Jump to content

Huawei P9 Lite


madman099
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το δικαρτο ελληνικο η ξενο ; ποσα mb ηταν η αναβαθμιση ;

Το έγραψε πιο πριν, 434 mb ήταν.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το κινητό πήγε πάλι στα 269 ευρώ στα μεγάλα γνωστά μαγαζιά (δικαρτο unbranded) .

Λάθος κίνηση θα αποτρέψει πολλούς από την αγορά του. Έπρεπε να κρατήσουν την προσφορά μέχρι τέλος των εκπτώσεων.

 

p.s πάμε για xiaomi redmi note pro 3gb 32gb με κόστος κάτω από 200 ευρώ ;-)

Edited by goregr
Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτήσεις.

1. Πριν από 2-3 μέρες κατεβάσαμε ένα τελευταίο update. Μπορεί κάποιος να υποδείξει ένα link ή να παραθέσει τι αλλαγές φέρνει.

2. Υπάρχει τρόπος να γυρίσει τις οθόνες συστήματος σε κάποιο dark theme? Δηλαδή στις ρυθμίσεις να είναι μαύρο το background με λευκά τα γράμματα? Όσο και να έψαξα δεν το βρήκα, αλλά δεν μπορεί θα γίνεται.

 

Κανένας για το no 2 ανωτέρω??

Link to comment
Share on other sites

 

εχει τσεκαρει κανεις ποια χρωματα εκτος απο ματζεντα/κοκκινο/πρασινο δουλευουν στο λεντ?

 

δουλεύουν σίγουρα και το μπλε και το λευκό, τα εχω ρυθμίσει μεσω lightflow

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα κάτι...Όταν κατά τη διάρκεια της κλήσης πατήσω το πλήκτρο της έντασης προς τα κάτω για να μειωθεί, δεν πάει τέρμα προς τα αριστερά,αλλά λίγο πριν το αριστερό άκρο ας πούμε.

Αντίθετα,όταν το πάω προς τα επάνω για να αυξηθεί η ένταση,πάει τέρμα δεξιά. Συμβαίνει και σε σας ετσι; Μπορεί να το δοκιμασει καποιος;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα κάτι...Όταν κατά τη διάρκεια της κλήσης πατήσω το πλήκτρο της έντασης προς τα κάτω για να μειωθεί, δεν πάει τέρμα προς τα αριστερά,αλλά λίγο πριν το αριστερό άκρο ας πούμε.

Αντίθετα,όταν το πάω προς τα επάνω για να αυξηθεί η ένταση,πάει τέρμα δεξιά. Συμβαίνει και σε σας ετσι; Μπορεί να το δοκιμασει καποιος;

 

Μα αν θα πάει τέρμα αριστερά δεν θα κοπεί εντελώς ο ήχος; Και πιο το όφελος; Πως θα ακούγεται ο συνομιλητής;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Ναι,λογικό αυτό που λες φίλε μου,αλλά σε άλλες μάρκες κινητών που είχα,πήγαινε και η ένταση ακουγόταν πολύ χαμηλά. Ούτε κι εγώ το έχω στο χαμηλό,το αντίθετο,απλά από περιέργεια ρωτάω.Ας το δοκιμάσει κάποιος αν θελει,να λυθεί η απορία.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό πήγε πάλι στα 269 ευρώ στα μεγάλα γνωστά μαγαζιά (δικαρτο unbranded) .

Λάθος κίνηση θα αποτρέψει πολλούς από την αγορά του. Έπρεπε να κρατήσουν την προσφορά μέχρι τέλος των εκπτώσεων.

 

p.s πάμε για xiaomi redmi note pro 3gb 32gb με κόστος κάτω από 200 ευρώ ;-)

Γι αυτό κι εγώ δεν θα τους κάνω την χάρη... Γνωστή τακτική, είδαν ότι μοσχοπουλάει και πρόσθεσαν 1 εικοσαρικάκι...

Link to comment
Share on other sites

δουλεύουν σίγουρα και το μπλε και το λευκό, τα εχω ρυθμίσει μεσω lightflow

 

ευχαριστω.

 

Μια σημειωση σχετικα με το κουμπι του screen lock. σε καθε επανεκκινηση εξαφανιζετε δυστυχως...

 

 

ρε παιδια, στο π8 μπορω να κατεβασω θεματα απο την εφαρμογη "θεματα" του κινητου. στο π9 δεν μπορω. μονο 6 εχει και τελος. τι παιζει??

Link to comment
Share on other sites

Ναι,λογικό αυτό που λες φίλε μου,αλλά σε άλλες μάρκες κινητών που είχα,πήγαινε και η ένταση ακουγόταν πολύ χαμηλά. Ούτε κι εγώ το έχω στο χαμηλό,το αντίθετο,απλά από περιέργεια ρωτάω.Ας το δοκιμάσει κάποιος αν θελει,να λυθεί η απορία.

 

Δεν πρέπει να πηγαίνει τέρμα αριστερά. Εγώ έχω το p8 lite και ούτε σε αυτό χαμηλώνει τέρμα εκεί που λες.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Δεν πρέπει να πηγαίνει τέρμα αριστερά. Εγώ έχω το p8 lite και ούτε σε αυτό χαμηλώνει τέρμα εκεί που λες.

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου!

Άρα έτσι είναι η ρύθμιση στα Huawei.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό κι εγώ δεν θα τους κάνω την χάρη... Γνωστή τακτική, είδαν ότι μοσχοπουλάει και πρόσθεσαν 1 εικοσαρικάκι...

 

194 ευρώ το είχαν όλα τα γνωστά μεγάλα μαγαζιά και ήταν προσφορά της εταιρίας και όχι των μαγαζιών . Τώρα έχει 269 ευρώ άρα μιλάμε για πολλή παραπάνω από 20αρακι :) Πάντως όποιος το είχε κλείσει στα 194 ευρώ οταν ηταν μη διαθεσιμο ακόμα και τώρα που θα γίνει πάλι διαθέσιμο με την κανονική του τιμή , στα 194 θα το πάρει ;-) καλο κολπακι εεεεε ;;;;

Link to comment
Share on other sites

194 ευρώ το είχαν όλα τα γνωστά μεγάλα μαγαζιά και ήταν προσφορά της εταιρίας και όχι των μαγαζιών . Τώρα έχει 269 ευρώ άρα μιλάμε για πολλή παραπάνω από 20αρακι :) Πάντως όποιος το είχε κλείσει στα 194 ευρώ οταν ηταν μη διαθεσιμο ακόμα και τώρα που θα γίνει πάλι διαθέσιμο με την κανονική του τιμή , στα 194 θα το πάρει ;-) καλο κολπακι εεεεε ;;;;

 

ακομα 194 εχει το λευκο διαθεσιμο στην κοσμοτε. να ξερετε ομως οτι θα περιμένετε αρκετο καιρο μέχρι να ερθει.

Link to comment
Share on other sites

ακομα 194 εχει το λευκο διαθεσιμο στην κοσμοτε. να ξερετε ομως οτι θα περιμένετε αρκετο καιρο μέχρι να ερθει.

 

Είναι μονοκαρτο στην cosmote και branded όμως.Μεγάλη διαφορά .Πάντως στις 5 του μήνα θα έρθουν αρκετά δικαρτα unbranded στα άλλα γνωστά μαγαζιά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εκανε λαθος φιλος,πηρε μονοκαρτο και τοεχει χρησιμοποιησει για 2-3 μερες οποτε δεν υπαρχει θεμα επιστροφης.Υπαρχει καποιος τροπος να γινει δικαρτο?
Link to comment
Share on other sites

Χτες μου ήρθε ενημέρωση για την Β131 μέγεθος 502ΜΒ . Δεν την έχω βάλει ακόμα. Έχω το μονοκαρτο με 3gb unbranded.

 

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160802/84d31842c78c1479b4765d81b4c98ad8.jpg

 

Αυτές είναι οι αλλαγές που αναφέρει

 

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!

Σκεφτομαι να αγοράσω το Huawei P9 Lite στα 2gb αλλα εχω λιγο δίλημμα καθώς μου αρέσει και το lenovo vibe shot.. Γενικα θα ήθελα να ειναι γρήγορο και να εχει καλή κάμερα και ανάλυση/χρώματα οθόνης.. Θα εκτιμούσα τις απόψεις σας καθότι δεν είμαι ιδιαίτερα έμπειρη.. Μου αρέσουν και τα δύο στο σχεδιασμό και στο μέγεθος. Επίσης σκεφτόμουν το Huawei p9 lite με 3 gb αλλα στα ηλεκτρονικά καταστήματα και όπως διαβάζω και στο φόρουμ είναι vodafone branded..δεν ξέρω τι ακριβώς συνεπάγεται αυτό..

Link to comment
Share on other sites

το έχω πάρει branded στα 190 ευρώ σε μαύρο από καταστημα vodafone. το τηλεφωνο είναι εκπληκτικό απλά.

το εχω φορτώσει ένα σορό εφαρμογές κ δεν κόλλησε ούτε μια φορά!!! τώρα δεν ξέρω γιατί κάποιοι κολλάνε

στο αν είναι branded ή όχι. δύο διαφορές έχει, η πρώτη διαφορά είναι ότι όταν ανάβει και όταν σβήνει γράφει ένα vodafone και τίποτα άλλο.

ούτε εφαρμογές έχει της vodafone ούτε κάποιο σηματακί στο κινητό πάνω ούτε τίποτα. η δευτερη διαφορά είναι ότι αυτή που δεν είναι branded είναι δίκαρτη.

εγώ προσωπικά δεν θέλω δευτερο αριθμό οπότε κανένα πρόβλημα. φίλος μου που είχει δίκαρτο κ τα τσεκάραμε δεν έχει καμιά διαφορά με το δικό μου,

ίσα ίσα που τοδίκαρτο όπως μου λέει ο φίλος μου τρώει γρηγορότερα την μπαταρία. έχω να το φωρτίσω από το Σάββατο κ το χρησιμοποιώ όλη μέρα.

αυτός το φορτίζει κάθε μιάμιση. εγώ από το Σάββατο κ σήμερα έχω και 20% μπαταρία ακόμη..

απλά μερικοί που δεν χρειάζονται δικαρτο απλά δεν θέλουν να είναι branded που δεν έχει καμιά διαφορα. κολλήματα είναι αυτα..

Link to comment
Share on other sites

Χτες μου ήρθε ενημέρωση για την Β131 μέγεθος 502ΜΒ . Δεν την έχω βάλει ακόμα. Έχω το μονοκαρτο με 3gb unbranded.

 

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160802/84d31842c78c1479b4765d81b4c98ad8.jpg

 

Αυτές είναι οι αλλαγές που αναφέρει

 

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk

 

Την έβαλες;

Και ποιά είχε πιο πρίν;

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!

Σκεφτομαι να αγοράσω το Huawei P9 Lite στα 2gb αλλα εχω λιγο δίλημμα καθώς μου αρέσει και το lenovo vibe shot.. Γενικα θα ήθελα να ειναι γρήγορο και να εχει καλή κάμερα και ανάλυση/χρώματα οθόνης.. Θα εκτιμούσα τις απόψεις σας καθότι δεν είμαι ιδιαίτερα έμπειρη.. Μου αρέσουν και τα δύο στο σχεδιασμό και στο μέγεθος. Επίσης σκεφτόμουν το Huawei p9 lite με 3 gb αλλα στα ηλεκτρονικά καταστήματα και όπως διαβάζω και στο φόρουμ είναι vodafone branded..δεν ξέρω τι ακριβώς συνεπάγεται αυτό..

Καλησπέρα και καλώς ήλθες στο myphone.gr :)

Στο θέμα αυτό θα πάρεις την γνώμη μόνο για το Huawei P9 Lite.

Αν θέλεις για σύγκριση των δύο τηλεφώνων που σε ενδιαφέρουν, μπορείς να ανοίξεις νέο θέμα στην ενότητα Επιλογή Συσκευής

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εκανε λαθος φιλος,πηρε μονοκαρτο και τοεχει χρησιμοποιησει για 2-3 μερες οποτε δεν υπαρχει θεμα επιστροφης.Υπαρχει καποιος τροπος να γινει δικαρτο?

Καμμιά βοήθεια παιδιά?

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς ήλθες στο myphone.gr :)

Στο θέμα αυτό θα πάρεις την γνώμη μόνο για το Huawei P9 Lite.

Αν θέλεις για σύγκριση των δύο τηλεφώνων που σε ενδιαφέρουν, μπορείς να ανοίξεις νέο θέμα στην ενότητα Επιλογή Συσκευής

 

Ευχαριστώ!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το έχω πάρει branded στα 190 ευρώ σε μαύρο από καταστημα vodafone. το τηλεφωνο είναι εκπληκτικό απλά.

το εχω φορτώσει ένα σορό εφαρμογές κ δεν κόλλησε ούτε μια φορά!!! τώρα δεν ξέρω γιατί κάποιοι κολλάνε

στο αν είναι branded ή όχι. δύο διαφορές έχει, η πρώτη διαφορά είναι ότι όταν ανάβει και όταν σβήνει γράφει ένα vodafone και τίποτα άλλο.

ούτε εφαρμογές έχει της vodafone ούτε κάποιο σηματακί στο κινητό πάνω ούτε τίποτα. η δευτερη διαφορά είναι ότι αυτή που δεν είναι branded είναι δίκαρτη.

εγώ προσωπικά δεν θέλω δευτερο αριθμό οπότε κανένα πρόβλημα. φίλος μου που είχει δίκαρτο κ τα τσεκάραμε δεν έχει καμιά διαφορά με το δικό μου,

ίσα ίσα που τοδίκαρτο όπως μου λέει ο φίλος μου τρώει γρηγορότερα την μπαταρία. έχω να το φωρτίσω από το Σάββατο κ το χρησιμοποιώ όλη μέρα.

αυτός το φορτίζει κάθε μιάμιση. εγώ από το Σάββατο κ σήμερα έχω και 20% μπαταρία ακόμη..

απλά μερικοί που δεν χρειάζονται δικαρτο απλά δεν θέλουν να είναι branded που δεν έχει καμιά διαφορα. κολλήματα είναι αυτα..

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

το έχω πάρει branded στα 190 ευρώ σε μαύρο από καταστημα vodafone. το τηλεφωνο είναι εκπληκτικό απλά.

το εχω φορτώσει ένα σορό εφαρμογές κ δεν κόλλησε ούτε μια φορά!!! τώρα δεν ξέρω γιατί κάποιοι κολλάνε

στο αν είναι branded ή όχι. δύο διαφορές έχει, η πρώτη διαφορά είναι ότι όταν ανάβει και όταν σβήνει γράφει ένα vodafone και τίποτα άλλο.

ούτε εφαρμογές έχει της vodafone ούτε κάποιο σηματακί στο κινητό πάνω ούτε τίποτα. η δευτερη διαφορά είναι ότι αυτή που δεν είναι branded είναι δίκαρτη.

εγώ προσωπικά δεν θέλω δευτερο αριθμό οπότε κανένα πρόβλημα. φίλος μου που είχει δίκαρτο κ τα τσεκάραμε δεν έχει καμιά διαφορά με το δικό μου,

ίσα ίσα που τοδίκαρτο όπως μου λέει ο φίλος μου τρώει γρηγορότερα την μπαταρία. έχω να το φωρτίσω από το Σάββατο κ το χρησιμοποιώ όλη μέρα.

αυτός το φορτίζει κάθε μιάμιση. εγώ από το Σάββατο κ σήμερα έχω και 20% μπαταρία ακόμη..

απλά μερικοί που δεν χρειάζονται δικαρτο απλά δεν θέλουν να είναι branded που δεν έχει καμιά διαφορα. κολλήματα είναι αυτα..

 

 

Μια βασική διαφορά είναι τα update των branded σε σχέση με τα ελεύθερα. Και της Vodafone εχει εφαρμογές της μέσα (το είχα).

Link to comment
Share on other sites

το έχω πάρει branded στα 190 ευρώ σε μαύρο από καταστημα vodafone. το τηλεφωνο είναι εκπληκτικό απλά.

το εχω φορτώσει ένα σορό εφαρμογές κ δεν κόλλησε ούτε μια φορά!!! τώρα δεν ξέρω γιατί κάποιοι κολλάνε

στο αν είναι branded ή όχι. δύο διαφορές έχει, η πρώτη διαφορά είναι ότι όταν ανάβει και όταν σβήνει γράφει ένα vodafone και τίποτα άλλο.

ούτε εφαρμογές έχει της vodafone ούτε κάποιο σηματακί στο κινητό πάνω ούτε τίποτα. η δευτερη διαφορά είναι ότι αυτή που δεν είναι branded είναι δίκαρτη.

εγώ προσωπικά δεν θέλω δευτερο αριθμό οπότε κανένα πρόβλημα. φίλος μου που είχει δίκαρτο κ τα τσεκάραμε δεν έχει καμιά διαφορά με το δικό μου,

ίσα ίσα που τοδίκαρτο όπως μου λέει ο φίλος μου τρώει γρηγορότερα την μπαταρία. έχω να το φωρτίσω από το Σάββατο κ το χρησιμοποιώ όλη μέρα.

αυτός το φορτίζει κάθε μιάμιση. εγώ από το Σάββατο κ σήμερα έχω και 20% μπαταρία ακόμη..

απλά μερικοί που δεν χρειάζονται δικαρτο απλά δεν θέλουν να είναι branded που δεν έχει καμιά διαφορα. κολλήματα είναι αυτα..

 

Το βασικό πρόβλημα είναι πως όταν αυτός θα παίρνει αναβαθμίσεις από την Huawei εσύ θα περιμένεις ποτέ θα πάρεις λόγω Vodafone brandation, αν πάρεις... Αυτή είναι η βασική διαφορά branded και μη. Άλλη έκδοση το ένα, άλλη έκδοση το άλλο. Κατά τ'άλλα είναι τα ίδια τηλέφωνα με ίδιες δυνατότητες. Το δικαρτο τρώει παραπάνω μπαταρία όταν δουλεύουν και οι δύο κάρτες. Είναι λογικό.

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

το έχω πάρει branded στα 190 ευρώ σε μαύρο από καταστημα vodafone. το τηλεφωνο είναι εκπληκτικό απλά.

το εχω φορτώσει ένα σορό εφαρμογές κ δεν κόλλησε ούτε μια φορά!!! τώρα δεν ξέρω γιατί κάποιοι κολλάνε

στο αν είναι branded ή όχι. δύο διαφορές έχει, η πρώτη διαφορά είναι ότι όταν ανάβει και όταν σβήνει γράφει ένα vodafone και τίποτα άλλο.

ούτε εφαρμογές έχει της vodafone ούτε κάποιο σηματακί στο κινητό πάνω ούτε τίποτα. η δευτερη διαφορά είναι ότι αυτή που δεν είναι branded είναι δίκαρτη.

εγώ προσωπικά δεν θέλω δευτερο αριθμό οπότε κανένα πρόβλημα. φίλος μου που είχει δίκαρτο κ τα τσεκάραμε δεν έχει καμιά διαφορά με το δικό μου,

ίσα ίσα που τοδίκαρτο όπως μου λέει ο φίλος μου τρώει γρηγορότερα την μπαταρία. έχω να το φωρτίσω από το Σάββατο κ το χρησιμοποιώ όλη μέρα.

αυτός το φορτίζει κάθε μιάμιση. εγώ από το Σάββατο κ σήμερα έχω και 20% μπαταρία ακόμη..

απλά μερικοί που δεν χρειάζονται δικαρτο απλά δεν θέλουν να είναι branded που δεν έχει καμιά διαφορα. κολλήματα είναι αυτα..

Βασικα εγω μονο που βλεπω το vodafon βγαζω σπιρακια..... Και επισης , καλυτερα να εχεις κατι γιατι μπορει να το χρειαστεις παρα να μην το εχεις ( 2καρτο ).

Αν εχεις μια καρτα στο δικαρτο ειναι το ιδιο απο θεμα καταναλωσης μπαταριας . Αλλα μην φανταστεις οτι εχει και τοοοοσο μεγαλη διαφορα οταν εχεις μεσα 2 sim.

Επισης να ξερεις οτι εσυ θα παιρνεις πολυ αργοτερα αναβαθμιση (αν παρεις ) γιατι ειναι branded..... Και εχει και σκουπιδια μεσα της vodafone ....

Δεν ειναι κολληματα φιλε μου. Ειναι απλη λογικη.

Θελω unbranded καθαρο τηλεφωνο χωρις σκουπιδια και δικαρτο γιατι τα θελω ολα και ας μην τα χρησιμοποιω :)

 

p.s παιδια το κινητο ειναι ξανα διαθεσιμο σε γνωστο μεγαλο μαγαζι απο σημερα ( unbranded και δικαρτο ) και μεχρι παρασκευη θα ειναι και στα υπολοιπα γνωστα μαγαζια λογικα.

Edited by goregr
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Συσκευή bootloader unlocked και frp locked σε bootloop

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...