crystal-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-Huawei-P9-Lite.html

 

Σε ευχαριστώ και πάλι

Link to comment
Share on other sites

μακαρι αλλα με 2 γιγα ειναι το κινητο αδυναμο φιλε,στα ορια μου με φτανει ωρες ωρες. Περιμενω καποια χρηματα για να παρω το s7 να ειμαι λιγο ησυχος τουλαχιστον για 1 ετος.

 

Φίλε το κινητό αυτό πετάει με 2 Giga. Όπως όλοι εδώ έχουμε πει πολλές φορές. Τώρα εσένα πως σου φαίνεται αδύναμο δεν μπορώ εγώ αλλά και κάνεις άλλος φαντάζομαι να καταλάβει. Πραγματικά έχω αλλάξει και εγώ δεν ξέρω ποσα κινητά. Αυτό το έχω κατα-ευχαριστηθει. Πριν είχα Samsung.... Πολύ ανώτερο το p9 lite.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Συσκευή bootloader unlocked και frp locked σε bootloop

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...